Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Στον Μαστρο είσαι? Εγώ δεν μπόρεσα να τον ρωτήσω αναλυτικά πως λειτουργεί το φάρμακο γιατί μου το είπε στους πρωινούς υπερήχους οπότε βιαζοταν να μπει αλλού μετα.
Ακριβώς αυτή ήταν η απορία μου. Επειδή η μάνα μου πέρασε καρκίνο μαστού και πήρε 10 χρόνια φεμαρα, ήξερα ότι η λειτουργία του είναι να καταστέλλει τις ορμόνες με παραξένεψε. Μάλιστα ξέρω ότι το δίνουν ως θεραπεία για καρκίνο μαστού αλλά μόνο σε γυναίκες μετά την εμμηνόπαυση. Σε γυναίκες σε αναπαραγωγική ηλικία δεν το δίνουν, υπάρχει άλλο, δε θυμάμαι πως λέγεται αλλά επειδή και μια φιλη συνομήλικη πέρασε καρκίνο πριν 3 χρόνια ξέρω ότι της είχαν πει ότι θα πάρει το εναλλακτικό του φεμαρα. Προφανώς δεν κάνει να το παίρνουν γυναίκες που θέλουν να κάνουν παιδιά μετά για πολύ μεγάλο διάστημα. Άλλο εμείς που παιρνουμε 10 χάπια όλα κι όλα..

Ναι αυτό ακριβώς, προφανώς το να πάρουμε 10 χάπια για δυο περίπου μήνες δεν είναι το ίδιο με μια μακροχρόνια θεραπεία και μάλλον έχει θετικά αποτελέσματα. Είναι καινούριο σε σχέση με την κλομιφαίνη γι’αυτο ίσως και λιγότερο διαδεδομένη η χρήση του.

Ναι στον ίδιο είμαστε, όποτε βιαζόταν -δηλαδή πάντα, χαχα- ζητούσα ένα λεπτό μαζί του επιτόπου ή την ώρα που έκανα ότι σηκώνομαι τον άρχιζα στις ερωτήσεις πριν φύγει από την πόρτα ή ζητούσα από τη γραμματεία να με πάρει τηλ το βράδυ ή στην ανάγκη «έπρηζα» τις μαίες 😊. Πάντως χωρίς δεκάδες ερωτήσεις δε φεύγω ποτέ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Γιατροί δεν είμαστε αλλά ναι, το έχω ακούσει κι εγώ για το σερπαφαρ αυτό. Προφανώς για να σου προτεινει αυτό και όχι το φεμαρα κάτι θα έχει στο μυαλό του που εμείς δεν το ξέρουμε αλλά δεν χάνεις και τπτ να το πετάξεις έτσι δήθεν τυχαία, τύπου «κάπου πήρε τ αυτί μου από μια φιλη»..θύμησε μας ποιος είναι ο γιατρός σου? Μερικές φορές έχω καταλαβει κάποιοι γιατροί έχουν ένα πρωτοκολλο και δίνουν αυτο βρέξει χιονίσει..

Αν το παρεις μια δυο φορες δεν λεπταινει το ενδομητριο απαραιτητα να ξερεις. Εγω που γενικα εχω λεπτο ενδομητριο οταν τα ειχα παρει δεν το επηρεασε κ το παρακολουθουσαμε ακριβως γιατι εχω λεπτο τωρα τα femara μου ειχε πει οτι κανουν κυστικα κ δεν τα θελει 🤔 τι να πω δεν ξερω αλλα νομιζω οτι κατι θα ξερουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και συγχαρητήρια για εγκαίνια που μας έκαναν οι

Luna777 και black cat με τη βλαστοκυστη της

Επειδή έχω μπερδευτεί από εδώ πλέον μιλάμε? 

Επίσης το άλλο κορίτσι με τη σημερινή χοριακή Anna κάτι, που βρίσκεται? 

Εδω ειμαιιιι....αργησα γιατι δε μπορω να το πιστεψω...11η μερα...χοριακη 1790!!!!θα ξαναπω Τετάρτη κ πεμπτη θα με δει ο γιατρός.....💓💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Έβαλε διπλό ρντβ ή μου φαίνεται;!! 

Βρε κορίτσια τώρα που το λέτε περίπου τη ώρα σας πήρε; Γιατί το πρωί βρήκα κάποιες κλήσεις από έναν αριθμό και δεν ξέρω από που ήταν μιας και έχω ρυθμίσει έτσι το κινητό όταν με περνούν νούμερα που δεν γνωρίζω να φαίνομαι ότι μιλάω λέτε να ήταν από εκεί; Δεν μου έκοψε να πάρω πίσω και το διέγραψα κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anna0912 είπε:

Εδω ειμαιιιι....αργησα γιατι δε μπορω να το πιστεψω...11η μερα...χοριακη 1790!!!!θα ξαναπω Τετάρτη κ πεμπτη θα με δει ο γιατρός.....💓💓💓💓💓

Τι τέλεια… μπράβο κοπέλα μου όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Εδω ειμαιιιι....αργησα γιατι δε μπορω να το πιστεψω...11η μερα...χοριακη 1790!!!!θα ξαναπω Τετάρτη κ πεμπτη θα με δει ο γιατρός.....💓💓💓💓💓

Ουου! Τι τέλειο νούμερο είναι αυτό? Το καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι είσαι διδυμομανουλα! Δεν ξέρω αν έσπασες το ρεκόρ της @Vasilique πάντως σίγουρα είναι μια χοριακη που δεν συναντάμε συχνά! Με το καλο να δεις δύο σάκους την Πέμπτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ουου! Τι τέλειο νούμερο είναι αυτό? Το καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι είσαι διδυμομανουλα! Δεν ξέρω αν έσπασες το ρεκόρ της @Vasilique πάντως σίγουρα είναι μια χοριακη που δεν συναντάμε συχνά! Με το καλο να δεις δύο σάκους την Πέμπτη!

Το υποπτεύομαι...😄😄😄😄Τετάρτη κανω παλι χοριακη κ Πεμπτη με βλεπει ο γιατρος για να δουμε....😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Εδω ειμαιιιι....αργησα γιατι δε μπορω να το πιστεψω...11η μερα...χοριακη 1790!!!!θα ξαναπω Τετάρτη κ πεμπτη θα με δει ο γιατρός.....💓💓💓💓💓

Έσπασε το κοντέρ!! Μπράβο ρε κοριτσι!! Διδυμομανούλα χωρίς αμφιβολία!! Συγχαρητήρια!! Με το καλό να τα κρατήσεις αγκαλίτσα!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Συγχαρητήρια! Καλούς διπλασιασμούς! Με το καλό!!🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Βρε κορίτσια τώρα που το λέτε περίπου τη ώρα σας πήρε; Γιατί το πρωί βρήκα κάποιες κλήσεις από έναν αριθμό και δεν ξέρω από που ήταν μιας και έχω ρυθμίσει έτσι το κινητό όταν με περνούν νούμερα που δεν γνωρίζω να φαίνομαι ότι μιλάω λέτε να ήταν από εκεί; Δεν μου έκοψε να πάρω πίσω και το διέγραψα κιόλας 

Εγώ το έχω κλείσει από την προηγούμενη εβδομάδα το ρντβ αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ το έχω κλείσει από την προηγούμενη εβδομάδα το ρντβ αυτό. 

Εγώ το είχα κλείσει κανένα μήνα πριν αλλά δεν θα πάω το έδωσα σε μια άλλη κοπέλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna0912 είπε:

Εδω ειμαιιιι....αργησα γιατι δε μπορω να το πιστεψω...11η μερα...χοριακη 1790!!!!θα ξαναπω Τετάρτη κ πεμπτη θα με δει ο γιατρός.....💓💓💓💓💓

Ποτε εκανες ετ;με βλαστοκυστεσ; Το νουμερο είναι τεραστιο..! Συγχαρητηρια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ποτε εκανες ετ;με βλαστοκυστεσ; Το νουμερο είναι τεραστιο..! Συγχαρητηρια !!!

31/3 κάναμε ετ…2 βλαστό κύστες ,5ημερων….μια 4ΑΑ και μια 3ΑΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ….Τετάρτη πάω για επαναληπτική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Έσπασε το κοντέρ!! Μπράβο ρε κοριτσι!! Διδυμομανούλα χωρίς αμφιβολία!! Συγχαρητήρια!! Με το καλό να τα κρατήσεις αγκαλίτσα!! ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ …μακάρι όλα να ναι καλά…πρώτη φορά θετική χοριακή ….και ψιλοφοβαμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

31/3 κάναμε ετ…2 βλαστό κύστες ,5ημερων….μια 4ΑΑ και μια 3ΑΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ….Τετάρτη πάω για επαναληπτική 

Α Ενταξει εισαι 12η ,γιατι εγω μετραω ως 1η μερα τη μερα ετ αλλα οπως κ να χει ειναι πολυ μεγαλο το νουμερο.. με το καλο !! :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Συγχαρητήρια! Καλούς διπλασιασμούς! Με το καλό!!🤗🥰

@Luna777 κ γω αυτο ακριβώς...αυριο θα κανω ενα τεστακι...να το ευχαριστηθω!!!!καλο διπλασιασμό τη Τετάρτη 😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna0912 είπε:

Ευχαριστώ …μακάρι όλα να ναι καλά…πρώτη φορά θετική χοριακή ….και ψιλοφοβαμαι!!!!

Πρώτη αλλά τεράστια!! Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να φοβάσαι τίποτα!! Μια ακόμα θα κανεις και μετά θα δεις τα μωράκια σου στον υπέρηχο!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Τα Serpafar λεπταίνουνε το ενδομήτριο;; Εγώ έκανα διέγερση τον Μάρτιο αλλά επειδή δεν έχουμε πολύ καλά εμβρυα μου είπε ν αφήσω τον Απρίλιο και να πάω τον Μάιο με σερπαφάρ μήπως βγάλω λιγότερα ωάρια και ίσως είναι ποιοτικότερα! Κ ελπίζουμε να έχει βελτιωθεί λίγο και το σπερμα μέχρι τότε! Λέτε να του προτείνω κ αυτά τα φεμάρα; Αλλιώς να μην κάνω ετ στον ίδιο κύκλο να πάω τον επόμενο;;
Ωωωχχχχ κάθε μέρα εμφανίζεται κι άλλο εμπόδιο! Θα μας πεθάνουν μέχρι να κάνουμε ένα παιδάκι!! 

Εγώ στη τελευταία προσπάθεια χρησιμοποίησα το serpafar σε συνδιασμος με μισή δόση menopur και τα πήγα καλύτερα από άλλες φορές που έπαιρνα μόνο menopur

14 ωάρια 6 βλαδτοκυστες έναντι 4 βλαστοκυστες και 2 εμβρύων 3ημερων στις 2 προηγούμενες διεγερσρις που έπαιρνα μόνο menopur

Το Ενδωμητριο το ελέγχουν αν είναι Λέπτο σε πάνε στον επόμενο μήνα 

Εμένα στον ίδιο κύκλο ήταν 12 τη μετά της έμβρυομεταφορας και εμφύτευση έχω ανεξάρτητα το πως θα προχωρησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Εδω ειμαιιιι....αργησα γιατι δε μπορω να το πιστεψω...11η μερα...χοριακη 1790!!!!θα ξαναπω Τετάρτη κ πεμπτη θα με δει ο γιατρός.....💓💓💓💓💓

Μπράβο σου κορίτσι μου συγχαρητηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Εδω ειμαιιιι....αργησα γιατι δε μπορω να το πιστεψω...11η μερα...χοριακη 1790!!!!θα ξαναπω Τετάρτη κ πεμπτη θα με δει ο γιατρός.....💓💓💓💓💓

Ρεεεεεε τι ποδαρικά ήταν αυτά!!!

Μπραβο συγχαρητήρια!!!

Με το καλό τα διδυμάκια σου γιατί δεν χωράει αμφιβολία !!

❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Εγώ στη τελευταία προσπάθεια χρησιμοποίησα το serpafar σε συνδιασμος με μισή δόση menopur και τα πήγα καλύτερα από άλλες φορές που έπαιρνα μόνο menopur

14 ωάρια 6 βλαδτοκυστες έναντι 4 βλαστοκυστες και 2 εμβρύων 3ημερων στις 2 προηγούμενες διεγερσρις που έπαιρνα μόνο menopur

Το Ενδωμητριο το ελέγχουν αν είναι Λέπτο σε πάνε στον επόμενο μήνα 

Εμένα στον ίδιο κύκλο ήταν 12 τη μετά της έμβρυομεταφορας και εμφύτευση έχω ανεξάρτητα το πως θα προχωρησει

Καταλαβα! Θα τον ρωτήσω για τη μενοπουρ μήπως προσθέσω κ εγώ! Να μην πάρουμε 2-3 δηλαδή, να πάρουμε 7-8! Αχ δεν ξέρω! Παλάβωσα μ όλα αυτά!! Θα τον πάρω σήμερα τηλ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Luna777 @Anna0912 συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα σας , καλούς διπλασιασμούς και με το καλό οι επόμενες !!!! 
Στείλτε κανένα ροζ τσόκαρο που σιχαίνομαι προς τα εδώ να ίσιωσω , γιατί τις μέρες που δεν νιώθω τις κράμπες αυτές , παθαίνω πανικό !! Πιο έντονες ήταν την περασμένη βδομάδα παρά αυτή …
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τελείωσε κι αυτό , τελικά πήραμε 5....μου έδωσε vibramicyn 1 πρωί , 1 Βραδυ και outrogestan κολπικό 1 πρωί 1 μεσημέρι 1 βράδυ....τι διαφορά πρέπει να έχουμε μεταξύ τους τα utro κορίτσια;προς το παρών κάποιες τσιμπίδες έχω...μου είπε τώρα δεν μπορώ να σου πω τίποτα....αλλά όλα καλά θα πάνε....το ενδομήτριο σου είναι καλό....αυτά κορίτσια...τώρα τι να πω....κι εσείς στην ωοληψια δεν ξέρατε πολλά και τα μαθαίνατε σταδιακά ;;; Αύριο 9 η ώρα να καλέσω να μου πουν την εξέλιξη....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τελείωσε κι αυτό , τελικά πήραμε 5....μου έδωσε vibramicyn 1 πρωί , 1 Βραδυ και outrogestan κολπικό 1 πρωί 1 μεσημέρι 1 βράδυ....τι διαφορά πρέπει να έχουμε μεταξύ τους τα utro κορίτσια;προς το παρών κάποιες τσιμπίδες έχω...μου είπε τώρα δεν μπορώ να σου πω τίποτα....αλλά όλα καλά θα πάνε....το ενδομήτριο σου είναι καλό....αυτά κορίτσια...τώρα τι να πω....κι εσείς στην ωοληψια δεν ξέρατε πολλά και τα μαθαίνατε σταδιακά ;;; Αύριο 9 η ώρα να καλέσω να μου πουν την εξέλιξη....!!!

Προς το παρόν*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...