Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου και φυσικά τζάμπα η χαρά. Έκανα σήμερα αλλά δύο τεστ το ένα λίγο πιο αχνό και όχι αμέσως και το άλλο σκιά. Ίδια μάρκα ίδια ούρα εν τω μεταξύ. Ε πήγα για χοριακή και είναι αρνητική. Τι να πω πια? Δε με θέλει με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και φυσικά τζάμπα η χαρά. Έκανα σήμερα αλλά δύο τεστ το ένα λίγο πιο αχνό και όχι αμέσως και το άλλο σκιά. Ίδια μάρκα ίδια ούρα εν τω μεταξύ. Ε πήγα για χοριακή και είναι αρνητική. Τι να πω πια? Δε με θέλει με τίποτα.

Μα 😔 εδώ μιλάμε τώρα για βιοχημική; δηλ πόσο αρνητική ήταν η χοριακη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Μα 😔 εδώ μιλάμε τώρα για βιοχημική; δηλ πόσο αρνητική ήταν η χοριακη ; 

@ΜαρίαΔημήτρης @Naty_ @DiwniΣας ευχαριστώ άπειρα για τις απαντήσεις σας!!!Μεχρι να μου έρθει δεν χανω την πίστη μου και αν έρθει δε πειράζει πάμε παρακάτω 🙏.                                                    @MinaSamΑχ αλήθεια; Πως γίνεται αυτό ρε κορίτσια τη μια μέρα θετικό και την αλλη αρνητική χοριακη?Να ηταν λαθος το τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρία τεστ σύνολο στα δύο γραμμή στο ένα σκιά. Ε τι στο καλό πια? Ήταν 0.1 και με βάση τις τιμές τους κάτω από 1 είναι αρνητική. Μάλλον βιοχημική. Πολύ μεγάλη η απογοήτευση, καλύτερα να είναι αρνητικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και φυσικά τζάμπα η χαρά. Έκανα σήμερα αλλά δύο τεστ το ένα λίγο πιο αχνό και όχι αμέσως και το άλλο σκιά. Ίδια μάρκα ίδια ούρα εν τω μεταξύ. Ε πήγα για χοριακή και είναι αρνητική. Τι να πω πια? Δε με θέλει με τίποτα.

Για να είναι αρνητική η χοριακή την αμέσως επόμενη ημέρα ήταν λάθος το τεστ..μην το ψάχνεις....εμένα να δεις πόσα μου έχουν βγάλει εξάτμισης... προχωράμε λοιπόν!!καλή επιτυχία τον επόμενο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και φυσικά τζάμπα η χαρά. Έκανα σήμερα αλλά δύο τεστ το ένα λίγο πιο αχνό και όχι αμέσως και το άλλο σκιά. Ίδια μάρκα ίδια ούρα εν τω μεταξύ. Ε πήγα για χοριακή και είναι αρνητική. Τι να πω πια? Δε με θέλει με τίποτα.

Αρνητική η χοριακη ; 😳 το τεστ σου παντως φαινόταν γραμμή και είχε χρώμα η γραμμή 🤷‍♀️ εντάξει πολύ κρίμα δεν μου έχει τυχει φαντάζομαι απογοήτευση 

εγω είχα θετικό τεστ αλλά εμένα ήταν βιοχιμικη 

τωρα εσενα είναι στο 0,1 αρα δεν μιλάμε για βιοχιμικη ήταν ξεκάθαρα λαθος το τεστ νομίζω τέτοιο τεστ με χρώμα η γραμμή και να είναι λαθος δεν ξέρω αν έχω δει 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Τρία τεστ σύνολο στα δύο γραμμή στο ένα σκιά. Ε τι στο καλό πια? Ήταν 0.1 και με βάση τις τιμές τους κάτω από 1 είναι αρνητική. Μάλλον βιοχημική. Πολύ μεγάλη η απογοήτευση, καλύτερα να είναι αρνητικά.

Πάντως αυτό που ανέβασες δεν έμοιαζε να είναι εξάτμισης. Τι να πω πραγματικά δεν μου έχει τύχει. 
πως αισθάνεσαι; 🥹 είναι ένα σοκ να κανεις τόσα τεστ κ να παίρνεις αρνητική χοριακη 

πότε περιμένεις περίοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αρνητική η χοριακη ; 😳 το τεστ σου παντως φαινόταν γραμμή και είχε χρώμα η γραμμή 🤷‍♀️ εντάξει πολύ κρίμα δεν μου έχει τυχει φαντάζομαι απογοήτευση 

εγω είχα θετικό τεστ αλλά εμένα ήταν βιοχιμικη 

τωρα εσενα είναι στο 0,1 αρα δεν μιλάμε για βιοχιμικη ήταν ξεκάθαρα λαθος το τεστ νομίζω τέτοιο τεστ με χρώμα η γραμμή και να είναι λαθος δεν ξέρω αν έχω δει 🙄

Και θέλω να σου πω ότι πήρα χθες δύο κουτιά ίδια μάρκα με δύο τεστ το καθένα και μετά από αυτά σήμερα είχε μείνει το ένα και λέω πριν πέντε λεπτά κάντο να μη σου μείνει και το έχεις στο μυαλό σου. Και έβγαλε πάλι γραμμή κατευθείαν. Τέσσερα τεστ από διαφορετικά κουτιά και όλα ελαττωματικά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa95 είπε:

Πάντως αυτό που ανέβασες δεν έμοιαζε να είναι εξάτμισης. Τι να πω πραγματικά δεν μου έχει τύχει. 
πως αισθάνεσαι; 🥹 είναι ένα σοκ να κανεις τόσα τεστ κ να παίρνεις αρνητική χοριακη 

πότε περιμένεις περίοδο; 

Όχι ρε συ δεν ήταν εξάτμισης αφού βγήκε κατευθείαν με το που πέρασαν τα ούρα και ήταν ροζ. Περιμένω Τετάρτη Πέμπτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MinaSam είπε:

Όχι ρε συ δεν ήταν εξάτμισης αφού βγήκε κατευθείαν με το που πέρασαν τα ούρα και ήταν ροζ. Περιμένω Τετάρτη Πέμπτη.

Πραγματικά δν μου έχει τύχει σε 3 εγκυμοσύνες να πέσω σε ελαττωματικό. Ειδικά να είναι τόσα μαζεμένα. 
 

δν κοιτάς τα κουτιά μήπως ήταν ίδια παρτίδα; 🤪 δν ξέρω είναι πολύ περίεργο! Κ να μιλήσεις με την εταιρεία βασικα όταν βγάλεις άκρη να γνωρίζουν τι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MinaSam κοπέλα μου Παρε ένα predictor early και κανε την Τρίτη..αν βγει το ίδιο πήγαινε κανε μια χοριακη σε άλλο διαγνωστικό..πολλά έχουμε ακουσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2024 at 12:40 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Τι διαφορά θα έχουν τα παιδάκια σου; 😊

εγω όταν έκανα το δεύτερο το πρώτο ήταν 2.5 ακριβώς 

Τώρα που περιμένω το τρίτο η κόρη μου θα είναι 5μιση σχεδόν , ο γιος μου σχεδόν 3. 
 

Δεν έχω κ εγώ βοήθεια κ μάλιστα εγώ τα εχω κ στο σπίτι τα παιδάκια μου (τώρα ξεκίνησε η κόρη μου σχολείο ίσα ίσα 3 ώρες για να ακούει την γλώσσα γιατί μένουμε κ στο εξωτερικό). Όμως για να μην κλαίγομαι από επιλογή δεν τα στέλνω μικρά στο σχολείο είμαι εκπαιδευτικός κ κάνουμε την δουλειά που πρέπει στο σπίτι σ αυτήν την τρυφερή ηλικία.

ο άντρας μου δουλεύει 7 στα 7 πάει γυμναστήριο πάει κ σχολείο να μάθει τη γλώσσα άρα όπως καταλαβαίνεις δν τον βλέπουμε πολύ 😊 μετά το τρίτο μωράκι θα κόψει λίγο τη δουλειά γιατί εδώ που μένουμε δεν τίθεται θέμα χρημάτων απλά αναβάθμισης της θέσης του. 
 

για να είμαι ειλικρινής από την πείρα μου θα πω ότι εγώ δν ήθελα ούτε πολύ μεγάλη διαφορά ούτε πολύ μικρή γιατί τα παιδιά μου δεν τα πάνε καλά με τον ύπνο (δν κοιμούνται από 1 έτους το μεσημέρι κ ξυπνάνε πολλές φορές το βράδυ) άρα αν άρχιζα να κοιμάμαι δύσκολα μετά θα έπαιρνα την απόφαση να ξανά αρχίσω τα ξενύχτια. Συν ότι θηλάζω σερί όλα τα χρόνια κ με βολεύει καλύτερα να συνεχίσω με το τρίτο παρά το σταματά ξεκινά! 
τέλος εξαρτάται την ωριμότητα του κάθε παιδιού. Η κόρη μου ήταν παρά πολύ ώριμη στα 2.5 κ ανεξάρτητη κ με βοήθησε τόσο πολύ αυτό! Ο γιος μου τώρα που είμαι έγκυος με δυσκολεύει παρότι είναι 2.5 γιατί δν έχει την ωριμότητα που είχε η κόρη μου κ δν είναι ανεξάρτητος. 
 

όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά. 😊

Το άλλο που σκεφτόμουν εγώ είναι ότι ήθελα να τα φτάσω νηπιάκια για να τα χορτάσω και λίγο γιατί ξεκάθαρα ο χρόνος μειώνεται για κάθε παιδί με την έλευση του επόμενου! 
 

ελπίζω να σε βοήθησα λίγο ❤️ (η μαμά μου έκανε 5 παιδιά σε 6μιση χρόνια, όλα φυσιολογικά

κ για εκείνη ήταν δύσκολο αλλά για εμάς ήταν τέλεια γιατί ήμασταν πάντα μαζί κ η προσαρμογή ήταν πολύ εύκολη) 

Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου! 

Θα έχουν 20 μήνες διαφορά τα μικρά μου με το καλό ☺️ 

Εσύ με τρία θεωρώ είσαι ηρωίδα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2024 at 12:01 ΠΜ, ο/η Amp92 είπε:

Αχ κ εμένα με τρομάζει 😜😜😜😅😅ελπίζω να επιβιώσουμε 😆😆

❤️

Θα επιβιώσουμε υποθέτω 😂🤣 οι μητέρες είναι σαν τις κατσαρίδες.. δε παθαίνουν τίποτα 😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Τρία τεστ σύνολο στα δύο γραμμή στο ένα σκιά. Ε τι στο καλό πια? Ήταν 0.1 και με βάση τις τιμές τους κάτω από 1 είναι αρνητική. Μάλλον βιοχημική. Πολύ μεγάλη η απογοήτευση, καλύτερα να είναι αρνητικά.

Μου έχει συμβεί θετικό τεστ εγκυμοσύνης και χοριακη αρνητική.... Αν βραχεί το παράθυρο με τις γραμμές κάποιες φορές συμβαίνει να δείξει τέτοιο αποτέλεσμα. Μήπως σου βραχηκε και σένα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου!!

Πως είσαι σήμερα;

Το βράδυ πέρασε καλά σχετικά. Το πρωί έκανα πάλι 37,8 και πήρα αντιπυρετικό. Τουλάχιστον πέρασε ο πονοκέφαλος και η μικρή ακόμα είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μου έχει συμβεί θετικό τεστ εγκυμοσύνης και χοριακη αρνητική.... Αν βραχεί το παράθυρο με τις γραμμές κάποιες φορές συμβαίνει να δείξει τέτοιο αποτέλεσμα. Μήπως σου βραχηκε και σένα; 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva_gge_lia είπε:

@MinaSamΠοιας εταιρίας ηταν τα τεστ αν επιτρέπεται;

Ήταν τα yes or no. Όχι δεν βράχηκαν γιατί τα έκανα όλα με συλλογή ούρων σε ποτηράκι και πλέον είμαι βετεράνος των τεστ :) και με κλειστά μάτια τα κάνω που λέει ο λόγος :) Τέλος πάντων κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας :) έστειλα και στον γιατρό μου και περιμένω να με γειώσει η με βιοχημική η με ελαττωματικά τεστ. Πάντως εγώ όντως θα πάρω ένα predictor early αύριο και θα δούμε αν και δεν το βλέπω καθόλου. Περνάω από την άρνηση στην αποδοχή και τούμπαλιν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Το βράδυ πέρασε καλά σχετικά. Το πρωί έκανα πάλι 37,8 και πήρα αντιπυρετικό. Τουλάχιστον πέρασε ο πονοκέφαλος και η μικρή ακόμα είναι μια χαρά!

Καλησπέρα και περαστικά σου! Να σε ρωτήσω κάτι μήπως και δεν έχει ειπωθεί? Μήπως έχεις μαστίτιδα? Έχει κοκκινίσει καθόλου το στήθος σου? Γιατί αυτό θέλει αντιβίωση. Αν ούτε καν, τότε θα περάσει και ήδη έχεις αρχίσει και δείχνεις τη δύναμη σου ως μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

 

Ήταν τα yes or no. Όχι δεν βράχηκαν γιατί τα έκανα όλα με συλλογή ούρων σε ποτηράκι και πλέον είμαι βετεράνος των τεστ :) και με κλειστά μάτια τα κάνω που λέει ο λόγος :) Τέλος πάντων κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας :) έστειλα και στον γιατρό μου και περιμένω να με γειώσει η με βιοχημική η με ελαττωματικά τεστ. Πάντως εγώ όντως θα πάρω ένα predictor early αύριο και θα δούμε αν και δεν το βλέπω καθόλου. Περνάω από την άρνηση στην αποδοχή και τούμπαλιν.

Ωχ από τα ίδια είχα και εγώ και φαινόταν πεντακάθαρα. Αλλά σίγουρα δεν ήμουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλησπέρα και περαστικά σου! Να σε ρωτήσω κάτι μήπως και δεν έχει ειπωθεί? Μήπως έχεις μαστίτιδα? Έχει κοκκινίσει καθόλου το στήθος σου? Γιατί αυτό θέλει αντιβίωση. Αν ούτε καν, τότε θα περάσει και ήδη έχεις αρχίσει και δείχνεις τη δύναμη σου ως μανούλα!

Ήταν η πρώτη ερώτηση που μου έκανε η μαία μου!!! "Πως είναι το στήθος σου;;;"!!!

Ευτυχώς όχι κορίτσι μου. Το στήθος μου είναι μια χαρά. Πίνει και η Ισμήνη-Μαρία φουλ!!! 

Αντέχω καλέ... Αλλά δεν έχω και καμιά σοβαρή ίωση για την ώρα!!! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ όμως για τα λόγια σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και φυσικά τζάμπα η χαρά. Έκανα σήμερα αλλά δύο τεστ το ένα λίγο πιο αχνό και όχι αμέσως και το άλλο σκιά. Ίδια μάρκα ίδια ούρα εν τω μεταξύ. Ε πήγα για χοριακή και είναι αρνητική. Τι να πω πια? Δε με θέλει με τίποτα.

Πφφ τι να πω βρε κορίτσι μου και μένα κουφό μου ακούγεται. Άλλο να περνούσε πολλή ώρα και να έβγαινε μετά η γραμμή κι άλλο τώρα αμέσως όπως εσένα. Να μιλήσεις και με γυναικολόγο να κάνεις κανένα τεστ πάλι από βδομάδα και θα λυθεί το μυστήριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Με κάθε επιφύλαξη το λέω πως επειδή το μωρακι δεν έχει σαραντίσει ακόμα νομίζω δεν μπορείς να του δωσεις ντεπον 🤷‍♀️

Αχ αυτό δεν το ξέρω, εμένα είναι 2.5 μηνών τώρα και του έδωσα όταν έφτασε 38 ο πυρετός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ αυτό δεν το ξέρω, εμένα είναι 2.5 μηνών τώρα και του έδωσα όταν έφτασε 38 ο πυρετός. 

Επειδη είχα αρρωστήσει και εγω με κοβιτ το κόλλησα μέσα στο μαιευτήριο μου είχε πει η παιδιατρος επειδη το μωρο είναι μικρό ακόμα δεν μπορούμε να το δώσουμε κάτι σε φάρμακο, θα πρέπει να φυγω για παίδων στην Αθήνα αν κάνει και κολλήσει 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νομίζω ότι έχω αποτρελαθεί εντελώς!!!!!!! Ήμουν που ήμουν απόγινα μετά από αυτό 😂 

Θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 30/08. Όποτε η ωορρηξία έγινε 31/08 θεωρητικά πάντα. 
 

Να σας θυμίσω ότι σύντροφος διαγνώστηκε με κυρσοκηλη κι είμαστε στην διαδικασία εξετάσεων. 

Ξυπνησα το πρωι και εκανα ένα τεστ(καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία όπως λέω πάντα). Περίοδο περιμένω στις 15. Σήμερα είναι 8η μέρα μετά την ωορρηξία όπως τα υπολογίζω. 
 

Εσεις βλέπετε κάτι ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ; 
Εκανα και ένα δεύτερο μετά, ακριβώς το ίδιο 

IMG_3601.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...