Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨️🌞Μωράκια Μαρτίου 2025 🌞✨️


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Α κ έχω 90% αγοράκι 🩵🩵🩵 ήταν πολύ σίγουρη η εμβρυολογος οπότε περιμένω την β επιπέδου για επιβεβαίωση 

Συγχαρητήρια με το καλό! Σε ειδικό κέντρο την έκανες ή στο γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια ..Κ ξεκίνησαν αργά, γύρω στην 11η εβδομαδα. Κι εγώ το πρωί είμαι καλά, το μεσημέρι με πιάνει μια ατονία, ένας πονοκέφαλος και έντονες ναυτίες..κάποιες φορές, αν δεν κάνω εμετο ως τοτε, δεν ηρεμώ ούτε στον βραδινό ύπνο..εύχομαι να περάσουν σύντομα γιατί δεν παλεύεται αυτή η κατάσταση...

Οι αναγούλες δε παλεύονται με τίποτα! Συνεχώς όλη μέρα είσαι χάλια καταλαβαίνω!! το έζησα από τν 8η εβδομάδα ήμουν έτσι ώς περίπου τη στιγμή που είχα κάνει την αυχενική και λίγο νωρίτερα.. εκεί σταμάτησαν!! Αλλά μια ατονία και πονοκεφάλους γενικά έχω και τώρα εγώ.. Πριν λίγο με έπιασε φαγούρα στη κοιλίτσα δε ξέρω τι είναι είδα και δυο τρια κόκκινα λες και με τσίμπηκε κουνούπι ήταν λίγο φουσκωμένο ελπίζω να φύγει τίποτα αλλεργικό θα είναι ή αρχίζει να με "πειράζει" το τέντωμα της κοιλιάς... πφφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Κοριτσια πώς είστε? Πώς πάνε τα μωράκια?

@Mpourmpouloποτέ θα κάνεις την αμνιο?

Γεια σου @Katerina1990 όλα καλά! Ανυπομονώ να ξεκινήσω να το νιώθω!! Τώρα θα κανω κάποιες εξετάσεις αύριο γενικές αίματος και κάτι άλλα που μου εδωσε η γιατ΄ρός είμαι περίεργη να δω πόοοσο πήγε ο αιματοκρίτης μου με αγχώνει λίγο ελπίζω να ανέβηκε πίνω δυο φορές tardyferon για να δούμε έχει αποτέλεσμα.. Τελευταία ήταν 32.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια ..Κ ξεκίνησαν αργά, γύρω στην 11η εβδομαδα. Κι εγώ το πρωί είμαι καλά, το μεσημέρι με πιάνει μια ατονία, ένας πονοκέφαλος και έντονες ναυτίες..κάποιες φορές, αν δεν κάνω εμετο ως τοτε, δεν ηρεμώ ούτε στον βραδινό ύπνο..εύχομαι να περάσουν σύντομα γιατί δεν παλεύεται αυτή η κατάσταση...

Εγώ ήμουν σχετικά έτσι από την αρχή... Δεν μπορεί θα σταματήσουν στο δεύτερο τρίμηνο κάποια στιγμή! Εγώ δεν κάνω εμετό αλλά έχω όλα τα υπόλοιπα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Εγώ ήμουν σχετικά έτσι από την αρχή... Δεν μπορεί θα σταματήσουν στο δεύτερο τρίμηνο κάποια στιγμή! Εγώ δεν κάνω εμετό αλλά έχω όλα τα υπόλοιπα! 

Αφού ήσουν από την αρχή ετσι πιστεύω μέσα στις 2 επόμενες εβδομάδες θα χουν εξαφανιστεί εντελώς! Υπομονή κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Αφού ήσουν από την αρχή ετσι πιστεύω μέσα στις 2 επόμενες εβδομάδες θα χουν εξαφανιστεί εντελώς! Υπομονή κορίτσι μου!

Μακάρι για να δούμε ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2024 at 9:15 ΠΜ, ο/η nikiev98 είπε:

Γεια σε όλες τις μανούλες!! Εγκυούλα και εγώ στο πρώτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 13 Μαρτίου. 

Ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση αν ξέρει κάποια να μου απαντήσει. Κάναμε την αυχενική όλα τέλεια αλλά το ένστικτο μου μου έλεγε να κάνω κάποιες εξετάσεις θρομβοφιλίας. Να ενημερώσω πως δεν υπάρχει ιστορικό στην οικογένεια ούτε προηγούμενη αποβολή. Και ανιχνεύθηκαν 3 από τις 6 μεταλλάξεις που μου έγραψε. Για να μην σας κουράζω που έδωσε αντιπηκτικές ενέσεις αλλά εγώ αγχώνομαι μήπως τις ξεκίνησα αργά (14η εβδομάδα). Έχει κ΄΄άποια αντίστοιχή εμπειρία ή έχει ακούσει κάτι?? Ευχαριστώω

Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια το επίδομα γέννας το πήρατε ; 
    • Κορίτσι μου εγώ πήγα σε γάμο (δεν έχω σαραντίσει ακόμα ) και θήλασα και την άλλαξα είχα το καρότσι με την καλαθουνα οπότε την άλλαξα μέσα στην καλαθούνα  ο θηλασμός ήταν λίγο βάσανο όμως γιατί είχα πάρει μαζί την ποδιά θηλασμού αλλά έπεσε νερό πάνω και έγινε μούσκεμα οπότε δεν μπορούσα να την χρησιμοποιήσω έβαζα ένα σεντόνι αλλά δεν με βόλεψε έχω και λίγο μεγάλο στήθος την έπιασαν και κολικοι έκλαιγε  χάλια μαύρα πέρασα στην εκκλησία ευτυχώς στο τραπέζι όμως κοιμήθηκε όσοι ώρα είμασταν εκεί οπότε κάπως χαλάρωσα και εγώ  Το σαββαρο θα σαραντησω την Δευτέρα έχω γυναικολόγο και να δω πότε θα μπορέσω να πάω να πάρω την ευχή 
    • Κορίτσια μου!!! Εμείς είχαμε τον υπέρηχο καρδιάς του εμβρύου από εμβρυοκαρδιολογο σήμερα..! Όλα καλά όλα ανθηρά!!! 😍😍😍😍 Η εξέταση είπε η γιατρός καλύπτει το 95% των καρδιοπαθειών και από τις εξετάσεις ως τώρα το μωράκι είναι υγιέστατο!!!❤️❤️❤️❤️❤️  Εντωμεταξυ είχε ξαναγυρίσει η σκατουλα, το κεφάλι πάνω τα πόδια κάτω και βασικά ήταν κάπως πλάγια.. εντάξει το παιδί μου κάτι παίρνει!!! Δεν υπάρχει περίπτωση.. σε χλωρό κλαρί δεν κάθεται!! Ε ρε τι μας περιμένει!! 😍😍😍 Μη λέμε μλκιες βέβαια, δεν με χαλάει καθόλου που τη νοιωθω συνέχεια!! 🤫😅 Σε άλλα νέα, με ζύγισε κιόλας.. είμαστε πολύ καλά πιστεύω!! +4.5... ε 5 κιλά πες, νοιωθω large σήμερα!! 🤣🤣 Κάτι λιγότερο από +2 κιλά πάντως σε σχέση με τη μέτρηση του Ιουλίου!! Είμαστε εξαιρετικά νομίζω!! 💃💃💃  Είμαι πολύ χαρούμενη!!!! Αχχχχχ μακάρι να συνεχίσουμε έτσι με ευχάριστα μόνο!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 @Θέτις Κ. μου σημείωσε 3/10 τώρα ξανά ραντεβού με το γιατρό!! Και σας χρωστάω και μια καμπύλη ζαχάρου που θα κάνω μέσα στην εβδομάδα..🤞🤞🤞🤞
    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! Εντάξει σε καταλαβαίνουμε όλες πιστεύω..😅😅 Ευτυχώς το μωράκι έδωσε παρουσία!! ❤️❤️❤️ Αχ πραγματικά δεν έχω ιδέα... Ίσως ξέρει κάποια άλλη κοπέλα...; Να υποθέσω μόνο μπορώ μήπως ήσουν πολλές ώρες νηστική και σα να σου φάνηκε ότι ήταν μικρότερη η κοιλιά.. ή και αυτό που λες μήπως άλλαξε θέση το μωράκι και όντως έτσι όπως καθόταν να φαινόταν μικρότερη η κοιλιά...;! 🤷 Πραγματικά δεν έχω ιδέα... Μήπως να ρωταγες το γιατρό να μην σε ανησυχεί..; 
    • @kokkinoskoufitsa τι πέρασες βρε κορίτσι μου! Σοκ! Ευτυχώς που προλάβατε! ❤️ Πάρε τον χρόνο σου τώρα και όταν θα είσαι έτοιμη βάζετε μπροστά και για άλλο παιδάκι 😊 @Katiana1987 πρόσεχε με το test DNA γιατί μετά θα μπορεί να πατήσει πάνω σε αυτό για να διεκδικήσει πράγματα. Η οικογένεια του την θέλει τη μικρή; Επειδή είπες ότι θα πας να μιλήσεις με τους δικούς του.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...