Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιε ζεστέ🌞, Ιούλιε καλοκαιρινέ🐬 μαζί με τα μπανάκια 🏊‍♀️ φέρε και μπόλικα μωράκια👶👶🙏


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια καλημερα σε ολες. Καλο μηνα

 Σημερα εορταζουν οι Αγιοι Αναργυροι...εχω κ γω τι τιμητικη μου γτ γιορταζω. Ευχομαι σε ολες μας οι αγιοι αναργυροι που ειναι οι γιατροι του σωματος και της ψυχης να ιασουν τις ψυχες μας...κ να μας φερουν μωρακια σε ολες μας !!!!! Προσευχομαι γ ολες....

Χρόνια πολλά με υγεία και ότι επιθυμείς σύντονα να το εχεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!!!

Τι όμορφα έκλεισε ο Ιούνης με θετικά τεστάκια, τώρα πάιρνει τη σκυτάλη ο Ιούλης ☘️❤️💫

Εύχομαι σε όλες καλό καλακαιράκι, με υγεία κι ευτυχία πρώτα απ όλα, και να δούμε πολλά θετικά να το γιορτάσουμε 🙏💖

Δε σας γράφω συχνά εδώ, αλλά σας διαβάζω και πραγματικά εύχομαι για όλες φέρει το καλοκαιράκι τα πολυπόθητα μωράκια 🙏  🙏   🙏   🙏 

Εγώ σήμερα θα πάω για αυχενική με το καλό κι ευελπιστώ να κλείσουμε το 1ο τρίμηνο με επιτυχία 🤞💖🙏Τελευταίο υπέρηχο είχαμε μια εβδομάδα πριν και το μωράκι είχε μεγαλώσει πολύ, πήγαμε και 6 μέρες μπροστά, όλα φάνηκαν καλά και ο γυναικολόγος μας είπε ότι όλες οι ενδέιξεις είναι θετικές για την αυχενική! Ανυπομονούμε πολύ για σήμερα! 🌈

Όλα καλά θα είναι περιμένουμε τα νέα σας ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

@Maria98 @Tina23 @Elk  @ChrisElenσας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου. Του χρονου τετοια μερα να εχουμε ολες μωρακια ειτε στις κοιλιτσες μας ειτε στην αγκαλια μας. Οι Αγιοι Αναργυροι σημερα να κολλησουν ολα μας τα σπασμενα στος ψυχες μας!!!!!!κ να στειλουν το ουρανιο τοξο. Εγω εχθες πηγα εκκλησια. Κ εκανα ταμα να βαφτισω εκει το.παιδακι μ οταν με το καλο ερθει. Εχω αφησει κ στην εικονα τους ενα ταμα με ενα μωρακι🩵🤍

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου, εύχομαι του χρόνου τέτοια μερα να έχεις το μωράκι σου αγκαλιά ή στην κοιλίτσα σου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου, εύχομαι του χρόνου τέτοια μερα να έχεις το μωράκι σου αγκαλιά ή στην κοιλίτσα μου ❤️❤️❤️❤️

Να εισαι καλα.κοριτσι μου γλυκο κ σε σενα ευχομαι το ιδιο με ενα σπορακι❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία και ότι επιθυμείς σύντονα να το εχεις ❤️

Κοριτσι μου γλυκο σε ευχαριστω πολυ πολυ σου ευχομαι τα καλυτερα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια καλημερα σε ολες. Καλο μηνα

 Σημερα εορταζουν οι Αγιοι Αναργυροι...εχω κ γω τι τιμητικη μου γτ γιορταζω. Ευχομαι σε ολες μας οι αγιοι αναργυροι που ειναι οι γιατροι του σωματος και της ψυχης να ιασουν τις ψυχες μας...κ να μας φερουν μωρακια σε ολες μας !!!!! Προσευχομαι γ ολες....

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια καλημερα σε ολες. Καλο μηνα

 Σημερα εορταζουν οι Αγιοι Αναργυροι...εχω κ γω τι τιμητικη μου γτ γιορταζω. Ευχομαι σε ολες μας οι αγιοι αναργυροι που ειναι οι γιατροι του σωματος και της ψυχης να ιασουν τις ψυχες μας...κ να μας φερουν μωρακια σε ολες μας !!!!! Προσευχομαι γ ολες....

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου! Βοήθεια σου και σύντομα ένα μωράκι στην αγκαλιά σου και στην αγκαλιά όλων μας🙏🏻  

Στην ροδο έχουμε την Παναγία Τσαμπικα που έχει μεγάλη χάρη στις άτεκνες γυναίκες και πολλές παίρνουν και φυτιλακι από το καντήλι της και το καταπίνουν! Εύχομαι οι προσευχές μας να ακουστούν🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

@Maria98 @Tina23 @Elk  @ChrisElenσας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου. Του χρονου τετοια μερα να εχουμε ολες μωρακια ειτε στις κοιλιτσες μας ειτε στην αγκαλια μας. Οι Αγιοι Αναργυροι σημερα να κολλησουν ολα μας τα σπασμενα στος ψυχες μας!!!!!!κ να στειλουν το ουρανιο τοξο. Εγω εχθες πηγα εκκλησια. Κ εκανα ταμα να βαφτισω εκει το.παιδακι μ οταν με το καλο ερθει. Εχω αφησει κ στην εικονα τους ενα ταμα με ενα μωρακι🩵🤍

Βοήθεια σου κορίτσι μου! Απλόχερη την ❤️❤️ μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

 

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου! Βοήθεια σου και σύντομα ένα μωράκι στην αγκαλιά σου και στην αγκαλιά όλων μας🙏🏻  

Στην ροδο έχουμε την Παναγία Τσαμπικα που έχει μεγάλη χάρη στις άτεκνες γυναίκες και πολλές παίρνουν και φυτιλακι από το καντήλι της και το καταπίνουν! Εύχομαι οι προσευχές μας να ακουστούν🙏🏻

Να εισαι καλα κοριτσι μου. Να μας βοηθησει ολες μας η Μεγαλοχαρη κ να μας δωσει δυναμη κ τ χρονου τετοια μερα ολες μας με ενα παιδακι γερο❤️❤️❤️❤️ ποσο πολυ θα ηθελα να επισκεφθω καποια στιγμη τη παναγια τσαμπικα εχω ακουσει τοσα για τα θαυματα της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλοοοοο μήνα!!!!!!!!!.

Ξεκίνησε καλά ο Ιούλιος με την @Mpourmpoulo που της ευχήθηκα και στο άλλο ποστ !!!με το καλοοοοο 🙏🙏💝 

 

Κορίτσια έχω άλλες 6 ημέρες μπροστά μου και νιώθω πόνους περιόδου έντονους λες και θα μου έρθει σήμερα ένα Πράγμα και πόνο στο στήθος !!!πολυυυ πόνο !!! Εντωμεταξυ άλλες φορές πριν την περίοδο πρήζεται και πονάει τώρα απλά πονάει...

Από Τετάρτη λέω να ξεκινήσω τα τεστ  πρώιμης ανίχνευσης και περιμένω Κυριακή περίοδο 🙏 

Πώς σας φαίνονται τα συμπτώματα;;;;;

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κορίτσι μου γλυκοοο🥰🙏❤️ ωραία ακουγονται τα συμπτώματα 🥰περιμενουμε το τεστακι σουυυυυ πως και πως🙏 πάντως πόνους περιόδου έχω και εγωωωω! Από στήθος δεν έχω τιποταααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσια καλημερα σε ολες. Καλο μηνα

 Σημερα εορταζουν οι Αγιοι Αναργυροι...εχω κ γω τι τιμητικη μου γτ γιορταζω. Ευχομαι σε ολες μας οι αγιοι αναργυροι που ειναι οι γιατροι του σωματος και της ψυχης να ιασουν τις ψυχες μας...κ να μας φερουν μωρακια σε ολες μας !!!!! Προσευχομαι γ ολες....

Χρόνια σου πολλα κορίτσι μου🥰του χρονου διπλή 🥰🙏🥰 το εύχομαι σε όλες μας🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μηνα κοριτσια μου ομορφα🥰 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο μηνας αυτός να είναι ο τυχερος όλων μας🥰🙏🥰🙏 απολαύστε τα μπανακια σας και τις βολτουλες🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χρόνια σου πολλα κορίτσι μου🥰του χρονου διπλή 🥰🙏🥰 το εύχομαι σε όλες μας🙏🙏🙏🙏

Κοριτσακι μου γλυκο ευχομαι κ σε σενα μια θετικη χοριακη και μια ομορφη εγκυμοσυνη με τη βοηθεια τ θεου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια για πειτε λιγο με κυκλο 26 ημερών πότε να αρχίσω τα τεστ ωορρηξίας ; 8η μερα (5μερες κρατάει η περίοδος) καλά είναι? Μήπως ειναι νωρις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Θελουμε και τη ζαιρα μας στη παρεα @Παρασκευαιδου να δωσει μια.προβλεψη για τον ιουλιο!!!!!!

Ναιιιιι Ζαιρα Ζαιρα βλέπεις καμία από εμάς έγκυες μέσα στον Ιούλιο;;;;;;  @Παρασκευαιδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλό μήνα σε όλες! Να είναι όμορφος ξέγνοιαστος και φωτεινός με τα καλύτερα νέα σε όλες σας!

Στέλνω να σας κάνω ένα μικρό update της δικής μου κατάστασης. Μου ήρθε περίοδος (στις 28 περίπου μέρες μετά την απόξεση, καλό αυτό!), απλά έχω πολύ αίμα, λογικά καθαρίζει κι από πριν. Σήμερα βγήκε ο καρυότυπος του εμβρύου, κοριτσάκι και αυτό.. και δυστυχώς γράφει πως είχε τριπλοειδία. Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τη γιατρό μου. Αυτό που σκέφτομαι και φυσικά πείτε μου τη γνώμη σας, είναι η εξωσωματική. Μετά από μία εξωμήτριο και δύο αποβολές δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα ξαναβιώσω κάτι τέτοιο. Βέβαια κανείς δε σου εγγυάται ότι με την εξωσωματική δεν θα αποβάλεις, σωστά; Αλλά αν βγει και στο δικό μας καρυότυπο κάτι (ακόμη περιμένω τα αποτελέσματα), τότε νομίζω η εξωσωματική είναι μονόδρομος. Από την άλλη δεν ξέρω, είμαι αρκετά μπερδεμένη η αλήθεια είναι, θα δω τι μου πουν και οι γιατροί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου γλυκο καλο μηνα με υγεια κ υπομονη.  Σφιξε τη καρδια σου και προχωρα στο επομενο βημα. Ευχομαι αν παρεις την αποφαση της εξωσωματικης ,και γω αυτη θα παρω, ειναι οντως μονοδρομος για καποιες απο εμας. Ευχομαι ο,τι αποφαση παρεις του χρονου τετοιο καιρο να κρατας αγκαλια το μωρακι σου...οσο για την αποβολη στην εξωσωματικη ονυως κανεις δε μπορει να μας εγγυηθει αλλα εσυ θα κανεις αυτο που γεμιζει κ σε κανει να νοιωθεις καλα. Ειναο δυσκολος ο δρομος της εξωσωματικης τ ξερω κ απο το περιβαλλον μου αλλα ολα θα πανε καλα γτ υπαρχει η επιστημη....παρε το χρονο σου να ηρεμησεις ψυχικα κ βρςς τη δυναμη να προχωρησεις . Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια  κ ευχομαι να ερθει το θαυμα με οποιο τροπο🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Θελουμε και τη ζαιρα μας στη παρεα @Παρασκευαιδου να δωσει μια.προβλεψη για τον ιουλιο!!!!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναιιιιι Ζαιρα Ζαιρα βλέπεις καμία από εμάς έγκυες μέσα στον Ιούλιο;;;;;;  @Παρασκευαιδου

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ ναι την ζαηρα μασ🥰 @Παρασκευαιδουζαιρα μπυ έπεσες πάλι μέσα στις προβλέψεις σου! Τελευταία μέρα του Ιουνίου είχα θετικο τεστ🥰🙏🥰 

Έλειπα σε διακοπές, έχασα κάτι;;; Πάω να ψάξω να ευχηθώ με αγάπη και χαρά. 

Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος είναι πολύ πολύ γεμάτος για θετικά τεστ .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τελείωσα λοιπόν την αυχενική μου και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το μωράκι μου ❤️❤️ Δε μπορώ να το πιστε΄ψω πως φτάσαμε μέχρι εδώ, είμαι τόσο συγκινημένη που δε μπορώ να το πιστέψω, σαν όνειρο μου φαίνεται ότι το διπλό ουράνιο τόξο μου μεγαλώνει μέσα μου κι έρχεται σε μερικούς μήνες στην αγκαλία μου 🌈🌈

Μακάρι να μπορούσα να επισκεφτώ τον εαυτό μου τότε που βρισκόμουν στην οδύνη των απωλειών και να μου δώσω μια αγκαλιά, να μου πω ότι οι καλύτερες μέρες έρχονται 🙏

Καθώς δε μπορώ να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο λοιπόν, σας αγκαλιάζω όλες μαζί, όσες περιμένετε, όσες αγωνιάτε και όσες ακόμα πενθείτε απώλειες και σας ΦΩΝΑΖΩ, σας ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ, ότι τα μωράκια σας θα έρθουν 💖💖 υπομονή και επιμονή!!  💖💖  💖💖 

Μοιράζω μπεμπεδόσκονη σε όλες 💫💫💫💫💫💫💫 👶  👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου τελείωσα λοιπόν την αυχενική μου και είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ με το μωράκι μου ❤️❤️ Δε μπορώ να το πιστε΄ψω πως φτάσαμε μέχρι εδώ, είμαι τόσο συγκινημένη που δε μπορώ να το πιστέψω, σαν όνειρο μου φαίνεται ότι το διπλό ουράνιο τόξο μου μεγαλώνει μέσα μου κι έρχεται σε μερικούς μήνες στην αγκαλία μου 🌈🌈

Μακάρι να μπορούσα να επισκεφτώ τον εαυτό μου τότε που βρισκόμουν στην οδύνη των απωλειών και να μου δώσω μια αγκαλιά, να μου πω ότι οι καλύτερες μέρες έρχονται 🙏

Καθώς δε μπορώ να ταξιδέψω πίσω στο χρόνο λοιπόν, σας αγκαλιάζω όλες μαζί, όσες περιμένετε, όσες αγωνιάτε και όσες ακόμα πενθείτε απώλειες και σας ΦΩΝΑΖΩ, σας ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ, ότι τα μωράκια σας θα έρθουν 💖💖 υπομονή και επιμονή!!  💖💖  💖💖 

Μοιράζω μπεμπεδόσκονη σε όλες 💫💫💫💫💫💫💫 👶  👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶   👶 

Άντε ωραία μπράβο κορίτσι μου τέλεια !!! Μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 

σας είπε φύλο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία μπράβο κορίτσι μου τέλεια !!! Μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 

σας είπε φύλο ;

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖

Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣 

δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖

Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣 

δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈

Χαχαχα δεν πειράζει αυτό έχει σημασία πως είναι όλα καλά τωρα λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε 

εχεις κάνει κοιλιτσα ; Τώρα μπορείς να είσαι πιο χαλαρή και να απολαύσεις το ταξίδι 🌈

σε ευχαριστώ πολύ αύριο έχω Doppler να πάω και σε μια βδομαδα γυναικολόγο ίσως τον κάνω κουβέντα και για την γεννά θα δούμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσι.. όλ καλά θα είναι!! Πότε πας για υπέρηχο? Εγώ ξεκίνησα παρακολούθηση του φυσικού μου κύκλου, (πήγα σε νέο γιατρό) με την προοπτική αν είναι καλός ο κύκλος να κάνουμε αυτό το μήνα την ΕΤ. Μου είπε θα προσέξουμε πολύ τις τιμές προγεστερόνης μετά την ΕΤ γιατί θεωρεί πως με μια τόσο καλή εικόνα που έχω, το ότι δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα ίσως έχει να κάνει με την υποστήριξη της μήτρας μετά την ΕΤ. Νιώθω πολύ καλά μαζί του , είμαι ήρεμη και κυρίως χωρίς άγχος, καθώς είχα σίγουρο ότι θα προχωρούσα σε ΕΤ από Σεπτέμβρη και το ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεσα ήταν έκπληξη για μένα. Φυσικά μετά από τόσες στραπάτσες κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι πιο ήρεμη, έχω άλλη ψυχολογία. Οπότε παρακολούθηση τώρα. Πήγα και σήμερα, θα πάω και τη Δευτέρα και βλέπουμε αν μας κάνει τη χάρη ο κύκλος αυτός..
    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
    • Καλέ, είσαι καλά;;; Δως του να καταλάβει!!! Κι εγώ αν δεν ταλαιπωριόμουν τόσο με το στομάχι μου, θα κοιμόμουν πολύ περισσότερο!
    • Σε ευχαριστούμε πολύ ☺️ υγεία να έχουν τα παιδάκια μας να τα καμαρώνουμε!  @Ersi85 χρόνια πολλά και στο δικό σου αγοράκι! Γερός να είναι πάντα!  Σε καταλαβαίνω... Κι εγώ στη βάπτιση του μικρού βασανίστηκα, σε μας ο μικρός δε σταματούσε το κλαμμα ούτε στο ντύσιμο... Σταμάτησε όταν τελείωσε η βάπτιση όπου στο τέλος αποκοιμήθηκε πάνω μου... Μεγάλη ταλαιπωρία!  Το Σάββατο θα του κάνουμε πάρτυ γενεθλίων στο μαγαζί του νονου του! Θα είναι οι γονείς, τα αδέρφια μας και καλοί μας φίλοι με τα παιδιά τους. Έχω πάρει υλικά και από Παρασκευή βράδυ θα φτιάξουμε με τη νονά του τη διακόσμηση του πάρτυ.  Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε ένας χρόνος..... Δύσκολος χρόνος, απαιτητικός αλλά ταυτόχρονα χαρούμενος. Όλο συγκινουμαι σήμερα... Συνέχεια σκέφτομαι τέτοια ώρα πέρσι έκανα αυτό, τέτοια ώρα πέρσι ήμουν στην ανάνηψη κτλ Σαν όνειρο μοιάζει...   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...