Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι τιμες οιστραδιολης ειχατε σε επιτυχημενη ivf?


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια, εχω ξεκινησει τη 2η εξωσωματικη μου και πιστευω οτι οι τιμες τις οιστραδιολης μου ειναι παλι πολυ υψηλες. Λοιπον την προηγουμενη φορα επαθα υπερδιεγερση ..την 11η μερα ειχα 3990 και εκανα την pregnyl. Ειχαμε πολλα ανωριμα ωοθηλακια και στις δυο ωοθηκες (15 περιπου στη καθεμια)τα 9 ηταν ωριμα απο τα οποια τα 6 γονημοποιηθηκαν και τα 3 εζησαν και μεταφερθηκαν(μετα την ωοληψια κοντεψα να λυποθημησω απο τους πονους).το αποτελεσμα ηταν οτι μου ηρθε περιοδος κανονικα.τωρα ειμα στη 10 μερα με 1950 και λενε βαση τουμεγεθους των ωοθηλακιων την τεταρτη με το καλο οτι θα γινει η ωοληψια. εχω ενδειξη πολυκυστικων και προχωρησαμε σε εξωσωματικη λογω αποφρακτικης αζωοσπερμιας.παιρνω puregon 200.σας παρακαλω πειτε μου τις δικες σας τιμες και αν πετυχε ..εχω αρχισει να απογοητευομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

golum έγραψε:

γεια σας κοριτσια, εχω ξεκινησει τη 2η εξωσωματικη μου και πιστευω οτι οι τιμες τις οιστραδιολης μου ειναι παλι πολυ υψηλες. Λοιπον την προηγουμενη φορα επαθα υπερδιεγερση ..την 11η μερα ειχα 3990 και εκανα την pregnyl. Ειχαμε πολλα ανωριμα ωοθηλακια και στις δυο ωοθηκες (15 περιπου στη καθεμια)τα 9 ηταν ωριμα απο τα οποια τα 6 γονημοποιηθηκαν και τα 3 εζησαν και μεταφερθηκαν(μετα την ωοληψια κοντεψα να λυποθημησω απο τους πονους).το αποτελεσμα ηταν οτι μου ηρθε περιοδος κανονικα.τωρα ειμα στη 10 μερα με 1950 και λενε βαση τουμεγεθους των ωοθηλακιων την τεταρτη με το καλο οτι θα γινει η ωοληψια. εχω ενδειξη πολυκυστικων και προχωρησαμε σε εξωσωματικη λογω αποφρακτικης αζωοσπερμιας.παιρνω puregon 200.σας παρακαλω πειτε μου τις δικες σας τιμες και αν πετυχε ..εχω αρχισει να απογοητευομαι..

Απο εξωσωματικη δεν εχω εμπειρια,εχω ομως απο σπερματεγχυση.Τον Μαιο ,που ειχα κανει ,η οιστραδιολη την 12η μερα σε μενα ηταν 3680 και εκεινο το απογευμα εκανα pregnyl,o γυναικολογος δεν μου ανεφαιρε ομως κατι για υπερδιερση.2 μερες μετα την pregnyl,μας ειπε ο γιατρος να εχουμε επαφες (ταυτοχρονα με την σπεματεγχυση),αλλα ηταν αδυνατον γιατι πονουσα στις ωοθηκες (δεν ξερω ,μπορει ηταν και απο το εντερο ο πονος,γιατι απο τον φοβο μου μετα την σπερματεγχυση ,πηγαινα τουαλετα μονο για πιπι ,και αυτο οσο πιο "απαλα"μπορουσα!)Τελικα η σπερματεγχυση εκεινη πετυχε ,η εγκυμοσυνη ομως απετυχε,δεν ξερω εαν επαιξε ρολο η οισταρδιολη (σε σχεση με την ποιοτητα των ωαριων ,εννοω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια τελικα εφτασα 5065 την 13η μερα εκανα ωοληψια τη τεταρτη και ολα πηγαν καλα σε σχεση με την υπεδιεγερση(δεν ειχα πονους μετα οπως την προηγουμενη φορα). πηραν 11 ωαρια απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν και διαιρεθηκαν τα 7, αλλα μας ειπαν οτι δεν ειναι καλης ποιοτητας.το ριχνουν στο σπερμα λογω αζωοσπερμιας...ισχυει κατι τετοιο?εχετε ακουσει?

η οιστραδιολη 800 την ειναι σχετικα καλα προς τα πανω αναλογως και μετον τροπο που ωριμαζουν τα ωοθυλακια?ποσα εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...