Μετάβαση σε περιεχόμενο

🍒Ιούνης τρέφει κεράσια στ' αμπέλι, και τα πολυπόθητα μωράκια μας στέλλει! 🍒🧿👶🤰🏼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

RAF μ ποια προβιοτικά παίρνεις τωρα στην εγκυμοσύνη; Το ζήτησα κ εγω απο την γιατρό να παίρνω  αλλά επειδή  σε καθημερινή βάση πινω κεφιρ μ λέει η γιατρός πως ειμαι καλυμμένη 

Εγώ παιρνω τα lactibiotica ortis. Σίγουρα δεν είναι το ίδιο με το κεφιρ αλλά καλά κανεις κ πίνεις γιατί είναι πολύ υγιηνο! Εμένα δε μου αρέσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσι μου, συγκινήθηκα με το φασολάκι σου ❤️ Είδες όλα καλά!!! Είναι πολύ νορμάλ στην εγκυμοσύνη αλλάζει το Ph του κόλπου. Εγώ πάντως έπαιρνα και φυτικά προβιοτικά για το κολπικό μικροβίωμα σαν προστασία και τώρα θα πάρω γιατί και με την απόξεση αλλάζει το ph. Ρώτα μήπως μπορείς να παίρνεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης προληπτικά προβιοτικά. @Kate1992 κι εσύ ☺️

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ❤️ πως είσαι αυτές τις μέρες;;

Πάντως ναι για τα προβιοτικα απ' ότι κατάλαβα κάνουν πολύ καλό, μου έγραψε εννοείται η γιατρός και διαβάζοντας τώρα την απάντηση της @Raf123 και της Νικόλ, χαίρομαι που ακούω ότι το κεφίρ είναι μέσα σ αυτά που βοηθούν γιατί πίνω παρά πολύ συχνά ούτως ή άλλως. Ήταν συμπτωματικά και το πρωινό μου σήμερα ☺️ θα πάρω μια κούτα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

 

Κορίτσια μου όλο το τρίμηνο Ιούνιο -ιουλιο - Αύγουστο και ειδικά τέλος Αυγούστου θα είναι ο μήνας σας... 😘😘🥰

Φλερτάρω τόσο πολύ με τον Ιούλιο Αύγουστο! 

Ιούλιο περιμενω τη δεύτερη περίοδο μετά την υστεροσκοπηση και ξεκινάμε, περιμένω πως και πως, δε θα το αντέξω να μη τα καταφέρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2024 at 6:54 ΜΜ, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Δυστυχώς επειδή καινουρια δεν εμφανίζονται γρήγορα τα μηνύματα μουυ ούτε στου Μαΐου το θέμα..εύχομαι σιγά σιγά να βλέπετε πιο γρήγορα τα σχόλια μου🙏🏻 

Εμείς προσπαθούμε εδώ και 5 μήνες. Δεν έχω μπει στην διαδικασία για τεστ ωορηξιας ακόμη γιατί θεωρώ ότι θα μου δημιουργήσει περισσότερο άγχος και έχω ήδη παρά πολύ! 
 

εχω ΣΠΩ αλλά ευτυχώς τα τελευταία χρόνια έχω σταθερή περίοδο περίπου 30-32 μέρες. Θα ήθελα όμως την γνώμη και την βοήθεια σας🙏🏻 

τεπ είχα 10/05 ,το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ μου έβγαλε ότι είχα ωορρηξία την 18η μέρα. Την 20η μέρα δυο μέρες μετά δηλαδη πήγα στον γυναικολόγο για υπέρηχο κι είδε πως η ωορρηξία έγινε και μάλιστα από την αριστερή ωοθηκη. Βιάστηκα η αλήθεια και εκανα τεστ και ήταν φυσικά αρνητικό εχθές.. ουσιαστικά όμως εχθές ήταν η 5η μέρα απο την ωορρηξία(είχαμε επαφές εκείνες τις μέρες). 
 

Σήμερα έχω λίγο πόνο χαμηλά και είχα και πολλά υγρά που συνήθως δεν τα έχω εκτός αν επειδή το θέλω τόσο πολύ αρχίζω να τρελαίνομαι🤣  αν έχει γίνει το θαύμα ποτέ πιστεύετε είναι καλύτερα να κάνω το τεστ ; 
 

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο!😇

Κορίτσι μου καλώς ήρθες. Προσπάθησε να γράφεις περισσότερο για να φτάσεις τα 20 μηνύματα. Τότε θα εμφανίζονται κατ' ευθείαν τα μηνύματα σου. Κι εγώ είμαι κατά των τεστ γενικά. Πότε περιμένεις θεωρητικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Πιο πολύ το σκέφτηκα γιατί το τεστ έγινε αρκετά κόκκινο στην αρχή κ μετά άσπρισε, ενώ παλιότερα δεν μου είχε τύχει! Είμαι αρκετά νωρίς είναι η αλήθεια.. είχα θετικό τεστ ωορρηξίας την προηγούμενη Δευτέρα, αλλά πριν 2 μέρες είχα κάτι πονάκια και γι αυτό είπα ας κάνω. Περιμένω δλδ την Δευτέρα περίοδο λογικά.. 

είμαι ακριβώς στις ίδιες μέρες και εγωωω 🙏🏻 Δευτέρα είχα ωορρηξία και σήμερα εκανα τεστ αλλά ήταν και εμένα αρνητικό! Εύχομαι να δούμε και δυο θετικό τεστ! 🧿 

 

κοριτσια δυστυχώς επειδή είμαι νέα στο φόρουμ γράφω όσο μπορώ αλλά δυστυχώς δεν εμφανίζονται γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες. Προσπάθησε να γράφεις περισσότερο για να φτάσεις τα 20 μηνύματα. Τότε θα εμφανίζονται κατ' ευθείαν τα μηνύματα σου. Κι εγώ είμαι κατά των τεστ γενικά. Πότε περιμένεις θεωρητικά;;;

Περιμένω την Δευτέρα! Και ωορρηξία «λογικά» απ ότι είπε η γυναικολόγο είχα ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ❤️ πως είσαι αυτές τις μέρες;;

Πάντως ναι για τα προβιοτικα απ' ότι κατάλαβα κάνουν πολύ καλό, μου έγραψε εννοείται η γιατρός και διαβάζοντας τώρα την απάντηση της @Raf123 και της Νικόλ, χαίρομαι που ακούω ότι το κεφίρ είναι μέσα σ αυτά που βοηθούν γιατί πίνω παρά πολύ συχνά ούτως ή άλλως. Ήταν συμπτωματικά και το πρωινό μου σήμερα ☺️ θα πάρω μια κούτα 🤣🤣

Αφου πίνεις κεφίρ, σούπερ! Εγώ δεν το μπορώ καθολου 😜 Και το ξινολάχανο/τουρσί έχουν προβιοτικά και πρόβειο γιαούρτι! 

Εγώ σωματικά κάπως καλύτερα αν και σήμερα είπα να κάνω λίγη άσκηση και έβγαλα αίμα πάλι αλλά οκ λογικό ακόμα καθαρίζω. Ψυχολογικά πότε έτσι πότε αλλιώς. Είμαι σε φάση που θέλω να βγουν αποτελέσματα να δούμε τι γίνεται. Θυμώνω κι απ’ την μία που μπορεί να είναι κάτι που δεν βρήκαν, απ’ την άλλη απλά το αποδέχομαι. Θα φανεί το επόμενο διάστημα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ❤️ πως είσαι αυτές τις μέρες;;

Πάντως ναι για τα προβιοτικα απ' ότι κατάλαβα κάνουν πολύ καλό, μου έγραψε εννοείται η γιατρός και διαβάζοντας τώρα την απάντηση της @Raf123 και της Νικόλ, χαίρομαι που ακούω ότι το κεφίρ είναι μέσα σ αυτά που βοηθούν γιατί πίνω παρά πολύ συχνά ούτως ή άλλως. Ήταν συμπτωματικά και το πρωινό μου σήμερα ☺️ θα πάρω μια κούτα 🤣🤣

Κορίτσια οσες είστε εγκυουλες υπάρχει ένα σαπουνάκι τo  frezyderm intim area liquid που είναι ειδικό για εγκυμοσύνη και θήλασμο! Προστατεύει από μυκητιάσεις,κολπίτιδες κτλπ.
 

Εγω το χρησιμοποιώ κυριως για προστασία στις ουρολοιμώξεις και επειδή είχε διαταραχθεί το ph μου! Είναι πραγματικά παρά πολύ καλό και ανακουφίζει απευθειας. 🙏🏻 

Μου το έδωσε ο γυναικολόγος μου και μου είχε πει θυμάμαι να το χρησιμοποιώ όταν έχω ενόχληση και πάντα μετά από κάθε επαφή. 
εχω  σωθεί και έχω ταλαιπωρηθεί παρά πολύ με όλα αυτα…

Περαστικάααα🌸🧿


 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η OLGA_95 είπε:

Πόσες μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία είσαι; Πάντοτε υπάρχει ένα περιθώριο αστοχίας, κυρίως όταν υπάρχει μεγάλη χρονική απ΄όσταση από την ολοκλήρωση του κύκλου. Είναι μια ένδειξη αλλά όχι κάτι σίγουρο. Το επαναλαμβάνεις και αργότερα για να δεις με μεγαλύτερο βαθμό βεβαιότητας τι γίνεται.

Το Σάββατο δεν περιμένω!! Έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου εκτός από αίμα.. δεν θα είχε δείξει 2 μέρες πρίν;; 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου κ εμενα αρνητικο κ χοριακη σημερα 0,1! Κ ειδα περιοδο σημερα κανονικα. Κ γω σιγουρο τον ειχα. Αλλα μην απογοητευεσαι παμε γ τον επομενο μηνα με ενα ξεγνοιαστο καλοκαιρι! Ενα θα σ πω π μ το ειπαν ολοι πι γιατροι π εχω παει οταν τ μυαλο τα ψαχνει ολα δεν γινεται τπτ!!! Ηρεμια κ χαλαρα❤️

Δεν απογοητεύομαι μωρέ.. εντάξει θα ρθει.. θα τον πιάσουμε τον σπόρο!! Ας απολαύσουμε την διαδικασία!! 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

 

Κορίτσια μου όλο το τρίμηνο Ιούνιο -ιουλιο - Αύγουστο και ειδικά τέλος Αυγούστου θα είναι ο μήνας σας... 😘😘🥰

Μίλησε και ελαλησεν!! Γλυκό καλοκαιράκι αγαπημένο... Με πόση εγώ λαχτάρα σε προσμένω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Μόλις τώρα με πήραν!!! Η χοριακή μου είναι 1.265. Πως γίνεταιιιιι?????????

Συγχαρητήρια 🎉 🎉 🎉 κορίτσι μου ❤️ Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️

ειχα πολύ καιρό να μπω να γράψω στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη νομίζω. 
ειχαμε πει να ξεκινήσουμε για τρίτο τότε αλλά προέκυψε ένα θέμα κ το αφήσαμε. Ώσπου αυτόν τον μήνα βόλεψε να έχουμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ νομίζω κάτι καταφέραμε. 
 

 Ωστόσο να ευχηθώ από καρδιάς στα κορίτσια που περιμένουν μωράκια (διάβασα τα νέα σας) , με το καλό. Σε όσες τώρα έμαθαν τα ευχάριστα πρόσφατα εύχομαι να περάσει το πρώτο τρίμηνο νεράκι. Σε όσες προσπαθούν πολύ σύντομα να πάρουν το θετικό τεστακι στα χέρια. 
 

Σας γράφω γιατί είμαι κάπως περίεργα , έχω μετακομίσει εξωτερικό/Γερμανια κ αν όλα πάνε καλά θα είναι το τρίτο μου παιδάκι αυτό (αλλά το πρώτο που γεννάω σε ξένη χώρα που εδώ είναι εντελώς διαφορικά τα πράγματα) 😌

 

περιμενω περίοδο την Τρίτη (έκανα τεστακια ωορρηξιασ 33αρης κύκλος με 2μερες θετικό τεστ ωορρηξιασ) άρα είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα κ χθες είχα θετικό τεστακι one step πρώιμης. 
(Είχα συμπτώματα κ λέω ας κάνω) 

πηρα κ ένα ηλεκτρονικό σήμερα (25αρι) κ  έκανα πάλι κ της one step πρώιμης (10αρι) να δω αν σκουραίνει. Επειδή εδώ έχετε πολλή εμπειρία με τα τεστ για πείτε μου βρε κορίτσια μου είναι καλό το τεστ το πρώιμης; Η θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; 
μου φαίνεται ίδιο με χθες. 
θα βάλω φωτό αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας ❤️

τα τεστ σήμερα είναι αυτά που είναι μαζί στην φωτό.  (Στο ηλεκτρικό είναι στα γερμανικά κ γράφει ότι είμαι έγκυος στις 1-2 εβδ) 

στην δεύτερη φωτό είναι το τεστ από χθες (δν το τράβηξα καλά στην ταραχή μου- 5 μέρες πριν την περίοδο) 
IMG_0788.thumb.jpeg.e941ae3233525333b7044b9f18bdc713.jpeg

 

 

IMG_0769.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

ειχα πολύ καιρό να μπω να γράψω στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη νομίζω. 
ειχαμε πει να ξεκινήσουμε για τρίτο τότε αλλά προέκυψε ένα θέμα κ το αφήσαμε. Ώσπου αυτόν τον μήνα βόλεψε να έχουμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ νομίζω κάτι καταφέραμε. 
 

 Ωστόσο να ευχηθώ από καρδιάς στα κορίτσια που περιμένουν μωράκια (διάβασα τα νέα σας) , με το καλό. Σε όσες τώρα έμαθαν τα ευχάριστα πρόσφατα εύχομαι να περάσει το πρώτο τρίμηνο νεράκι. Σε όσες προσπαθούν πολύ σύντομα να πάρουν το θετικό τεστακι στα χέρια. 
 

Σας γράφω γιατί είμαι κάπως περίεργα , έχω μετακομίσει εξωτερικό/Γερμανια κ αν όλα πάνε καλά θα είναι το τρίτο μου παιδάκι αυτό (αλλά το πρώτο που γεννάω σε ξένη χώρα που εδώ είναι εντελώς διαφορικά τα πράγματα) 😌

 

περιμενω περίοδο την Τρίτη (έκανα τεστακια ωορρηξιασ 33αρης κύκλος με 2μερες θετικό τεστ ωορρηξιασ) άρα είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα κ χθες είχα θετικό τεστακι one step πρώιμης. 
(Είχα συμπτώματα κ λέω ας κάνω) 

πηρα κ ένα ηλεκτρονικό σήμερα (25αρι) κ  έκανα πάλι κ της one step πρώιμης (10αρι) να δω αν σκουραίνει. Επειδή εδώ έχετε πολλή εμπειρία με τα τεστ για πείτε μου βρε κορίτσια μου είναι καλό το τεστ το πρώιμης; Η θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; 
μου φαίνεται ίδιο με χθες. 
θα βάλω φωτό αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας ❤️

τα τεστ σήμερα είναι αυτά που είναι μαζί στην φωτό.  (Στο ηλεκτρικό είναι στα γερμανικά κ γράφει ότι είμαι έγκυος στις 1-2 εβδ)  66.22 kB · 0 downloads

στην δεύτερη φωτό είναι το τεστ από χθες (δν το τράβηξα καλά στην ταραχή μου- 5 μέρες πριν την περίοδο) 
IMG_0788.thumb.jpeg.e941ae3233525333b7044b9f18bdc713.jpeg

 

 

IMG_0769.jpeg

Οοοο συγχαρητήριααααα!!! Τέλεια νέα!! Νομίζω ότι είναι οκ οι γραμμουλες απ' τη στιγμή που δεν έχεις καν καθυστέρηση!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Ειναι ξεκαθαρα θετικο! Με το καλο να ρθει κ το 3ο σας παιδακι.

@marilouu που εισαι κοριτσι μ εσυ?? Περιμενα νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

Οοοο συγχαρητήριααααα!!! Τέλεια νέα!! Νομίζω ότι είναι οκ οι γραμμουλες απ' τη στιγμή που δεν έχεις καν καθυστέρηση!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Εδώ στο εξωτερικό  δν μπορώ να πηγαίνω για χοριακη να δω αν διπλασιάζεται δεν έχουν το σύστημά μας. Θα μου κάνουν μια χοριακη μόνο την Τρίτη που περιμένω περίοδο στον γυναικολόγο κ αυτό είναι όλο. Όποτε προσπαθώ με τ τεστ να δω αν ανεβαίνει η χοριακη. 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Xrisa95 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Ειναι ξεκαθαρα θετικο! Με το καλο να ρθει κ το 3ο σας παιδακι.

@marilouu που εισαι κοριτσι μ εσυ?? Περιμενα νεα σου...

Σ ευχαριστώ παρά πολυυυ αλήθεια. 
 

ας ελπίσουμε να εξελιχτεί καλά κ να ανεβεί η ορμόνη. Χωρίς μικροβιολογικό εδώ είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Δεν κοιτάνε διπλασιασμούς. Μια χοριακη μόνο κ τέλος. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

ειχα πολύ καιρό να μπω να γράψω στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη νομίζω. 
ειχαμε πει να ξεκινήσουμε για τρίτο τότε αλλά προέκυψε ένα θέμα κ το αφήσαμε. Ώσπου αυτόν τον μήνα βόλεψε να έχουμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ νομίζω κάτι καταφέραμε. 
 

 Ωστόσο να ευχηθώ από καρδιάς στα κορίτσια που περιμένουν μωράκια (διάβασα τα νέα σας) , με το καλό. Σε όσες τώρα έμαθαν τα ευχάριστα πρόσφατα εύχομαι να περάσει το πρώτο τρίμηνο νεράκι. Σε όσες προσπαθούν πολύ σύντομα να πάρουν το θετικό τεστακι στα χέρια. 
 

Σας γράφω γιατί είμαι κάπως περίεργα , έχω μετακομίσει εξωτερικό/Γερμανια κ αν όλα πάνε καλά θα είναι το τρίτο μου παιδάκι αυτό (αλλά το πρώτο που γεννάω σε ξένη χώρα που εδώ είναι εντελώς διαφορικά τα πράγματα) 😌

 

περιμενω περίοδο την Τρίτη (έκανα τεστακια ωορρηξιασ 33αρης κύκλος με 2μερες θετικό τεστ ωορρηξιασ) άρα είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα κ χθες είχα θετικό τεστακι one step πρώιμης. 
(Είχα συμπτώματα κ λέω ας κάνω) 

πηρα κ ένα ηλεκτρονικό σήμερα (25αρι) κ  έκανα πάλι κ της one step πρώιμης (10αρι) να δω αν σκουραίνει. Επειδή εδώ έχετε πολλή εμπειρία με τα τεστ για πείτε μου βρε κορίτσια μου είναι καλό το τεστ το πρώιμης; Η θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; 
μου φαίνεται ίδιο με χθες. 
θα βάλω φωτό αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας ❤️

τα τεστ σήμερα είναι αυτά που είναι μαζί στην φωτό.  (Στο ηλεκτρικό είναι στα γερμανικά κ γράφει ότι είμαι έγκυος στις 1-2 εβδ)  66.22 kB · 0 downloads

στην δεύτερη φωτό είναι το τεστ από χθες (δν το τράβηξα καλά στην ταραχή μου- 5 μέρες πριν την περίοδο) 
IMG_0788.thumb.jpeg.e941ae3233525333b7044b9f18bdc713.jpeg

 

 

IMG_0769.jpeg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου μπράβο 🥳🥳🥳 με το καλό να έρθει και το τρίτο σας μωρακι 

εμένα μια χαρα μου φαίνονται τα τεστ σου αφού είσαι και πριν την καθυστέρηση.. 

εγω βλέπω διαφορά πάντως από το χθεσινό τεστ που έκανες με το σημερινό 😊

η διαφορά στα τεστ φαίνεται πιο καθαρά μέρα παρά μέρα όχι κάθε μέρα κανε μερικά ακόμα αλλά μετά σταμάτησε τα γιατί εγω έτυχε να δω τεστ που ήταν λίγο πιο αχνό από το προηγούμενο και είχα φοβηθεί και τελικά απλά ήταν το τεστ λαθος μια χαρά ανέβαινε η χοριακη μου 

ευχομαι καλούς διπλασιασμούς κορίτσι μου .. με το καλό ! 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Xrisa95 δεν χρειαζεται αλλο τεστ. Κανε τη χοριακη σου τη μερα που πρεπει που λογικα θα ειναι κ μεγαλο το νούμερο. Ολα καλα να σ πανε!

Μακαριιιιι!!! 
 

είναι tricky να κανεις νωρίς τεστ γιατί μετά νομίζω είναι πιο αγχωτικό αν ανεβαίνει. 
Νομίζω σε κάθε κύηση έχω πιο πολύ άγχος. Αντί να είναι το αντίθετο 😌

 

εύχομαι κ σε σένα να έρθει όταν είναι η ώρα του κ με τις καλύτερες δυνατές  συνθήκες. Κ πάλι ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου μπράβο 🥳🥳🥳 με το καλό να έρθει και το τρίτο σας μωρακι 

εμένα μια χαρα μου φαίνονται τα τεστ σου αφού είσαι και πριν την καθυστέρηση.. 

εγω βλέπω διαφορά πάντως από το χθεσινό τεστ που έκανες με το σημερινό 😊

η διαφορά στα τεστ φαίνεται πιο καθαρά δείχνει μέρα παρά μέρα όχι κάθε μέρα κανε μερικά ακόμα αλλά μετά σταμάτησε τα γιατί εγω έτυχε να δω τεστ που ήταν λίγο πιο αχνό από το προηγούμενο και είχα φοβηθεί και τελικά απλά ήταν το τεστ λαθος μια χαρά ανέβαινε η χοριακη μου 

Αχχχ ευχαριστώ πολύ ❤️

Με το καλό κ σε σένα. Διάβασα τα νέα σου.. δν έχει μείνει παρά πολύ για σένα κ το δεύτερο πλασματάκι σου❤️

Ναι νομίζω άγχος μου προκαλεί τώρα αυτό. Κ πιστεύω επειδή εδώ δν κάνουν συχνά υπερήχους δεν θα πάει πολύ καλά αυτό με το άγχος 😂😂😂 

Πίστη και αισιοδοξία δν γίνεται αλλιώς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

ειχα πολύ καιρό να μπω να γράψω στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη νομίζω. 
ειχαμε πει να ξεκινήσουμε για τρίτο τότε αλλά προέκυψε ένα θέμα κ το αφήσαμε. Ώσπου αυτόν τον μήνα βόλεψε να έχουμε μια επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ νομίζω κάτι καταφέραμε. 
 

 Ωστόσο να ευχηθώ από καρδιάς στα κορίτσια που περιμένουν μωράκια (διάβασα τα νέα σας) , με το καλό. Σε όσες τώρα έμαθαν τα ευχάριστα πρόσφατα εύχομαι να περάσει το πρώτο τρίμηνο νεράκι. Σε όσες προσπαθούν πολύ σύντομα να πάρουν το θετικό τεστακι στα χέρια. 
 

Σας γράφω γιατί είμαι κάπως περίεργα , έχω μετακομίσει εξωτερικό/Γερμανια κ αν όλα πάνε καλά θα είναι το τρίτο μου παιδάκι αυτό (αλλά το πρώτο που γεννάω σε ξένη χώρα που εδώ είναι εντελώς διαφορικά τα πράγματα) 😌

 

περιμενω περίοδο την Τρίτη (έκανα τεστακια ωορρηξιασ 33αρης κύκλος με 2μερες θετικό τεστ ωορρηξιασ) άρα είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα κ χθες είχα θετικό τεστακι one step πρώιμης. 
(Είχα συμπτώματα κ λέω ας κάνω) 

πηρα κ ένα ηλεκτρονικό σήμερα (25αρι) κ  έκανα πάλι κ της one step πρώιμης (10αρι) να δω αν σκουραίνει. Επειδή εδώ έχετε πολλή εμπειρία με τα τεστ για πείτε μου βρε κορίτσια μου είναι καλό το τεστ το πρώιμης; Η θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο; 
μου φαίνεται ίδιο με χθες. 
θα βάλω φωτό αν έχετε την καλοσύνη να μου πείτε την γνώμη σας ❤️

τα τεστ σήμερα είναι αυτά που είναι μαζί στην φωτό.  (Στο ηλεκτρικό είναι στα γερμανικά κ γράφει ότι είμαι έγκυος στις 1-2 εβδ)  66.22 kB · 0 downloads

στην δεύτερη φωτό είναι το τεστ από χθες (δν το τράβηξα καλά στην ταραχή μου- 5 μέρες πριν την περίοδο) 
IMG_0788.thumb.jpeg.e941ae3233525333b7044b9f18bdc713.jpeg

 

 

IMG_0769.jpeg

Πολλά συγχαρητήριαα κορίτσι μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα υγιές μωράκι!!!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Πολλά συγχαρητήριαα κορίτσι μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στα χέρια σου ένα υγιές μωράκι!!!!!!🙏

Ευχαριστώ πολύ κ ανταποδίδω.. πάμε μαζί αλλά εσυ πιο μπροστά. ❤️ δώσε το βήμα να ακολουθήσουμε…

 

ειχα κάνει ένα νήμα/νεο θεματάκι το μακρινό Μάρτιο του 2022 κ κάναμε πολύ ωραία παρέα κ γνωριμίες με τα κορίτσια. Εύχομαι να έρθει η στιγμή με το καλό να κάνουμε κ μαζί ένα νήμα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχχχ ευχαριστώ πολύ ❤️

Με το καλό κ σε σένα. Διάβασα τα νέα σου.. δν έχει μείνει παρά πολύ για σένα κ το δεύτερο πλασματάκι σου❤️

Ναι νομίζω άγχος μου προκαλεί τώρα αυτό. Κ πιστεύω επειδή εδώ δν κάνουν συχνά υπερήχους δεν θα πάει πολύ καλά αυτό με το άγχος 😂😂😂 

Πίστη και αισιοδοξία δν γίνεται αλλιώς!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Με το καλό το 3ο σας παιδάκι. Νομίζω η @Θέτις Κ.μπορεί να σε βοηθήσει για τη Γερμανία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

@ΛΕΥΚΗ μου !! Κορίτσι μου αγαπημένο συγχαρητήρια!!!! Το νούμερο σου είναι υπέροχο!! Μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ❤️❤️🤰

@Xrisa95 συγχαρητήρια και σε σένα κορίτσι μου!!!! Μπραβοοο!!! Τέλεια είναι τα τεστ Σου! Σίγουρα θα δεις και εσύ ένα μεγάλο νούμερο!!! 

Μπράβο κορίτσια μου κάντε χαμό! 

Εγώ είμαι καλά. Τελικά είπα να αφήσω τότε τις απαισιοδοξίες και να εμπιστευτώ το μωράκι μου. Δεν πήγα ούτε για υπέρηχο ούτε είπα κάτι στον γιατρό μου. Πρώτα ο Θεός έχω ραντεβού την Δευτέρα το απόγευμα. Επίσης έχω αρρωστήσει εδώ και 4-5 μέρες και ταλαιπωρουμαι γιατί δε θέλω να πάρω ντεπον. Έχω τρελό μπούκωμα και κάνω που και που δεκατα. Ευτυχώς είναι ελαφρύ όλο αυτό. Απλά η μύτη είναι φουλ βουκωμενη και αναγκαστικά βάζω οτριβιν παιδικό του γιου μου και αναπνέω για να κοιμηθώ λίγο το βράδυ. 

Αυτά τα νέα και τα δικά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa95 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κ ανταποδίδω.. πάμε μαζί αλλά εσυ πιο μπροστά. ❤️ δώσε το βήμα να ακολουθήσουμε…

 

ειχα κάνει ένα νήμα/νεο θεματάκι το μακρινό Μάρτιο του 2022 κ κάναμε πολύ ωραία παρέα κ γνωριμίες με τα κορίτσια. Εύχομαι να έρθει η στιγμή με το καλό να κάνουμε κ μαζί ένα νήμα ❤️

Το εύχομαι!!!!!🙏

Και εγώ πριν λίγο έκανα την δεύτερη χοριακή μου και περιμένω με ανυπομονησία τα αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχχχ ευχαριστώ πολύ ❤️

Με το καλό κ σε σένα. Διάβασα τα νέα σου.. δν έχει μείνει παρά πολύ για σένα κ το δεύτερο πλασματάκι σου❤️

Ναι νομίζω άγχος μου προκαλεί τώρα αυτό. Κ πιστεύω επειδή εδώ δν κάνουν συχνά υπερήχους δεν θα πάει πολύ καλά αυτό με το άγχος 😂😂😂 

Πίστη και αισιοδοξία δν γίνεται αλλιώς!!! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου είμαι 7ο μήνα τέλη Αυγούστου πρώτα ο θεος περιμένω την δεύτερη κορούλα μου🥰

Αχ αυτό το άγχος και εγω στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα πιο πολυ 

στο εξωτερικό είναι πιο φλου τα πράγματα είναι αλήθεια σε σχέση με εδώ 

Έτσι λένε τα κορίτσια που είναι εξωτερικό δηλαδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...