Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

Μια χαρά!!

Πάμε δυναμικά για τις αυχενικες!! Έχετε αγωνία? 

Εγώ έχω καλό προαίσθημα και ελπίζω να καταφέρουμε να δούμε και το φύλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Μια χαρά!!

Πάμε δυναμικά για τις αυχενικες!! Έχετε αγωνία? 

Εγώ έχω καλό προαίσθημα και ελπίζω να καταφέρουμε να δούμε και το φύλο! 

Ανυπομονώ!!! Ελπίζω να μην είναι πολύ ζωηρό γιατί το πρώτο μου ήταν κ μέχρι να τα δει όλα η γιατρος μας πήρε 2 ώρες! 
 

εμενα φύλο κ να το δει δε θα μου το πει γιατί λέει στην αυχενική δεν είναι 100% σίγουροι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Εμείς πήραμε τα αποτελέσματα της NIPT. Όλα καλά ευτυχώς..αρνητικά και μας αποκαλύφθηκε και το φύλο. :)

09/04 έχουμε την αυχενική διαφάνεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τυχερή που το έμαθες κιολας!! Έτσι!! Πάρτε εσείς τα αγόρια να μείνει το κορίτσι για μένα!! Πλάκα κάνω!!! Έναν υγιή μπεμπαρο σου εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, όλα καλά με τη NIPT. Ευτυχώς!! Όλα αρνητικά για τα σύνδρομα.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Περιμένω με αγωνία και τα δικά σας νέα, να δούμε τι χρώμα έχει η παρέα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι, όλα καλά με τη NIPT. Ευτυχώς!! Όλα αρνητικά για τα σύνδρομα.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Περιμένω με αγωνία και τα δικά σας νέα, να δούμε τι χρώμα έχει η παρέα. :)

Έχω ένα προαίσθημα ότι το δικό μ θα είναι κορίτσι αν κ θα ήθελα πάλι ένα αγοράκι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έχω ένα προαίσθημα ότι το δικό μ θα είναι κορίτσι αν κ θα ήθελα πάλι ένα αγοράκι ❤️

Νομίζω το προαίσθημα βγαίνει.. κι εγώ ήμουν σίγουρη πως θα ναι αγόρι. Βέβαια όταν το έμαθα λέω αχ τώρα θέλω κορίτσι. Aλήθεια? Πάλι αγόρι ε? Άρα φουλ ερωτευμένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Apostolia88 είπε:

Νομίζω το προαίσθημα βγαίνει.. κι εγώ ήμουν σίγουρη πως θα ναι αγόρι. Βέβαια όταν το έμαθα λέω αχ τώρα θέλω κορίτσι. Aλήθεια? Πάλι αγόρι ε? Άρα φουλ ερωτευμένη..

Στον γιο μου το αισθάνθηκα από την πρώτη στιγμή που είδα το τεστ εγκυμοσύνης, αυτό μου πήρε λίγο χρόνο να το νιωσω αυτό! 
 

πολυ πολύ αλλά θέλω να είναι ίδιου φύλου να είναι φιλαράκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θέλω κορίτσι.  Νιώθω ότι  έχω κορίτσι αλλά πιστεύω είναι από την επιθυμία μου. Όλα τα προγνωστικά (ψαλιδι, κινέζικο ημερολόγιο, οτι δεν εχω αναγούλες συμπτώματα κτλ) δείχνουν αγόρι. Εγώ δουλεύω κ τα δύο στο μυαλό μ για να μην μου έρθει ταμπλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Εγώ θέλω κορίτσι.  Νιώθω ότι  έχω κορίτσι αλλά πιστεύω είναι από την επιθυμία μου. Όλα τα προγνωστικά (ψαλιδι, κινέζικο ημερολόγιο, οτι δεν εχω αναγούλες συμπτώματα κτλ) δείχνουν αγόρι. Εγώ δουλεύω κ τα δύο στο μυαλό μ για να μην μου έρθει ταμπλας

Στο πρώτο ήθελα κ εγώ κορίτσι αλλά το ενιωθα ότι είναι αγόρι

αυτό με τα συμπτώματα δε νομίζω να έχει σχέση γιατί ξέρω κοπελες με αναγούλες κτλ κ είχαν αγόρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εκτός από το αρχικό ένστικτο και την όρεξη για αλμυρά, έλεγα ότι είναι αγόρι λόγω των παλμών καθώς ήταν κάτω από 140 και είχα ακούσει πως παλιά οι γυναικολόγοι, το χρησιμοποιούσαν σαν μέθοδο πρόβλεψης φύλου αλλά να σας πω δεν ξέρω αν όντως στέκει ή είναι ράδιο αρβύλα κι αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Εγώ εκτός από το αρχικό ένστικτο και την όρεξη για αλμυρά, έλεγα ότι είναι αγόρι λόγω των παλμών καθώς ήταν κάτω από 140 και είχα ακούσει πως παλιά οι γυναικολόγοι, το χρησιμοποιούσαν σαν μέθοδο πρόβλεψης φύλου αλλά να σας πω δεν ξέρω αν όντως στέκει ή είναι ράδιο αρβύλα κι αυτό. 

Ρε δε ξέρω αν στέκει αυτό γιατί εμένα οι παλμοί του είχαν πάει κ 170 κ 180 όποτε ούτε κ  αυτό είχε ισχύσει για εμένα… τι να σου πω 😂 εγώ κ τότε κ τώρα αλμυρά θέλω να τρώω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ρε δε ξέρω αν στέκει αυτό γιατί εμένα οι παλμοί του είχαν πάει κ 170 κ 180 όποτε ούτε κ  αυτό είχε ισχύσει για εμένα… τι να σου πω 😂 εγώ κ τότε κ τώρα αλμυρά θέλω να τρώω 

Εγώ κορίτσια παρόλο που δεν είμαι τώρα έγκυος, όταν έκανα την αυχενική στον γιο μου το είχα ρωτήσει αυτό στη γιατρό και είπε ότι δεν ισχύει :) αλλά έχει πλάκα να το σκεφτόμαστε και φυσικά να φανταζόμαστε τι φύλο θα είναι το μωράκι μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα έχουμε ένα αγόρι μέχρι στιγμής....

Με το καλό να έρθουν κορίτσια - αγόρια!

Εγώ έχω ένα και ένα...οπότε ότι και να είναι καλώς να έρθει!

Εγώ νομίζω ότι έχω κορίτσι αυτή την φορά, αλλά δεν ξέρω αν είναι ένστικτο ή επειδή με έχουν τρελάνει ο άνδρας μου και η αδερφή μου!!!!

Έχω 3 μέρες που είμαι πολύ καλύτερα, χωρίς πολλές ζαλάδες ευτυχώς.

Ανυπομονώ για την Πέμπτη, πρώτον γιατί θα μου φύγει ένα άγχος, δεύτερον γιατί θα δω πάλι το μπεμπέ και 3ον μπορεί να μας κάνει την χάρη να μάθουμε τι είναι, αν και ο γιος μου άργησε αρκετά να μας κάνει το χατίρι...

Για πείτε μου για NIPT, που την κάνατε, πόσο κοστίζει και για τι σύνδρομα δίνει απαντήσεις;;;;

Ο γιατρός μου όταν του έκανα κουβέντα για επιπλέον εξετάσεις αυτή την φορά, λόγω ότι είμαι 37, μου είπε να περιμένουμε την αυχενική πρώτα και μετά βλέπουμε, αλλά εγώ ψάχνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

Εγώ εκτός από το αρχικό ένστικτο και την όρεξη για αλμυρά, έλεγα ότι είναι αγόρι λόγω των παλμών καθώς ήταν κάτω από 140 και είχα ακούσει πως παλιά οι γυναικολόγοι, το χρησιμοποιούσαν σαν μέθοδο πρόβλεψης φύλου αλλά να σας πω δεν ξέρω αν όντως στέκει ή είναι ράδιο αρβύλα κι αυτό. 

Και εγώ το έχω ακούσει και φίλη μου με αγόρι εκεί στους 140 έπαιζε.  Αλλά αν ίσχυε δεν θα το χρησιμοποιουσαν κ οι γιατροί? 

Στον πρώτο υπέρηχο 6&5 ακούσαμε καρδιά 110. Το λέω σε μια φίλη μου, μου λέει  αγόρι έχεις! Όπα κοπελιά όπα! Προχθές άρχισε να χτυπάει η καρδιά μαρή πόσους παλμούς θέλεις να χω?? Αμέσως να με πεις έχω αγόρι!!!! Στον τελευταίο υπέρηχο 183 παρακαλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Και εγώ το έχω ακούσει και φίλη μου με αγόρι εκεί στους 140 έπαιζε.  Αλλά αν ίσχυε δεν θα το χρησιμοποιουσαν κ οι γιατροί? 

Στον πρώτο υπέρηχο 6&5 ακούσαμε καρδιά 110. Το λέω σε μια φίλη μου, μου λέει  αγόρι έχεις! Όπα κοπελιά όπα! Προχθές άρχισε να χτυπάει η καρδιά μαρή πόσους παλμούς θέλεις να χω?? Αμέσως να με πεις έχω αγόρι!!!! Στον τελευταίο υπέρηχο 183 παρακαλώ!!!

Εγώ δεν θυμάμαι ακριβώς χτύπους στις πρώτες δύο αλλά σε καμία όλα αυτά δεν έπεσαν μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Και εγώ το έχω ακούσει και φίλη μου με αγόρι εκεί στους 140 έπαιζε.  Αλλά αν ίσχυε δεν θα το χρησιμοποιουσαν κ οι γιατροί? 

Στον πρώτο υπέρηχο 6&5 ακούσαμε καρδιά 110. Το λέω σε μια φίλη μου, μου λέει  αγόρι έχεις! Όπα κοπελιά όπα! Προχθές άρχισε να χτυπάει η καρδιά μαρή πόσους παλμούς θέλεις να χω?? Αμέσως να με πεις έχω αγόρι!!!! Στον τελευταίο υπέρηχο 183 παρακαλώ!!!

Να πεταχτω και εγω να πω την δίκη μου εμπειρία ; 😊 

Πρωτη εγκυμοσύνη

8 εβδ 163 παλμούς κορίτσι

δευτερη εγκυμοσύνη

7 εβδ παλμούς 120 ο γιατρός μου μάλλον αγόρι μου λέει τα αγόρια έχουν χαμηλούς παλμούς !!!

8 εβδ παλμούς 158 

Και τελικα εχω πάλι κορίτσι 😂

Με το καλό κορίτσια να έρθουν τα μωράκια μας 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σάς κορίτσια είπα να πω και εγώ τους προβληματισμούς μου στο φόρουμ καθώς βλέπω είμαστε πολλές μέλλουσες μανουλες. Είμαι 29 και βρίσκομαι στήν 9ε2η τής κύησης μου, στις 7ε6η πήγαμε στον γιατρό το φασόλι μου ήταν όσο μεγάλο έπρεπε και με καρδιά ντουρασελ έτσι έδινε πόνο όταν την ακούσαμε και ο γιατρός είπε ότι το φασόλι είναι τέλειο.Σε 4 μέρες έχω ξανά υπέρηχο και με έχει φάει η αγωνία αν θα είναι καλά αν θα το ακούσω και γενικά αν όλα θα πάνε καλά γενικά. Μήπως ρε κορίτσια υπερβάλλω δεν ξέρω πείτε μου την γνώμη σάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nasko είπε:

Γειά σάς κορίτσια είπα να πω και εγώ τους προβληματισμούς μου στο φόρουμ καθώς βλέπω είμαστε πολλές μέλλουσες μανουλες. Είμαι 29 και βρίσκομαι στήν 9ε2η τής κύησης μου, στις 7ε6η πήγαμε στον γιατρό το φασόλι μου ήταν όσο μεγάλο έπρεπε και με καρδιά ντουρασελ έτσι έδινε πόνο όταν την ακούσαμε και ο γιατρός είπε ότι το φασόλι είναι τέλειο.Σε 4 μέρες έχω ξανά υπέρηχο και με έχει φάει η αγωνία αν θα είναι καλά αν θα το ακούσω και γενικά αν όλα θα πάνε καλά γενικά. Μήπως ρε κορίτσια υπερβάλλω δεν ξέρω πείτε μου την γνώμη σάς.

Είναι απόλυτα κατανοητό να έχεις αυτό το άγχος και αυτό σημαίνει πόσο αγαπάς το σποράκι σου ήδη από τώρα :) κι εγώ στον γιο μου έτσι ήμουν (βέβαια είχε προηγηθεί και μια αποβολή) και άρχισα να ηρεμώ όταν άρχισε να κουνιέται. Για μένα βέβαια επειδή είχα πρόσθιο πλακούντα αυτό άργησε να γίνει, περίπου στην 22 εβδομάδα. Έχω πει στον εαυτό μου ότι σε επόμενη εγκυμοσύνη θα είμαι πιο ήρεμη και θα την πιστέψω περισσότερο :) άντε να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλωσήρθες @nasko :)

Όλες μας έχουμε αγωνία για τον επόμενο υπέρηχο κάθε φορά νομίζω. Είναι φυσιολογικό. Απλά αφού είναι όλα καλά ως τώρα, σκέψου θετικά!!

@ditakiτη NIPT την έκανα στο Karyo και το μεσαίο πακέτο που μου ζήτησε ο γιατρός να κάνω κόστισε 550ευρώ. Δίνει αποτελέσματα για Τρισωμίες 21,18,13 για σπάνιες αυτοσωμικές ανευπλοειδίες όπως τις χαρακτηρίζει και για χρωμοσωμικές ελλείψεις ή διπλασιασμούς σε όλο το γονιδίωμα, ενώ σου δίνει και το φύλο. 

Εμένα ο γιατρός μου είπε υπάρχουν δύο οδοί. Ή κάνουμε πρώτα την αυχενική κι αν δεν βγάλει καλά αποτελέσματα κάνουμε τη ΝΙPT ή κάνουμε πρώτα τη NIPT για να είμαστε σίγουροι. Του λέω τί προτείνετε? Κι επειδή πρότεινε το 2ο είπα να τον ακούσω και να πάω με αυτό και λόγω ηλικίας (είμαι 36). Αν το διπλοσκεφτόμουν βέβαια θα περίμενα την αυχενική τελικά περισσότερο λόγω κόστους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2024 at 4:17 ΜΜ, ο/η nasko είπε:

Γειά σάς κορίτσια είπα να πω και εγώ τους προβληματισμούς μου στο φόρουμ καθώς βλέπω είμαστε πολλές μέλλουσες μανουλες. Είμαι 29 και βρίσκομαι στήν 9ε2η τής κύησης μου, στις 7ε6η πήγαμε στον γιατρό το φασόλι μου ήταν όσο μεγάλο έπρεπε και με καρδιά ντουρασελ έτσι έδινε πόνο όταν την ακούσαμε και ο γιατρός είπε ότι το φασόλι είναι τέλειο.Σε 4 μέρες έχω ξανά υπέρηχο και με έχει φάει η αγωνία αν θα είναι καλά αν θα το ακούσω και γενικά αν όλα θα πάνε καλά γενικά. Μήπως ρε κορίτσια υπερβάλλω δεν ξέρω πείτε μου την γνώμη σάς.

Καλώς ήρθες κ εσυ στην παρέα μας!! 
 

ολα καλά είναι σκεψου θετικά κ όλα καλά θα είναι!!! Ποτέ εχεις υπέρηχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...