Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μέσα στο σπίτι είστε πάντα περιποιημένες?


IreneValadia

Recommended Posts

Μέσα στο σπίτι είστε πάντα περιποιημένες?

Πως είναι η εικόνα σας?

Την προσέχετε? Πάντα? Όχι πάντα? Ποτέ?

Θα θέλατε να αλλάξατε κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμμμμ.... τι να σου πω! Μακάρι να ήμουν αλλά δυστυχώς δε το κάνω. Φεύγω το πρωι κ γυρνάω το βράδυ στις 10 οπότε βάζω πυτζαμούλες (καθόλου σεξυ) ή φορμούλα κ το μαλλί άστα να πάνε. Πολλές φορές κοιτάζομαι στο καθρέπτη κ λέω ΄΄πώς εμφανίζεσαι έτσι μπροστά στο αντρούλη σου? τι σου φταίει?΄΄ :unsure: κ πάλι εκείνος ο κακομοίρης με θέλει :blink: . Θέλω να το αλλάξω όχι βέβαια να ξυπνάω κ να βάφομαι κατευθείαν ή να κάνω δουλειές με το τακούνι το 7ποντο αλλά λίγο πιο γυναίκα ρε παιδί μου. Εχετε καμια συμβουλή?? :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω κόλλημα όταν είμαι στο σπίτι :blush: Γενικά είμαι περιποιημένη.Τώρα που είχα την αποκόλληση με είχε πιάσει μια κρίση και δεν φρόντιζα καθόλου τον εαυτό μου,αλλά τώρα επανήλθα :)

Το δικό μου πρόγραμμα λοιπόν...

Αρχικά αν δεν φτιάξω τα μαλλιά μου δεν μπορώ.Με ανανεώνει το να πάω στο κομμωτήριο ή σε καθημερινή βάση να τα φτιάχνω μόνη μου. :)

Μολυβάκι στα μάτια βάζω κάθε μέρα,έστω κι αν κάτσω στο σπίτι.Καλά,δεν κυκλοφορώ στο σπίτι με τα τακούνια ή τα πιο καλά ρούχα αλλά έχω πιο πρόχειρα ρούχα,εξίσου θηλυκά. :P Φόρμες και μπιτζάμες μόνο το βράδυ :P

Βέβαια ανάλογα με την διάθεση μου. ;)

Θεωρώ πως πρέπει να είμαστε περιποιημένες,αρχικά για να αισθανόμαστε εμείς καλά και μετά για τον σύντροφο και τα παιδάκια μας :)(Εγώ δηλαδή το έχω ανάγκη ... :blush: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γιατί βρε κορίτσια να είμαστε ντυμένες και βαμμένες μες στο σπίτι στην τρίχα? :blink:

Όλα για τους άντρες? Μήπως κι αυτοί δεν μας θέλουν όπως είμαστε? Γιατί να πιεζόμαστε να δείχνουμε πάντα κούκλες και ποθυτές. Δεν λέω να είμαστε όλη μέρα με το φακιόλι και να μην μας νοιάζει, αλλά όχι και υπερβολές. :S

Εγώ προσωπικά όταν γυρνάω από την δουλειά είμαι ήδη βαμμένη και παραμένω έτσι μέχρι το βράδυ που θα πέσω για ύπνο. Ωστώσο βάζω την φορμούλα μου και είμαι άνετα.

Λέτε να μην κάνω καλά??? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα δεν είναι απόλυτο…

Το θέμα είναι τι μας κάνει να νιώθουμε καλύτερα.

Τι μας φτιάχνει την αυτοπεποίθηση και μας κάνει να αισθανόμαστε όμορφα.

Όχι απαραίτητα για τους συζύγους … αυτοί τις περισσότερες φορές είναι στον κόσμο τους … καλά δε τα λέω?

Για τον εαυτό μας η προσπάθεια … για τον εαυτό μας που πρέπει να αγαπάμε και να φροντίζουμε.

Α αισθανόμαστε καλά, έχουμε ευχάριστη διάθεση και αυτό περνά και στον άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε κορίτσια,όπως νιώθει καλά η κάθε μια :) Δεν χρειάζεται να πιεζόμαστε ή να γινόμαστε καποιες άλλες.Πιστευω πως οι σύντροφοι μας μάς αγαπάνε για τις μέρες που είμαστε απεριποιήτητες και όχι τόσο για αυτές που είμαστε στην τρίχα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Τίποτα δεν είναι απόλυτο…

Το θέμα είναι τι μας κάνει να νιώθουμε καλύτερα.

Τι μας φτιάχνει την αυτοπεποίθηση και μας κάνει να αισθανόμαστε όμορφα.

Όχι απαραίτητα για τους συζύγους … αυτοί τις περισσότερες φορές είναι στον κόσμο τους … καλά δε τα λέω?

Για τον εαυτό μας η προσπάθεια … για τον εαυτό μας που πρέπει να αγαπάμε και να φροντίζουμε.

Α αισθανόμαστε καλά, έχουμε ευχάριστη διάθεση και αυτό περνά και στον άλλο.

Να σου πω την αλήθεια δεν είμαι και στα καλύτερά μου τελευταία λόγω προβλημάτων στην δουλειά. :(

Έτσι δεν με απασχολεί καθόλου το θέμα την εμφάνισης (κακώς βέβαια).

Με επηρρεάζει όμως, αν και δεν το θέλω.... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να σας πω την αληθεια δεν περιποιουμε στο σπιτι αν και θα το ηθελα

καποιεσ μερεσ που περιποιηθηκα λιγο μη φανταστειτε να βαφτω και τετοια απλα προσεξα λιγο παραπανω ημουν πιο ευδιαθετη αλλα δεν το σκεφτομαι και βαριεμαι και λιγο

ολη μερα με το μωρο θελω να αισθανομαι ανετα στο σπιτι

εξω ομως περιποιουμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαφως και οχι!!!!

Καταρχην ποτε δε μ αρεζε να φοραω ρουχα στο σπιτι, παντα αλλαζα και εβαζα ή πιτζαμες και ρομπα ή φορμα

αυτο και εφαρμοζα απο την 1η μερα που γνωριστηκαμε με τον αντρα μου και αυτο συνεχιζω να εφαρμοζω και τωρα.

Για να μη σου πω οτι τωρα με το παιδι ...δεν προλαβαινω ουτε εγκαιρα για αποτριχωση να παω!!! χαχαχαχαχα

βεβαια οταν κανω μπανιο και απλα στεγνωνω τα μαλλια μου ο αντρας μου λεει οτι ειμαι σα μπουφος (επειδη ειναι φουσκωτα) αλλα πλεον δε μου περισευουν να δινω 20 € τη βδομαδα για κομμωτηριο, εκτος αν πρεπει να παω καπου

γιατι δηλαδη αυτος που ξυριζεται μερα παρα μερα και μου τη δινει , εγω παραπονιεμαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μεσα ή εξω ..δεν πολυπροσεχω

Εχω κολαν φορμες και σορτσακια τα οποια εχω καθιερωσει σε διαφορες παραλλαγες ,μεσα και εξω απο το σπιτι Τις πιτζαμες τις σιχαινομαι..δεν εχω

Το μονο "κολλημα" ειναι με το μαλι μου που κανω ανταυγειες καθε 5 μηνες στο κωμμωτηριο και που και που το ισιωνω.Ειναι το βιτσιο μου το μαλι γιατι ειναι αρκετα μακρυ Δε βαζω ποτε μασκαρα ουτε κραγιον ουτε μεηκαπ αλλα εχω καποια μολυβακια για χειλη και ματια..επισης το καλοκαιρι κυκλοφορω με μαγιο και σορτσακι..το καλυτερο μου!!! ΑΑΑχχ πού εισαι καλοκαιρακι μου..κλαψψψ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Μέσα στο σπίτι είστε πάντα περιποιημένες?

Πως είναι η εικόνα σας?

Την προσέχετε? Πάντα? Όχι πάντα? Ποτέ?

Θα θέλατε να αλλάξατε κάτι?

Να σου πω...

Μου αρεσει να ειμαι περιποιημενη γενικα. Μην νομισεις οτι βαφομαι στολιζομαι και καθομαι στον καναπε, απλα φτιαχνω λιγο τα μαλλακια μου φοραω casual ρουχαλακια και ειμαι ΟΚ. Νοιωθω και εγω αλλος ανθρωπος αλλαζει η διαθεση μου αλλα περισσοτερο δε μου αρεσει ο αντρας μου να με βλεπει απεριποιητη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μπαίνω σπίτι κατά της 5:30 το απόγευμα, ξεβάφομαι, βγάζω φακούς, κάνω μπάνιο, βάζω πυτζάμες ή φόρμες και κατευθείαν στο τραπέζι για φαγητό.

Δεν έχω καμία όρεξη για κοκκετισμούς, θέλω να ξεκουραστώ και να χαλαρώσω. Με νοιάζει να ξεκουράσω τον εαυτούλη μου, αλλά και ο άντρας μου το ίδιο κάνει, πυτζαμούλες και άγιος ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια απ τα ίδια!

Το να βγαζω τα ρουχα μου και να φοραω φορμουλες

με ξεκουραζει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ! Ετσι εχω μαθει κ την κορη μου.

Μολις ερχεται απ το σχολειο πεταει ρουχα, φοραει πυζαμες

και χαλαρωνει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia, δεν έχεις άδικο σ΄αυτό που λες!

Πράγματι, όταν ασχολείται ο άντρας μου μαζί μου, και καλά με "παρηγορεί", μου φτιάχνει πολύ την διάθεση και τα βλέπω όλα με διαφορετικό μάτι....

Έρχεται όμως και το επόμενο πρωινό και όλα πάλι ίδια μοιάζουν....η λύση για μένα είναι η αλλαγή δουλειάς. Όλα μετά θα φτιάξουν!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δε μπορούμε να βάλουμε τις πιτζάμες μας πριν σχεδόν πάμε για ύπνο… οποιοσδήποτε μπορεί να έρθει στο σπίτι μας να χτυπήσει το κουδούνι και να κολλήσει και τα μούτρα του στο τζαμί για να δει αν είμαστε μέσα…

Αυτά έχει η ελληνική επαρχεία …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Εμείς δε μπορούμε να βάλουμε τις πιτζάμες μας πριν σχεδόν πάμε για ύπνο… οποιοσδήποτε μπορεί να έρθει στο σπίτι μας να χτυπήσει το κουδούνι και να κολλήσει και τα μούτρα του στο τζαμί για να δει αν είμαστε μέσα…

Αυτά έχει η ελληνική επαρχεία …

bangy8.gif

Τι εφιάλτης!!!!!!!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ φόρμες και ρόμπες δε φοράω ποτέ μου, γιατί δε με βολεύουν. Πυτζάμες επίσης, δε με βολεύουν καθόλου να φοράω στο σπίτι, τις όταν θα πάω να την πέσω.

Όταν ξυπνάω το πρωί απλά ανακατεύω λίγο τα μαλλιά μου και εννοείται ότι φοράω τα γυαλιά μου και όχι φακούς. Φυσικά και δε βάφομαι μέσα στο σπίτι.

Το καλοκαίρι κυκλοφορώ με σορτσάκια του άντρα μου, και φανελάκια επίσης του άντρα μου. Τώρα που είναι ντεμί σεζόν και καλά, φοράω ένα παλιό κάπρι παντελόνι και τι-σερτ του άντρα μου. Το χειμώνα φοράω παλιά τζιν και παλιά μπλουζάκια ή πουλόβερ.

Τώρα που γυρνάω βράδι απ' το σχολείο, πολλές φορές βάζω παντόφλες και δεν αλλάζω ρούχα, γιατί κι αυτά που φοράω άνετα είναι!!!

Όπως ο άντρας μου όταν κάθεται σπίτι φοράει τα γυαλιά του, δεν χτενίζεται και φοράει φόρμες ή σορτσάκι-φανελάκι, εγώ γιατί να ασχολούμαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Εμείς δε μπορούμε να βάλουμε τις πιτζάμες μας πριν σχεδόν πάμε για ύπνο… οποιοσδήποτε μπορεί να έρθει στο σπίτι μας να χτυπήσει το κουδούνι και να κολλήσει και τα μούτρα του στο τζαμί για να δει αν είμαστε μέσα…

Αυτά έχει η ελληνική επαρχεία …

bangy8.gif

Βρε ειρηνούλα πως τα λες???χα χα

Ευτυχώς εμείς στην Αθήνα δεν έχουμε τέτοια, κανείς δεν έρχεται χωρίς να τον περιμένουμε αλλά και αν έρθει κάποιος δεν ανοίγω αν δω από την θυροτηλεόραση κάποιον που δε γουστάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσυχώς όχι, μέσα στο σπίτι κυκλοφορώ εντελώς απεριποίητη.

Όταν δούλευα (τώρα έχω άδεια λόγω εγκυμοσύνης) ντυνόμουν, βαφόμουν κάθε μέρα. Στο σπίτι άλλαζα πολλές φορές αλλά κ πάλι έβαζα καλές φόρμες βελουτέ με στράς. Τζιν με ωραία μπλουζάκια.

Τώρα που έχω άδεια νιώθω ότι έχω χάσει το ενδιαφέρον, όταν βγαίνω έξω στο γιατρό ή καμια βολτίτσα (σπάνια γιατί δεν έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη) φτιάχνομαι αλλά στο σπίτι βαριέμαι μέχρι κ τα πόδια μου να ξυρίσω κάθε μέρα. Για τα μαλλία αφήστε το , χάλι μαύρο, είναι κ κατσαρά είμαι σαν αφάνα!!!

Τι να κάνω? ξέρω ότι δεν είναι καλό να με βλέπει ο σύζυγος έτσι συνέχεια αλλά νιώθω ότι δεν έχει νόημα αφού είμαι όλη μέρα μέσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα και γω κοριτσια τωρα στην εγκυμοσυνη σαν το μπαζο γυρναω μεσα στο σπιτι ολη μερα.δεν γινεται να βαφομαι απο την μια και να κανω εμετο απο την αλλη.εγω να μαι ανετα και δεν με νοιαζει η γνωμη κανενος.ασε που δεν εχω και ρουχα που να μου κανουν.κλουψψψψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XELONITSA έγραψε:

IreneValadia έγραψε:

Βρε ειρηνούλα πως τα λες???χα χα

Ευτυχώς εμείς στην Αθήνα δεν έχουμε τέτοια, κανείς δεν έρχεται χωρίς να τον περιμένουμε αλλά και αν έρθει κάποιος δεν ανοίγω αν δω από την θυροτηλεόραση κάποιον που δε γουστάρω.[/quote:15fghetq]

Και εμείς έχουμε κάμερες συνδεδεμένες με την τηλεόραση και τον υπολογιστή, αλλά καθώς ακόμα δεν έχει γίνει η πόρτα του αυλόγυρο, η πρόσβαση στην πόρτα του σπιτιού ή οποία βρίσκεται δίπλα σε 2 παράθυρα είναι άμεση.

Λίγη υπομονή ακόμα … τι να κάνουμε…

Μία μέρα είδα τη γειτόνισσα να έρχεται και τι έκανα η αθεόφοβη… λίγο πριν χώσει τα μούτρα της στο τζάμι, «καβάλησα» το αμόρε στον καναπέ και άρχισα να τον φιλάω.

Έκανε η κοπελιά έναν μήνα να ξανάρθει και φυσικά δεν ξαναείδα το προσωπάκι της στο παράθυρο.

Εννοείτε πως το αμόρε … δε πήρε είδηση για το περιστατικό … χιχιχι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...