Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΞΙΛΑΡΙ, ΠΟΤΕ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΜΑΞΙΛΑΡΙ. ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩ.... ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΙΜΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΑΞΙΛΑΡΙ :lol:

'Η ΑΚΟΜΑ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΟΥΜΕ, ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΙΜΙΕΤΕ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ... ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙ?:dry: ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να πω την αληθεια εχω ακουσει διαφορες γνωμες...:dry:

Η γιατρος μου ειχε πει οτι μεχρι τον 6ο μηνα δεν κανει αλλα μετα τον 6ο ειναι καλο και βολικο.

Οι παλιες μαμαδες (πεθερα κλπ) μου ειπαν οτι το μαξιλαρι βοηθαει απο πιο νωρις να κοιμαται ανετα.:ohmy:

Αλλες παλι μαμαδες που ξερω (η νονα μας πχ. εχει 21 μηνων παιδι και δεν της εβαλε μαξιλαρι ποτε):) .

Τι να σου πω...

Νομιζω οτι τελικα ειναι στο παιδι.

Ειναι αρκετα μεγαλο παντως για να εχει προβλημα οποτε γιατι να μην του το βαλεις:) ?

Η δικια μου δεν το θελει γιατι στριμωχνεται μεσα στην κουνια σε γωνιες (ειναι πολυ κινητικη) και ξυπναει και κλαιει οποτε δεν της το βαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως,πανέμορφος ο μικρός σου Αλέξανδρος.Να σας ζήσει.Ειδική δεν είμαι,παιδιά δεν έχω ακόμη αλλά γιατί όχι;

Αφού το βλέπεις και εσύ ότι του αρέσει και τον βολεύει γιατί να μην κοιμάται πάνω σε μαξιλάρι.

Ρώτησε τον παιδίατρό σας,θα σας διαφωτίσει πιστεύω.Πολλά φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Οπως σου ειπε κι η Αννιω οι γνωμες διχαζονται!Κι ο δικος μου ηθελε τα δικα μας και τελικα του ειχα παρει ενα παιδικο που ηταν πολυ λεπτο.Τωρα του πηρα πια ενα κανονικο και το ανοιξα και εβγαλα λιγα απο μεσα για να μην ειναι πολυ φουσκωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΕ ΠΡΙΝ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΜΑΞΙΛΑΡΙ! ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΧΩΡΙΣ. 2 ΧΡΟΝΩΝ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ. ΔΕΝ ΤΟ ΖΗΤΟΥΣΕ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdad opos eipane kai ta koritsia oi gnomes einai diaforetikes.

emena i mpoumpouka mou einai 9misi minon kai edo kai ena mina peripou tis exo balei stin kounia tis ena mikro paidiko maksilaraki polu leptouli kai mikrouli. kai otan ti bazo gia ypno to pairnei agkalia kai koimate (meta ta klamata bebaia) xaxaxaxa:woohoo: alla pantos tis aresei polu kai tora to psaxnei otan den to exo sti kounia tis. dokimase to, yparxoune sou leo kaiti polu leptoulia pou einai gia polu morakia, kian tou aresei kalos.einai toso lepto pou den tou kaneis kako. filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!:kiss:

Και εγώ αυτό είχα στην άκρη του μυαλού μου, ότι πριν τον χρόνο δεν κάνει αλλά τι θα αλλάξει σε ένα μήνα, αφού το βλέπω το φατσάκι μου ότι βολεύεται !!:lol: Θα δοκιμάσω και θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

Η δικια μου δεν το θελει γιατι στριμωχνεται μεσα στην κουνια σε γωνιες (ειναι πολυ κινητικη) και ξυπναει και κλαιει οποτε δεν της το βαζω.

Αννιώ μου ο δικός μου κοιμόταν τοοοοσο ήρεμα που έξι μηνών γύρισε στο πλάι, και μετά απο καμμοιά βδομάδα μπρούμητα!!!!!B)

Σε φαντάζομαι σε λίγους μήνες!!!! :woohoo: :kiss::kiss::kiss:

Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!!!! χχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

neni86 έγραψε:

Όντως,πανέμορφος ο μικρός σου Αλέξανδρος.Να σας ζήσει.Ειδική δεν είμαι,παιδιά δεν έχω ακόμη αλλά γιατί όχι;

Αφού το βλέπεις και εσύ ότι του αρέσει και τον βολεύει γιατί να μην κοιμάται πάνω σε μαξιλάρι.

Ρώτησε τον παιδίατρό σας,θα σας διαφωτίσει πιστεύω.Πολλά φιλάκια.

Ευχαριστούμε και εσένα και γρήγορα και για σενα ένα πανέμορφο μωράκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...