Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά



  • Απαντήσεις

    • Στο στήθος ήρεμος είναι, αλλά μόλις βγει απευθείας κλαίει...κ δεν κάθεται λίγο. Σήμερα για παράδειγμα έκατσε σαράντα λεπτά στο ένα, δεν το άφηνε κ λέω δε θα τον βάλω στο άλλο να δω πόσο θα αντέξει. Στο πεντάλεπτο χάλασε τον κόσμο κ έψαχνε να φάει. Έβαζε τα χέρια του στο στόμα. Τον έπαιρνε ο σύζυγος έψαχνε τη δική του θηλή. Αποτέλεσμα να μπει κ στο άλλο για να ηρεμήσει. Κι όλη μέρα πήγε έτσι. Δεν κοιμήθηκε παρά μόνο μια ώρα κ μου κοιμήθηκε πριν πέντε λεπτά, δηλαδή 1:05...το σκέφτηκα κι εγώ ότι μπορεί να κάνει άλμα ανάπτυξης.  Τώρα την Κυριακή σαραντιζουμε!! Και τη Δευτέρα είναι να έρθει ο παιδίατρος στο σπίτι να τον εξετάσει και θέλω να το συζητήσουμε, γιατί δεν ξέρω πως θα πάει όλο αυτό με την πληγωμένη θηλή. Προσπάθησα να κάνω άντληση με το χέρι, αλλά που να προλάβω να βγάλω με το πιράνχας μου🤣
    • Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πριν 1.5 χρόνο στη Β επιπέδου 22η εβδομάδα μου βρήκαν μήκος τραχήλου 2.3. Πανικός εγώ ούτε ήξερα τι είναι αλλά με σωστή καθοδήγηση από τον γιατρό μου,  χωρίς πανικό και υπερβολές, κολπικα utrogestan κάθε βράδυ, με συχνή παρακολούθηση τον πρώτο μήνα ανά 10 μέρες περίπου κ μετά πιο αραιά όσο βλέπαμε ότι δεν χειροτερεύει κ μέχρι να μπω στην 34η εβδομάδα έφτασα να γεννήσω 40η εβδομάδα 😋 κάθε περίπτωση φυσικά είναι διαφορετική κ θα την κρίνει ο γιατρός σου,  αλλά το νούμερο από μόνο του δε λέει κάτι αμάν! Υπάρχουν λύσεις ! Περιμένουμε νέα σας
    • Κι εγώ αυτά κάνω..σου κάθεται πολλή ώρα ξύπνια; Πχ ένα δίωρο συνήθως;
    • Εγώ για το μωρό δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα.... μας έπεσαν 2 γάμοι κ μια βάφτιση μαζεμένα και τέλος Νοέμβρη περιμένω φιλοξενουμενους.. οπότε είναι τα χέρια μου δεμένα,  γιατί θέλω πολλές μέρες για να τα φτιάξω όλα 😬
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...