Μετάβαση σε περιεχόμενο

σκληρή κοιλιά


Recommended Posts

καλησπέρα μανούλες... βρίσκομαι στην 16η βδομάδα και παρατηρώ μερικές φορές ότι η κοιλιά μου γίνεται σκληρή. μετά από ένα με 2 λεπτά γίνεται μαλακή πάλι.. διάβασα κάτι για συσπασεις. αύριο έτσι κι αλλιώς έχω ραντεβού με τον γιατρό απλά θέλω να ξέρω αν είναι όντως αυτό ή όχι. 

ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ioanna E. είπε:

καλησπέρα μανούλες... βρίσκομαι στην 16η βδομάδα και παρατηρώ μερικές φορές ότι η κοιλιά μου γίνεται σκληρή. μετά από ένα με 2 λεπτά γίνεται μαλακή πάλι.. διάβασα κάτι για συσπασεις. αύριο έτσι κι αλλιώς έχω ραντεβού με τον γιατρό απλά θέλω να ξέρω αν είναι όντως αυτό ή όχι. 

ευχαριστώ πολύ..

Καλημέρα! Ίσως είναι σύσπαση ναι. Τη νιώθεις σκληρή και κάπως να σφίγγει και να μαζεύει προς το κέντρο ;;; νιώθεις πόνο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ioanna E. είπε:

καλησπέρα μανούλες... βρίσκομαι στην 16η βδομάδα και παρατηρώ μερικές φορές ότι η κοιλιά μου γίνεται σκληρή. μετά από ένα με 2 λεπτά γίνεται μαλακή πάλι.. διάβασα κάτι για συσπασεις. αύριο έτσι κι αλλιώς έχω ραντεβού με τον γιατρό απλά θέλω να ξέρω αν είναι όντως αυτό ή όχι. 

ευχαριστώ πολύ..

Καλημέρα!! Συσπάσεις είναι λογικά, έχω το ίδιο από την 18η εβδομάδα. Εφόσον ελέγξαμε με τον γιατρό μου τον τράχηλο και γενικά τα πάντα, καταλήξαμε πως προς το παρόν δεν μας ανησυχεί και απλά παρακολουθούμε! Εμένα μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερονη, όταν είναι πιο έντονες και συχνές. Έχω φτάσει αισίως στην 28η εβδομάδα 😊 Αυτό που σίγουρα χρειάζεται είναι ξεκούραση. Εγώ κάνω από ελάχιστα έως μηδαμινά πράγματα κάθε μέρα και μόλις ξεφύγω και πω πάμε να περπατήσουμε λίγο ή κάνω καμία δουλειά παραπάνω στο σπίτι, την επόμενη ή την ίδια μέρα ξανά έρχονται. Επίσης, παίζει ρόλο η δυσκοιλιότητα αν έχεις από ότι μου είπαν και ο γιατρός αλλά και η μαία στην κλινική. Ελπίζω κάπως να σε βοήθησα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα! Ίσως είναι σύσπαση ναι. Τη νιώθεις σκληρή και κάπως να σφίγγει και να μαζεύει προς το κέντρο ;;; νιώθεις πόνο ;

αν δεν την πιάσω την κοιλιά μου δεν καταλαβαίνω ότι γίνεται σκληρή.. μόνο ώρες ώρες νιώθω σαν τσιμπηματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα!! Συσπάσεις είναι λογικά, έχω το ίδιο από την 18η εβδομάδα. Εφόσον ελέγξαμε με τον γιατρό μου τον τράχηλο και γενικά τα πάντα, καταλήξαμε πως προς το παρόν δεν μας ανησυχεί και απλά παρακολουθούμε! Εμένα μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερονη, όταν είναι πιο έντονες και συχνές. Έχω φτάσει αισίως στην 28η εβδομάδα 😊 Αυτό που σίγουρα χρειάζεται είναι ξεκούραση. Εγώ κάνω από ελάχιστα έως μηδαμινά πράγματα κάθε μέρα και μόλις ξεφύγω και πω πάμε να περπατήσουμε λίγο ή κάνω καμία δουλειά παραπάνω στο σπίτι, την επόμενη ή την ίδια μέρα ξανά έρχονται. Επίσης, παίζει ρόλο η δυσκοιλιότητα αν έχεις από ότι μου είπαν και ο γιατρός αλλά και η μαία στην κλινική. Ελπίζω κάπως να σε βοήθησα! 

καλησπέρα.. εσύ πως το καταλάβαινες ότι γίνεται σκληρή κοιλια σου πονούσες? εμένα δεν πονάει απλά με την αφή το καταλαβαίνω.. το θέμα είναι ότι και από δουλειές κάνω λίγα πράγματα οπότε προσέχω.. με την τουαλέτα πηγαίνω όπως πήγαινα ή αν δεν πάω το πρωί θα πάω το βράδυ οπότε ίσως παίζει ρόλο και αυτό.. σε λίγες ώρες είναι η επίσκεψη στον γιατρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα! Ίσως είναι σύσπαση ναι. Τη νιώθεις σκληρή και κάπως να σφίγγει και να μαζεύει προς το κέντρο ;;; νιώθεις πόνο ;

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα!! Συσπάσεις είναι λογικά, έχω το ίδιο από την 18η εβδομάδα. Εφόσον ελέγξαμε με τον γιατρό μου τον τράχηλο και γενικά τα πάντα, καταλήξαμε πως προς το παρόν δεν μας ανησυχεί και απλά παρακολουθούμε! Εμένα μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερονη, όταν είναι πιο έντονες και συχνές. Έχω φτάσει αισίως στην 28η εβδομάδα 😊 Αυτό που σίγουρα χρειάζεται είναι ξεκούραση. Εγώ κάνω από ελάχιστα έως μηδαμινά πράγματα κάθε μέρα και μόλις ξεφύγω και πω πάμε να περπατήσουμε λίγο ή κάνω καμία δουλειά παραπάνω στο σπίτι, την επόμενη ή την ίδια μέρα ξανά έρχονται. Επίσης, παίζει ρόλο η δυσκοιλιότητα αν έχεις από ότι μου είπαν και ο γιατρός αλλά και η μαία στην κλινική. Ελπίζω κάπως να σε βοήθησα! 

καλησπέρα και πάλι.. πήγαμε στον γιατρό όλα καλά τελικά..η κοιλιά μου δεν είναι τόσο σκληρή όσο το είχα στο μυαλό μου. αυτό μπορεί να οφείλεται στο έντερο και την δυσκοιλιοτητα.. όπως και να χει ο γιατρός είπε ότι είναι καλά.. σας ευχαριστώ πολύ καλό υπόλοιπο κυησης εύχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...