Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλημερα κορίτσια ! 
@Raf123@Apostolia88 Κορίτσια μ να σας ζήσουν τα μωράκια σας. Να είναι γερά κ καλότυχα… εγω απο 17 Σεπτεμβρίου εισαγωγή με συσπάσεις. Εχθες μπηκα στο μηνα μ. Θα με κρατησει ο γιατρός οσο μπορει για να παρει καποιες μερες ακομη η Μπέμπα. 

Είσαι ακόμη μέσα δηλαδή;;; 
Δεν σταμάτησαν οι συσπάσεις καθόλου όλο αυτό το διάστημα;;; 
Άντε λίγη υπομονή ακόμα και σε λίγο θα κρατάς το μωρό σου αγκαλιά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Είσαι ακόμη μέσα δηλαδή;;; 
Δεν σταμάτησαν οι συσπάσεις καθόλου όλο αυτό το διάστημα;;; 
Άντε λίγη υπομονή ακόμα και σε λίγο θα κρατάς το μωρό σου αγκαλιά…

Μεσα ναι. Ειχα παρει ενα σχήμα ( οσο επερνα το φαρμακο είχαν σταματήσει)εγινε διακοπή κ στο 2 24ωρο άρχισαν παλι όποτε με ξεκίνησαν παλι π απο τότε παίρνω συνέχεια . Εχθες κ προχθες παρόλο π επερνα το φαρμακο εκανα στο 20´. Πηρα κ glopir κ αργα το απογευμα σταμάτησαν. Αν συνεχιζόταν θα με εβαζε σημερα για καισαρικη. Σημερα 36+1 3050 η μπουμπού. Ο γιατρός θελει να παω 37 εβδ οποτε το παλεύει να σταματήσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Μεσα ναι. Ειχα παρει ενα σχήμα ( οσο επερνα το φαρμακο είχαν σταματήσει)εγινε διακοπή κ στο 2 24ωρο άρχισαν παλι όποτε με ξεκίνησαν παλι π απο τότε παίρνω συνέχεια . Εχθες κ προχθες παρόλο π επερνα το φαρμακο εκανα στο 20´. Πηρα κ glopir κ αργα το απογευμα σταμάτησαν. Αν συνεχιζόταν θα με εβαζε σημερα για καισαρικη. Σημερα 36+1 3050 η μπουμπού. Ο γιατρός θελει να παω 37 εβδ οποτε το παλεύει να σταματήσουν 

Μακάρι να μείνει άλλη μια εβδομάδα!!! Πάντως από βάρος είναι παρά πολύ καλή…

Σε νοσοκομείο είσαι ή στην κλινική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Μακάρι να μείνει άλλη μια εβδομάδα!!! Πάντως από βάρος είναι παρά πολύ καλή…

Σε νοσοκομείο είσαι ή στην κλινική; 

Ναι έχει καλό βάρος. Έχουμε κάνει κ κορτιζόνη για τα πνευμονάκια της. 
Σε νοσοκομείο είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ χθες πήγα γιατρό. Ολα καλά, η ανάπτυξη, στις ζώνες όλα μια χαρά! Δεν έχει γυρίσει είναι εγκάρσιο δλδ ξαπλωμένος. Τι να πω αυτό το παιδί! Τρίτη τελευταίο ραντεβού με τη γιατρό και Πέμπτη ραντεβού για γέννα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχω ένα εμβρυάκι στην κατάψυξη αλλά επειδή είναι ένα και μέτριο μου πρότεινε ο γιατρός να κάνουμε ΄την διαδικασία από την αρχή. Να σου πω κι εγώ το προτιμώ γιατί θα έχω περισσότερες πιθανότητες και ίσως να έχω και για 2ο παιδάκι πιθανότητα πρώτα ο θεός. Οπότε...
    • για να λενε τα κορίτσια οτι έγινε η αρχή όμως δύσκολα τα πράγματα και για εμάς 😂
    • Α, μάλιστα. Και σε τι φάση είσαι τώρα; Ξεκινάς προσπάθεια απ' την αρχή; Έχεις απόθεμα; Λυπάμαι, διάβασα για τις αποτυχίες...😞
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!  Η γιατρός τι ακριβώς σου είπε; Πόσα γραμμάρια είναι το μωράκι; Είδε κάποιο πρόβλημα με τις μητριαιες; Με το αμνιακό; Σου είπε σε ποια εκατοστιαία θέση ανάπτυξης βρίσκεται; Στην αυχενική σου είχαν δώσει αυξημένες πιθανότητες περιορισμού εμβρυϊκής ανάπτυξης; Καταλαβαίνω το άγχος και την ανησυχία σου όμως για να σου λέει να μην ανησυχείς εγώ δεν θα ανησυχούσα! Οι γιατροί πίστεψε με έχουν δεί τόσες περιπτώσεις και συναισθηματικά δεν επιρρεαζονται για να μασάνε τα λόγια τους.. αν υπήρχε πραγματικά λόγος ανησυχίας θα στο έλεγε! Αν δεν υπάρχει κάποια άλλη ένδειξη από τα παραπάνω που σε ρωτάω ίσως απλά είναι να βγει μικρότερο μωράκι.. για όλα όμως υπάρχει λύση και η ιατρική έχει προχωρήσει πολύ! Ότι και να γίνει τα μωράκια είναι βιώσιμα πλέον σε αυτές τις εβδομάδες και σίγουρα ακόμα και αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα η γιατρός θα το αφήσει όσο περισσότερο γίνεται στη κοιλίτσα σου για να παίρνει βάρος με στενή παρακολούθηση έως ότου κρίνει ότι θα πρέπει πλέον να το πάρει.. αλλά αυτό μόνο σε σοβαρές περιπτώσεις περιορισμού ανάπτυξης..! Και μη ξεχνάμε ότι οι μετρήσεις των γιατρών από μηχάνημα σε μηχάνημα αλλάζει και ότι πρόκειται απλώς για εκτιμήσεις του βάρους του.. προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι περισσότερο από όσο χρειάζεται σε αυτή τη φάση.. άλλωστε τα μωράκια νοιώθουν ότι νοιωθουμε! Να είσαι αισιόδοξη! Ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσετε όταν έρθει..! Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω περισσότερα.. είμαστε σε παρόμοιες εβδομάδες και εγώ στο πρώτο μου παιδάκι μετά από πολύ αγώνα.. ίσως κάποια άλλη κοπέλα να ξέρει να σου απαντήσει καλύτερα.. Για την ιστορία όμως ξέρω κοπέλα με πραγματικά σοβαρό πρόβλημα περιορισμού ανάπτυξης.. κάποιοι γιατροί της είπαν να κάνει μέχρι και τερματισμό της κύησης.. πήγε μέχρι και στον Νικολαιδη ("πατέρας" της αυχενικής διαφάνειας) παρά τις τρομακτικές προβλέψεις προχώρησε με τη κύηση, δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα ήταν όταν της πήραν το πλασματακι σε θερμοκοιτίδα 600κατι γραμμάρια ανήμερα της Παναγίας.. ξέρω όμως ότι το μωράκι αυτό σήμερα είναι ένα υγιέστατο θαύμα και πραγματική μαχητρια της ζωής! @Παρασκευαιδου μου θέλεις εσύ να συμπληρώσεις λεπτομέρειες να δώσουμε δύναμη στο κορίτσι; Η μνήμη μου κάνει πουλάκια με την εγκυμοσύνη..😳
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...