Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ;;;;;;;


Recommended Posts

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΑ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΙΑΝΑΜΕ Κ ΤΟΥΣ 12 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ.ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΗΡΑ Κ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΣΟ ΤΟ ΠΙΕΖΩ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΒΕΡΤΑ ΚΟΥΒΕΡΤΑ:silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφάκι, πολύ καλό αυτό που λες!!!!! Συμφωνώ απόλυτα!!!!! Δεν μπορούμε να εξαναγκάσουμε ένα παιδί να γεννηθεί, γι' αυτό και πολλές φορές και οι εξωσωματικές αποτυγχάνουν...

Δεν ξέρω αν έχει διαβάσει καμία το Middlesex του Τζέφρι Ευγενίδη. Οι γονείς του ήρωα του βιβλίου, θέλουν να κάνουν οπωσδήποτε κορίτσι. Μαθαίνουν, λοιπόν, ότι μπορούν να το προγραμματίσουν με βάση τη θερμοκρασία, και κάθονται με το θερμόμετρο και περιμένουν. Το κάνουν στους κατάλληλους βαθμούς, και η γυναίκα μένει έγκυος (τι ωραία να γινόταν τόσο απλά...). Τελικά, το παιδί που γεννήθηκε έμοιαζε με κορίτσι, και ως κορίτσι ανατράφηκε, αλλά τελικά ήταν αγόρι, ή κάτι ερμαφρόδιτο. Η κωμική και ταυτόχρονα τραγική πλευρά της τεκνοποίησης με θερμόμετρα και χρονοδιαγράμματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΑΝ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ,ΟΤΙ ΕΤΥΧΕ!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΗΣ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ.ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ.Ε,ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΖΩ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟΡΙΑ.ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΦΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΒΓΗΚΑΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΗΚΩΘΩ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΠΟΤΑΜΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Mpakatoula! Πάνω-κάτω, τις ίδιες απορίες έχω κι εγώ! Εμείς βάζουμε πετσετούλα για τις τυχόν.... διαρροές και δεν πλένομαι για κάποιες ώρες.... βέβαια και το να μετράς θερμοκρασίες, να σηκώνεις πόδια ψηλά.... κτλ. κτλ. είναι εξίσου ή ίσως και περισσότερο αγχωτικό τελικά! Δεν χρειάζεται ποσότητα πάντως.... και με λίγα υγρά γίνεται σύλληψη!!!! Τί συζητάμε Χριστέ μου πρωϊ-πρωϊ?????? Κι εγώ, όταν ακούω για κοπέλες που "γκαστρώνονται" όταν δεν το θέλουνε ή ότι απλά έτυχε..... ή ότι θέλουνε να το ρίξουνε..... κάτι με πιάνει.... δεν ξέρω..... είναι τόσο δύσκολο τελικά να πιάσουμε παιδί?????

Γι' αυτό κι εγώ λέω..... ας διασκεδάσουμε τώρα που μπορούμε, να κάνουμε τα ταξίδια μας και τα ξενύχτια μας, τις βόλτες μας τώρα, γιατί μετά..... και να θέλουμε δεν θα αντέχουμε! Ναι μεν το έχω στο μυαλό μου, αλλά όσο είναι ακόμη καλοκαίρι και κάνουμε μπανάκια στη θάλασσα, το μόνο που με νοιάζει είναι να μην χάνω μπάνια! Τίποτε άλλο..... όταν έρθει ο καιρός και συμπληρώσουμε χρόνο προσπαθειών, το ξανασυζητάμε..... αν και μεταξύ μας, θα προσπαθήσω να πείσω και τον αντρούλη μου (γιατί δεν το έχουμε συζητήσει και καθόλου!) να ξεκινήσουμε να το ψάχνουμε μετά τις Γιορτές των Χριστουγέννων..... έτσι.... μήπως δώσουμε μία 2η ευκαιρία στον Άη-Βασίλη!!!!!! Δεν έχω και πολύ μεγάλα περιθώρια βέβαια, τον Φλεβάρη γίνομαι (απ)αισίως 34, αλλά για 1-2 μήνες, δε νομίζω πως χάθηκε ο κόσμος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΟΛΥΣΚΕΦΤΕΣΑΙ,ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΜΗ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΒΑΡΗ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ Κ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΓΙΑΠΑΙΔΙ,ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΖΩΟΝ ΓΕΝΙΚΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ..ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΑΣ...

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ Μ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...

ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι.......... αυτό με τα βάρη το έχω κι εγώ! Αφού δε δουλεύω και το Super Market είναι δική μου ευθύνη! Απλώς προσπαθώ να βγαίνω κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα, για να μην κουβαλάω πολλά, σε περίπτωση που.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ PIPITSAZOYZOYNA.ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΟ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpakatoula έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ PIPITSAZOYZOYNA.ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΟ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ.

:laugh: :laugh: :laugh:

Τι να κάνεις...όλα πρέπει να τα δοκιμάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω αισθάνομαι αυτό που λέει mpakatoula, ότι όλα έχουν βγει έξω. Άλλοι λένε, ότι είναι να πάει πήγε. Αλλά βοηθάμε εμείς να μη σηκωνόμαστε κατευθείαν ε? Δεν λένε καμιά φορά ότι αν γίνει ατύχημα για να τη γλιτώσεις κάπως, πρέπει να πας να ουρήσεις και να πλυθείς καλά...? ε, εμείς αυτό δεν πρέπει να το κάνουμε!@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boymama Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ 9 ΜΕΡΕΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΟΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ hello_kitty ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΙΕΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΦΥΓΟΥΝΕ.ΓΙΑΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΤΟΣΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΛΕΡΩΣΑΜΕ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΓΩ ΑΛΛΑΖΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ.ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΒΑΖΩ ΠΕΤΣΕΤΑ.ΑΛΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΟΛΟΕΚΤΙΚΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΠΟ ΥΓΡΑ ΕΝΩ ΣΤΟ ΜΕΣΟΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ ΝΑ ΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ;ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σχεδόν πάντα κατουριέμαι μετά..! Ασε που και γω την πρώτη φορά που είπαμε να αρχίσουμε προσπάθεια λέω, εντάξει ευτυχώς τώρα θα πηγαίνουν μέσα. Και τι να δω...χαμός!!!! :silly: Εγώ νομίζω ότι ό,τι είναι να πάει, πάει. Αλλά πρέπει να βοηθήσουμε και μεις. ;) Καλά με τα σεντόνια μεγάλο δράμα...εγώ έχω το άγχος με τα σεντόνια και είναι ένας από τους λόγους που σηκώνομαι αμέσως. Για να μην ποτίσει μέσα και το κάλυμα του στρώματος. Τώρα όμως με την πετσετούλα πιστεύω θα χαλαρώσω λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpakatoula μου, αυτό που λες για το εσώρουχο μου συμβαίνει κι εμένα (κι έλεγα πως συμβαίνει μόνο σε μένα!:ohmy: ) Δε δίνω βάση κι αλλάζω αργότερα, άσε που κι εγώ κατουριέμαι αλλά δεν...... τί λες τώρα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΡΩΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ ΟΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ..ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΚΟΥΝΙΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΥΤΕ ΜΙΛΑΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΖΟΡΙΣΤΩ...ΟΥΤΕ ΠΛΕΥΡΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΑΞΗ,ΣΗΚΩΝΑ ΠΟΔΙΑ Κ ΛΕΚΑΝΗ ΣΤΟ ΤΟΙΧΟ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 10ΛΕΠΤΟ!!!!ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΤΣΟΥΠ....

Α,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΡΩΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥ,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ CLEAR BLUE 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΛΥΓΟΥΡΑ(ΣΑΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΛΥΓΟΥΡΕΣ,ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΗΓΑΝΙΖΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΑ΄Ι΄ΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΑΓΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΜΕ ΤΡΕΛΗ ΜΑΙΜΑΡΓΙΑ,ΣΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΦΑΩ ΦΑΙ ΧΡΟΝΙΑ)ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βασικό (κατά την άποψη μου) είναι ότι θα νοιώθεις εξάντληση όλη μέρα, λες και έσκαβες!!!

Μου είχαν πει και μένα διάφορα, να μένω στο κρεβάτι με πόδια όρθια, να κοιμάμαι αμέσως κτλ κτλ

Ξέρεις πότε έμεινα έγκυος;;;; Μετά από 7 μήνες προσπαθειών, τα καταφέραμε τον τελευταίο μήνα, όταν δεν έκανα τίποτα από αυτά, γιατί νόμιζα ότι δε μπορούμε να κάνουμε παιδί και ήμουν έτοιμη να πάω στον γυναικολόγο να δούμε αν έχω πρόβλημα!!! Οπότε, δε χρειάζεται τίποτα παραπάνω εκτός από ηρεμία και να μην το σκέφτεσαι!!! Ούτε τεστ κάθε μήνα, ούτε άγχος, πίστεψε με θα πιάσει!!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΟΝΟ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΑΓΧΩΔΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΕΛΛΑ.ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ;ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΑ 9 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΠΑΣ ΚΑΙ....;ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ;ΕΙΝΑΙ ΒΙΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΕΣΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpakatoula καλημέρα. Είναι λίγο νωρίς για τεστάκι, καλύτερα να περιμένεις. Επίσης είναι λίγο νωρίς για να προβληματιστείς, οι 7 μήνες είναι πολύ μικρό διάστημα προσπαθειών. Εγώ έπιασα το πρώτο παιδί μετά από 9 μήνες και το δεύτερο μετά από από 14 μήνες. Οπότε μην προβληματίζεσαι. Η πλειοψηφία των ζευγαριών μπλοκάρει τη σύλληψη λόγω άγχους και μόνο. Δεν σε πήραν και τα χρόνια. Θα σε συμβούλευα να μην αναφέρεις σε κανέναν, αν δεν τον έχεις ήδη κάνει, ότι προσπαθείτε για παιδί. Οι μαμάδες-πεθερές κτλ. συνήθως δημιουργούν περισσότερο άγχος στο ζευγάρι. Βάλανε μία αρκετά μακρινή προθεσμία στο μυαλό σου, και πες π.χ ας περάσει το καλοκαίρι, ας περάσουν και τα Χριστούγεννα, και κατά την άνοιξη θα αρχίσουμε να το κοιτάμε και ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ!Δεν είναι εύκολο το ξέρω το έχω ζήσει δύο φορές μάλιστα. Ο επιμένων όμως νικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ 2ΜΗΝΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΛΟΙ:ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΜΕ ΚΑΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ;ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΑΘΕΛΑ ΤΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΡΩΤΑΝΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΝ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ κοριτσάκια μου..... πόσο σας καταλαβαίνω!!! Εγώ έχω μετανιώσει την ώρα και τη στιγμή που το είπαμε σε μία συγκεκριμένη θεία (που επιμένει κιόλας να το βαφτίσει, όταν..... πρώτα ο Θεός έρθει....) και γύρισε και μας είπε κάποια στιγμή για εξωσωματική..... επειδή εκείνη τα έπιασε τα κορίτσια της τάκα-τάκα (μόλις σαράντησε από την 1η συνέλαβε τη 2η!!!) εμένα γιατί με αγχώνει????? Γιατί έκανα το μέγα λάθος και το ανέφερα..... αλλά δε φταίω εγώ..... είχα απίστευτες ζαλάδες..... και τελικά είχε χτυπήσει "κόκκινο" ο αιματοκρίτης μου και μου έλειπε σίδηρος!!!! Χειρότερα σε αγχώνουνε οι συγγενείς!!!! Να το ξέρετε αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, κι εγώ συμφωνώ ότι αν κάθεσαι και το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι, και κάθεσαι με τα πόδια ψηλά, κ.λπ. πιο πολύ αυξάνεται το άγχος. Εμένα δε φεύγει τόσο πολύ υγρό, δηλαδή δε χρειάζεται ν' αλλάξω και σεντόνια, αλλά ξεαγχώθηκα αρκετά που διαβάζω τα δικά σας!

Εμένα ευτυχώς οι συγγενείς δε με πρήζουν καθόλου, μάλλον γιατί πήραν το μάθημά τους απ' την ξαδέλφη μου, που προσπαθούσε αρκετά χρόνια και σχεδόν είχε πάθει κατάθλιψη και όποτε τη ρωτούσαν έβγαζε αφρούς, αλλά και γιατί τους το έκοψα εγώ!

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να τους το κόψετε κι εσείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΠΙΤΣΑΖΟΥΖΟΥ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ !!!ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 35 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ!!!ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ !!ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 36 ,37 38 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΓΥΟΥΛΕΣ!!!ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΗΛΙΚΙΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!!!ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΑΙΖΕΙ!!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΕΜΙΣΤΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ Ή ΟΧΙ.Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ.ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 1-2 ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΤΩΡΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΠΙΑΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΘΕΤΙΚΟ!ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΝΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ.ΟΠΟΤΕ.....ΘΑ ΔΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...