Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Και εμένα αυτός ο γονότυπος βγήκε..4G/5G! Τα υπόλοιπα είναι αρνητικά..τα έστειλα στην γυναικολόγο που μου τα ζήτησε αλλα μου είπε γι αυτό το συγκεκριμένο να ρωτήσω αιματολόγο γιατί δεν της είχε ξανατύχει..οποτε είμαι σε αναζητηση αιματολόγου..έχω κ έλλειψη ενζύμου G6PD  και δεν μπορώ να πάρω ασπιρίνη- ή Σαλοσπίρ οποτε καλό θα ήταν να κουβεντιάσω γενικά με κάποιον ειδικό..

Ναι....λες γι αυτό το ένζυμο που ανιχνευουν με τη γεννηση; Πράγματι, δεν μπορείς να πάρεις ασπιρίνη. Πάντως αυτό το 4G/5G κάτι δηλώνει, γιατί κ εμένα μου το έχει σημειωμενο με έντονα γράμματα. Όπως και το 4G/4G επίσης, λέει ότι είναι ίδιος γονοτυπος. Να το δεις με αιματολογο. Μη σου πω ότι θα πάω κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλή Παρασκευούλα κορίτσια μου! Σήμερα μία φίλη που γενικά δεν τα λέμε συχνά μου ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη της, και συγκινήθηκα πολύ πολύ, έκλαψα από χαρά. Το τελευταίο διάστημα ακούω συνέχεια για εγκυμοσύνες από γνωστά μου άτομα, ή για άλλα που γεννάνε και ενώ πραγματικά χαίρομαι τόσο πολύ για εκείνους, τώρα όσο περνάει η ώρα με έχει πιάσει μία μικρή θλίψη για εμένα και σκέφτομαι, τα Χριστούγεννα πχ θα γεννούσα αν προχωρούσε η τελευταία και γενικώς για όσα περάσαμε με τον σύντροφό μου. Σκέφτομαι συνέχεια άλλες γυναίκες που τα κατάφεραν και παίρνω δύναμη και τώρα που το συζήτησα λίγο με τον αγαπημένο μου, μου είπε κι εκείνος πως είναι ευγνώμων που μοιραζόμαστε μαζί τη ζωή και πως απλά ακόμα δεν ήρθε η ώρα μας. Και πλέον αυτό σκε΄φτομαι κι εγώ πως απλώς ακόμη το δικό μας μωρό δεν ήταν έτοιμο να έρθει και παρακαλάω με όλη μου την ψυχή όταν ξανα έρθει να έρθει και να μείνει αυτή τη φορά, κι ας πάρει και λίγο παραπάνω αλλά να έρθει όταν πραγματικά το θέλει! ουφφ, ήθελα απλώς να το μοιραστώ κι εδώ. Από βδομάδα ξεκινάω τεστ ωορρηξίας ξανά! 

Κοριτσακι μου ετσι ενιωθα και εγω. Λιγο καιρο μετα αφου ειχα χασει το μωρακι μου συνεχεια μαθαινα για εγκυμοσυνες και ενω χαιρομουν απο την αλλη λυπομουν επειδη το δικο μου το μωρακι δεν θα ερχοταν στην ζωη. Το ξεπερασα εν μερει οταν εμεινα εγκυος και γεννησα τον γιο μου. Κανε λιγο υπομονη και Θα ερθει το μωρακι σου. Να μιλας για τα συναισθηματα σου και να ξεσπας. Να το βγαζεις απο μεσα σου ολο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eva96 είπε:

Κοριτσακι μου ετσι ενιωθα και εγω. Λιγο καιρο μετα αφου ειχα χασει το μωρακι μου συνεχεια μαθαινα για εγκυμοσυνες και ενω χαιρομουν απο την αλλη λυπομουν επειδη το δικο μου το μωρακι δεν θα ερχοταν στην ζωη. Το ξεπερασα εν μερει οταν εμεινα εγκυος και γεννησα τον γιο μου. Κανε λιγο υπομονη και Θα ερθει το μωρακι σου. Να μιλας για τα συναισθηματα σου και να ξεσπας. Να το βγαζεις απο μεσα σου ολο αυτο.

Κορίτσια δε θα το πιστέψετε μεσα σε μια βδομάδα εμαθα κοντινες εγκυμοσύνες μια της νύφης μου, μια της ξαδέρφης μου και μια μιας πάρα πολύ καλης μου φίλης χαρηκα παρα πολύ και για τις τρεις αλλα ένιωσα κ κάπως άβολα.. Ειδικα όταν οι δυο μου ειπαν ότι δεν το θελαμε αλλα εντάξει γερο μωρο να ειναι..τόσο ευκολα τόσο απλά... Κ εγω ειμαι στην προετοιμασία για εμβρυομεταφορα με το τελευταίο εμβρυακι μου εύχομαι τελευταίο και τυχερό.. Εύχομαι ολες οι γυναικες που το θέλουν να το ζήσουν.. Ειμαι ηδη μανούλα και ευχαριστώ το θεο για το θειο δωρο αλλα τον παρακαλαω καθε μερα να πετύχει η εμβρυομεταφορα και να εχει πρωτίστως το παιδάκι μου ενα αδερφάκι να πορεύεται στη ζωη της και εμεις ενα δεύτερο μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol θα είναι κοριτσι μου το τυχερο σου! Στο ευχομαι ολόψυχα!

@Katiana1987 αχ κοριτσι μ σ ευχαριστώ για τ λογια σου. Εκτος απο τ γνωστο αγχος να ακουσουμε καρδιά κτλ εγω εχω κ τ αγχος τ πλακουντα. Για αρχη να δουμε π εχει πιαστει τ εμβρυο και προς τ που θ παει ο πλακουντας. Ελπιζω αυτη τη φορα να φωλιασε σε πιο σειφ μερος μεσα στη μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Souzan είπε:

Κορίτσι πως είσαι;

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια! Μια χαρά είμαι, δε νιώθω και πολλά, τα ράμματα μόνο και σπάνια κάτι τσιμπηματακια στο σημείο που ήταν η σάλπιγγα! Μιλήσαμε με το γιατρό χτες το πρωί, μου είπε να μην κάνω εξωσωματική... λέει έχω πιθανότητα 10% να ξαναεχω εξωμητριο με φυσική σύλληψη, και 5% με εξωσωματική. Αλλά επειδή είμαι νέα, έχω πολλά κ καλά ωάρια, ο σύζυγος καλές εξετάσεις, δε βρίσκει λόγο να παμε σε εξωσωματική . Και να ξεκινήσουμε προσπάθειες απο τον αμέσως επομενο κυκλο.

Μου λεει καταλαβαίνω ότι φοβάσαι μετά απ όλο αυτό αλλά αφού ούτε η εξωσωματική είναι εγγύηση για τίποτα, εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσετε φυσιολογικά λίγο καιρό. Και άμα γίνει ξανά, το βλέπουμε για εξωσωματική! Την επόμενη φορά δε θα το αφήσεις να προχωρήσει τόσο, θα είσαι υποψιασμένη, θα κάνεις τεστ σε κάθε κύκλο στις μέρες που περιμένεις περίοδο ακόμα κ αν σου έρθει (όπως έγινε κ τώρα που είχα κανονικοτατη περιοδο) και θα το προλάβουμε πριν προχωρήσει τόσο.

Εγώ δεν ξέρω, δεν με έπεισε. Φοβαμαι... Αλλα ούτε για εξωσωματική είμαι έτοιμη. Πέρασα τόσο δύσκολα αυτό το ένα ουσιαστικά 24ωρο που δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν είμαι έτοιμη στο καπάκι να μείνω έγκυος κ να έχουμε επανάληψη όλης της φάσης... θα πεθάνω μέχρι να δούμε σίγουρα κάτι στη μήτρα αλλά κ με τέτοιους άχρηστους εκεί κάτω δε θα πιστεύω ότι βλέπουν έμβρυο στη μήτρα! Θα τρέχω αθηνα κάθε τρεις και λίγο... δεν ξέρω, είμαι προβληματισμενη. Κατά τ άλλα την απώλεια της σάλπιγγας και της κύησης τα έχω πάρει τόσο ελαφριά που απορώ, δεν έπρεπε να είμαι στεναχωρημενη, αγχωμένη που είμαι μείον 1 σάλπιγγα και συν πιθανότητες νεου εξωμητριου ? Θα μου βγει αργότερα καμία κατάθλιψη?? Πραγματικά αναρωτιέμαι πως τέτοια ψυχραιμία λες και δεν έγινε τίποτα!

Μόνο ένα πράγμα δε ρώτησα το γιατρό κ δεν ξέρω αν ξέρετε. Περίοδος πότε θα ρθει τώρα?? Έπρεπε να ρθει χθες σήμερα, αλλά τίποτα. Εφόσον είχα κανονικά και τον προηγούμενο μήνα, περίμενα να ρθει και τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Σας γράφω τέτοια ώρα γιατί τώρα κοιμήθηκε ο μπέμπης. Οι περισσότερες ξέρετε την ιστορία μου 💙 μοιραστηκαμε τοσα πολλά τα τελευταία 2 χρόνια... Μπαινω καθημερινά σας διαβάζω και λαχταρώ να βλέπω τεστ θετικά!! Ανοίγει η καρδιά μου και θυμάμαι και τα δικά μου🥹

Οσες δεν με ξέρετε, απλά θα πω οτι μετά από εξωσωματική, μια αποβολή διδύμων, τώρα έχω ένα μπέμπη δυο μηνών και σε ένα μήνα θα τον βαφτίσουμε. Τα γράφω και συγκινουμαι. Να έχετε πίστη. Υπομονή και δύναμη! Θα έρθει για όλες. Και όπως λεει και ο γιατρός μου δεν υπάρχει γυναίκα το 2024 που να μήν καταφέρει να γίνει μαμα! 

Σας σκέφτομαι κάθε μέρα και προσεύχομαι για όλες! Είστε μια μικρή οικογένεια για μένα. 

Θα συνεχίσω να μπαίνω κάθε μέρα και να περιμένω τα θετικά σας! 

Σας φιλώ 🩵🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι αμέ! Δευτέρα πρωί θα πάμε!!! Θα είναι και η "μητέρα" μου μαζί!!!🤩

Εμείς σήμερα πήγαμε για την φωτογράφιση εγκυμοσύνης….φοβερη εμπειρία, τα παιδιά το κατευχαριστήθηκαν και εγώ ενοιωσα πιο όμορφη από ποτε! Σε λίγες εβδομάδες με την μπουμπου μας πάλι….οταν αποφασίσει να έρθει με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλή Παρασκευούλα κορίτσια μου! Σήμερα μία φίλη που γενικά δεν τα λέμε συχνά μου ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη της, και συγκινήθηκα πολύ πολύ, έκλαψα από χαρά. Το τελευταίο διάστημα ακούω συνέχεια για εγκυμοσύνες από γνωστά μου άτομα, ή για άλλα που γεννάνε και ενώ πραγματικά χαίρομαι τόσο πολύ για εκείνους, τώρα όσο περνάει η ώρα με έχει πιάσει μία μικρή θλίψη για εμένα και σκέφτομαι, τα Χριστούγεννα πχ θα γεννούσα αν προχωρούσε η τελευταία και γενικώς για όσα περάσαμε με τον σύντροφό μου. Σκέφτομαι συνέχεια άλλες γυναίκες που τα κατάφεραν και παίρνω δύναμη και τώρα που το συζήτησα λίγο με τον αγαπημένο μου, μου είπε κι εκείνος πως είναι ευγνώμων που μοιραζόμαστε μαζί τη ζωή και πως απλά ακόμα δεν ήρθε η ώρα μας. Και πλέον αυτό σκε΄φτομαι κι εγώ πως απλώς ακόμη το δικό μας μωρό δεν ήταν έτοιμο να έρθει και παρακαλάω με όλη μου την ψυχή όταν ξανα έρθει να έρθει και να μείνει αυτή τη φορά, κι ας πάρει και λίγο παραπάνω αλλά να έρθει όταν πραγματικά το θέλει! ουφφ, ήθελα απλώς να το μοιραστώ κι εδώ. Από βδομάδα ξεκινάω τεστ ωορρηξίας ξανά! 

@Naty_Σκέψεις που οι περισσότερες γυναίκες κάνουμε! Άγχος και φόβος μήπως τελικά δεν τα καταφέρουμε! Οσο θετικές σκέψεις και αν κανω και εμενα με πιάνει και τα σκέφτομαι!🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια! Μια χαρά είμαι, δε νιώθω και πολλά, τα ράμματα μόνο και σπάνια κάτι τσιμπηματακια στο σημείο που ήταν η σάλπιγγα! Μιλήσαμε με το γιατρό χτες το πρωί, μου είπε να μην κάνω εξωσωματική... λέει έχω πιθανότητα 10% να ξαναεχω εξωμητριο με φυσική σύλληψη, και 5% με εξωσωματική. Αλλά επειδή είμαι νέα, έχω πολλά κ καλά ωάρια, ο σύζυγος καλές εξετάσεις, δε βρίσκει λόγο να παμε σε εξωσωματική . Και να ξεκινήσουμε προσπάθειες απο τον αμέσως επομενο κυκλο.

Μου λεει καταλαβαίνω ότι φοβάσαι μετά απ όλο αυτό αλλά αφού ούτε η εξωσωματική είναι εγγύηση για τίποτα, εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσετε φυσιολογικά λίγο καιρό. Και άμα γίνει ξανά, το βλέπουμε για εξωσωματική! Την επόμενη φορά δε θα το αφήσεις να προχωρήσει τόσο, θα είσαι υποψιασμένη, θα κάνεις τεστ σε κάθε κύκλο στις μέρες που περιμένεις περίοδο ακόμα κ αν σου έρθει (όπως έγινε κ τώρα που είχα κανονικοτατη περιοδο) και θα το προλάβουμε πριν προχωρήσει τόσο.

Εγώ δεν ξέρω, δεν με έπεισε. Φοβαμαι... Αλλα ούτε για εξωσωματική είμαι έτοιμη. Πέρασα τόσο δύσκολα αυτό το ένα ουσιαστικά 24ωρο που δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν είμαι έτοιμη στο καπάκι να μείνω έγκυος κ να έχουμε επανάληψη όλης της φάσης... θα πεθάνω μέχρι να δούμε σίγουρα κάτι στη μήτρα αλλά κ με τέτοιους άχρηστους εκεί κάτω δε θα πιστεύω ότι βλέπουν έμβρυο στη μήτρα! Θα τρέχω αθηνα κάθε τρεις και λίγο... δεν ξέρω, είμαι προβληματισμενη. Κατά τ άλλα την απώλεια της σάλπιγγας και της κύησης τα έχω πάρει τόσο ελαφριά που απορώ, δεν έπρεπε να είμαι στεναχωρημενη, αγχωμένη που είμαι μείον 1 σάλπιγγα και συν πιθανότητες νεου εξωμητριου ? Θα μου βγει αργότερα καμία κατάθλιψη?? Πραγματικά αναρωτιέμαι πως τέτοια ψυχραιμία λες και δεν έγινε τίποτα!

Μόνο ένα πράγμα δε ρώτησα το γιατρό κ δεν ξέρω αν ξέρετε. Περίοδος πότε θα ρθει τώρα?? Έπρεπε να ρθει χθες σήμερα, αλλά τίποτα. Εφόσον είχα κανονικά και τον προηγούμενο μήνα, περίμενα να ρθει και τώρα. 

Κοιτα έγιναν παρά πολλά και παρά πολύ γρήγορα! Θεωρώ ότι δεν έχεις ακόμα συνειδητοποιήσει όλα όσα έγιναν. Έχεις εστιάσει στο πιο σημαντικό αυτή τη στιγμή, ότι πρόλαβες τα χειρότερα και είσαι καλά! 
Μπορει κάποια στιγμή να σου τα σκάσει αλλά δεν πειράζει, θα πάρεις τον χρόνο σου, θα το βιώσεις και θα συνεχίσεις. 
Περιοδος δεν ξέρω ποτε θα σου έρθει, Παρε τηλέφωνο τον γιατρο σου από Δευτέρα αν δεν έρθει και ρώτησε τον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια! Μια χαρά είμαι, δε νιώθω και πολλά, τα ράμματα μόνο και σπάνια κάτι τσιμπηματακια στο σημείο που ήταν η σάλπιγγα! Μιλήσαμε με το γιατρό χτες το πρωί, μου είπε να μην κάνω εξωσωματική... λέει έχω πιθανότητα 10% να ξαναεχω εξωμητριο με φυσική σύλληψη, και 5% με εξωσωματική. Αλλά επειδή είμαι νέα, έχω πολλά κ καλά ωάρια, ο σύζυγος καλές εξετάσεις, δε βρίσκει λόγο να παμε σε εξωσωματική . Και να ξεκινήσουμε προσπάθειες απο τον αμέσως επομενο κυκλο.

Μου λεει καταλαβαίνω ότι φοβάσαι μετά απ όλο αυτό αλλά αφού ούτε η εξωσωματική είναι εγγύηση για τίποτα, εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσετε φυσιολογικά λίγο καιρό. Και άμα γίνει ξανά, το βλέπουμε για εξωσωματική! Την επόμενη φορά δε θα το αφήσεις να προχωρήσει τόσο, θα είσαι υποψιασμένη, θα κάνεις τεστ σε κάθε κύκλο στις μέρες που περιμένεις περίοδο ακόμα κ αν σου έρθει (όπως έγινε κ τώρα που είχα κανονικοτατη περιοδο) και θα το προλάβουμε πριν προχωρήσει τόσο.

Εγώ δεν ξέρω, δεν με έπεισε. Φοβαμαι... Αλλα ούτε για εξωσωματική είμαι έτοιμη. Πέρασα τόσο δύσκολα αυτό το ένα ουσιαστικά 24ωρο που δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν είμαι έτοιμη στο καπάκι να μείνω έγκυος κ να έχουμε επανάληψη όλης της φάσης... θα πεθάνω μέχρι να δούμε σίγουρα κάτι στη μήτρα αλλά κ με τέτοιους άχρηστους εκεί κάτω δε θα πιστεύω ότι βλέπουν έμβρυο στη μήτρα! Θα τρέχω αθηνα κάθε τρεις και λίγο... δεν ξέρω, είμαι προβληματισμενη. Κατά τ άλλα την απώλεια της σάλπιγγας και της κύησης τα έχω πάρει τόσο ελαφριά που απορώ, δεν έπρεπε να είμαι στεναχωρημενη, αγχωμένη που είμαι μείον 1 σάλπιγγα και συν πιθανότητες νεου εξωμητριου ? Θα μου βγει αργότερα καμία κατάθλιψη?? Πραγματικά αναρωτιέμαι πως τέτοια ψυχραιμία λες και δεν έγινε τίποτα!

Μόνο ένα πράγμα δε ρώτησα το γιατρό κ δεν ξέρω αν ξέρετε. Περίοδος πότε θα ρθει τώρα?? Έπρεπε να ρθει χθες σήμερα, αλλά τίποτα. Εφόσον είχα κανονικά και τον προηγούμενο μήνα, περίμενα να ρθει και τώρα. 

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Πραγματικά έπαθα σοκ που δεν σου είχαν δει το υγρό. Δηλαδή είναι τρελό... Το αίμα που είχες δεν ήταν περίοδος αλλά από την εξωμήτριο κύηση τα κάνει αυτά η εξωμήτριο κύηση. Περίοδος λογικά θα έρθει σε ένα μήνα . Προσωπικά δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλή Παρασκευούλα κορίτσια μου! Σήμερα μία φίλη που γενικά δεν τα λέμε συχνά μου ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη της, και συγκινήθηκα πολύ πολύ, έκλαψα από χαρά. Το τελευταίο διάστημα ακούω συνέχεια για εγκυμοσύνες από γνωστά μου άτομα, ή για άλλα που γεννάνε και ενώ πραγματικά χαίρομαι τόσο πολύ για εκείνους, τώρα όσο περνάει η ώρα με έχει πιάσει μία μικρή θλίψη για εμένα και σκέφτομαι, τα Χριστούγεννα πχ θα γεννούσα αν προχωρούσε η τελευταία και γενικώς για όσα περάσαμε με τον σύντροφό μου. Σκέφτομαι συνέχεια άλλες γυναίκες που τα κατάφεραν και παίρνω δύναμη και τώρα που το συζήτησα λίγο με τον αγαπημένο μου, μου είπε κι εκείνος πως είναι ευγνώμων που μοιραζόμαστε μαζί τη ζωή και πως απλά ακόμα δεν ήρθε η ώρα μας. Και πλέον αυτό σκε΄φτομαι κι εγώ πως απλώς ακόμη το δικό μας μωρό δεν ήταν έτοιμο να έρθει και παρακαλάω με όλη μου την ψυχή όταν ξανα έρθει να έρθει και να μείνει αυτή τη φορά, κι ας πάρει και λίγο παραπάνω αλλά να έρθει όταν πραγματικά το θέλει! ουφφ, ήθελα απλώς να το μοιραστώ κι εδώ. Από βδομάδα ξεκινάω τεστ ωορρηξίας ξανά! 

Καλά γτ ακούω χαζουλια η γυάλα μου πόσες φορές έπεσε έξω;; Και πόσες φορές έπεσε μέσα.. ;;; Πάμε έρχεται ακ θέλω να γλεντησςις αυτό το διάστημα γτωμετα δεν θα μπορείς και που Σάι θετικό τεστ και εμένα ταγκ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...