Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά



  • Απαντήσεις

    • Δεν νομίζω να εχεις συμφυσεις.. εγώ ειχα στον τράχηλο, δηλαδή ο τραχηλος ηταν κλειστός..  στον υπέρηχο αυτό δεν φαίνεται.. Όλα ξεκινησαν όταν μετα  την απόξεση δεν μου ερχόταν περίοδος με τίποτα.. πέρασαν 4 μήνες χωρίς περίοδο. Στο ενδιάμεσο πήγαινα στον γιατρο με έβλεπε μου έλεγε όλα καλά,  θα σου έρθει στις επόμενες μέρες.. είχα όλα τα συμπτώματα περιόδου αλλά περίοδος άφαντη! Στο τέλος έπεσα σε ένα post μιας κοπέλας που είχε συμφυσεις στον τράχηλο και πείστηκα πως είχα το ίδιο.. Τελικά ήταν έτσι.. ερχόταν περίοδος, ο τράχηλος όμως ήταν κλειστός από τις συμφυσεις και η περίοδος δεν κατέβαινε, αλλά γυρνούσε πίσω στην μήτρα και στις σάλπιγγες! Με υστεροσκοπηση τις έλυσε και ευτυχώς δεν είχαν παθει φλεγμονή οι σάλπιγγες και ήταν όλα καλά.. Απλά έχασα πολύ χρόνο με όλα αυτά.. 4 μήνες για να καταλάβουμε τι συμβαίνει και άλλους 3 μετά την υστεροσκοπηση μέχρι να ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες..  
    • Κ εγώ 31 είμαι, δεν είδε κάτι ο γιατρός, οι μετρήσεις ήταν όλες καλές , ωστόσο ο μόνος τρόπος μου λέει πάντα να αποκλείσεις πράγματα είναι η αμνιοπαρακέντηση .. ούτε η νιπτ αντικαθιστά 100% την αμνιοπαρακέντηση.. δεν σου προτείνω μου λέει να κανεις, ωστόσο η απόφαση πάντα είναι δίκη σας .. είναι που είμαι κ του χώρου κ λίγο τα λένε σε εμάς ..  σε εσάς τελικά τι έγινε; Προχωρήσατε ; 
    • Αααα τι ωραία νέα! Μπράβο μπράβο πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Εμάς το μόνο που είχαν δει στην αυχενική ήταν ένα ασβεστωμα στην καρδιά και μας λέει τότε ο γιατρός λογικά θα φύγει, οι πιθανότητες για τα σύνδρομα δεν επηρεάζονται αλλά αν θέλετε κάντε εναν μη επεμβατικό έλεγχο. Πωω ακόμα θυμάμαι πόσο εκνευρισμένη είχα φύγει! Ρε φίλε γι'αυτό σε πληρώνουμε, εσύ είσαι ο γιατρός, ή χρειάζεται ή δεν χρειάζεται! Εγώ θα διαλέξω? Αν πρέπει θα το κάνω αλλιώς γιατί να δωσω τόσα λεφτά για κάτι που πάλι δε δίνει 100% ακρίβεια. Και αντί να φύγω χαρούμενη που το παιδάκι μου ήταν καλά, έφυγα με 100 προβληματισμούς για αυτή την εξέταση και αν και μήπως και έψαχνα στο ίντερνετ. Να πω ότι ήμουν 31 τότε. Εσύ ποσών χρόνων είσαι?
    • Καλησπερα κορίτσια!! Καλή κ τελειομηνη κύηση να ευχηθώ σε όλες !!  εγω είμαι οριακή για μωράκι Μαΐου , βάση ΤΕΡ είμαι 29/4 ενώ βάση υπερήχου είμαι 3/5.. σημερα 12+4 έκανα αυχενική κ δεν βγάζει ιδιαίτερη διαφορα (γενικά λέει 3 μέρες δεν το θεωρούν διαφορα) κ συνεχίζουμε ! Όλα καλά στην εξέταση, ειναι αγοράκι μας είπε !! τωρα σκεφτόμαστε αν θα κάνουμε νιπτ, εσείς τι λέτε ;; Δεν έχω άσχημα νούμερα είμαι 31.. δεν μας απασχολεί τόσο το οικονομικό…   
    • Κορίτσια καλησπερα ! Πέρασα δύσκολες μέρες με τη δουλει α κυρίως για αυτό έχω χαθεί τελείως κ δεν έμπαινα το τελευταίο καιρό…  μπηκα να σας πω τα ευχάριστα, κάναμε σήμερα την αυχενική , ήταν όλα καλά!! Είδαμε κ το φύλο , είναι αγορακι!! Έπεσε έξω η διαίσθηση μου, της μάνας … Μας πρότεινε νιπτ αλλά δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία, δεν είναι το οικονομικό… το έχετε κάνει εσείς ;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...