Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου τι συμπτώματα είχες και κατάλαβες πως έχεις μύκητα στο στήθος; 
 

Οι εξετάσεις που κάνετε στα αυτάκια είναι το ακουογραμμα ; Τώρα ποτε σας είπαν να την ξανά κάνετε ; 
και εμένα μου είπαν από το νοσοκομείο να κάνω αλλά δεν έχουμε κανει

Είχα δύο μέρες φαγουρα στο στήθος αλλά δεν έδωσα σημασία. Μετά έβγαλα κόκκινα εξανθηματα γύρω γύρω από τη θηλή εκεί που ακουμπούν τα επιθεματα. Μετά κνησμό. Πήγα στον παιδίατρο για άλλο λόγο και τον ρώτησα, μόλις είδε το στήθος αμέσως μου είπε την αγωγή και με ευλάβεια το τηρώ διότι είναι αφόρητο μαζί με θηλασμό να έχεις και τον μύκητα. 

Ναι το ακουογραμμα λέω, καλά αν βγει καλό το επόμενο θα σου γράψω αναλυτικά τι να προσέξεις. Το παιδί να μην είναι καθόλου κρυωμενο, να είναι φαγωμένο και ήσυχο. Τώρα πόσο εύκολο είναι όλο αυτό άσε να μην το σχολιάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, καλή και ευλογημένη εβδομάδα να έχουμε!!! Συγχαρητήριά στις εγκυουλες μας!!! Με το καλό οι χοριακές και οι υπέρηχοι!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα! Συγχαρητήρια για τα τεστακια και πάμε σήμερα για τεράστιες χοριακές!! :) Εμείς και επίσημα μπαίνουμε σε love zone και είπαμε αυτό το μήνα να πάμε μέρα παρά μέρα όλο το μήνα -τι να κάνουμε θα θυσιαστούμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Συγχαρητήρια για τα τεστακια και πάμε σήμερα για τεράστιες χοριακές!! :) Εμείς και επίσημα μπαίνουμε σε love zone και είπαμε αυτό το μήνα να πάμε μέρα παρά μέρα όλο το μήνα -τι να κάνουμε θα θυσιαστούμε :)

Κοριτσι μου δεν ξέρω αν βοηθάει η τακτική που ακολούθησα εγώ 

Είδα πότε έκανα ωορρηξια σε προηγούμενους κύκλους και πηρα ένα εύρος ημερών αφού η ωορρηξία έπαιζε από 18η έως 21η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Είχα δύο μέρες φαγουρα στο στήθος αλλά δεν έδωσα σημασία. Μετά έβγαλα κόκκινα εξανθηματα γύρω γύρω από τη θηλή εκεί που ακουμπούν τα επιθεματα. Μετά κνησμό. Πήγα στον παιδίατρο για άλλο λόγο και τον ρώτησα, μόλις είδε το στήθος αμέσως μου είπε την αγωγή και με ευλάβεια το τηρώ διότι είναι αφόρητο μαζί με θηλασμό να έχεις και τον μύκητα. 

Ναι το ακουογραμμα λέω, καλά αν βγει καλό το επόμενο θα σου γράψω αναλυτικά τι να προσέξεις. Το παιδί να μην είναι καθόλου κρυωμενο, να είναι φαγωμένο και ήσυχο. Τώρα πόσο εύκολο είναι όλο αυτό άσε να μην το σχολιάσω. 

Πήγα τελικά σε μαία να δει το στήθος μου έπαθα λοίμωξη στην θηλή σταφυλόκοκκο με είπε 😔 πονούσε πολύ  διάβασα και το μνμ σου εχτες.. λέω κάτι δεν πάει καλά και σε εμένα μίλησα με παιδιατρο και πήγα να με δει η μαία στο κέντρο υγειας.. μου έγραψαν αντιβίωση 

εσενα σου είπε να θηλαζεις κανονικά ; 

ναι όταν θα την κανείς την εξετάσει να μας πεις 

καλά εύκολο δεν είναι με τίποτα αλλά τέλος πάντων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Συγχαρητήρια για τα τεστακια και πάμε σήμερα για τεράστιες χοριακές!! :) Εμείς και επίσημα μπαίνουμε σε love zone και είπαμε αυτό το μήνα να πάμε μέρα παρά μέρα όλο το μήνα -τι να κάνουμε θα θυσιαστούμε :)

Καλά μιλάμε για θυσία όχι αστεία….αντε κομμάτια να γίνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πήγα τελικά σε μαία να δει το στήθος μου έπαθα λοίμωξη στην θηλή σταφυλόκοκκο με είπε 😔 πονούσε πολύ  διάβασα και το μνμ σου εχτες.. λέω κάτι δεν πάει καλά και σε εμένα μίλησα με παιδιατρο και πήγα να με δει η μαία στο κέντρο υγειας.. μου έγραψαν αντιβίωση 

εσενα σου είπε να θηλαζεις κανονικά ; 

ναι όταν θα την κανείς την εξετάσει να μας πεις 

καλά εύκολο δεν είναι με τίποτα αλλά τέλος πάντων 

Ρε κοπέλια δεν κανεις και ένα ευχέλαιο με την πρώτη ευκαιρία. Εύχομαι να περάσει γρήγορα και να μην σε βρει τίποτα άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Ρε κοπέλια δεν κανεις και ένα ευχέλαιο με την πρώτη ευκαιρία. Εύχομαι να περάσει γρήγορα και να μην σε βρει τίποτα άλλο! 

Τι να πω γενικα με έχουν βρει διαφορά τον τελευταίο καιρό 😤 

πως είσαι εσυ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια πάντως δεν κρατήθηκα και πήγα ρώτησα την μικροβιολόγο αν έχουμε κάποιο αποτέλεσμα με το σπερμοδιάγραμμα της Παρασκευής. Έχουμε, ανεπίσημο βέβαια.. απο 500.000 ανα ml που είχαμε πέρσι το Δεκέμβριο τώρα έχουμε 1.500.000 αν ml.. στο συνολικό δηλαδή απο 2.250.000 που είχαμε πρέπει να πήγε γύρω στα 7.000.000. Μου λέει τι κάνατε, γιατί για να έχει τέτοια βελτίωση κάτι κάνατε δεν μπορεί.. 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και γεμάτο θετικές αναρτήσεις εύχομαι να μας πάει και αυτή η βδομάδα..❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Συγχαρητήρια για τα τεστακια και πάμε σήμερα για τεράστιες χοριακές!! :) Εμείς και επίσημα μπαίνουμε σε love zone και είπαμε αυτό το μήνα να πάμε μέρα παρά μέρα όλο το μήνα -τι να κάνουμε θα θυσιαστούμε :)

Κορίτσι μου νομίζω οτι αυτή είναι η καλύτερη μέθοδος..μέρα παρά μέρα. Βέβαια καταλαβαίνω οτι δεν είναι πάντα εφικτό αλλά πρέπει να κάνουμε και αυτές τις θυσίες 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Καλά είμαστε δεν προλαβαίνουμε δύο ενήλικες τα δύο μικρά. Έβγαλα και μύκητα στο στήθος και ακολουθώ αγωγή για να μπορώ να θηλάζω. Δεν προλάβαινε να στεγνώσει καλά το σουτιεν θηλασμού από τα πλυσίματα και το ξαναφορουσα οπότε την πάτησα. Μας έχουν σπάσει τα νεύρα και με κάτι ακουστικές εξετάσεις που όταν γεννήθηκε ο μπέμπης δε βγήκαν καλές λογω αμνιακό υγρού στα αυτάκια τώρα πάλι δε βγήκαν διότι περάσαμε ρινίτιδα και πρέπει να ξαναπάμε. Γενικώς αν κάνεις παιδάκια είσαι στο τρέξιμο οπότε πάρτο απόφαση ότι όλα θα γίνουν θα το πάρετε σπιτάκι και θα μονοιασετε ήρεμα σαν οικογένεια. Η μεγάλη ψιλό ζηλεύει τον μικρό αλλά μέσα σε όλα τα τρεξίματα αυτό μοιάζει λεπτομέρεια 😂

καλα εννοειται αυτο που λες, κανεις παιδιά και ολο τρεχεις να προλαβεις!! ολα καλα θα πανε και με τις εξετασεις σας!! μπορεις να βαζεις προβιοτικό σκόνη γύρω από τη θηλή σου ή να παίρνεις και δια στόματος για τους μυκητες!! και οι ζήλιες στο πρόγραμμα είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσια ειλικρινά σας ευχαριστώ ολες σας! Την προηγ φορα δ τ ειχα πει σε κανεναν σχεδον μεχρι κ την 11η βδομαδα π εγινε οτι εγινε. Μετα βέβαια μεχρι κ σημερα το συζηταω. Δ το ειχα χαρει. Κατι με κρατουσε. Τώρα ήθελα να τ μοιραστω μαζι σας. Να "ξορκισω" κατα καποιο τροπο τ κακο. Θέλω να πιστεψω σ αυτο τ μωρο.

συγχαρητ'ηρια κορίτσι μου!!! ευχομαι να πανε όλα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2024 at 9:28 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Εμείς καλά είμαστε εδώ προσπαθούμε ακόμα να συντονιστούμε έχει λιγες μερες που έφυγε η μαμα μου και είμαι μόνη μου..

Έχει να κάνει και με τον κάθε οργανισμό η αποθεραπεία… εγω που έκανα δυο καισαρικές με ολική ναρκωση (που λενε είναι λίγο πιο δύσκολη ) ζόρικες είναι οι πρωτες 1-3 μερες,  αλλά έκανα 12/8 καισαρική από την πρώτη μέρα σηκώθηκα με βοήθεια  15/8 ήμουν κανονικά λειτουργική σηκωνόμουν χωρίς βοήθεια..  και πάνω στην βδομαδα που έβγαλα και ράμματα ήμουν ακόμα καλύτερα.. οι περισσότεροι βάζουν ράμματα που τα απορροφά ο οργανισμός 

μονο το βαρος θέλει προσοχή για ένα μήνα  εγω τις πρωτες δυο βδομαδες προσεχα εεε μετά δεν γινόταν όλο και κάτι έπρεπε να κάνω με την μεγάλη και την χαζό σήκωνα ο αντρας μου με φωνάζει αλλά μέσα στην μέρα ειδικά που είμαι και μόνη μου εεε δεν γίνετε 

αχ βρε Ελκ μου πωσ γίνεται να μην σηκώνεις το άλλο παιδί; και εμενα μ ειπανε να με βοηθάνε ολοι τους αλλά δεν γίνεται κάποιες φορές ΄΄΄θα πρεπει να το σηκώσουμε κ το άλλο παιδι. 

κοιτα νιωθω και πολυ απογοητευμενη γιατι πιστεύω ολο αυτο εγω το δημιουργησα. ουτε καλά τρεφόμουν, αν και τα κιλά μπηκανε φυσιολογικά σε εμενα, ειχαμε πολύ καυσωνα φετος και κουράστηκα πάρα πολύ στη δουλειά. νομι΄ζω ότι ε΄γω το προκάλεσα και για αυτό νιώθω ετσι! είναι βασικά μια απογοήτευση γιατί στο γιο μου αν κ πάλι δουλευα, προσεχα πιο πολύ τρφομουν και καλύτερα. νιωθω ότι δε θα μπορεσω να το θηλάσω κι καθόλου και απογοητευομαι ακόμα περισσοτερο γιατι εστω λίγο ήθελα να του δώσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα και γεμάτο θετικές αναρτήσεις εύχομαι να μας πάει και αυτή η βδομάδα..❤️

 

Κορίτσι μου νομίζω οτι αυτή είναι η καλύτερη μέθοδος..μέρα παρά μέρα. Βέβαια καταλαβαίνω οτι δεν είναι πάντα εφικτό αλλά πρέπει να κάνουμε και αυτές τις θυσίες 😅😅😅

Καλημέρα μας και καλή μας εβδομάδα!

Εγώ περιοδεύω και δεν είμαι στα καλύτερά μου σωματικά και ψυχολογικά μπορώ να πω μιας και προφανώς ξενέρωσα που ήρθε η περίοδος αλλά οκ. Μια βδομαδουλα και μετά love zone κι εδώ. Παρήγγειλα και τεστ ωορρηξίας περισσότερο να δω πως λειτουργεί το σώμα μου, πότε κάνω ακριβώς ωορρηξία. Άντε και καλή μας τύχη..!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα 

47 μοναδες η χοριακη μου. Ετσι ξεκιναω εγω με χαμηλες χοριακες. Περυσι τν ιδια μερα τ κυκλου ήταν 46. Τν Παρασκευή θα κανω επαναληπτική αν κ ο γιατρός μ δ θελει αλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα μας και καλή μας εβδομάδα!

Εγώ περιοδεύω και δεν είμαι στα καλύτερά μου σωματικά και ψυχολογικά μπορώ να πω μιας και προφανώς ξενέρωσα που ήρθε η περίοδος αλλά οκ. Μια βδομαδουλα και μετά love zone κι εδώ. Παρήγγειλα και τεστ ωορρηξίας περισσότερο να δω πως λειτουργεί το σώμα μου, πότε κάνω ακριβώς ωορρηξία. Άντε και καλή μας τύχη..!

 

Καλά ζουζουνίσματα κορίτσι..
Εγώ είμαι σε αναμονή για την περίοδο και μετά πρώτα ο Θεός θα ξανά ξεκινήσουμε τις προσπάθειες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tina23 είπε:

Καλά ζουζουνίσματα κορίτσι..
Εγώ είμαι σε αναμονή για την περίοδο και μετά πρώτα ο Θεός θα ξανά ξεκινήσουμε τις προσπάθειες..

Με το καλό να έρθει να παρει μαζί ό,τι είναι να φύγει και να δημιουργηθει ο χώρος για τη νέα προσπάθεια 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melitiniღ είπε:

Εγώ κορίτσια πάντως δεν κρατήθηκα και πήγα ρώτησα την μικροβιολόγο αν έχουμε κάποιο αποτέλεσμα με το σπερμοδιάγραμμα της Παρασκευής. Έχουμε, ανεπίσημο βέβαια.. απο 500.000 ανα ml που είχαμε πέρσι το Δεκέμβριο τώρα έχουμε 1.500.000 αν ml.. στο συνολικό δηλαδή απο 2.250.000 που είχαμε πρέπει να πήγε γύρω στα 7.000.000. Μου λέει τι κάνατε, γιατί για να έχει τέτοια βελτίωση κάτι κάνατε δεν μπορεί.. 😂😂😂

Μπράβοοοοο πολύ χαιρομαιιιι!!!! 
 

Θα δεις ότι δεν θα προλάβεις να κανείς εξωσωματική!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinistz απο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί, τι να πω! Προς το παρόν τα χαρτιά της επιτροπής είναι σχεδόν έτοιμα. ;) τώρα αν μας προλάβει θα είναι το ιδανικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Δυστυχώς δεν είναι καλά τα αποτελέσματά μου κορίτσια μου...

 

Screenshot_20240916_131855_Adobe Acrobat.jpg

 Μίλησε με τη γιατρό σου άμεσα κορίτσι μου 

Ψυχραιμία θα πάνε όλα καλά 🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...