Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνό τεστ μία με δύο μέρες πριν την περίοδο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Περιμένω αύριο ή Τρίτη την περίοδο μου. Είναι το τρίτο βράδυ που ξυπνάω για τουαλέτα και είπα να κάνω ένα τεστ clearblue που δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Και βγήκε σαν αχνος σταυρός στα 3 λεπτά ενώ είναι το τεστ με τις δυο γραμμές. Να πω την αλήθεια δεν το πολύ εμπιστεύομαι. Έβγαλα και φώτο αλλά εννοείται πως δεν φαίνεται όπως από κοντά. Τι μπέρδεμα μαυτα τα τεστ 😒. Εσείς βλέπετε κάτι η κάνουν πουλιά τα μάτια μου?

20240616_052713.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χαρά 3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Περιμένω αύριο ή Τρίτη την περίοδο μου. Είναι το τρίτο βράδυ που ξυπνάω για τουαλέτα και είπα να κάνω ένα τεστ clearblue που δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Και βγήκε σαν αχνος σταυρός στα 3 λεπτά ενώ είναι το τεστ με τις δυο γραμμές. Να πω την αλήθεια δεν το πολύ εμπιστεύομαι. Έβγαλα και φώτο αλλά εννοείται πως δεν φαίνεται όπως από κοντά. Τι μπέρδεμα μαυτα τα τεστ 😒. Εσείς βλέπετε κάτι η κάνουν πουλιά τα μάτια μου?

20240616_052713.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου 

εγω δεν βλέπω κάτι αλλά δεν βοηθάει και η φωτο που είναι ασπρόμαυρη αν μπορείς ανέβασε άλλη φωτο με χρωμα

εγω από αυτήν την εταιρία δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη γιατί αν δεν είσαι σε καθυστέρηση δεν δείχνουν καλά βγάζουν γραμμή εξατμίσεις 

εύχομαι πραγματικά να είναι όντως θετικό 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 

εγω δεν βλέπω κάτι αλλά δεν βοηθάει και η φωτο που είναι ασπρόμαυρη αν μπορείς ανέβασε άλλη φωτο με χρωμα

εγω από αυτήν την εταιρία δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη γιατί αν δεν είσαι σε καθυστέρηση δεν δείχνουν καλά βγάζουν γραμμή εξατμίσεις 

εύχομαι πραγματικά να είναι όντως θετικό 🙏

Ανεβάζω και αυτή αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται και πάλι. Αυτό με τις γραμμές εξάτμισης, φαίνονται από την αρχή που ξεκινάει το τεστ?δεν βγαίνουν μετά από ώρα? 

20240616_033618.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου! Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάποια γραμμή. Ίσως μια σκιά, αλλά δε το λέω με σιγουριά.

Επανέλαβε την τρίτη αν δε σου έχει έρθει περίοδος γιατί ακόμα βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης μετά την οποία θέλει 2 μέρες για να δείξει. Καλή επιτυχία εύχομαι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρά 3 είπε:

Ανεβάζω και αυτή αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται και πάλι. Αυτό με τις γραμμές εξάτμισης, φαίνονται από την αρχή που ξεκινάει το τεστ?δεν βγαίνουν μετά από ώρα? 

20240616_033618.jpg

Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα 

δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν 

εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάποια γραμμή. Ίσως μια σκιά, αλλά δε το λέω με σιγουριά.

Επανέλαβε την τρίτη αν δε σου έχει έρθει περίοδος γιατί ακόμα βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης μετά την οποία θέλει 2 μέρες για να δείξει. Καλή επιτυχία εύχομαι 🙏

Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉

Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα 

δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν 

εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 

Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου εγω θα σου έλεγα να πάρεις κάποιο άλλο που να είναι πρώιμης ανίχνευσης γιατί και εμένα μου έτυχε αυτό με την γραμμή και τελικά δεν ήμουν. Όμως, επειδή εσυ μπορεί να είσαι πάρε κάποιο άλλο για να το διπλοτσεκαρεις ή κάνε λίγη υπομονή και κάνε απευθείας μια χοριακη που θα είσαι 100%. 
 

Εύχομαι να εισια εγκυουλα!!!🩷🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Περιμένω αύριο ή Τρίτη την περίοδο μου. Είναι το τρίτο βράδυ που ξυπνάω για τουαλέτα και είπα να κάνω ένα τεστ clearblue που δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Και βγήκε σαν αχνος σταυρός στα 3 λεπτά ενώ είναι το τεστ με τις δυο γραμμές. Να πω την αλήθεια δεν το πολύ εμπιστεύομαι. Έβγαλα και φώτο αλλά εννοείται πως δεν φαίνεται όπως από κοντά. Τι μπέρδεμα μαυτα τα τεστ 😒. Εσείς βλέπετε κάτι η κάνουν πουλιά τα μάτια μου?

20240616_052713.jpg

Καλησπέρα! Ούτε κι εγώ βλέπω κάτι ούτε σε αυτήν ούτε στην έγχρωμη. Αλλά αυτό είπαν και τα κορίτσια. Εγώ σου γράφω για να σου πω ότι την συγκεκριμένη εταιρεία δεν την εμπιστεύομαι ΚΑΘΌΛΟΥ, μιας και αρκετά χρόνια πριν μου είχε βγάλει θετικό τεστ σχεδόν αμέσως, ενώ δεν ήμουν έγκυος κ απλά είχα μια κύστη (για αυτό είχα κ καθυστέρηση). Αν δεν αντέχεις κάνε αύριο ένα, αλλά άλλης εταιρείας, κατά τη γνώμη μου! Ωστόσο εύχομαι να είσαι, αν το θες!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα! Ούτε κι εγώ βλέπω κάτι ούτε σε αυτήν ούτε στην έγχρωμη. Αλλά αυτό είπαν και τα κορίτσια. Εγώ σου γράφω για να σου πω ότι την συγκεκριμένη εταιρεία δεν την εμπιστεύομαι ΚΑΘΌΛΟΥ, μιας και αρκετά χρόνια πριν μου είχε βγάλει θετικό τεστ σχεδόν αμέσως, ενώ δεν ήμουν έγκυος κ απλά είχα μια κύστη (για αυτό είχα κ καθυστέρηση). Αν δεν αντέχεις κάνε αύριο ένα, αλλά άλλης εταιρείας, κατά τη γνώμη μου! Ωστόσο εύχομαι να είσαι, αν το θες!❤️

Καλημέρα κορίτσι μου. Ξύπνησα πάλι κατά τις 4 το πρωί για τουαλέτα. Δεν έκανα εκείνη την ώρα κατά τις 8 που πήγα πάλι έκανα και βγήκε πάλι μια γραμμή ίσα που φαίνεται. 🧐 οπότε αναμονή για να δω που θα καταλήξει. Τότε που σου είχε βγει θετικό το τεστ ρώτησες τον γιατρό σου αν η κύστη επηρεάζει το αποτέλεσμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Χαρά 3 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Ξύπνησα πάλι κατά τις 4 το πρωί για τουαλέτα. Δεν έκανα εκείνη την ώρα κατά τις 8 που πήγα πάλι έκανα και βγήκε πάλι μια γραμμή ίσα που φαίνεται. 🧐 οπότε αναμονή για να δω που θα καταλήξει. Τότε που σου είχε βγει θετικό το τεστ ρώτησες τον γιατρό σου αν η κύστη επηρεάζει το αποτέλεσμα? 

Καλημέρα κοπέλα μου, εύχομαι να είσαι έγκυος εφόσον το θέλεις!!! Έκανες πάλι της ίδιας εταιρίας ή άλλο; Δεν πας για μια χοριακη για σιγουριά να φύγει το άγχος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, εύχομαι να είσαι έγκυος εφόσον το θέλεις!!! Έκανες πάλι της ίδιας εταιρίας ή άλλο; Δεν πας για μια χοριακη για σιγουριά να φύγει το άγχος ;

Έκανα το πρεντικτορ. Άγχος έχω πιο πολύ για την δουλειά γιατί θα πρέπει να προσέχω εκεί. Θα κάνω και αύριο αν δεν αλλάξει κάτι σήμερα και βλέπουμε. Απλά σκέφτομαι αν είναι γραμμή εξατμίσεις θα έβγαινε στα 3 με 4 λεπτά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Ξύπνησα πάλι κατά τις 4 το πρωί για τουαλέτα. Δεν έκανα εκείνη την ώρα κατά τις 8 που πήγα πάλι έκανα και βγήκε πάλι μια γραμμή ίσα που φαίνεται. 🧐 οπότε αναμονή για να δω που θα καταλήξει. Τότε που σου είχε βγει θετικό το τεστ ρώτησες τον γιατρό σου αν η κύστη επηρεάζει το αποτέλεσμα? 

Καλησπέρα! Όχι η κύστη δεν επηρέαζε πουθενά το τεστ. Αφού έκανα και χοριακη πριν πάω στο γιατρό κ ήταν 0,2. Ούτε καν υποψία εγκυμοσύνης!! Κάνε μια χοριακη να ξεμπερδευεις! Υπομονή 1-2 μέρες για να δεις τι γίνεται! Εύχομαι κάθε καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χαρά 3 είπε:

Έκανα το πρεντικτορ. Άγχος έχω πιο πολύ για την δουλειά γιατί θα πρέπει να προσέχω εκεί. Θα κάνω και αύριο αν δεν αλλάξει κάτι σήμερα και βλέπουμε. Απλά σκέφτομαι αν είναι γραμμή εξατμίσεις θα έβγαινε στα 3 με 4 λεπτά? 

Εγώ το predictor το εμπιστεύομαι. Η εξάτμισης θεωρητικά αν βγει βγαίνει πιο μετά. Βρε πήγαινε για μια χοριακη.. Πιστεύω πως είσαι έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα! Όχι η κύστη δεν επηρέαζε πουθενά το τεστ. Αφού έκανα και χοριακη πριν πάω στο γιατρό κ ήταν 0,2. Ούτε καν υποψία εγκυμοσύνης!! Κάνε μια χοριακη να ξεμπερδευεις! Υπομονή 1-2 μέρες για να δεις τι γίνεται! Εύχομαι κάθε καλό!!

Καλημέρα, σ'ευχαριστώ πολύ. Έκανα σήμερα και μπορώ να πω ότι δεν είδα  γραμμή όπως χθες. Οπότε θα μου έρθουν 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εγώ το predictor το εμπιστεύομαι. Η εξάτμισης θεωρητικά αν βγει βγαίνει πιο μετά. Βρε πήγαινε για μια χοριακη.. Πιστεύω πως είσαι έγκυος!!

Καλημέρα κορίτσι μου. Έκανα το πρωί τεστ και δεν είδα ξεκάθαρη γραμμή όπως θα έπρεπε. Οπότε λογικά σήμερα θα πρέπει να μου έρθουν 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...