Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η athrain είπε:

Καλωσήρθες στη παρέα μας Μαρία! Εγώ περιμένω το 4ο παιδάκι μου! Και εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι. Στο Γένεσης για να πω την αλήθεια δεν έχω εμπειρία, εμένα με παρακολουθούν στο νοσοκομείο. Εκεί κάνω όλες μου τις εξετάσεις. Μην ανησυχείς είναι στατιστικά μόνο, κι εγώ σκέφτομαι για αμνιο ή nipt αίματος για να σιγουρέψω ότι όλα είναι καλά. Λογικό να αγχώνεσαι απλά μάλλον είναι λόγω ηλικίας που ούτως η άλλως θα ανέβαινε αυτό το ποσοστό. Δε σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα απλά είναι η σκέψη.. Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ έτσι νιώθω παρόλο που όλες οι εξετάσεις και η αυχενική βγήκαν άριστες. Κάνε μια nipt εξέταση αίματος να ηρεμήσεις και εγώ το σκέφτομαι.. Θεωρείται πολύ αξιόπιστο και έτσι δε μπαίνεις και στη διαδικασία επεμβατικής που είναι η αμνιο. Που έκανες την αυχενική;

Ο δικός μου γιατρός είναι πιστοποιημένος και μου έκανε την αυχενική στο ιατρείο του . Δεν ανησυχεί και λέει ότι θα το παρακολουθούμε. Δεν προτείνει να προχωρήσω σε μη επεμβατικο έλεγχο γτ τα νούμερα είναι στατιστικά και επηρεάζονται από πολλούς παράγοντες. Λέει ότι η τρισωμια 18 είναι θνησογονος και θα εξαλειφθεί κάθε υπόνοια και ένδειξη της στον β επιπέδου υπέρηχο που φαίνονται όλα. Με το καλό το 4ο μωράκι σου. Εσύ γιατί θα κάνεις nipt  η αμνιοπαρακέντηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχω εναν προβληματισμό. Τη β' επιπέδου, επειδή εξετάζομαι στο νοσοκομείο άνοιξα καρτέλα δηλαδή, μου την έβαλαν εκεί να τη κάνω. Ωστόσο εγώ στα προηγούμενα παιδιά μου την έκανα πάντα στη Ψαρρά στην ιατρική εμβρύου στη Θεσσαλονίκη και ήμουν πολύ ευχαριστημένη, νοσοκομείο δεν έχω κάνει τέτοιες εξειδικευμένες εξετάσεις. Και ρωτάω εγώ τώρα ....σκέφτομαι μήπως να τη κάνω στη Ψαρρά που έχει εξειδικευμένα και τελευταίας τεχνολογίας μηχανήματα και μεγάααααλη εμπειρία η γυναίκα δε το συζητώ!!! ή να τη κάνω στο νοσοκομείο που εκεί δε γνωρίζω ούτε ποιος θα μου τη κάνει και αν ειναι εξειδικευμένος ούτε αν τα μηχανήματα τους είναι τόσο καλά όσο του εξωτερικιού ιατρικού ειδικού κέντρου. Στη τελική μήπως να τη κάνω και στα δυο; Να πάρω και δυο γνωμες διαφορετικές..? αυτό σκέφτομαι.. Ουτως η αλλως στο νοσοκομείο η εξέταση αυτή δεν έχει κόστος 6 ευρώ κάνει με συμμετοχή ασφαλισμένου από 40 αρχική. Ή θα είναι ακριβώς ίδια εξέταση με εξειδικευμένο γιατρό και μηχανήματα οπότε τσάμπα θα πάω έξω να τη κάνω? Πωπω άλλο τώρα μου μπήκε στο μυαλό ουφφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Argi3 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
χαιρομαι πολυ που είμαι και εγω στην ομάδα σας! Περιμενουμε το δεύτερο κοριτσάκι μας με ΠΗΤ 23/3 ♥️

Γεια σου @Argi3Με το καλό!!!! Κάνατε την αυχενική, εκεί το είδατε; Από που είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η athrain είπε:

Κορίτσια εχω εναν προβληματισμό. Τη β' επιπέδου, επειδή εξετάζομαι στο νοσοκομείο άνοιξα καρτέλα δηλαδή, μου την έβαλαν εκεί να τη κάνω. Ωστόσο εγώ στα προηγούμενα παιδιά μου την έκανα πάντα στη Ψαρρά στην ιατρική εμβρύου στη Θεσσαλονίκη και ήμουν πολύ ευχαριστημένη, νοσοκομείο δεν έχω κάνει τέτοιες εξειδικευμένες εξετάσεις. Και ρωτάω εγώ τώρα ....σκέφτομαι μήπως να τη κάνω στη Ψαρρά που έχει εξειδικευμένα και τελευταίας τεχνολογίας μηχανήματα και μεγάααααλη εμπειρία η γυναίκα δε το συζητώ!!! ή να τη κάνω στο νοσοκομείο που εκεί δε γνωρίζω ούτε ποιος θα μου τη κάνει και αν ειναι εξειδικευμένος ούτε αν τα μηχανήματα τους είναι τόσο καλά όσο του εξωτερικιού ιατρικού ειδικού κέντρου. Στη τελική μήπως να τη κάνω και στα δυο; Να πάρω και δυο γνωμες διαφορετικές..? αυτό σκέφτομαι.. Ουτως η αλλως στο νοσοκομείο η εξέταση αυτή δεν έχει κόστος 6 ευρώ κάνει με συμμετοχή ασφαλισμένου από 40 αρχική. Ή θα είναι ακριβώς ίδια εξέταση με εξειδικευμένο γιατρό και μηχανήματα οπότε τσάμπα θα πάω έξω να τη κάνω? Πωπω άλλο τώρα μου μπήκε στο μυαλό ουφφ!

Καλησπέρα! Εγώ πάντως αυτό θα έκανα, θα πήγαινα και στους 2 για να μην έχω και το δίλημμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Argi3 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
χαιρομαι πολυ που είμαι και εγω στην ομάδα σας! Περιμενουμε το δεύτερο κοριτσάκι μας με ΠΗΤ 23/3 ♥️

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Με το καλό Κ η δεύτερη κορούλα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2024 at 12:16 ΠΜ, ο/η Magda zi είπε:

Καλησπέρα!Με το καλό τα μωράκια σας!!!

 

Πεταγομαι στην συζήτηση σας για να απαντήσω στην ερώτηση σχετικά με τη β επιπεδου. Εγώ στο γένεσις έκανα αυχενική, β επιπέδου και γέννησα εκεί το αγορακι μου πριν 26 μέρες!! Η εμβρυολογος  ήταν η κα Ζορμπά από την οποία είμαι πλήρως ικανοποιημένη. Πάντα λεπτομερής και προσεχτική ! Υπόψιν εάν έχεις σκοπό να γεννήσεις στο γένεσις ,που στο συνιστώ ανεπιφύλακτα. θα έχεις αναβάθμιση δωματίου στην περίπτωση που κάνεις στην κλινική αυχενική και β επιπέδου ή β επιπέδου και Doppler.

Καλησπέρα σε όλες. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου δίνεις... βοηθητικές αρκετά. Έκλεισα για 7/11 την β επιπέδου με την γιατρό Κολιτση. Εύχομαι να είναι και αυτή καλή και λεπτομερής όπως η Ζορμπα. Γνωρίζω για την αναβάθμιση δωματίου και σκέφτομαι να κάνω και το Doppler εκεί όταν έρθει η ώρα. Θα είναι ο δεύτερος τοκετός μου και θα έχω και εκπτώση 10% . Απλώς αυτό που μου είπαν και με παρέξενεψε ήταν ότι για καισαρική που μένεις 4 νύχτες μέσα δεν σου δίνουν 4κλινα αν θες γτ αυτά ενδείκνυνται για περιστατικά που απαιτούν περισσότερες μέρες νοσηλείας. Άρα από 3κλινα και πάνω μου έδωσαν προσφορές. Δεν ξέρω αν ισχύει?!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2024 at 10:22 ΠΜ, ο/η athrain είπε:

Κορίτσια εχω εναν προβληματισμό. Τη β' επιπέδου, επειδή εξετάζομαι στο νοσοκομείο άνοιξα καρτέλα δηλαδή, μου την έβαλαν εκεί να τη κάνω. Ωστόσο εγώ στα προηγούμενα παιδιά μου την έκανα πάντα στη Ψαρρά στην ιατρική εμβρύου στη Θεσσαλονίκη και ήμουν πολύ ευχαριστημένη, νοσοκομείο δεν έχω κάνει τέτοιες εξειδικευμένες εξετάσεις. Και ρωτάω εγώ τώρα ....σκέφτομαι μήπως να τη κάνω στη Ψαρρά που έχει εξειδικευμένα και τελευταίας τεχνολογίας μηχανήματα και μεγάααααλη εμπειρία η γυναίκα δε το συζητώ!!! ή να τη κάνω στο νοσοκομείο που εκεί δε γνωρίζω ούτε ποιος θα μου τη κάνει και αν ειναι εξειδικευμένος ούτε αν τα μηχανήματα τους είναι τόσο καλά όσο του εξωτερικιού ιατρικού ειδικού κέντρου. Στη τελική μήπως να τη κάνω και στα δυο; Να πάρω και δυο γνωμες διαφορετικές..? αυτό σκέφτομαι.. Ουτως η αλλως στο νοσοκομείο η εξέταση αυτή δεν έχει κόστος 6 ευρώ κάνει με συμμετοχή ασφαλισμένου από 40 αρχική. Ή θα είναι ακριβώς ίδια εξέταση με εξειδικευμένο γιατρό και μηχανήματα οπότε τσάμπα θα πάω έξω να τη κάνω? Πωπω άλλο τώρα μου μπήκε στο μυαλό ουφφ!

Συγγνώμη που επεμβαίνω έτσι στην  συζήτηση απλώς θέλω να ρωτήσω κάτι. Σε περίπτωση που επιθυμώ να πάρω μια δεύτερη γνώμη με ποιον τρόπο επισκέπτομαι το νοσοκομείο; Πηγαίνω σε αυτό που εφημερεύει εκείνη την μέρα ή κλείνω ραντεβού σε αυτό που θέλω με αυτήν την δικαιολογία; Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2024 at 2:15 ΜΜ, ο/η Argi3 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
χαιρομαι πολυ που είμαι και εγω στην ομάδα σας! Περιμενουμε το δεύτερο κοριτσάκι μας με ΠΗΤ 23/3 ♥️

Καλώς ήρθες:) με το καλό η μπέμπα 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2024 at 10:13 ΠΜ, ο/η MarwDim είπε:

Ο δικός μου γιατρός είναι πιστοποιημένος και μου έκανε την αυχενική στο ιατρείο του . Δεν ανησυχεί και λέει ότι θα το παρακολουθούμε. Δεν προτείνει να προχωρήσω σε μη επεμβατικο έλεγχο γτ τα νούμερα είναι στατιστικά και επηρεάζονται από πολλούς παράγοντες. Λέει ότι η τρισωμια 18 είναι θνησογονος και θα εξαλειφθεί κάθε υπόνοια και ένδειξη της στον β επιπέδου υπέρηχο που φαίνονται όλα. Με το καλό το 4ο μωράκι σου. Εσύ γιατί θα κάνεις nipt  η αμνιοπαρακέντηση?

Σωστά λέει ο γιατρός και εγώ στο νοσοκομείο που κάνω τις εξετάσεις μου ρώτησα το γιατρό για αμνιο ή nipt και λεει οτι οι εξετασεις μου και οι υπερηχοι ειναι παρα πολυ καλοι οποτε δε βλεπει το λογο να το κάνω. Και εν συνεχεία μου είπε, πως ούτως η αλλως σε λίγο θα κάνω τη β επιπέδου που εκεί μας δίνει πολλές ενδείξεις και εκεί φαίνονται όλα! 

Εγω έτσι ήθελα απλά για το 100%. Πριν 3 χρόνια είχα ξαναμείνει έγκυος και έκανα διακοπή κύησης γιατί στην αυχενική ανιχνεύθηκε πολύ υψηλή αυχενική διαφάνεια κάπου 8,3 με παρουσία οιδήματος (υγρού?) στο σώμα.. κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά και μου είπε οτι το μωρό έχει  καποια χρωμοσωμική ανωμαλία σίγουρα δε ξέρουμε όμως τι, αν θες λεει να δούμε έτσι για το ιστορικό, μπορείς να κάνεις μια λήψη τροφοβλάστη κτλ αλλά δε με ενδιέφερε κάτι τέτοιο να περιμένω να το κάνω οπότε πέρασα κατευθείαν σε διακοπή. Ούτως η αλλως με ειπε οτι με τοσο μεγαλη αυχενική δεν υπαρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι και οτι το μωρο δε θα ήταν βιώσιμο και ενδεχομένως και να το κρατήσω λέει θα πεθάνει ή μέσα στη κοιλιά ή μόλις γεννηθεί. Εντάξει την επόμενη μέρα έκανα διακοπή στο νοσοκομείο χωρίς καν δεύτερη σκέψη!!! Όταν το είχα πει στο γιατ΄ρο μου με είπε οτι ήταν εντελώς τυχαίο γεγονός οτι συμβαίνει συχνά και οτι δε σημαίνει οτι το επόμενο θα έχει θέμα, ούτως η άλλως εχω 3 υγιεστατα παιδάκια και πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο!! και μετα απο αυτο λεω εεε δε κανω και παραπανω εξετασεις εδω να ειμαστε τελειως σιγουροι; αλλ΄α νομίζω δε χρειάζεται... θα περιμένω τη β επιπέδου αν και εκει ειναι ολα οκ δε θα κάνω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η athrain είπε:

Σωστά λέει ο γιατρός και εγώ στο νοσοκομείο που κάνω τις εξετάσεις μου ρώτησα το γιατρό για αμνιο ή nipt και λεει οτι οι εξετασεις μου και οι υπερηχοι ειναι παρα πολυ καλοι οποτε δε βλεπει το λογο να το κάνω. Και εν συνεχεία μου είπε, πως ούτως η αλλως σε λίγο θα κάνω τη β επιπέδου που εκεί μας δίνει πολλές ενδείξεις και εκεί φαίνονται όλα! 

Εγω έτσι ήθελα απλά για το 100%. Πριν 3 χρόνια είχα ξαναμείνει έγκυος και έκανα διακοπή κύησης γιατί στην αυχενική ανιχνεύθηκε πολύ υψηλή αυχενική διαφάνεια κάπου 8,3 με παρουσία οιδήματος (υγρού?) στο σώμα.. κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά και μου είπε οτι το μωρό έχει  καποια χρωμοσωμική ανωμαλία σίγουρα δε ξέρουμε όμως τι, αν θες λεει να δούμε έτσι για το ιστορικό, μπορείς να κάνεις μια λήψη τροφοβλάστη κτλ αλλά δε με ενδιέφερε κάτι τέτοιο να περιμένω να το κάνω οπότε πέρασα κατευθείαν σε διακοπή. Ούτως η αλλως με ειπε οτι με τοσο μεγαλη αυχενική δεν υπαρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι και οτι το μωρο δε θα ήταν βιώσιμο και ενδεχομένως και να το κρατήσω λέει θα πεθάνει ή μέσα στη κοιλιά ή μόλις γεννηθεί. Εντάξει την επόμενη μέρα έκανα διακοπή στο νοσοκομείο χωρίς καν δεύτερη σκέψη!!! Όταν το είχα πει στο γιατ΄ρο μου με είπε οτι ήταν εντελώς τυχαίο γεγονός οτι συμβαίνει συχνά και οτι δε σημαίνει οτι το επόμενο θα έχει θέμα, ούτως η άλλως εχω 3 υγιεστατα παιδάκια και πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο!! και μετα απο αυτο λεω εεε δε κανω και παραπανω εξετασεις εδω να ειμαστε τελειως σιγουροι; αλλ΄α νομίζω δε χρειάζεται... θα περιμένω τη β επιπέδου αν και εκει ειναι ολα οκ δε θα κάνω τίποτα.

Λυπάμαι για την δυσάρεστη αυτή σου την εμπειρία που είχες ... κατανοώ το άγχος για να είσαι 100% σίγουρη ...και αυτό αυτό θέλω αλλά δεν θα προχωρήσω όπως είπα σε άλλον έλεγχο.Θα περιμένω με ανυπομονησία τον β επιπέδου για να τα δούμε όλα..να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και σύντομα να κρατήσουμε όλες μας τα υγιέστατα αγγελάκια μας στην αγκαλιά μας!!!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η athrain είπε:

Σωστά λέει ο γιατρός και εγώ στο νοσοκομείο που κάνω τις εξετάσεις μου ρώτησα το γιατρό για αμνιο ή nipt και λεει οτι οι εξετασεις μου και οι υπερηχοι ειναι παρα πολυ καλοι οποτε δε βλεπει το λογο να το κάνω. Και εν συνεχεία μου είπε, πως ούτως η αλλως σε λίγο θα κάνω τη β επιπέδου που εκεί μας δίνει πολλές ενδείξεις και εκεί φαίνονται όλα! 

Εγω έτσι ήθελα απλά για το 100%. Πριν 3 χρόνια είχα ξαναμείνει έγκυος και έκανα διακοπή κύησης γιατί στην αυχενική ανιχνεύθηκε πολύ υψηλή αυχενική διαφάνεια κάπου 8,3 με παρουσία οιδήματος (υγρού?) στο σώμα.. κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά και μου είπε οτι το μωρό έχει  καποια χρωμοσωμική ανωμαλία σίγουρα δε ξέρουμε όμως τι, αν θες λεει να δούμε έτσι για το ιστορικό, μπορείς να κάνεις μια λήψη τροφοβλάστη κτλ αλλά δε με ενδιέφερε κάτι τέτοιο να περιμένω να το κάνω οπότε πέρασα κατευθείαν σε διακοπή. Ούτως η αλλως με ειπε οτι με τοσο μεγαλη αυχενική δεν υπαρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι και οτι το μωρο δε θα ήταν βιώσιμο και ενδεχομένως και να το κρατήσω λέει θα πεθάνει ή μέσα στη κοιλιά ή μόλις γεννηθεί. Εντάξει την επόμενη μέρα έκανα διακοπή στο νοσοκομείο χωρίς καν δεύτερη σκέψη!!! Όταν το είχα πει στο γιατ΄ρο μου με είπε οτι ήταν εντελώς τυχαίο γεγονός οτι συμβαίνει συχνά και οτι δε σημαίνει οτι το επόμενο θα έχει θέμα, ούτως η άλλως εχω 3 υγιεστατα παιδάκια και πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο!! και μετα απο αυτο λεω εεε δε κανω και παραπανω εξετασεις εδω να ειμαστε τελειως σιγουροι; αλλ΄α νομίζω δε χρειάζεται... θα περιμένω τη β επιπέδου αν και εκει ειναι ολα οκ δε θα κάνω τίποτα.

Λυπάμαι για την δυσάρεστη εμπειρία που είχες περάσει και  κατανοώ το άγχος σου να είσαι 💯 σίγουρη...και αυτό θέλω και θα περιμένω με ανυπομονησία τον β επιπέδου..να χαίρεσαι τα παιδάκια και εύχομαι να κρατήσουμε σύντομα όλες μας τα υγιέστατα αγγελάκια στην αγκαλιά μας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η MarwDim είπε:

Λυπάμαι για την δυσάρεστη αυτή σου την εμπειρία που είχες ... κατανοώ το άγχος για να είσαι 100% σίγουρη ...και αυτό αυτό θέλω αλλά δεν θα προχωρήσω όπως είπα σε άλλον έλεγχο.Θα περιμένω με ανυπομονησία τον β επιπέδου για να τα δούμε όλα..να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και σύντομα να κρατήσουμε όλες μας τα υγιέστατα αγγελάκια μας στην αγκαλιά μας!!!

 

Λυπάμαι για την δυσάρεστη εμπειρία που είχες περάσει και  κατανοώ το άγχος σου να είσαι 💯 σίγουρη...και αυτό θέλω και θα περιμένω με ανυπομονησία τον β επιπέδου..να χαίρεσαι τα παιδάκια και εύχομαι να κρατήσουμε σύντομα όλες μας τα υγιέστατα αγγελάκια στην αγκαλιά μας 💕

Να σαι καλά κοπέλα μου σ' ευχαριστώ! Συμβαίνουν κ αυτά τι να κάνουμε...

Αυτό που έχει σημασία είναι να πάνε όλα καλά από δω και πέρα για μένα, για σένα για όλες μας.. ! Καλά αποτελέσματα κι εσύ να έχεις αν και πιστεύω ότι θα τα έχεις σίγουρα!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2024 at 9:49 ΜΜ, ο/η MarwDim είπε:

Συγγνώμη που επεμβαίνω έτσι στην  συζήτηση απλώς θέλω να ρωτήσω κάτι. Σε περίπτωση που επιθυμώ να πάρω μια δεύτερη γνώμη με ποιον τρόπο επισκέπτομαι το νοσοκομείο; Πηγαίνω σε αυτό που εφημερεύει εκείνη την μέρα ή κλείνω ραντεβού σε αυτό που θέλω με αυτήν την δικαιολογία; Ευχαριστώ 

Για να πας σε αυτό που εφημερεύει πρέπει να είναι κάτι επείγον. Γι αυτή τη περίπτωση παίρνεις τηλ. στο μαιευτικό τμήμα του νοσοκομείου, λες το θέμα σου και σου κλείνουν ραντεβού. Αλλά δε ξέρω κατά ποσο είναι εφικτό να στο κλείσουν και άμεσα κιόλας, γιατί γίνεται χαμός απο ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2024 at 12:56 ΜΜ, ο/η Amp92 είπε:

Kαλη Εβδομάδα κ από μένα κορίτσια! 

Εγώ την άλλη Δευτέρα με το καλό έχω γιατρό.. δεν φαίνομαι ακόμη οπότε κανείς δεν το έχει καταλάβει αν δεν του το έχω πει εγώ. Έτσι ήμουν κ στην πρώτη εγκυμοσύνη. . 

Δυστυχώς έχω τον μικρό άρρωστο από ξημερώματα Δευτέρας με πυρετους πρώτη φορά είμαστε έτσι...σήμερα κ εγώ δεν ξύπνησα πολύ στα καλά μου η αλήθεια είναι κ αναρωτιόμουν πώς θα βγειη μέρα...με αϋπνία, πονοκέφαλ, κακουχία κ ένα μωρό άρρωστο. . Προς το παρόν την παλέψαμε κ ανυπομονώ να πάει 5 να έρθει ο άντρας μου. 

Μέσα σε όλα βρήκαμε κ σπίτι μεγαλύτερο που ψάχναμε από την άνοιξη οπότε τρέχαμε πόσες μέρες για επιπλα κ ηλεκτρικά καθώς θα τσ πάρουμε όλα από την αρχή.. οπότε καταλαβαίνετε σε τι φάση είμαι κι ακόμη δεν αρχίσαμε την μετακόμιση...

Περαστικά σας! Μήπως κόλλησες κόλλησες από το μωρό ή δε σου έχουν περάσει ακόμα οι ναυτίες/αναγούλες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θελει ψυχραιμια κοριτσι μου και υπομονη. Επερνα προγεστερονη ολο το πρωτο τριμηνο προκληπτικα και το τριτο τριμηνο γιατι κοντενε ο τραχηλος για να αποφυγουμε τον προωρο τοκετο. Και εννοειται ξαπλα. Υπομονη και ολα θα πανε καλα.
    • Χρονικά υποτίθεται πως ναι, αλλά εγώ δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Γι'αυτο ρώτησα. Βέβαια το υπολόγισα με βάση την ΠΗΤ, όχι την ημερομηνία γέννησης. Αλλά γενικά ξέρω πως μπορεί να έχουν απόκλιση τα άλματα.
    • Έλα ρε!!! Είναι σούπερ ο μικρός σας!!! Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!! Τέλεια!! Οπότε ούτε ανησυχία για να γεννήσεις νωρίτερα ούτε τίποτα! Όλα καλά θα πάνε!! Μακάρι ολόψυχα να συνεχίσουν έτσι να έχεις ένα ήρεμο τοκετό όπως τον θέλεις χωρίς απρόοπτα! ❤️❤️❤️❤️ Σα χυμένη πλαστελίνη λέει το παιδί..🤣🤣🤣 κλαίω!!  @Kallia.Geoμου εσύ Doppler πότε έχεις; Μαζί με την @_piripiri_πήγαινες σχετικά θυμάμαι..  @lahesis και εσένα σε χάσαμε κοριτσάκι μου..! Πες μας τα νέα σας!!!   
    • Ναι σε εμβρυομητρικό, διαφορετικό από τον γιατρό μου. Μας δίνει ένα report που έχει όλες τις μετρήσεις, και κάποιες φωτογραφίες. Έχει καμπύλες ξεχωριστά για κεφάλι, κοιλιά, πόδια, κτλ τα οποία όπως βλέπω είναι όλα στο 50%.  Μας είπε κιόλας ότι θα είναι μικρότερος λογικά από τον πρώτο. Ο μεγάλος μου ήταν 2150 στο Doppler στην αντίστοιχη εβδομάδα. Φοβόμουν κιόλας ότι θα κάνω πάλι μεγάλο μωρό 😅 Και ο πλακούντας πολύ καλά! Από 2,8 εκ που ήταν, ανέβηκε στα 6 εκ! Οπότε όλα καλά! Δεν έχω το άγχος ότι δε θα έχω την επιλογή φυσιολογικού τοκετού! Θα δούμε τώρα πώς θα πάει μέχρι το τέλος. Επίσης, πάλι δεν καθόταν, ούτε στις 3D φωτογραφίες βγήκε καλά, είχε κολλήσει τα μούτρα κάτω, είχε βάλει και τον λώρο μπροστά στα μάτια του, δεν κάθησε στιγμή, πάλι σα χυμένη πλαστελίνη βγήκε 😆 αλλά μου φαίνεται ότι μοιάζει κάπως στον πρώτο!  😊😊  
    • Καλημέραααααα με άλλη ίωση στο καπάκι μετά την αμυγδαλίτιδα....τέλεια μπήκε η σχολική χρονιά και για μένα 🤧🤧🤧🤧🤧 κολλάω τα πάντα από τα παιδιά...δεν ξέρω αν συμπάσχει καμία μανούλα;;;😛 Επίσης κλείνω μια εβδομάδα από την ωορρηξία και προσπαθώ να κρατηθώ να μην κάνω τεστ,😛😛😛
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...