Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάνω ευχή σε ένα αστέρι μωράκια πολλά ο Αύγουστος να φέρει, να είναι γλυκά και δροσερά σαν τα καλοκαιρινά νερά ♥️♥️♥️ ( Amp92, Cat12)


cat12

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Πολύ ευχαρίστως , απλά δυστυχώς δεν είμαι πολύ ευρηματική για το στοιχακι.. μπορεί κάποια να με βοηθήσει;;

Εγώ λέω να βάλεις ο,τι σου λέει η καρδιά σου, δεν χρειάζεται να είναι κάτι ουαου, ο,τι σου έρχεται και έχει αγάπη 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σε πρόγραμμα σε τόσο τόσο μικρά μωράκια είναι ότι όσο είναι μέρα λένε οι παιδίατροι στο σπίτι να έχει κανονικά φως και κανονική φασαρία και το βράδυ να χαμηλώνουν τα φώτα και να έχει σχετική ησυχία. Αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς για πρόγραμμα :) άμα ξυπνάς κάθε 2 ώρες να φας, πρωί βράδυ ίδια είναι :) μην ακούτε κανέναν κορίτσια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικά μου χθες που η δεύτερη εφαρμογή έλεγε ωορρηξία, δεν έγινε τίποτα γιατί ο μικρός μου άργησε να κοιμηθεί πάρα πολύ. Ε σήμερα χτυπάει στις 7 το ξυπνητήρι μου, σηκώνομαι και προσπαθώ να συνειδητοποιήσω ότι ο μικρός δεν έχει ξυπνήσει ακόμα, πάω τουαλέτα και μες στη χαρά τρέχω στον άντρα μου, κυριολεκτικά πηδάω πάνω του που ήταν ακόμα ξαπλωμένος και με το χαμόγελο της επιτυχίας του λέω ο μικρός ακόμα κοιμάται :) Μπαμ μπαμ ξεκινάει η φάση και ίσα που πρόλαβε να τελειώσει με τον μικρό, του οποίου το κρεβάτι είναι στο πάτωμα, να μυξοκλαιει φωνάζοντας να σηκωθώ?? Και εγώ να έχω μια τον έναν να προσπαθεί να τελειώσει, τον άλλον να κλαψουρίζει στο δωμάτιο του και εμένα να λέω έρχομαι έρχομαι :) τραγελαφικές καταστάσεις :) μη σας τύχει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ήταν μια χαρά το βάρος του εσένα απορώ γιατί σου έλεγαν ότι είναι χαμηλό κ σε άγχωσαν! Ο γιος μου ήταν στο ίδιο με το δικό σου περίπου! 
 

εισαι τρισευτυχισμένη;;;; 

Νομίζω πως πλέον δεν πατάω στη γη!!! Πετάω στον 7ο ουρανό!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ μόνο το βράδυ κάναμε συνέχεια τα ίδια μέχρι να συνηθίσει. Ρουτίνα ύπνου αλλά εντάξει δεν καταλαβαίνουν αμέσως θέλουν χρόνο… αλλά τι προγραμμα εννοούν δεν κατάλαβα; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Αχ αγάπη μου γλυκιά θα ακούσεις παρα πολλά!! Μην δίνεις σημασία σε κανέναν!! Το τι θα κανεις με τη μικρή σου είναι καθαρα δίκη σου απόφαση κ επιλογή κ κανενός άλλου!!! Εμένα μου έλεγαν σιγά μη φτάνει το γάλα για να θηλάσεις δίδυμα δεν υπάρχει περίπτωση.. Εφόσον η παιδίατρος σου λέει όλα καλά δεν ακούς τίποτα άλλο!!! 

Να βάλω πρόγραμμα φαγητού και ύπνου. Στα σεμινάρια θηλασμού που έκανα, λένε ότι μεχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός (περίπου στους 2 μήνες) δεν υπάρχει πρόγραμμα φαγητού!!! Εγώ πρέπει να το φτιάξω στις 15 μέρες;;; Και φανταστείτε κιόλας ότι την έχω αποκλειστικά εγώ την Ισμήνη-Μαρία. Δεν ενοχλεί κανέναν. Γιατί και τη νύχτα κλείνουμε την πόρτα και ίσα που ακούγεται αν κλάψει έντονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

@Raf123@Katiana1987 @Naty_ μου σας ευχαριστω κοριτσια μου να ειστε καλα...σας νοιωθω ολες κοντα μου κ μας βοηθεαει που μοιραζομαστε ολες τις ανησυχιες μας εδω..ειναι το καταφυγιο μας το forum εδω...αν κ ειμαι μοναχοπαιδι κ γω εχω να πω ποσο σημαντικο πραγμα τα αδερφια στη ζωη...ενα κομματι σου π ξερεις θα ειναι εκει...οσες εχετε αδερφια ειστς τυχερες....

Συμφωνώ όταν τ' αδέρφια δε σ' έχουν συνδεδεμένο με Κάϊρο!!! Όλες για όλες είμαστε η παρεούλα που μοιραζόμαστε τα πάντα εδώ μέσα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenaki12 είπε:

Πολύ ευχαρίστως , απλά δυστυχώς δεν είμαι πολύ ευρηματική για το στοιχακι.. μπορεί κάποια να με βοηθήσει;;

Α μπορείς να κοιτάξεις και στο ίντερνετ για στιχάκια. Αλλά όπως και να έχει, θα έχει τη θετική σου ενέργεια κι αγάπη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σε πρόγραμμα σε τόσο τόσο μικρά μωράκια είναι ότι όσο είναι μέρα λένε οι παιδίατροι στο σπίτι να έχει κανονικά φως και κανονική φασαρία και το βράδυ να χαμηλώνουν τα φώτα και να έχει σχετική ησυχία. Αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς για πρόγραμμα :) άμα ξυπνάς κάθε 2 ώρες να φας, πρωί βράδυ ίδια είναι :) μην ακούτε κανέναν κορίτσια :)

Δίκιο έχετε όλες.  Γι' αυτό κι εγώ μετράω τις μέρες για να πάμε σπίτι μας!!! Εκεί δεν υπάρχει κανείς που να λέει το μακρύ του και το κοντό του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Στα δικά μου χθες που η δεύτερη εφαρμογή έλεγε ωορρηξία, δεν έγινε τίποτα γιατί ο μικρός μου άργησε να κοιμηθεί πάρα πολύ. Ε σήμερα χτυπάει στις 7 το ξυπνητήρι μου, σηκώνομαι και προσπαθώ να συνειδητοποιήσω ότι ο μικρός δεν έχει ξυπνήσει ακόμα, πάω τουαλέτα και μες στη χαρά τρέχω στον άντρα μου, κυριολεκτικά πηδάω πάνω του που ήταν ακόμα ξαπλωμένος και με το χαμόγελο της επιτυχίας του λέω ο μικρός ακόμα κοιμάται :) Μπαμ μπαμ ξεκινάει η φάση και ίσα που πρόλαβε να τελειώσει με τον μικρό, του οποίου το κρεβάτι είναι στο πάτωμα, να μυξοκλαιει φωνάζοντας να σηκωθώ?? Και εγώ να έχω μια τον έναν να προσπαθεί να τελειώσει, τον άλλον να κλαψουρίζει στο δωμάτιο του και εμένα να λέω έρχομαι έρχομαι :) τραγελαφικές καταστάσεις :) μη σας τύχει :)

Αχαχαχαχαχαχαχα Τα καταφέρατε όμως;;; Αυτό μετράει τελικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Α μπορείς να κοιτάξεις και στο ίντερνετ για στιχάκια. Αλλά όπως και να έχει, θα έχει τη θετική σου ενέργεια κι αγάπη. 

 Ωραία κάτι βρήκα ! Να το ανοίξω τύπου 00.05;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να βάλω πρόγραμμα φαγητού και ύπνου. Στα σεμινάρια θηλασμού που έκανα, λένε ότι μεχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός (περίπου στους 2 μήνες) δεν υπάρχει πρόγραμμα φαγητού!!! Εγώ πρέπει να το φτιάξω στις 15 μέρες;;; Και φανταστείτε κιόλας ότι την έχω αποκλειστικά εγώ την Ισμήνη-Μαρία. Δεν ενοχλεί κανέναν. Γιατί και τη νύχτα κλείνουμε την πόρτα και ίσα που ακούγεται αν κλάψει έντονα. 

Δεν υπάρχει τέτοιο πραγμα στα νεογέννητα, άλλο να εχεις ένα προγραμμα το βράδυ κ το πρωί για να ξεχωρίζει το βράδυ από την ημέρα κ άλλο προγραμμα με το φαΐη δίνεις σημασία εξάλλου ο θηλασμός μέχρι να εδραιωθεί έτσι θα είναι το παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Δίκιο έχετε όλες.  Γι' αυτό κι εγώ μετράω τις μέρες για να πάμε σπίτι μας!!! Εκεί δεν υπάρχει κανείς που να λέει το μακρύ του και το κοντό του!!!

Αχ θύμισε μου που είστε και που πάτε; Λογικά είστε με συγγενείς τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

 Ωραία κάτι βρήκα ! Να το ανοίξω τύπου 00.05;

Την Κυριακή όμως είναι 1η Σεπτέμβρη. Άρα αύριο βράδυ μετά τις 12:00π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Δεν υπάρχει τέτοιο πραγμα στα νεογέννητα, άλλο να εχεις ένα προγραμμα το βράδυ κ το πρωί για να ξεχωρίζει το βράδυ από την ημέρα κ άλλο προγραμμα με το φαΐη δίνεις σημασία εξάλλου ο θηλασμός μέχρι να εδραιωθεί έτσι θα είναι το παιδί 

Αυτό ξέρω κι εγώ... Γι' αυτό και δεν ακούω κανέναν. Οπότε θέλει τρώει το μωράκι μου. 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Αχ θύμισε μου που είστε και που πάτε; Λογικά είστε με συγγενείς τώρα 

Είμαι στην Αθήνα στους δικούς μου και θα πάμε Λευκάδα που θα είμαστε οι δυό μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα Τα καταφέρατε όμως;;; Αυτό μετράει τελικά!!!

Χαχαχαχαχα τα καταφέραμε :) η γελοιοτητα της φάσης ήταν αδιανόητη γιατί η συνέχεια ήταν εγώ στο μπάνιο ξεβρακωτη και το μωρό αποφασίζει να σηκωθεί τελικά με βλέπει, με κοιτάει καλά καλά από πάνω μέχρι κάτω και μου λέει θέλω κορνφλεικθ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Χαχαχαχαχα τα καταφέραμε :) η γελοιοτητα της φάσης ήταν αδιανόητη γιατί η συνέχεια ήταν εγώ στο μπάνιο ξεβρακωτη και το μωρό αποφασίζει να σηκωθεί τελικά με βλέπει, με κοιτάει καλά καλά από πάνω μέχρι κάτω και μου λέει θέλω κορνφλεικθ :)

Αχχαχα έχετε extra challenge εσείς με τα μπεμπάκια αλλά απτόητοι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αυτό ξέρω κι εγώ... Γι' αυτό και δεν ακούω κανέναν. Οπότε θέλει τρώει το μωράκι μου. 

Είμαι στην Αθήνα στους δικούς μου και θα πάμε Λευκάδα που θα είμαστε οι δυό μας!!!

Άντε με το καλό! Να ηρεμήσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Την Κυριακή όμως είναι 1η Σεπτέμβρη. Άρα αύριο βράδυ μετά τις 12:00π.μ.

Ναι αυτό εννοούσα αύριο μετά τις 00.00 να το ανοίξω …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Να βάλω πρόγραμμα φαγητού και ύπνου. Στα σεμινάρια θηλασμού που έκανα, λένε ότι μεχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός (περίπου στους 2 μήνες) δεν υπάρχει πρόγραμμα φαγητού!!! Εγώ πρέπει να το φτιάξω στις 15 μέρες;;; Και φανταστείτε κιόλας ότι την έχω αποκλειστικά εγώ την Ισμήνη-Μαρία. Δεν ενοχλεί κανέναν. Γιατί και τη νύχτα κλείνουμε την πόρτα και ίσα που ακούγεται αν κλάψει έντονα. 

15 μηνών και δεν έχουμε πρόγραμμα. Φυσικά και να μη το κάνεις.ο θηλασμός δεν είναι μόνο ικανοποίηση μιας ανάγκης αλλά πολλές!! Αγκαλιά, σιγουριά ,προστασία , βαρεμάρα , μυρωδιά ,νανούρισμα , ικανοποίηση δίψας κτλ. Εσύ πίνεις νερό συγκεκριμένες ώρες; 

Κατερίνα μου γλυκιά όχι ακολούθησε το μωράκι σου τέλεια τα πάτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

15 μηνών και δεν έχουμε πρόγραμμα. Φυσικά και να μη το κάνεις.ο θηλασμός δεν είναι μόνο ικανοποίηση μιας ανάγκης αλλά πολλές!! Αγκαλιά, σιγουριά ,προστασία , βαρεμάρα , μυρωδιά ,νανούρισμα , ικανοποίηση δίψας κτλ. Εσύ πίνεις νερό συγκεκριμένες ώρες; 

Κατερίνα μου γλυκιά όχι ακολούθησε το μωράκι σου τέλεια τα πάτε. 

Αυτά είναι που δεν ξέρω πως να τους τα εξηγήσω!!! Μου είπαν να πάρω την παιδίατρο γιατί κλαίει και ηρεμεί μόνο στο στήθος!!! Λέω εγώ δεν την παίρνω να γελάει η γυναίκα μαζί μου! Άκου εκεί... γιατί κλαίει ένα νεογέννητο 15 μερών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2024 at 10:30 ΠΜ, ο/η Maria98 είπε:

@Naty_ μου και γω θεωρητικα τωρα ειμαι στις γονιμες μου σημερα είναι 17η μέρα του κύκλου και επαφές είχαμε μέχρι στιγμής 9η 10η 11η 12η 14η 16η....ας ελπίσουμε πως θα μας πάει καλά αυτός ο μηνας🤞🤞🤞 @Mantarini εσύ πως είσαι; εμείς είμαστε μαζί αν δεν κάνω λάθος 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι. Είμαστε διακοπές ακόμα και αύριο επιστρέφουμε! Δεν σας κρύβω ότι ανυπομονώ!! Θελω να γυρίσουμε σπίτι μας. Κουράστηκα τόσες μέρες. 

Είμαι στο τέλος των γόνιμων μερών, είχαμε κάποιες επαφουλες τις προηγούμενες μέρες, όχι στο πικ όμως, τώρα θα δείξει... Είπαμε είμαστε διακοπές και είπαμε θα το πάμε χαλαρά και ότι γίνει!! @Elenaki12 συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; εντάξει όταν δε σε θέλει δε σε θέλει… Ανεβήκαμε χθες βράδυ στο χωριό, διακοπή ρεύματος.. Το οποίο εδώ σημαίνει ούτε σήμα στο κινητό😱😱😱 Πάλευε ο άντρας μου με τη γεννήτρια η οποία εν τέλη πήρε μπρος κ είχαμε ρεύμα για λίγο κ μετά μπλόκαρε… Εγώ πάνω με τα μικρά τα ετοίμαζα για ύπνο δεν είχα ανεβάσει κερί γιατί λέω είμαστε οκ κ τσουπ σβήνει η γεννήτρια.. Απόλυτο σκοτάδι, ο άλλος να παλεύει να τη βάλει ξανά μπρος κ γω με 2 τριχρονα νυσταγμένα του θανατά γιατί είχε περάσει η ώρα τους κ φοβισμένα γιατί δε βλέπουν… Μέχρι να ανεβεί να μου φέρει κερί αφού σταμάτησε τις προσπάθειες να ανάψει τη γεννήτρια είχαμε σόου με τα μικρά.. Τεσπα τέλος καλό όλα καλά αλλά επαφή ούτε καν!!!🤣🤣🤣🤣 Τραγελαφικές βουκολικές καταστάσεις.. Γυρίστε με στην ποληηηηηηηη🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; εντάξει όταν δε σε θέλει δε σε θέλει… Ανεβήκαμε χθες βράδυ στο χωριό, διακοπή ρεύματος.. Το οποίο εδώ σημαίνει ούτε σήμα στο κινητό😱😱😱 Πάλευε ο άντρας μου με τη γεννήτρια η οποία εν τέλη πήρε μπρος κ είχαμε ρεύμα για λίγο κ μετά μπλόκαρε… Εγώ πάνω με τα μικρά τα ετοίμαζα για ύπνο δεν είχα ανεβάσει κερί γιατί λέω είμαστε οκ κ τσουπ σβήνει η γεννήτρια.. Απόλυτο σκοτάδι, ο άλλος να παλεύει να τη βάλει ξανά μπρος κ γω με 2 τριχρονα νυσταγμένα του θανατά γιατί είχε περάσει η ώρα τους κ φοβισμένα γιατί δε βλέπουν… Μέχρι να ανεβεί να μου φέρει κερί αφού σταμάτησε τις προσπάθειες να ανάψει τη γεννήτρια είχαμε σόου με τα μικρά.. Τεσπα τέλος καλό όλα καλά αλλά επαφή ούτε καν!!!🤣🤣🤣🤣 Τραγελαφικές βουκολικές καταστάσεις.. Γυρίστε με στην ποληηηηηηηη🤣🤣🤣

Εντάξει... κλαίω με το πως τα περιγράφεις!!!🤣🤣🤣 

Κι εδώ στο Μαρούσι εχθές είχε διακοπές ρεύματος πάντως. Αλλά ευτυχώς έγιναν μέρα, οπότε δεν είχαμε κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@annie! μου τι να πω, αυτά έχει η εξοχή χαχα εγώ την αγαπώ αλλά σε τέτοια φάση καλύτερα ίσως στην πόλη!

Καλά κι εγώ επαφή χθες ούτε καν, είχαμε κάτι φίλους στο σπίτι ο δικός μου ήπιε 2 μοχίτο μετά από καιρό και ξεράθηκε. 

Άντε να δούμε σήμερα! 

Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο κορίτσια μου.. σχετικά με την πίστη σε αγίους κλπ. Εγώ στην ενήλικη ζωή μου ποτέ δεν ήμουν πιστή με την έννοια να πηγαίνω εκκλησία συχνά, όμως πάντα μέσα μου πίστευα. Τώρα τον 15αυγουστο ένιωσα από το πρωί μια σύνδεση με την Παναγία, ήθελα να πάω να προσκυνήσω την εικόνα της και μετά όλη τη μέρα ένιωθα κάπως, επίσης είδα κι ένα πεφταστέρι εκείνη τη μέρα που γενικά δεν βλέπω κι εκείνες τις μέρες είδα 3-4 φορές το αλογάκι της Παναγίας, όπως λέγεται ένα εντομο. Τώρα όλα αυτά απλά μπορεί να είναι και στο μυαλό μου χαχα

Από τότε, όποτε το νιώθω προσεύχομαι στην Παναγία για την επόμενη εγκυμοσύνη αλλά σκέφτομαι "πρέπει" να τάξω κάτι για να έρθει και να πάνε όλα καλά; Ή η προσευχή μου αρκεί; Έχω δει ότι υπάρχει στην Κατερίνη η εικόνα της Παναγίας εγκυμονούσας και είπα όταν ξανά μείνω θα πάω μια Κυριακή να προσκυνήσω κι εκεί για ευλογία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εντάξει... κλαίω με το πως τα περιγράφεις!!!🤣🤣🤣 

Κι εδώ στο Μαρούσι εχθές είχε διακοπές ρεύματος πάντως. Αλλά ευτυχώς έγιναν μέρα, οπότε δεν είχαμε κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα!

Χαχαχχαχαχ εδώ η διακοπή ήταν από τις 15.00 το μεσημέρι λόγω κεραυνού σε μετασχηματιστή της ΔΕΗ.. 

 

@Naty_ Κ μένα μ αρέσει εδώ κ όποτε μπορούμε ερχόμαστε κ ησυχάζουμε.. Ελπίζω να σημαίνουν κάτι όλα αυτά τα σημάδια🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ενταξει κλάψτε κι άλλο γιατί κόλλησε η γεννήτρια;!;!;; Γιατί ο πεθερός μου είχε βάλει νερό σ ένα μπετονι που είχε παλαιότερα βενζίνη.. Ο άντρας μου το μύρισε, Ωραία λέει βενζίνη έχει κ έβαλε🤣🤣🤣 Μάνα μου με νερό δεν παίρνει μπρος🤣🤣🤣🤣🤣 Τεσπα την έφτιαξε σήμερα όποτε είμαστε έτοιμοι σε περίπτωση διακοπής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καλά έκανες κ πηγές να σου βάλουν τοκολυτικα!! Ξεκούραση όσο μπορείς να πας τουλάχιστον 37 εβ!!! 
    • Επειδή είναι πολύ μικρή κ ισως να μην αντέξει κ να χρειαστεί επείγουσα καισαρικη. Δλδ να ρίξει παλμούς λόγο των συσπάσεων της μήτρας…τώρα αν ήταν κάπου στα 2100-2200 θα κάναμε σίγουρα πρόκληση. Απλά μ είπε να ελέγξουμε τράχηλο κ αν έχω διαστολή ισως να το προσπαθήσουμε, χωρις διαστολή θα είναι πιο δύσκολο από ότι κατάλαβα… @Elk μου πως τα πατε;; Είστε καλά; Αναρωωσατε;; Μακάρι να είναι εύκολη η ανάρρωση γιατί αυτό βασικά με αγχώνει λόγο κ του αλλου παιδιού παρά η καισαρικη π θα υποβληθώ… Δεν είμαι καθόλου έτοιμη κ με αγχώνει πολύ αυτος ο προγραμματισμός δλδ μου είναι πιο εύκολο να διαχειριστώ το «πάμε αύριο να γεννήσουμε» παρά το «ελα τη ταδε ημέρα να γεννήσουμε».    πως είναι τα παιδάκια σου, η μικρή σου πως είναι με το μικρό;;    Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Είμαστε ευτυχως σε πολύ ασφαλές βδομαδες έχει ένα μήνα που το κρατάμε με νύχια κ με δόντια μέσα στην κοιλια!! ❤️   Κορίτσι μου να τα χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!! Δε ξερεις ποσό κουράγιο μου δίνεις ότι η απόκλιση ήταν προς τα πάνω!! Κ η γιατρος μου αυτό μου είπε εύχομαι η απόκλιση που θα έχουμε να είναι προς τα πάνω κ όχι προς τα κάτω…!!! Τον μικρό μου π γεννήθηκε 37+6 τον φοβόμουν ότι θα έμπαινε για λίγο θερμοκοιτίδα αλλά τελικά δε χρειάστηκε!! Οπως έρθουν τα πράγματα ❤️ 
    • Εμάς ελπίζω, επειδή δεν είναι πολύ έντονο το πρόβλημα, να μας βοηθήσουν λίγο τα προβιότικα.  Στον αποκλειστικό θηλασμό δεν υπάρχουν ωράρια και ρολόγια κορίτσι μου. Αλλά μας είπαν ότι αν πάρει το βάρος γέννησης +200γρ. μπορεί να τρώει και κάθε 4 ώρες αν δε ζητήσει νωρίτερα. Αν εννοείς για τη νύχτα, έχει να κάνει με το "πρόγραμμα" ύπνου... εκεί είναι άλλες οι οδηγίες! Εννοείς ότι έχεις φραγμένο πόρο;;; 
    • Άντε καλέ!!! Τ' είν' αυτά που σκέφτεσαι κορίτσι μου;;; Δεν είναι απαραίτητη η δυσκοιλιότητα στην εγκυμοσύνη! Όλα μια χαρά θα είναι και θα περιμένουμε τα νέα σας τη Δευτέρα!
    • @ditakiμου, όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου με την μπεμπού σας!!! Ακόμα και 4 μέρες να αντέξει μέσα θα είναι πολύ καλά! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...