Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

Τι ωραία :) @Pinacolada Κι εγώ αναμένω ενημέρωση για το πότε θα κάνω την NIPT (ή Παρασκευή ή απ την αλλη βδομάδα) και αύριο θα καλέσω και για την αυχενική να δω πότε θα με βάλουν. Σήμερα μπήκα στη 10η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ από συμπτώματα πολύ ήπια πράγματα. Αναγούλες - εμετούς καθόλου. Κάποια μικρά τραβηγματάκια αν σκύψω ή περπατήσω πιο γρήγορα, το στήθος και τίποτα άλλο. Σε σημείο που ανησυχούσα κάποιες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

ναι κάτι έπαθε το σαιτ γιατί ήθελα να σας πω τα νέα μου κ νόμιζα κάτι έπαθε το κινητό μου!!

εγώ σήμερα είμαι 10&2 ήρθα να μου πάρουν αίμα για την αυχενική! 
 

αυχενική μ έκλεισε την προηγούμενη εβδομάδα η γιατρος 12/4 κ ανυπομονώ να είναι όλα καλά!!! Κ τώρα περιμένω να με δει η γιατρος!! Στον προηγούμενο υπέρηχο είδαμε ένα ανθρωπάκι πραγματικά είναι το δεύτερο μου παιδάκι αλλά είναι σαν να είναι το πρώτο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2024 at 3:07 ΜΜ, ο/η Apostolia88 είπε:

Κι εγώ από συμπτώματα πολύ ήπια πράγματα. Αναγούλες - εμετούς καθόλου. Κάποια μικρά τραβηγματάκια αν σκύψω ή περπατήσω πιο γρήγορα, το στήθος και τίποτα άλλο. Σε σημείο που ανησυχούσα κάποιες μέρες.

Εγώ αναγούλες έχω αρκετές κ περιμένω να τελειώσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κορίτσια εγω,  φτου μη το ματιάσω, πολύ καλή εγκυμοσύνη!! Δεν είχα καθόλου αναγούλες μου έχει ανοίξει η όρεξη κ όλο τρώω!  Έχω βάλει ήδη 3,5 κιλά μπορεί κ 4!! Ξεκίνησα με 41 κιλά! Η κοιλίτσα μου φαίνεται με στενά ρούχα από τώρα και μ αρέσει πάρα πολυ!! Με το "λακτακι" μου κάναμε και το πρώτο μας ταξίδι,  πήγαμε 3ημερο στην Κύπρο τωρα 25η Μαρτίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

ναι κάτι έπαθε το σαιτ γιατί ήθελα να σας πω τα νέα μου κ νόμιζα κάτι έπαθε το κινητό μου!!

εγώ σήμερα είμαι 10&2 ήρθα να μου πάρουν αίμα για την αυχενική! 
 

αυχενική μ έκλεισε την προηγούμενη εβδομάδα η γιατρος 12/4 κ ανυπομονώ να είναι όλα καλά!!! Κ τώρα περιμένω να με δει η γιατρος!! Στον προηγούμενο υπέρηχο είδαμε ένα ανθρωπάκι πραγματικά είναι το δεύτερο μου παιδάκι αλλά είναι σαν να είναι 

Εγώ έχω 8 Απριλίου  αυχενική δεν μου είπε κάτι για αίμα. Που θα την κανεις; στο γιατρό σου ή έξω σε κάποιο κέντρο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, σήμερα μόλις την έκανα @Pinacolada! Περιμένω αποτελέσματα τώρα γύρω στις 9/4 μου είπαν και εκείνη την ημέρα έχω και την αυχενική διαφάνεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

 Κορίτσια εγω,  φτου μη το ματιάσω, πολύ καλή εγκυμοσύνη!! Δεν είχα καθόλου αναγούλες μου έχει ανοίξει η όρεξη κ όλο τρώω!  Έχω βάλει ήδη 3,5 κιλά μπορεί κ 4!! Ξεκίνησα με 41 κιλά! Η κοιλίτσα μου φαίνεται με στενά ρούχα από τώρα και μ αρέσει πάρα πολυ!! Με το "λακτακι" μου κάναμε και το πρώτο μας ταξίδι,  πήγαμε 3ημερο στην Κύπρο τωρα 25η Μαρτίου 

Αλήθεια;;; Ήρθατε Κύπρο;; Είμαι από Κύπρο εγώ πως περάσατε;; 

εγω κιλά δεν έβαλα ακόμη γιατί δεν τρώω κ πολύ η όρεξη μ είναι μειωμένη αλλά κ ότι φάω μετά μ αφήνει μια γεύση πικρή στο στόμα! Στο πρώτο μ ενώ δεν είχα αναγούλες κ εμετούς είχα χάσει κιλά γιατί μ κόπηκε εντελώς η όρεξη κ είχα αφόρητους πόνους στο στομάχι!! 
 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Εγώ έχω 8 Απριλίου  αυχενική δεν μου είπε κάτι για αίμα. Που θα την κανεις; στο γιατρό σου ή έξω σε κάποιο κέντρο? 

ε θα σου κάνει εκεί στην αυχενική λογικά!!! Εμας εδώ Κύπρο μας παιρνουν αιμα οι γιατροί μας κάπου 2 εβδομαδες πριν να τα στείλουν στο κέντρο προληπτικής για να είναι έτοιμα τα αποτελέσματα στην αυχενική να έχουμε καθαρή εικόνα εκείνη την ημέρα να μην περιμένουμε κ τις εξετάσεις για να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα! 
 

την αυχενική θα πάω σε άλλη γιατρο εμβρυολογο π έχει πιστοποίηση! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apostolia88 είπε:

Ναι, σήμερα μόλις την έκανα @Pinacolada! Περιμένω αποτελέσματα τώρα γύρω στις 9/4 μου είπαν και εκείνη την ημέρα έχω και την αυχενική διαφάνεια.

Κορίτσι μου καλή επιτυχία ολα καλά θα είναι!!!! Είμαι σίγουρη!! Θα ξερεις κ το φύλο του με σιγουριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αλήθεια;;; Ήρθατε Κύπρο;; Είμαι από Κύπρο εγώ πως περάσατε;; 

εγω κιλά δεν έβαλα ακόμη γιατί δεν τρώω κ πολύ η όρεξη μ είναι μειωμένη αλλά κ ότι φάω μετά μ αφήνει μια γεύση πικρή στο στόμα! Στο πρώτο μ ενώ δεν είχα αναγούλες κ εμετούς είχα χάσει κιλά γιατί μ κόπηκε εντελώς η όρεξη κ είχα αφόρητους πόνους στο στομάχι!! 
 

ε θα σου κάνει εκεί στην αυχενική λογικά!!! Εμας εδώ Κύπρο μας παιρνουν αιμα οι γιατροί μας κάπου 2 εβδομαδες πριν να τα στείλουν στο κέντρο προληπτικής για να είναι έτοιμα τα αποτελέσματα στην αυχενική να έχουμε καθαρή εικόνα εκείνη την ημέρα να μην περιμένουμε κ τις εξετάσεις για να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα! 
 

την αυχενική θα πάω σε άλλη γιατρο εμβρυολογο π έχει πιστοποίηση! 

Κορίτσι μου καλή επιτυχία ολα καλά θα είναι!!!! Είμαι σίγουρη!! Θα ξερεις κ το φύλο του με σιγουριά 

Ευχαριστώ πολύ @Raf123 μου! Είμαστε όλες κοντά - κοντά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αλήθεια;;; Ήρθατε Κύπρο;; Είμαι από Κύπρο εγώ πως περάσατε;; 

εγω κιλά δεν έβαλα ακόμη γιατί δεν τρώω κ πολύ η όρεξη μ είναι μειωμένη αλλά κ ότι φάω μετά μ αφήνει μια γεύση πικρή στο στόμα! Στο πρώτο μ ενώ δεν είχα αναγούλες κ εμετούς είχα χάσει κιλά γιατί μ κόπηκε εντελώς η όρεξη κ είχα αφόρητους πόνους στο στομάχι!! 
 

ε θα σου κάνει εκεί στην αυχενική λογικά!!! Εμας εδώ Κύπρο μας παιρνουν αιμα οι γιατροί μας κάπου 2 εβδομαδες πριν να τα στείλουν στο κέντρο προληπτικής για να είναι έτοιμα τα αποτελέσματα στην αυχενική να έχουμε καθαρή εικόνα εκείνη την ημέρα να μην περιμένουμε κ τις εξετάσεις για να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα! 
 

την αυχενική θα πάω σε άλλη γιατρο εμβρυολογο π έχει πιστοποίηση! 

Κορίτσι μου καλή επιτυχία ολα καλά θα είναι!!!! Είμαι σίγουρη!! Θα ξερεις κ το φύλο του με σιγουριά 

Πολύ ωραία! Κάναμε τις βόλτες μας, ξεκουραστήκαμε, φάγαμε!!

Εμενα  η γυναικολόγος μου, είναι εξειδικευμένη στον προγεννητικό οπότε θα τα κάνω σε εκείνη.

  Αύριο θ πάω να κάνω επαναληπτική θυρεοειδή γιατί ξεκίνησα την εγκυμοσύνη  με 4,5 θυρεοειδή κ παίρνω χάπι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αρχικά να ευχηθώ να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να έχουμε καλή εγκυμοσύνη. Είμαι 6 εβδομάδων στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα στο γιατρό αλλά ακούσαμε ελάχιστα την καρδούλα. Την βλέπαμε να πάλλεται στον υπέρηχο αλλά το μηχάνημα δεν την έπιανε να την ακούσουμε καλά, υπερηχογραφικα με έβγαζε 5 και κάτι οπότε θα ξαναπάω την Παρασκευή να την ακούσουμε ώστε να μου φύγει το άγχος αν όλα πάνε καλά. Και εγώ όλες τις ημέρες ψάχνω συμπτώματα και μόλις δεν νιώθω κάτι αγχώνομαι μήπως είναι παλινδρομη κύηση ή σήκωσα κάτι ατσάλια και έπαθα καμιά αποκόλληση. Το άλλο που με κυνηγάει πάντα είναι κάποια κοντινή μου κοπέλα να χάσει τι μωρό.. και στην 1η μου εγκυμοσύνη είχε παλινδρομη κύηση μια φίλη μου και τώρα πριν λίγες μέρες μια αλλη. Επηρεάζομαι πολύ και προετοιμάζομαι ψυχολογικά κάποιες στιγμές ότι θα το πάθω και εγώ!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλωσήρθες @nikol-2!!

Όλα θα πάνε καλά, θα δεις. Οι πρώτες εβδομάδες πάντα είναι αγχωτικές για όλες μας αλλά σκέψου πως το άγχος μας επηρεάζει και τα μικράκια. Οπότε, για το καλό τους, όσο αγχώδεις κ αν ήμασταν πριν, πρέπει πλέον να τα προστατεύουμε από αυτό. Κι εμένα μου είχαν δει μια αποκόλληση σάκου λόγω καφέ εκκρίσεων στην 6η εβδομάδα, παρόλο που είχαμε ακούσει καρδούλα πιο πριν, αλλά ο δεύτερος γιατρός δεν είδε σημάδια αποκόλλησης λίγες μέρες μετά. Όμως ως τώρα όλα πάνε καλά. Μην ανησυχείς, θα την ακούσεις την καρδούλα και θα ηρεμήσεις. Καλώς ήρθες και με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nikol-2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αρχικά να ευχηθώ να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να έχουμε καλή εγκυμοσύνη. Είμαι 6 εβδομάδων στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα στο γιατρό αλλά ακούσαμε ελάχιστα την καρδούλα. Την βλέπαμε να πάλλεται στον υπέρηχο αλλά το μηχάνημα δεν την έπιανε να την ακούσουμε καλά, υπερηχογραφικα με έβγαζε 5 και κάτι οπότε θα ξαναπάω την Παρασκευή να την ακούσουμε ώστε να μου φύγει το άγχος αν όλα πάνε καλά. Και εγώ όλες τις ημέρες ψάχνω συμπτώματα και μόλις δεν νιώθω κάτι αγχώνομαι μήπως είναι παλινδρομη κύηση ή σήκωσα κάτι ατσάλια και έπαθα καμιά αποκόλληση. Το άλλο που με κυνηγάει πάντα είναι κάποια κοντινή μου κοπέλα να χάσει τι μωρό.. και στην 1η μου εγκυμοσύνη είχε παλινδρομη κύηση μια φίλη μου και τώρα πριν λίγες μέρες μια αλλη. Επηρεάζομαι πολύ και προετοιμάζομαι ψυχολογικά κάποιες στιγμές ότι θα το πάθω και εγώ!  

Καλημέρα κορίτσι μου 

καλως ήρθες στην παρέα μας!!! Εδώ είμαστε ολες για να μοιραζόμαστε τα άγχη μας κ να νιώθουμε καλύτερα!! Ότι θέλεις να μας λες κ όσο μπορείς να σκέφτεσαι ότι όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Σίγουρα όταν πας γιατρο κ θα ακούσεις την καρδούλα θα παρεις μια μεγάλη ανάσα για την επόμενη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

ανοίξαμε θεματάκι για τα μωρά του Οκτώβρη είδα και χάρηκα!

Εγώ είμαι χαμένη από το φορουμ γιατί έχω φοβερές ζαλάδες και δεν αντέχω πολύ τις οθόνες. 

Αυχενική και γω στις 11/04 και ανυπομονώ...

Με το καλό τα μωράκια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

ανοίξαμε θεματάκι για τα μωρά του Οκτώβρη είδα και χάρηκα!

Εγώ είμαι χαμένη από το φορουμ γιατί έχω φοβερές ζαλάδες και δεν αντέχω πολύ τις οθόνες. 

Αυχενική και γω στις 11/04 και ανυπομονώ...

Με το καλό τα μωράκια μας!!!!

Κορίτσι μου γεια σου τι κανεις πως είσαι;;; Χάθηκες ναι!! Είσαι καλύτερα;;; Ολες κοντά είμαστε εγώ αυχενική 12/4 κ μετά ξανά γιατρο 28/4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/3/2024 at 10:37 ΜΜ, ο/η nikol-2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Αρχικά να ευχηθώ να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να έχουμε καλή εγκυμοσύνη. Είμαι 6 εβδομάδων στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα στο γιατρό αλλά ακούσαμε ελάχιστα την καρδούλα. Την βλέπαμε να πάλλεται στον υπέρηχο αλλά το μηχάνημα δεν την έπιανε να την ακούσουμε καλά, υπερηχογραφικα με έβγαζε 5 και κάτι οπότε θα ξαναπάω την Παρασκευή να την ακούσουμε ώστε να μου φύγει το άγχος αν όλα πάνε καλά. Και εγώ όλες τις ημέρες ψάχνω συμπτώματα και μόλις δεν νιώθω κάτι αγχώνομαι μήπως είναι παλινδρομη κύηση ή σήκωσα κάτι ατσάλια και έπαθα καμιά αποκόλληση. Το άλλο που με κυνηγάει πάντα είναι κάποια κοντινή μου κοπέλα να χάσει τι μωρό.. και στην 1η μου εγκυμοσύνη είχε παλινδρομη κύηση μια φίλη μου και τώρα πριν λίγες μέρες μια αλλη. Επηρεάζομαι πολύ και προετοιμάζομαι ψυχολογικά κάποιες στιγμές ότι θα το πάθω και εγώ!  

Ελπίζω να πάνε όλα καλά σήμερακαι να εχεις μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ! Μεχρι τη 10η βδομάδα που μου ειπε η γιατρός οτι τ ποσοστό αποβολης επεσε 1%, εκανα ακριβώς τις ίδιες σκεψεις με σενα. Συνέχεια σκεφτόμουν οτι μπορει ν αποβάλλω, έλεγα οτι είμαι έγκυος προς το παρόν κτλ κτλ...Με όποια μιλούσα ειχε περάσει μια αποβολή  ή παλινδρομη  κτλ. Πλεον εστιάζω σε ολες εκείνες που δεν εχουν περάσει κατι τέτοιο και οι σκέψεις έχουν ελαφρύνει! Υπομονή και θετική σκέψη!!! Θα περιμένουμε νέα σου αν και σαν δοκιμαστικό μέλος θα αργήσει λίγο η απάντηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/3/2024 at 12:19 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

ανοίξαμε θεματάκι για τα μωρά του Οκτώβρη είδα και χάρηκα!

Εγώ είμαι χαμένη από το φορουμ γιατί έχω φοβερές ζαλάδες και δεν αντέχω πολύ τις οθόνες. 

Αυχενική και γω στις 11/04 και ανυπομονώ...

Με το καλό τα μωράκια μας!!!!

Καλώς ήρθες και σου εύχομαι γρήγορα να περάσουν και να νιώσεις καλύτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα των αιματολογικών εξετάσεων μου Κ η γλυκόζη μου είναι παρά πολύ χαμηλή το όριο είναι 70 κ βγήκε 48. Αγχώθηκα κ περιμένω τη γιατρο μάλλον από Τρίτη να μιλήσουμε γιατί εδώ η Δευτέρα μας είναι πάλι αργία  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2024 at 8:37 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα των αιματολογικών εξετάσεων μου Κ η γλυκόζη μου είναι παρά πολύ χαμηλή το όριο είναι 70 κ βγήκε 48. Αγχώθηκα κ περιμένω τη γιατρο μάλλον από Τρίτη να μιλήσουμε γιατί εδώ η Δευτέρα μας είναι πάλι 

Πως είσαι κορίτσι μου? Έχεις κανένα νέο από γιατρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου? Έχεις κανένα νέο από γιατρό? 

Γεια σας κορίτσια 

μ ναι μου είπε να μην αγχώνομαι δεν είναι τίποτα! Είναι κάτι π συμβαίνει το πρώτο τρίμηνο! Ισως να άργησαν κ να το επεξεργαστούν το δειγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...