Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα εγκυμοσύνης


Kate1006

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kate1006 είπε:

Όχι δεν έχω μιλήσει ! Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να παίρνω συνέχεια τηλ και την είχα πάρει πρόσφατα για κάτι άλλο άσχετο και τώρα είπα να περιμένω λίγο μπας και έρθει η περίοδος 

Καλησπερα Και εγώ το ειχα πάθει πριν κάτι μήνες είχα 20 μέρες καθυστέρηση.. Όταν πήρα τηλέφωνο μου είπε να κλείσω ραντεβού να πάω να με δει (άργησα τότε να πάρω τηλέφωνο γιατί δεν είχα γιατρό και έψαχνα να βρώ).. Δεν προλαβα να πάω όμως είχε έρθει η περιοδος οποτε τελείωσα και μετά πήγα να με δεί Περίμενε λίγο ακόμα και αν δεν έρθει μίλησε με τον γιατρό σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπερα Και εγώ το ειχα πάθει πριν κάτι μήνες είχα 20 μέρες καθυστέρηση.. Όταν πήρα τηλέφωνο μου είπε να κλείσω ραντεβού να πάω να με δει (άργησα τότε να πάρω τηλέφωνο γιατί δεν είχα γιατρό και έψαχνα να βρώ).. Δεν προλαβα να πάω όμως είχε έρθει η περιοδος οποτε τελείωσα και μετά πήγα να με δεί Περίμενε λίγο ακόμα και αν δεν έρθει μίλησε με τον γιατρό σου.. 

Τελικά τι είχες αν επιτρέπεται; Κάτι ορμονικό ;

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2022 at 4:56 ΜΜ, ο/η Kate1006 είπε:

Αχ βρε κορίτσια ακόμα να μου έρθει περίοδος!! 

Έκανα 4η μέρα καθυστέρησης χοριακη και βγήκε αρνητική. Την ίδια μέρα και την επόμενη είχα λίγα καφέ / μπεζ υγρά οπότε λέω μου έρχεται. Τελικά τίποτα. 7η μέρα καθυστέρησης είχα μια σταγονα αίμα πολύ σκούρο σχεδόν προς καφέ. Μια σταγόνα κυριολεκτικά στο σκούπισμα. 10η μέρα έκανα τεστ εγκυμοσύνης αρνητικό.

Έχω τρελαθεί σήμερα 12η μέρα καθυστέρησης. Διαβάζω εδώ μέσα ότι κάποιες κοπέλες είχαν καθυστέρηση 10 μέρες και με αρνητικό τεστ ήταν έγκυες και παίρνω θάρρος αν και ξέρω ότι δύσκολα... Κάπου ήθελα να τα πω απλά γιατί θα σκάσω . 😢

Κορίτσι μου, καταλαβαίνω την λαχτάρα σου αλλά προτείνω μια επίσκεψη στον γιατρό για έλεγχο κάποιας κύστης..Την πάτησα 2 φορές…
την πρώτη φορά είχα καθυστέρηση, έπαιρνα αρνητικά τεστ και την 5η μέρα μου ξεκίνησε αίμα αλλά σκούρο και σε μικρή ποσότητα..Την δεύτερη φορά ειχα τα υγρά πριν την περίοδο αλλά μόνο αυτά..αρνητικά τεστ, αρνητική χοριακη και να σου πάλι μια κύστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kate1006 είπε:

Τελικά τι είχες αν επιτρέπεται; Κάτι ορμονικό ;

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου

Ακριβώς πια ήταν η αιτία δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια.. Εχω πολυκυστικες και ίσως έφταιγε αυτό για την τόσο μεγάλη καθυστέρηση.. Ποτέ δεν είχα σταθερό κυκλο 30-35 μερες αλλά όταν άρχισα να προσπαθω για μωρό χάλασε ακόμα πιο πολυ και σιγά σιγά με τον καιρό γινόταν όλο και χειρότερο με αποτέλεσμα τις 20 μέρες καθυστέρηση.. Μετά βρήκα και την προλακιτνη ανεβασμένη λογικά έφταιγε και αυτήν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα ! Πάλι εγώ 😬

Ακόμα άφαντη η περίοδος ! Πήγα χθες σε μια γυναικολόγο,  δυστυχώς λείπω από το μέρος που μένω οπότε δεν μπορώ να πάω στη δική μου, της είπα ότι όλα τα περίεργα που είχα(και 16 πλέον μέρες καθυστέρησης)  και μου λέει και;; Έκανες τεστ εγκυμοσύνης να δεις ότι είσαι έγκυος ;;; Το θεώρησε σίγουρο δηλαδή ως που της είπα για τη χοριακη. Με εξέτασε ,όλα τέλεια μου είπε δεν έχω τίποτα περίεργο! 

Ίσως λέει έκανες μια κακη ωορρηξία δεν ξέρω τι να πω . Παρόλα αυτά αν έχω καθυστέρηση σε μια βδομάδα μου είπε να ξανά κάνω τεστ 🤷🏻‍♀️

δηλαδή υπάρχει περίπτωση ; Μετά από χοριακη και τεστ αρνητικά ; Μου λέει σάκος δεν φαίνεται .. αλλά ο σάκος φαίνεται μετά την 5η-6η εβδομάδα ..σωστά ; 

Πάντως έχω πόνους περιόδου, πόνο στη λεκάνη μου , στη μέση μου , ευαίσθητες θηλές και κάτι άκυρα πονακια στο στήθος που με πιάνουν. 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/1/2022 at 5:42 ΜΜ, ο/η Kate1006 είπε:

Τζα ! Πάλι εγώ 😬

Ακόμα άφαντη η περίοδος ! Πήγα χθες σε μια γυναικολόγο,  δυστυχώς λείπω από το μέρος που μένω οπότε δεν μπορώ να πάω στη δική μου, της είπα ότι όλα τα περίεργα που είχα(και 16 πλέον μέρες καθυστέρησης)  και μου λέει και;; Έκανες τεστ εγκυμοσύνης να δεις ότι είσαι έγκυος ;;; Το θεώρησε σίγουρο δηλαδή ως που της είπα για τη χοριακη. Με εξέτασε ,όλα τέλεια μου είπε δεν έχω τίποτα περίεργο! 

Ίσως λέει έκανες μια κακη ωορρηξία δεν ξέρω τι να πω . Παρόλα αυτά αν έχω καθυστέρηση σε μια βδομάδα μου είπε να ξανά κάνω τεστ 🤷🏻‍♀️

δηλαδή υπάρχει περίπτωση ; Μετά από χοριακη και τεστ αρνητικά ; Μου λέει σάκος δεν φαίνεται .. αλλά ο σάκος φαίνεται μετά την 5η-6η εβδομάδα ..σωστά ; 

Πάντως έχω πόνους περιόδου, πόνο στη λεκάνη μου , στη μέση μου , ευαίσθητες θηλές και κάτι άκυρα πονακια στο στήθος που με πιάνουν. 

 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου..είναι όντως πολύ περίεργα όλα αυτά...γενικά τι κύκλο έχεις και επίσης έχεις κάνει κάποια επαναληπτική ή κάποιο άλλο τεστ που να σου επιβεβαιώνει την 1η χοριακή?Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη απαντήσει αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..είναι όντως πολύ περίεργα όλα αυτά...γενικά τι κύκλο έχεις και επίσης έχεις κάνει κάποια επαναληπτική ή κάποιο άλλο τεστ που να σου επιβεβαιώνει την 1η χοριακή?Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη απαντήσει αυτά

Καλημέρα !!! 

Όχι δεν έχω κάνει σκέφτομαι σήμερα να πάρω ένα τεστ και να το κάνω αύριο !γιατί ακόμα δεν έχει έρθει !!

Γενικά ο κύκλος μου είναι ψιλοσταθερος. 29-31 μέρες παίζει πάντα εκεί μέσα. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1006 είπε:

Καλημέρα !!! 

Όχι δεν έχω κάνει σκέφτομαι σήμερα να πάρω ένα τεστ και να το κάνω αύριο !γιατί ακόμα δεν έχει έρθει !!

Γενικά ο κύκλος μου είναι ψιλοσταθερος. 29-31 μέρες παίζει πάντα εκεί μέσα. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!!

 

Αντε ωραια και αναμενουμε νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...