Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά



  • Απαντήσεις

    • Κρέμα ημέρας μόνο της Vichy mineral 89 που ενυδατώνει, λυαινει για σφιγγυλη επιδερμίδα .Με έχει βολεψει μια χαρά ..
    • Όχι πρόσθιο έχω και για αυτό τώρα που διανυω την 20η βδομάδα μετά βίας αρχίζω να νιώθω κάτι χτυπήματα. Όλοι μου λένε ότι για τρίτη εγκυμοσύνη άργησα και αυτό εμένα με ανησυχεί...την Δευτέρα θα πάω να το δω στον γιατρό να ηρεμήσω λίγο .Αν μας κάνει και την χάρη να μας δείξει τι κρύβει ανάμεσα στα ποδαράκια του καλώς ...🤪
    • Εγώ της μιλάω, της τραγουδάω (ακόμα και με την άθλια φωνή μου), της έχω κουδουνίστρες και βιβλιαράκια (που ακόμα δεν πολύ βλέπει βέβαια, αλλά ότι βλέπει τέλος πάντων), την πάω βόλτα και φυσικά το μπανάκι της καθημερινά. 
    • Κορίτσι μου καλησπέρα. Εμένα το στηρίζει αρκετά το κεφάλι της κι εχθές που το εξέτασε η παιδίατρος το βρήκε μια χαρά το στάδιο που είναι. Τη βάζω όσο πιο πολλές φορές μπορώ για tummy time όσο αντέχει.  Όσο για την πιπίλα, εγώ προσπαθώ αλλά δεν τη δέχεται. Ε δε θα σκάσω κιόλας!!!
    • Ωχ ωχ 4+ κιλά βγήκατε και οι δύο; Θηριακια😆 Χαρά στο κουράγιο της μάνας σου! Πάντως ένα λίγο πιο μικρό μωράκι είναι πιο εύκολο στη γέννα, οπότε κι εκεί στα 3300-3400 να σου βγει, μια χαρά θα είναι. Κάπου εκεί πρέπει να είναι το 40% στις 39-40 εβδομάδες. Οπότε μην αγχώνεσαι, ειδικά όσο κρατάει τον ίδιο ρυθμό ανάπτυξης.  Ξεκουράζομαι γιατί καταφέρνω και κοιμάμαι καμία ωρίτσα το μεσημεράκι πριν έρθει το παιδί από τον βρεφικό. Έχω κάνει και τις βόλτες μου για καφέ. Έχω πάρει λίγο αέρα! ☺️☺️ Αλλά είναι πολλά που θέλω να κάνω ακόμα για το μωρό που έρχεται, τα οποία δεν τα πολύ έχω βάλει σε μια σειρά ακόμα 🙄  αλλά έχω βαρύνει πολύ ρε γμτ, και η κοιλιά είναι πιο μεγάλη από την πρώτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω πώς να τη φέρω βόλτα 😆
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...