Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Χριστουγέννων 24 & Πρωτοχρονιάς 25


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Στο μεσημεριανό έχω και εγώ το πρόβλημα... ναυτίες ευτυχώς όχι αλλά καούρα και δυσπεψία πολύ.. Όχι φιλενάδα εμένα μου κάθεται στο λαιμό και δεν κατεβαίνει.. να φασολάκια είχα πριν λίγες μέρες.. 1,5 κούπα φαγητό είναι η μερίδα μου.. να έφαγα 1/2..;! Δεν κατέβαινε!! 1 εβδομάδα τρώγαμε φασολάκια μέχρι να τελειώσουν..🤣🤣 Να είναι φυσιολογικό..; Δε ξέρω... Θα ρωτήσω το γιατρό όταν πάω..

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αλήθεια κορίτσια!! Από μέγεθος, περιφέρεια κοιλιάς δηλαδή, που έχετε φτάσει;;; Με κοιτάω και μου φαίνεται υπερβολικό το μέγεθος.. σα να βγαίνω από τον 8ο και όχι από τον 6ο... Δε μπορώ να δω από κάτω μου πλέον..🙊😅 Αγχώνομαι.. πόσο θα φτάσει μέχρι να γεννησουμε;;; Είναι φυσιολογικό τόσο πολύ και δη για πρώτο παιδί;! 

Κοίτα η αλήθεια είναι, ότι σε συνδυασμό και μ αυτό που λες για την κοιλιά ότι έχει μεγαλώσει αρκετά, μπορεί να πιέζεται πολύ και το στομάχι σου σ αυτή τη φάση και να μην έχει τη χωριτικότηταπ που είχε πριν. Τώρα όλα αυτά με τη δική μου λογική φυσικά, αλλά εννοειίται ρώτα και το γιατρό σου. Εμένα καούρες μου δημιουργήθηκαν 2-3 φορές μετά το βραδινό και δε μπορούσα να κοιμηθώ, ήπια τσάι τζιτζερ και κ΄άπως μου πέρασε. δε ξανα είχα θεμα από τότε και γενικά προσπαθω να μη τρώω και πολύ βαριά το βράδυ πλέον.

εμένα η κοιλιά πάντως θα έλεγα ότι είναι νορμάλ για 6 μηνών, δλδ πλεον μου δίνουν προτεραίτητα παντού γιατί βλέπουν την κοιλούμπα, αλλά οι φίλοι μου μου λένε κι ότι είμαι μοντελάκι 😅😅😅 Τώρα είτε οι μεν είτε οι δε με κοροΪδεύουν αλλά εγώ νιώθω καλά με το σώμα μου ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια τώρα που λέμε για φαγητό κτλ.. νοιώθει καμία άλλη ότι δυσκολεύεται στο φαγητό; Δηλαδή να φάει την ίδια ποσότητα με πριν; Και όχι γιατί δεν πεινάω πχ.. αλλά σα να μην έχει χώρο.. σα να μου έχει κλείσει το στομάχι.. δε ξέρω, υποψιάζομαι είναι από το παιδί δηλαδή και νόμιζα ότι ήταν νωρίς ακόμα.. έχω κάνει ήδη δύο φορές εμετό το τελευταίο διάστημα και μείωσα τη ποσότητα σημαντικά οπότε και είμαι καλύτερα.. εσείς πως νιώθετε σχετικά;

ναι έχω ακριβώς το ίδιο θέμα, νιώθω ότι απλά δεν 'χωράει' η ίδια ποσότητα φαγητού με πριν και όποτε τρώω λίγο παραπάνω ποσότητα δυσκολεύομαι να χωνέψω, νιώθω φουλ σκασμένη

αναγκαστικά σπάω τα γεύματα σε πιο μικρά ακόμα και αν πεινάω πολύ γιατί αλλιώς ταλαιπωρούμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maya_ είπε:

ναι έχω ακριβώς το ίδιο θέμα, νιώθω ότι απλά δεν 'χωράει' η ίδια ποσότητα φαγητού με πριν και όποτε τρώω λίγο παραπάνω ποσότητα δυσκολεύομαι να χωνέψω, νιώθω φουλ σκασμένη

αναγκαστικά σπάω τα γεύματα σε πιο μικρά ακόμα και αν πεινάω πολύ γιατί αλλιώς ταλαιπωρούμαι 

Αχχ!! Ναι ναι έτσι ακριβώς!! Τουλάχιστον δεν είμαι μόνη μου!!! Μα δεν είναι νωρίς ακόμα για τέτοια;! Έχεις ρωτήσει το γιατρό σου μήπως; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; sorry που θα ρωτάω συνέχεια αλλά το μυαλό κουκουρούκου πλέον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κοίτα η αλήθεια είναι, ότι σε συνδυασμό και μ αυτό που λες για την κοιλιά ότι έχει μεγαλώσει αρκετά, μπορεί να πιέζεται πολύ και το στομάχι σου σ αυτή τη φάση και να μην έχει τη χωριτικότηταπ που είχε πριν. Τώρα όλα αυτά με τη δική μου λογική φυσικά, αλλά εννοειίται ρώτα και το γιατρό σου. Εμένα καούρες μου δημιουργήθηκαν 2-3 φορές μετά το βραδινό και δε μπορούσα να κοιμηθώ, ήπια τσάι τζιτζερ και κ΄άπως μου πέρασε. δε ξανα είχα θεμα από τότε και γενικά προσπαθω να μη τρώω και πολύ βαριά το βράδυ πλέον.

εμένα η κοιλιά πάντως θα έλεγα ότι είναι νορμάλ για 6 μηνών, δλδ πλεον μου δίνουν προτεραίτητα παντού γιατί βλέπουν την κοιλούμπα, αλλά οι φίλοι μου μου λένε κι ότι είμαι μοντελάκι 😅😅😅 Τώρα είτε οι μεν είτε οι δε με κοροΪδεύουν αλλά εγώ νιώθω καλά με το σώμα μου ☺️

Χαχαχαχαχα!! Όχι βρε..! 🤣🤣 Γιατί να σε κοροϊδεύουν;! Και τουλάχιστον σου δίνουν και προτεραιότητα!! Το θέμα όμως είναι πως νοιώθεις εσύ με το σώμα σου! Εμένα όσοι δεν το ξέρουν νομίζουν ότι έχω παχύνει.. φίλες μου πιστεύουν ότι έχω μικρή κοιλιά.. εγώ νοιωθω δυσφορία όμως.. βουβάλι.. δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω..🙊😕 Μου κόβεται η ανάσα εύκολα, ιδρώνω μη πω πως.. καλά αν σκύψω..!! Εκεί έμεινα.. ξέχνα το..! 

Όχι ευτυχώς το βράδυ τρώω πάντα ένα γιαουρτακι με φρούτο οπότε είμαι κομπλέ.. οπότε ίσως και για αυτό..!  Το μεσημέρι που μου έχει 1 μπολ σαλάτα, 1,5 κούπα φαγητό, 60γρ τυρί και 1 φέτα ψωμί.. εκεί τα βλέπω κωλυομενα..! Μετά τη σαλάτα γιοκ!! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σας βάζω σημερινή κοιλουμπα πριν το πρωινό, 24+2 💙

IMG_20240920_131031-removebg-preview.png

Έλα ρε!!!! 😍😍😍😍😍😍 Τι ωραία κοιλίτσα!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Δεν έχω και reactions... Βγάζεις κάθε μέρα φωτό; Θα το κάνεις τύπου time lapse? Αν σου πω ότι δεν έχω βγάλει καμία...;😅

Εντάξει..! Νομίζω σχετικά παρόμοια είμαστε..! Απλά δεν ξέρω... Εγώ νοιωθω μοσχαροβα...😕 Προφανώς είναι ψυχολογικό.. ενώ σε εσένα φαίνεται τόσο όμορφο σε εμένα δε μπορώ να το διαπιστώσω...😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Αχ μίλησες μέσα μου!!!🤪🤪🤪 Κι εγώ ποτέ δεν ήμουν του γλυκού, φαντάσου αν τύχαινε να είχαμε στο σπίτι καμία σοκολάτα σίγουρα θα έληγε. Και τώρα ότι γλυκό υπάρχει θέλω να το φάω!!!!😁 Ωστόσο εμένα ο γιατρός μου δεν επιτρέπει καθόλου ζάχαρη γιατί είχα φλεγμονή στο ενδομήτριο και η ζάχαρη γενικά τροφοδοτεί τη φλεγμονή. Τώρα δλδ που είναι απαγορευμένο θέλω να φάω ότι γλυκιά σαβούρα κυκλοφορεί!!! Ας κάνουμε υπομονή, λίγο έμεινε ακόμα!🙏🙏🙏 Πάντως αν δεν έχεις κάποιον περιορισμό όπως εγώ, πιστεύω μια στο τόσο ένα γλυκάκι δεν πειράζει και πολύ!!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Αχ αχ αχ!!! Μια πίτσα θέλω να φάω η καημένη που τη λιμπιζομαι πόσες εβδομάδες τώρα και έρχεσαι εσύ με τις κρέπες και τις βάφλες να μας σκανδαλίσεις... 🤤🤤🤤🤤 Έχω και το Google να μου πετάει διαφημίσεις για πίτσα.. πόσο να κρατηθώ η γυναίκα;;;; Βέβαια τώρα που το λες... Μια αλμυρή κρέπα και μια γλυκιά βάφλα τις χτυπάω καπάκι στο λεπτό..!!! 🤤🤤😅 Αχχχχχ σατανά...!!! 🤣🤣🤣 Εντάξει όμως βρε αγάπη, εσύ έχεις και ένα Χ περιθώριο παραπάνω από εμένα.. εφόσον δεν επιρρεαζει κάπου το μωράκι, φάε άφοβα και για εμάς!! ❤️❤️

Πήγα σήμερα πάντως έκανα τη καμπύλη με το ίδιο σκεπτικό για να έχω free το σκ να κάνω καμιά παρασπονδία..  🤭

Πάντως η καμπύλη σύμφωνα με τη δική μου ενδοκρινολόγο τουλάχιστον, πρέπει να γίνεται 24η-26η εβδομάδα.. οπότε σωστά πήγαν οι πορτογαλιδες και την έκαναν.. δεν είναι παράξενο..! Ρώτα και την ενδοκρινολόγο που σε παρακολουθεί, οι γυναικολόγοι συνήθως είναι πιο φλου με αυτά και ξέρω περίπτωση που δεν της έκανε κάν... Δηλαδή σωστότερα η ενδοκρινολόγος θα σε κατευθύνει με αυτά..!

Ωραία γραμμή και αυτή η SOS για εγκύους που έχετε εκεί.. πολύ χρήσιμη!! Εμείς δεν ξέρω αν έχουμε κάτι παρόμοιο.. δεν νομίζω κιόλας.. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya_ είπε:

Μιας και λέτε για κιλά, εγώ νιώθω ότι τώρα που μπαίνω στο 3ο τρίμηνο με έχει πιάσει μια τρέλα με τα γλυκά. Γενικά κρατιέμαι και δεν τρώω πολλά αλλά μου έρχονται τόσο έντονες λιγούρες.

Δεν ήμουν ποτέ γλυκατζού, μπορεί να ξέχναγα μια σοκολάτα στο ψυγείο και να μου έπαιρνε μια εβδομάδα να την τελειώσω.. αλλά τώρα με έχει πιάσει κοκομπλόκο, τα θέλω όλα 😅

τα βλέπω κυριολεκτικά στον ύπνο μου, προφιτερόλ, λουκουμάδες, σιροπιαστά, δεν περιγράφω άλλο 😂
το έχει πάθει καμιά άλλη;

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Μια χαρά κορίτσι μου, τέλεια τα νέα σου! Σημειώνω στο πινακάκι μας ✍️ χαχαχα

+4.5 μια χαρά είσαι, εγώ είμαι ήδη +6-6.5 όπως η @lilly1984, παρόλα αυτά δεν πτοούμαι με το φαγητό 🤣🤣🤣 απλά τώρα προσέχω λίγο με τα γλυκά εν όψη και της καμπύλης  🤣  🤣  🤣  περιμένω την εξιλέωση μετά από τα παγωτά, τι βάφλες και τις κρέπες 😅

περιμένουμε και την καμπύλη σου από βδομάδα! Κι εγώ θα την κάνω περίπου όταν έχεις γιατρό εσύ, που θα είμαι 26η κλεισμένη. Εδώ οι Πορτογαλίδες, τους γράψαμε την καμπύλη μετά τη β επιπέδου, όπως και μένα δλδ, και πήγαν να την κάνου ήδη, 24-25 εβδ. Εμένα δε μου είπε πότε συγκεκριμένα, απλά μου είπε να έχω το αποτέλεσμα πριν το ραντεβού μου στις 10/10 που θα μαι 27εβδ. Μου φαίνεται ότι πολύ νωρίς πήγαν οι άλλες κοπέλες, αλλά, απ την άλλη ο κάθε γιατρός μπορεί να δίνει διαφορετικές οδηγίες ανάλογα και με το ιστορικό της κάθε εγκυμονούσας.

Αχ κορίτσια, κι εγώ τα λιμπιζομαι όλα τα γλυκά. Ειδικά αυτή η ζέστη βάφλα με σοκολάτα με σκότωσε 🤤🤤

Κι εγώ δεν ήμουν του γλυκού ποτέ, προτιμώ αλμυρά σνακ, αλλά τώρα τα έχω πεθάνει. Στις εγκυμοσύνες με πιάνει. Πάει κι ο άντρας μου και τα φέρνει και στο στο σπίτι, δεν μπορώ να γλιτώσω από πουθενά 😆

Κι εγώ +6,5 κιλά είμαι για την ώρα, ευτυχώς κάπως καίγονται οι θερμίδες 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια τώρα που λέμε για φαγητό κτλ.. νοιώθει καμία άλλη ότι δυσκολεύεται στο φαγητό; Δηλαδή να φάει την ίδια ποσότητα με πριν; Και όχι γιατί δεν πεινάω πχ.. αλλά σα να μην έχει χώρο.. σα να μου έχει κλείσει το στομάχι.. δε ξέρω, υποψιάζομαι είναι από το παιδί δηλαδή και νόμιζα ότι ήταν νωρίς ακόμα.. έχω κάνει ήδη δύο φορές εμετό το τελευταίο διάστημα και μείωσα τη ποσότητα σημαντικά οπότε και είμαι καλύτερα.. εσείς πως νιώθετε σχετικά;

Εγώ εγώ! Νιώθω ότι δεν χωράει το φαι όπως χωρούσε παλιά! Φουσκώνω πιο εύκολα πλέον, αλλά πεινάω και λίγο πιο συχνά και θέλω σνακς στα ενδιάμεσα. Προς το τέλος της μέρας νιώθω κιόλας πολύ φουσκωμένο, ειδικά άμα έχω πιει και πολύ νερό... Εμετό δεν έχω κάνει ευτυχώς, αλλά με πιάνουν καούρες ώρες ώρες, χωρις να εξαρτάται από το τι θα έχω φάει... Αν και προσπαθώ να μην τρώω φαγητά που προκαλούν καούρα και παλινδρόμηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Έλα ρε!!!! 😍😍😍😍😍😍 Τι ωραία κοιλίτσα!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Δεν έχω και reactions... Βγάζεις κάθε μέρα φωτό; Θα το κάνεις τύπου time lapse? Αν σου πω ότι δεν έχω βγάλει καμία...;😅

Εντάξει..! Νομίζω σχετικά παρόμοια είμαστε..! Απλά δεν ξέρω... Εγώ νοιωθω μοσχαροβα...😕 Προφανώς είναι ψυχολογικό.. ενώ σε εσένα φαίνεται τόσο όμορφο σε εμένα δε μπορώ να το διαπιστώσω...😳

Βγάλε φωτό και θα το διαπιστώσεις κι εσύ ❤️❤️❤️❤️❤️ κοίτα κι εγώ μέχρι το βράδυ που έχω πιει, φάει, κτλ νιώθω μοσχαράκι που λες, αλλά το απολαμβάνω κιόλας 🤣🤣 δλδ χθες το απόγευμα που πήγαμε και σούπερ ένας κύριος διαμαρτυρηθηκε που ο υπάλληλος μου παραχώρησε τη σειρά και είπε με βροντερή φωνή "η κοπελα είναι έγκυος κύριε! Έχει προτεραιότητα!" Και να δεις η δικιά σου πέρασε καμαρωτη-καμαρωτη και προέβαλα και την κοιλιά για τους άπιστους Θωμαδες 🤣🤣🤣 τι να κάνουμε, το ζούμε! Πρώτο καλοκαίρι που δε ρουφήξα κοιλιά, ας το χαρούμε βρε κορίτσια τώρα που γυρίζει 🤣🤣🤣

Εγώ βγάζω κάθε φορά πολύ κλείνω βδομάδα απ' τη 13η κι έπειτα, με εξαίρεση τις 20η και 23η που ξεχάστηκα 😅 σήμερα έβγαλα γιατί μου ήρθε κι αυτό το κολάν, πήρα τα πρώτα της εγκυμοσύνης γιατί άρχισε να δροσίζει ο καιρός και δεν έχω παντελόνι να βάλω. Σα την Ζήνα που λέει "δεν είχα χάμπουργκερ, δεν είχα τζιζμπεργκερ" ένα πράγμα 🤣🤣🤣🤣

Έχω ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης που θεωρητικά θα εκτυπώσω τις φωτό με την κοιλιά και θα τις κολλήσω. Τώρα στο 1ο τρίμηνο δεν έβγαλα καμία, οπότε κόλλησα τα τεστ 😋

17268368651042368504822183453657.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σας βάζω σημερινή κοιλουμπα πριν το πρωινό, 24+2 💙

IMG_20240920_131031-removebg-preview.png

Αχ τι ωραία και γλυκιά κοιλίτσα έχεις!! ❤️ Μια χαρά είναι για 6 μηνών!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Χαχαχαχαχα!! Όχι βρε..! 🤣🤣 Γιατί να σε κοροϊδεύουν;! Και τουλάχιστον σου δίνουν και προτεραιότητα!! Το θέμα όμως είναι πως νοιώθεις εσύ με το σώμα σου! Εμένα όσοι δεν το ξέρουν νομίζουν ότι έχω παχύνει.. φίλες μου πιστεύουν ότι έχω μικρή κοιλιά.. εγώ νοιωθω δυσφορία όμως.. βουβάλι.. δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω..🙊😕 Μου κόβεται η ανάσα εύκολα, ιδρώνω μη πω πως.. καλά αν σκύψω..!! Εκεί έμεινα.. ξέχνα το..! 

Όχι ευτυχώς το βράδυ τρώω πάντα ένα γιαουρτακι με φρούτο οπότε είμαι κομπλέ.. οπότε ίσως και για αυτό..!  Το μεσημέρι που μου έχει 1 μπολ σαλάτα, 1,5 κούπα φαγητό, 60γρ τυρί και 1 φέτα ψωμί.. εκεί τα βλέπω κωλυομενα..! Μετά τη σαλάτα γιοκ!! 😅

Κι εγώ έτσι νιώθω, σα μπάλα, σαν να μπαίνω στον μήνα μου. Οι φίλοι που με βλέπουν λένε ότι είναι πιο μεγάλη η κοιλιά αυτή από την πρώτη εγκυμοσύνη μου 😭

Κι εγώ κουράζομαι σε σκάλες, μου κόβεται η ανάσα αν περπατάω πολύ, χάλια μαύρα 😆

Πάντως για να φαίνεται ότι απλά έχεις "παχύνει" μάλλον δεν έχεις μεγάλη κοιλιά 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

 

 

 

Αχ κορίτσια, κι εγώ τα λιμπιζομαι όλα τα γλυκά. Ειδικά αυτή η ζέστη βάφλα με σοκολάτα με σκότωσε 🤤🤤

Κι εγώ δεν ήμουν του γλυκού ποτέ, προτιμώ αλμυρά σνακ, αλλά τώρα τα έχω πεθάνει. Στις εγκυμοσύνες με πιάνει. Πάει κι ο άντρας μου και τα φέρνει και στο στο σπίτι, δεν μπορώ να γλιτώσω από πουθενά 😆

Κι εγώ +6,5 κιλά είμαι για την ώρα, ευτυχώς κάπως καίγονται οι θερμίδες 😆

Έλα ρε ο γλυκούλης!!! Τι καλός!!! 😍😍 Εμένα από τη μύτη μου το βγάζει μόνο που το σκέφτομαι..!! Είναι που είναι της γυμναστικής/διατροφής και δεν συμμαζευεται.. είχα βάλει και κιλά από τις διεγέρσεις πριν την εγκυμοσύνη.. τώρα μου το παίζει στρατηγός σ' αυτά...! 😒

Πολύ καλά είσαι πάντως από κιλά! Είσαι και πιο μπροστά από όλες μας.. έχεις και μεγαλουτσικο μωράκι..!!!❤️❤️❤️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Εγώ εγώ! Νιώθω ότι δεν χωράει το φαι όπως χωρούσε παλιά! Φουσκώνω πιο εύκολα πλέον, αλλά πεινάω και λίγο πιο συχνά και θέλω σνακς στα ενδιάμεσα. Προς το τέλος της μέρας νιώθω κιόλας πολύ φουσκωμένο, ειδικά άμα έχω πιει και πολύ νερό... Εμετό δεν έχω κάνει ευτυχώς, αλλά με πιάνουν καούρες ώρες ώρες, χωρις να εξαρτάται από το τι θα έχω φάει... Αν και προσπαθώ να μην τρώω φαγητά που προκαλούν καούρα και παλινδρόμηση 

Αυτό ακριβώς...!! Και εμένα η καούρα από τη ποσότητα είναι... Σε ποια εβδομάδα σου ξεκίνησε αυτό το αίσθημα δυσφορίας στο φαγητό; Θυμάσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Βγάλε φωτό και θα το διαπιστώσεις κι εσύ ❤️❤️❤️❤️❤️ κοίτα κι εγώ μέχρι το βράδυ που έχω πιει, φάει, κτλ νιώθω μοσχαράκι που λες, αλλά το απολαμβάνω κιόλας 🤣🤣 δλδ χθες το απόγευμα που πήγαμε και σούπερ ένας κύριος διαμαρτυρηθηκε που ο υπάλληλος μου παραχώρησε τη σειρά και είπε με βροντερή φωνή "η κοπελα είναι έγκυος κύριε! Έχει προτεραιότητα!" Και να δεις η δικιά σου πέρασε καμαρωτη-καμαρωτη και προέβαλα και την κοιλιά για τους άπιστους Θωμαδες 🤣🤣🤣 τι να κάνουμε, το ζούμε! Πρώτο καλοκαίρι που δε ρουφήξα κοιλιά, ας το χαρούμε βρε κορίτσια τώρα που γυρίζει 🤣🤣🤣

Εγώ βγάζω κάθε φορά πολύ κλείνω βδομάδα απ' τη 13η κι έπειτα, με εξαίρεση τις 20η και 23η που ξεχάστηκα 😅 σήμερα έβγαλα γιατί μου ήρθε κι αυτό το κολάν, πήρα τα πρώτα της εγκυμοσύνης γιατί άρχισε να δροσίζει ο καιρός και δεν έχω παντελόνι να βάλω. Σα την Ζήνα που λέει "δεν είχα χάμπουργκερ, δεν είχα τζιζμπεργκερ" ένα πράγμα 🤣🤣🤣🤣

Έχω ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης που θεωρητικά θα εκτυπώσω τις φωτό με την κοιλιά και θα τις κολλήσω. Τώρα στο 1ο τρίμηνο δεν έβγαλα καμία, οπότε κόλλησα τα τεστ 😋

17268368651042368504822183453657.jpg

Μπράβο που παίρνεις φωτογραφίες κάθε αλλαγή εβδομάδας και τα κρατάς! Είναι ωραίες αναμνήσεις να τις βλέπεις αργότερα 🩵

Εγώ είχα προσπαθήσει στο πρώτο και μετά το άφησα ρε γμτ, και τώρα στο δεύτερο έχω ακόμα λιγότερες φωτογραφίες. Θα λέει αργότερα ότι τον είχα χεσμενο 😆 

Πολύ ωραίο το κολάν! Με γεια!! Είναι ο,τι πιο βολικό! Δεύτερο δέρμα θα σου γίνει 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Αχχ!! Ναι ναι έτσι ακριβώς!! Τουλάχιστον δεν είμαι μόνη μου!!! Μα δεν είναι νωρίς ακόμα για τέτοια;! Έχεις ρωτήσει το γιατρό σου μήπως; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; sorry που θα ρωτάω συνέχεια αλλά το μυαλό κουκουρούκου πλέον..

Είμαι 26+5, είχα πει στο γιατρό στο προηγούμενο ραντεβού πως γενικά νιώθω φουσκωμένη αλλά το θεώρησε πολύ φυσιολογικό και δεν δώσαμε παραπάνω βάση. 
Λένε πως προς το τέλος σε πιάνουν πολλές καούρες οπότε φυλάω τη γκρίνια για τότε που μπορεί να θέλω να μου δώσει και κανένα αντιόξινο 😂

Ροφήματα με φρέσκο δυόσμο και σόδα φτιάχνω και με βοηθάνε με τη χώνεψη πάντως!
Πήγε πήρε ο σύζηγος ολόκληρη γλάστρα και τη ξεπαστρέυω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Έλα ρε ο γλυκούλης!!! Τι καλός!!! 😍😍 Εμένα από τη μύτη μου το βγάζει μόνο που το σκέφτομαι..!! Είναι που είναι της γυμναστικής/διατροφής και δεν συμμαζευεται.. είχα βάλει και κιλά από τις διεγέρσεις πριν την εγκυμοσύνη.. τώρα μου το παίζει στρατηγός σ' αυτά...! 😒

Πολύ καλά είσαι πάντως από κιλά! Είσαι και πιο μπροστά από όλες μας.. έχεις και μεγαλουτσικο μωράκι..!!!❤️❤️❤️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;! 

Ναι, γλυκούλης! Κάθεται και φτιάχνει και μόνος του γλυκά μερικές φορές και μετά με λέει χοντρή. Αλλά παρόλα αυτά με φωνάζει για να φάω το γλυκό μου 😆

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Αυτό ακριβώς...!! Και εμένα η καούρα από τη ποσότητα είναι... Σε ποια εβδομάδα σου ξεκίνησε αυτό το αίσθημα δυσφορίας στο φαγητό; Θυμάσαι; 

Εμένα με είχε πιάσει στον 5ο και 6ο μήνα πολύ έντονη παλινδρόμηση. Εκεί μεταξύ 6ου κι 7ου μειώθηκε η αίσθηση καυσου στον ύπνο πχ, αλλά υπάρχει ακόμα άμα φάω πολύ, συν ότι νιώθω ότι μίκρυνε το στομάχι μου. Και έχω κι ένα περίεργο που με πιάνει καούρα αν πιω νερό κάποια ώρα μετά το φαγητό... Όχι αμέσως μετά, αλλά μια ώρα μετά πχ 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Αχ τι ωραία και γλυκιά κοιλίτσα έχεις!! ❤️ Μια χαρά είναι για 6 μηνών!! 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Μπράβο που παίρνεις φωτογραφίες κάθε αλλαγή εβδομάδας και τα κρατάς! Είναι ωραίες αναμνήσεις να τις βλέπεις αργότερα 🩵

Εγώ είχα προσπαθήσει στο πρώτο και μετά το άφησα ρε γμτ, και τώρα στο δεύτερο έχω ακόμα λιγότερες φωτογραφίες. Θα λέει αργότερα ότι τον είχα χεσμενο 😆 

Πολύ ωραίο το κολάν! Με γεια!! Είναι ο,τι πιο βολικό! Δεύτερο δέρμα θα σου γίνει 😆

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️

Κοίτα η αλήθεια είναι την έχω γενικά την εμμονή με τις φωτο, οπότε δε μου είναι και δύσκολο, παρά το γεγονός ότι μου ξέφυγαν κάποιες εβδομάδες 😅 Αλλά ισχύει ότι δε ξέρω αν θα υπάρχει το ίδιο μεράκι σε άλλη εγκυμο΄συνη 🤣 Κι η μαμά μου μας έχει γράψει ημερολογίο εγκυμοσύνης και για μένα αλλά και για τον αδερφό μου, και του αδερφού μου (δευτερο παιδάκι γαρ) έχει πολλές κενές σελίδες και κάποιες αρκετά επιγραμματικά γραμμένες - Εγώ έχω ολόκληρη βίβλο  🤣🤣🤣🤣 

Αλλά είναι ωραίες αναμνήσεις, δλδ τώρα που είμαστε ενήλικες ,τα διαβάζουμε πού και πού σε Χριστούγεννα και λοιπά, και είναι πολύ τρυφερό, οπότε ήθελα να το κάνω εξαρχής όταν θα ε΄ιχα κι εγώ δικά μου παιδιά ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Έλα ρε ο γλυκούλης!!! Τι καλός!!! 😍😍 Εμένα από τη μύτη μου το βγάζει μόνο που το σκέφτομαι..!! Είναι που είναι της γυμναστικής/διατροφής και δεν συμμαζευεται.. είχα βάλει και κιλά από τις διεγέρσεις πριν την εγκυμοσύνη.. τώρα μου το παίζει στρατηγός σ' αυτά...! 😒

Πολύ καλά είσαι πάντως από κιλά! Είσαι και πιο μπροστά από όλες μας.. έχεις και μεγαλουτσικο μωράκι..!!!❤️❤️❤️ Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;! 

Είμαι 29η τώρα πως πέρασε ο καιρός έτσι μωρέ κορίτσια 😱

Σε 2,5 εβδομάδες βγαίνω σε άδεια κύησης! Και σε μια εβδομάδα έχω το ντοπλερ!! Πωπω... Πλησιάζει ο καιρός και δεν το παίρνω χαμπάρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Βγάλε φωτό και θα το διαπιστώσεις κι εσύ ❤️❤️❤️❤️❤️ κοίτα κι εγώ μέχρι το βράδυ που έχω πιει, φάει, κτλ νιώθω μοσχαράκι που λες, αλλά το απολαμβάνω κιόλας 🤣🤣 δλδ χθες το απόγευμα που πήγαμε και σούπερ ένας κύριος διαμαρτυρηθηκε που ο υπάλληλος μου παραχώρησε τη σειρά και είπε με βροντερή φωνή "η κοπελα είναι έγκυος κύριε! Έχει προτεραιότητα!" Και να δεις η δικιά σου πέρασε καμαρωτη-καμαρωτη και προέβαλα και την κοιλιά για τους άπιστους Θωμαδες 🤣🤣🤣 τι να κάνουμε, το ζούμε! Πρώτο καλοκαίρι που δε ρουφήξα κοιλιά, ας το χαρούμε βρε κορίτσια τώρα που γυρίζει 🤣🤣🤣

Εγώ βγάζω κάθε φορά πολύ κλείνω βδομάδα απ' τη 13η κι έπειτα, με εξαίρεση τις 20η και 23η που ξεχάστηκα 😅 σήμερα έβγαλα γιατί μου ήρθε κι αυτό το κολάν, πήρα τα πρώτα της εγκυμοσύνης γιατί άρχισε να δροσίζει ο καιρός και δεν έχω παντελόνι να βάλω. Σα την Ζήνα που λέει "δεν είχα χάμπουργκερ, δεν είχα τζιζμπεργκερ" ένα πράγμα 🤣🤣🤣🤣

Έχω ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης που θεωρητικά θα εκτυπώσω τις φωτό με την κοιλιά και θα τις κολλήσω. Τώρα στο 1ο τρίμηνο δεν έβγαλα καμία, οπότε κόλλησα τα τεστ 😋

17268368651042368504822183453657.jpg

Καλά έλιωσα στα γέλια με το ρουφηγμα της κοιλιάς!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ισχύει φέτος το καλοκαίρι και εγώ καθόλου!! Αχχχχχ σε καλό σου!!! Ακόμα κλαίω!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Τουλάχιστον απολαύσαμε βουτιές και βόλτες χωρίς πίεση!! 🤣🤣🤣🤣

Καμαρωτή-καμαρωτή λέει!! 🤣🤣🤣🤣 Πάλι καλά στον υπάλληλο!!! Εδώ η γαϊδουριά πάει σύννεφο!! Και δεν σου μιλάω για το θέμα της εγκυμοσύνης.. εδώ στο ταμείο express μέχρι 10 προϊόντα που είναι και πάει ο άλλος με ένα καρότσι γεμάτο, να τον εξηπηρετουν και να περιμένω εγώ σα μλκας με 3 πράγματα στο χέρι χωρίς να τους λένε τίποτα..!! 

Εμένα πάλι με ρωτούσαν σήμερα στο διαγνωστικό η κοπέλα που μου έπαιρνε αίμα γιατί κάνω καμπύλη ζαχάρου, αν έχω κάποιο πρόβλημα κτλ.. καλέ έγκυος της λέω είμαι.. αχ μου λέει συγνώμη δεν το κατάλαβα.. εκεί τι να υποθέσω;;; 🤷 Και ήμουν και νηστική.. που να είχα φάει κιόλας!!! 😂😂

Αχχ και εγώ πρέπει... Πήρες από κανά site να μπούμε να χαζέψουμε και εμείς;! Κοίταζα να σου πω.. αλλά μου φάνηκαν πανάκριβα...!! Μάλλον με ρούχα του συζύγου θα τη βγάλω...😳 Στη σχολή που ξεκινάει τον επόμενο μήνα να δω πως θα πάω.. σα γυφτάκι θα είμαι..😅😅😅

Τι ωραίο αυτό με το ημερολόγιο!! Τα τεστακια τα έχω και εγώ!! Νομίζω είναι από τα λίγα που έχω φωτογραφίες εγκυμοσύνης..🤣🤣🤣 κάπως έπρεπε να στέλνω στις φιλενάδες μου να μην βγαίνω τρελή που βλέπω γραμμουλες!! 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maya_ είπε:

Είμαι 26+5, είχα πει στο γιατρό στο προηγούμενο ραντεβού πως γενικά νιώθω φουσκωμένη αλλά το θεώρησε πολύ φυσιολογικό και δεν δώσαμε παραπάνω βάση. 
Λένε πως προς το τέλος σε πιάνουν πολλές καούρες οπότε φυλάω τη γκρίνια για τότε που μπορεί να θέλω να μου δώσει και κανένα αντιόξινο 😂

Ροφήματα με φρέσκο δυόσμο και σόδα φτιάχνω και με βοηθάνε με τη χώνεψη πάντως!
Πήγε πήρε ο σύζηγος ολόκληρη γλάστρα και τη ξεπαστρέυω 😅

Χαχαχα τι καλουλης!! Αλλά προβλέπεται η γλάστρα να μην υπάρχει μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης άμα συνεχίσεις να έχεις καούρες!! 😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλά έλιωσα στα γέλια με το ρουφηγμα της κοιλιάς!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ισχύει φέτος το καλοκαίρι και εγώ καθόλου!! Αχχχχχ σε καλό σου!!! Ακόμα κλαίω!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Τουλάχιστον απολαύσαμε βουτιές και βόλτες χωρίς πίεση!! 🤣🤣🤣🤣

Καμαρωτή-καμαρωτή λέει!! 🤣🤣🤣🤣 Πάλι καλά στον υπάλληλο!!! Εδώ η γαϊδουριά πάει σύννεφο!! Και δεν σου μιλάω για το θέμα της εγκυμοσύνης.. εδώ στο ταμείο express μέχρι 10 προϊόντα που είναι και πάει ο άλλος με ένα καρότσι γεμάτο, να τον εξηπηρετουν και να περιμένω εγώ σα μλκας με 3 πράγματα στο χέρι χωρίς να τους λένε τίποτα..!! 

Εμένα πάλι με ρωτούσαν σήμερα στο διαγνωστικό η κοπέλα που μου έπαιρνε αίμα γιατί κάνω καμπύλη ζαχάρου, αν έχω κάποιο πρόβλημα κτλ.. καλέ έγκυος της λέω είμαι.. αχ μου λέει συγνώμη δεν το κατάλαβα.. εκεί τι να υποθέσω;;; 🤷 Και ήμουν και νηστική.. που να είχα φάει κιόλας!!! 😂😂

Αχχ και εγώ πρέπει... Πήρες από κανά site να μπούμε να χαζέψουμε και εμείς;! Κοίταζα να σου πω.. αλλά μου φάνηκαν πανάκριβα...!! Μάλλον με ρούχα του συζύγου θα τη βγάλω...😳 Στη σχολή που ξεκινάει τον επόμενο μήνα να δω πως θα πάω.. σα γυφτάκι θα είμαι..😅😅😅

Τι ωραίο αυτό με το ημερολόγιο!! Τα τεστακια τα έχω και εγώ!! Νομίζω είναι από τα λίγα που έχω φωτογραφίες εγκυμοσύνης..🤣🤣🤣 κάπως έπρεπε να στέλνω στις φιλενάδες μου να μην βγαίνω τρελή που βλέπω γραμμουλες!! 🤣🤣🤣🤣

Κι εγώ έτσι θα κάνω. Έχω δύο κολάν από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά οι τελευταίοι μήνες μου ήταν καλοκαίρι ενώ τώρα "χειμώνα" (ο,τι έχει στην Κρήτη τέλος πάντων). Οπότε είπα κι εγώ στον σύζυγο "θα πάω να ψωνίσω κάνα φουτερακι αντρικό λαρτζ και καμιά φόρμα και θα τα φοράς μετά εσύ"! Βρήκα κάτι λαρτζ ροζ φούτερ και λέω να τα πάρω, αναρωτιέμαι αν θα τα βαλει μετά 😆

Ωωω ρε κορίτσια, εγώ δεν έχω τεστακι σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Είχα πάει απευθείας για χοριακη. Είχα καμία βδομάδα καθυστέρηση και νόμιζα ότι ήταν από τον κορωνοιο που είχα κολλήσει τότε. Δεν πίστευα ότι θα είμαι έγκυος. Εκείνο τον μήνα μετά τις επαφές έπαιρνα κι αντιβίωση για κάτι άλλο που με είχε κολλήσει ο μικρός, δεν περίμενα καθόλου ότι θα είμαι έγκυος 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maya_ είπε:

Είμαι 26+5, είχα πει στο γιατρό στο προηγούμενο ραντεβού πως γενικά νιώθω φουσκωμένη αλλά το θεώρησε πολύ φυσιολογικό και δεν δώσαμε παραπάνω βάση. 
Λένε πως προς το τέλος σε πιάνουν πολλές καούρες οπότε φυλάω τη γκρίνια για τότε που μπορεί να θέλω να μου δώσει και κανένα αντιόξινο 😂

Ροφήματα με φρέσκο δυόσμο και σόδα φτιάχνω και με βοηθάνε με τη χώνεψη πάντως!
Πήγε πήρε ο σύζηγος ολόκληρη γλάστρα και τη ξεπαστρέυω 😅

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Ναι, γλυκούλης! Κάθεται και φτιάχνει και μόνος του γλυκά μερικές φορές και μετά με λέει χοντρή. Αλλά παρόλα αυτά με φωνάζει για να φάω το γλυκό μου 😆

Εμένα με είχε πιάσει στον 5ο και 6ο μήνα πολύ έντονη παλινδρόμηση. Εκεί μεταξύ 6ου κι 7ου μειώθηκε η αίσθηση καυσου στον ύπνο πχ, αλλά υπάρχει ακόμα άμα φάω πολύ, συν ότι νιώθω ότι μίκρυνε το στομάχι μου. Και έχω κι ένα περίεργο που με πιάνει καούρα αν πιω νερό κάποια ώρα μετά το φαγητό... Όχι αμέσως μετά, αλλά μια ώρα μετά πχ 🙄

Εντάξει οπότε καλά είμαι..! Μάλλον φυσιολογικό.. αυτό ήξερα και εγώ, προς το τέλος τα περίμενα αυτά.. Ναι και με το νερό με πιάνει... Ειδικά αν ξαπλώσω μετά.. 

Όχι ρε!! Είναι πολύ γλυκούλης!! Οι πράξεις μετράνε άλλωστε!! Κοίτα όμως πως κάνουν προσπάθεια και αυτοί να μας βοηθήσουν!!😍😍 ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Είμαι 29η τώρα πως πέρασε ο καιρός έτσι μωρέ κορίτσια 😱

Σε 2,5 εβδομάδες βγαίνω σε άδεια κύησης! Και σε μια εβδομάδα έχω το ντοπλερ!! Πωπω... Πλησιάζει ο καιρός και δεν το παίρνω χαμπάρι 

Τι λες τώρα!!!! Πωπω πως πέρασε ο καιρός!!!!! 😯😯 Όλα με το καλό γλυκιά μου!!!😍😍😍😍 Να ξεκινήσεις το "χορό" για όλες μας!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

στις πριν 6 λεπτά, ο/η _piripiri_ είπε:

Κι εγώ έτσι θα κάνω. Έχω δύο κολάν από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά οι τελευταίοι μήνες μου ήταν καλοκαίρι ενώ τώρα "χειμώνα" (ο,τι έχει στην Κρήτη τέλος πάντων). Οπότε είπα κι εγώ στον σύζυγο "θα πάω να ψωνίσω κάνα φουτερακι αντρικό λαρτζ και καμιά φόρμα και θα τα φοράς μετά εσύ"! Βρήκα κάτι λαρτζ ροζ φούτερ και λέω να τα πάρω, αναρωτιέμαι αν θα τα βαλει μετά 😆

Ωωω ρε κορίτσια, εγώ δεν έχω τεστακι σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Είχα πάει απευθείας για χοριακη. Είχα καμία βδομάδα καθυστέρηση και νόμιζα ότι ήταν από τον κορωνοιο που είχα κολλήσει τότε. Δεν πίστευα ότι θα είμαι έγκυος. Εκείνο τον μήνα μετά τις επαφές έπαιρνα κι αντιβίωση για κάτι άλλο που με είχε κολλήσει ο μικρός, δεν περίμενα καθόλου ότι θα είμαι έγκυος 🙄

Έλα εντάξει δεν είμαι το μόνο "γυφτάκι" που θα κυκλοφορεί με αντρικά ρούχα!! 🤣🤣🤣🤣🤣 Μα είναι πανάκριβα βρε παιδί μου.. οτιδήποτε σχετίζεται με την εγκυμοσύνη δηλαδή... 

Ααα!! Τεστακια είχα πάρει καμία 50αρια και διαφορετικών εταιρειών!! 🤣🤣🤣🤣 Ξεκίνησα από την 3η μέρα ετ ή αλλιώς από την 8η dpo.. και ήταν θετικό!!!! 😍😍😍😍 Τα λατρεύω τα τεστακια!!! Καημό τα είχα τόσα χρόνια!! 🤣🤣🤣🤣 Θες να σου στείλω κανένα;;; Ακόμα θετικά θα βγαίνουν ξέρεις...!! 😝 Και πες του γιού αύριο μεθαύριο ότι το έκανες στις αρχές..🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Mboo δεν μας εγραψες τα νεα σου απο το γιατρο... ειναι ολα καλα;; σου εχει δωσει πητ;; φυλο ειδατε;;
    • Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶 @Elenaki_  Β' επιπέδου 24/09 - ΠΗΤ 04/02 💗 @Annoula1995 Υπερηχος 24/09 - Β' επιπέδου 08/10 💙 @barbounaki04  Αμνιο - ΠΗΤ 28/02 @annitakianna  Β' επιπέδου 07/10 - ΠΗΤ 13/02 💙 @Xrisa95  Υπέρηχος 07/10 - Β' επιπέδου 08/10 - ΠΗΤ 15/02 💙 @Antonia2 Υπέρηχος 07/10 - Β' επιπέδου 17/10 - ΠΗΤ 01/03 💗💗 @elenitsa2.  Β' επιπέδου 10/10 - ΠΗΤ 13/02 💙 @ΛΕΥΚΗ Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 11/02 @Emma1 Υπερηχος; - ΠΗΤ 01/03 @giogo Υπέρηχος ; - ΠΗΤ 13/02 @Mboo Επόμενος υπέρηχος ;; @Ria_ ;;
    • Αχ Χρυσα μου πραγματικα σου βγαζω το καπελο που τα φερνεις ολα βολτα και εχεις τοσες αντοχες και διαθεση!!! εισαι παραδειγμα για ολες μας!!!😍 εγω η αληθεια ειναι οτι δεν εχω την κουραση που ενιωθα στην αρχη αλλα ισα ισα τα φερνω βολτα, δουλεια, σπιτι, μαγειρεμα κλπ... απορω τι θα γινει μετα με 2 κουκουνια στο σπιτι!!! θα τρεχουμε πολυ... ας ερθουν γερα και ελπιζω να βρουμε δυναμη και αντοχες για ολα!!!!
    • Και εμένα αυτός ο γονότυπος βγήκε..4G/5G! Τα υπόλοιπα είναι αρνητικά..τα έστειλα στην γυναικολόγο που μου τα ζήτησε αλλα μου είπε γι αυτό το συγκεκριμένο να ρωτήσω αιματολόγο γιατί δεν της είχε ξανατύχει..οποτε είμαι σε αναζητηση αιματολόγου..έχω κ έλλειψη ενζύμου G6PD  και δεν μπορώ να πάρω ασπιρίνη- ή Σαλοσπίρ οποτε καλό θα ήταν να κουβεντιάσω γενικά με κάποιον ειδικό..
    • κοριτσι μου κι εγω σε σκεφτομαι πολυ.. θυμαμαι ειχες πει τελος του μηνα θα πας για την αμνιο.. μηπως δρομολογησατε ημερομηνια;; ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα!!!🙏🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...