Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλλαγή κύκλου


Recommended Posts

Κορίτσια έχω ενα θέμα.. αποφασίσαμε με τον άντρα μου να αρχίσουμε προσπάθειες για μωράκι πριν 9 μήνες , ο κύκλος μου τότε ήταν σταθερός 35 μέρες με την πρώτη προσπάθεια όμως έγινε 45 θεώρησα οτι το σώμα μου μάλλον προσπαθεί να μείνει έγκυος .. Τέλος πάντων πήγα στον γυναικολόγο και τελικά μου είπε οτι εχω πολυκυστηκές και γιαυτό και η περιοδός μου εχει αλλαγές , αλλα εγώ σκέφτομαι οτι εφόσον εχω και είχα πολυκυστηκές πριν σκεφτούμε οτι θέλουμε μωρακι ο κύκλος μου ήταν σταθερός  τώρα τους τελευταίους 9 μήνες παθαίνει ανωμαλίες λες και γίνεται επίτηδες.. μήπως συμβαίνει τίποτα άλλο;    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2024 at 11:31 ΠΜ, ο/η Ta.spir είπε:

Κορίτσια έχω ενα θέμα.. αποφασίσαμε με τον άντρα μου να αρχίσουμε προσπάθειες για μωράκι πριν 9 μήνες , ο κύκλος μου τότε ήταν σταθερός 35 μέρες με την πρώτη προσπάθεια όμως έγινε 45 θεώρησα οτι το σώμα μου μάλλον προσπαθεί να μείνει έγκυος .. Τέλος πάντων πήγα στον γυναικολόγο και τελικά μου είπε οτι εχω πολυκυστηκές και γιαυτό και η περιοδός μου εχει αλλαγές , αλλα εγώ σκέφτομαι οτι εφόσον εχω και είχα πολυκυστηκές πριν σκεφτούμε οτι θέλουμε μωρακι ο κύκλος μου ήταν σταθερός  τώρα τους τελευταίους 9 μήνες παθαίνει ανωμαλίες λες και γίνεται επίτηδες.. μήπως συμβαίνει τίποτα άλλο;    

Καλησπέρα κορίτσι! Έχω και εγω σπω και αυτό δυστυχώς συμβαίνει να αλλάζει ο κύκλος. Σου έδωσε κάποια αγωγή-βιταμίνες για να βοηθήσει κάπως τον κύκλο σου να βελτιωθεί ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2024 at 11:31 ΠΜ, ο/η Ta.spir είπε:

Κορίτσια έχω ενα θέμα.. αποφασίσαμε με τον άντρα μου να αρχίσουμε προσπάθειες για μωράκι πριν 9 μήνες , ο κύκλος μου τότε ήταν σταθερός 35 μέρες με την πρώτη προσπάθεια όμως έγινε 45 θεώρησα οτι το σώμα μου μάλλον προσπαθεί να μείνει έγκυος .. Τέλος πάντων πήγα στον γυναικολόγο και τελικά μου είπε οτι εχω πολυκυστηκές και γιαυτό και η περιοδός μου εχει αλλαγές , αλλα εγώ σκέφτομαι οτι εφόσον εχω και είχα πολυκυστηκές πριν σκεφτούμε οτι θέλουμε μωρακι ο κύκλος μου ήταν σταθερός  τώρα τους τελευταίους 9 μήνες παθαίνει ανωμαλίες λες και γίνεται επίτηδες.. μήπως συμβαίνει τίποτα άλλο;    

Καλημέρα! Εγώ γενικά συμφωνώ με το να πας σε ενδοκρινολόγο αλλά για να μην αγχώνεσαι και πάρα πολύ και εγώ έχω πάθει το ίδιο. Δηλαδή συνέπεια στους κύκλους μέχρι και στην ώρα κάθε μήνα και τους τελευταίους 4 που προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχω συνέχεια περίπου 5 μέρες καθυστέρησης σε κάθε κύκλο. Άσε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2024 at 2:03 ΠΜ, ο/η Eirinistz είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Έχω και εγω σπω και αυτό δυστυχώς συμβαίνει να αλλάζει ο κύκλος. Σου έδωσε κάποια αγωγή-βιταμίνες για να βοηθήσει κάπως τον κύκλο σου να βελτιωθεί ; 

Παίρνω το inofert combi αλλα δεν βλέπω και κάποια αλλαγή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...