Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η MyNa είπε:

 

Κορίτσια είμαι στην ομάδα Ιουλίου και σας διαβάζω όμως από την αρχή γιατί είμαστε πολύ κοντά στη φάση εγκυμοσύνης με αρκετές. Η κυστική ινωση δε φαίνεται στην αυχενική η στη νιπτ (εκεί φαίνονται οι χρωμοσωμικες ανωμαλίες και μάλιστα ορισμένες) , είναι μια γονιδιακή νόσος που επηρεάζει όλα τα όργανα, αλλά μπορεί να φανεί και μετά τον 1ο χρόνο της ζωής του βρέφους. Μειώνει πάρα πολύ το προσδόκιμο ζωής (τώρα έχει φτάσει στα 40 έτη με θεραπείες και μεταμοσχευσεις σε όλη τη διάρκεια της ζωής). Είναι πάρα πολύ σοβαρή νόσος και η εξέταση που γίνεται είναι εξ αίματος στη μητέρα και έλεγχος απλά αν αυτή φέρει κάποια μετάλλαξη. Αν βρεθεί να φέρει αυτή μετάλλαξη μετά προφανώς είναι σημαντικό πολύ πια να ελεγχθεί και ο πατέρας και αν φέρει κι αυτός το βρέφος έχει 25% πιθανοτητα να είναι ομοζυγο πια, οπότε να νοσεί (είναι ΠΟΛΥ σοβαρή νόσος) οπότε γίνεται έλεγχος με επεμβατικο τρόπο (τροφοβλαστη ή αμνιοπαρακεντηση). Ο εοπυυ μάλιστα αναγνωρίζει καποιον έλεγχο, οπότε αν το σκέφτεστε οικονομικά μπορείτε να κάνετε αυτόν στο νοσοκομείο (εγώ θα κάνω προσωπικά την πιο αναλυτική που την πληρώνεις για μεγαλύτερη σιγουριά). Επίσης, η μητέρα το κάνει αυτό μόνο στο 1ο της παιδί γιατί μετά ξέρει αν έχει ή δεν έχει κίνδυνο. Όπως με τον έλεγχο για στίγμα ή την ομάδα αίματος. 

Σε ευχαριστώ !! Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofia Efthimiadou είπε:

Κορίτσια καλημέρα μου είπε και εμένα ο γιατρός μέχρι να πάμε για την ευχενικη να σκεφτώ εάν θέλω να κάνω την εξέταση για κυστική ινωση δεν έχω ιδέα πάνω στο θέμα είναι σημαντική εξέταση την έχετε κάνει όλες ;

Καλησπέρα !! Όπως πολύ σωστά ενημέρωσε η @MyNa για τη κυστική ίνωση είναι κάτι ξεχωριστό τελείως από την αυχενική και τα σύνδρομα. Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να τη κάνω δεν μου έδωσε την επιλογή να μην τη κάνω. Την έκανα και πλήρωσα 190€ για το 99% των μεταλλάξεων. Αναμένω τα αποτελέσματα τώρα βγαίνουν σε έναν μήνα αργούν πολύ !! Την έκανα την ίδια μέρα με την αυχενική. 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αχχχ πόσο χαίρομαι που πήγατε σχεδόν όλες για αυχενική και όλα πήγαν τέλεια!!!! 💕💕 Εγώ περιμένω πως και πως να πάω μεθαύριο τη Τρίτη!!!

Βγήκαν και τα αποτελέσματα των εξετάσεων που περιμέναμε και δόξα το Θεό ούτε στίγμα έχω ούτε κάποια μετάλλαξη κυστικής ίνωσης (έκανα όλες τις μεταλλάξεις καλού κακού, το 99% του γονιδίου)! Όποτε όλα σούπερ😊 Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! 🧿❤️ 

Από κιλά πως τα πάτε;; Εγώ τα τελευταία 2 χρόνια δυστυχώς είχα παραμελήσει τον εαυτό μου (από θέμα διατροφής) και παρόλο που γυμναζόμουν, εχω αρκετά παραπάνω... Γι'αυτο η γιατρός μου είπε να βάλω μόνο 8 σε όλη την εγκυμοσύνη...έχω ψιλοφρικάρει να σας πω την αλήθεια γιατί ξέρω πως τους τελευταίους μήνες τα κιλά ανεβαίνουν πάρα πολύ εύκολα! Συμπάσχει καμία; Οποιαδήποτε διατροφική συμβουλή δεκτή!!    

 

 

Τέλεια κοπέλα μου ♥️ άντε να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου από εδώ και μπρος ! Εγώ έκανα για στίγμα μάλλον έχω αλλά δεν έχει ο άντρας μου οπότε όλα καλά και για κυστική ίνωση αναμένω τα αποτελέσματα ακόμα. Γύρω στις  26/12 θα βγουν... 

Όσο για τα κιλά και μένα με έχει σε αυστηρό πρόγραμμα ο γυναικολόγος γιατί έχω ξεκινήσει με παραπανησια κιλά μου είπε... ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό ! Καλά και να ήθελα δεν έπαιρνα αφού έχω εμετούς και ναυτίες... Οι εμετοί σταμάτησαν αλλά οι ναυτίες συνεχίζονται... 

Περιμένω να πάρω στη πορεία όμως για να δούμε... Κι εγώ πρέπει 7-11 κιλά να πάρω κανονικά όχι παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofia Efthimiadou είπε:

Κορίτσια καλημέρα μου είπε και εμένα ο γιατρός μέχρι να πάμε για την ευχενικη να σκεφτώ εάν θέλω να κάνω την εξέταση για κυστική ινωση δεν έχω ιδέα πάνω στο θέμα είναι σημαντική εξέταση την έχετε κάνει όλες ;

Καλησπέρα !! Όπως πολύ σωστά ενημέρωσε η @MyNa για τη κυστική ίνωση είναι κάτι ξεχωριστό τελείως από την αυχενική και τα σύνδρομα. Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να τη κάνω δεν μου έδωσε την επιλογή να μην τη κάνω. Την έκανα και πλήρωσα 190€ για το 99% των μεταλλάξεων. Αναμένω τα αποτελέσματα τώρα βγαίνουν σε έναν μήνα αργούν πολύ !! Την έκανα την ίδια μέρα με την αυχενική. 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αχχχ πόσο χαίρομαι που πήγατε σχεδόν όλες για αυχενική και όλα πήγαν τέλεια!!!! 💕💕 Εγώ περιμένω πως και πως να πάω μεθαύριο τη Τρίτη!!!

Βγήκαν και τα αποτελέσματα των εξετάσεων που περιμέναμε και δόξα το Θεό ούτε στίγμα έχω ούτε κάποια μετάλλαξη κυστικής ίνωσης (έκανα όλες τις μεταλλάξεις καλού κακού, το 99% του γονιδίου)! Όποτε όλα σούπερ😊 Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! 🧿❤️ 

Από κιλά πως τα πάτε;; Εγώ τα τελευταία 2 χρόνια δυστυχώς είχα παραμελήσει τον εαυτό μου (από θέμα διατροφής) και παρόλο που γυμναζόμουν, εχω αρκετά παραπάνω... Γι'αυτο η γιατρός μου είπε να βάλω μόνο 8 σε όλη την εγκυμοσύνη...έχω ψιλοφρικάρει να σας πω την αλήθεια γιατί ξέρω πως τους τελευταίους μήνες τα κιλά ανεβαίνουν πάρα πολύ εύκολα! Συμπάσχει καμία; Οποιαδήποτε διατροφική συμβουλή δεκτή!!    

 

 

Τέλεια κοπέλα μου ♥️ άντε να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου από εδώ και μπρος ! Εγώ έκανα για στίγμα μάλλον έχω αλλά δεν έχει ο άντρας μου οπότε όλα καλά και για κυστική ίνωση αναμένω τα αποτελέσματα ακόμα. Γύρω στις  26/12 θα βγουν... 

Όσο για τα κιλά και μένα με έχει σε αυστηρό πρόγραμμα ο γυναικολόγος γιατί έχω ξεκινήσει με παραπανησια κιλά μου είπε... ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό ! Καλά και να ήθελα δεν έπαιρνα αφού έχω εμετούς και ναυτίες... Οι εμετοί σταμάτησαν αλλά οι ναυτίες συνεχίζονται... 

Περιμένω να πάρω στη πορεία όμως για να δούμε... Κι εγώ πρέπει 7-11 κιλά να πάρω κανονικά όχι παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2021 at 10:09 ΜΜ, ο/η Zouzepa είπε:

@Christipel κορίτσι μου όλα καλά; Έχουμε μέρες να μάθουμε νέα σου. 

Καλά είμαι κορίτσι μου ..σας διαβάζω όλες και χαίρομαι απίστευτα για τις αυχενικες σας που πήγαν τέλεια..😍

Μπήκα στην 15η βδομάδα και τη Δευτέρα είναι να κάνω την πρώτη καμπύλη σακχάρου κ τέλος Γενάρη έκλεισα και για β επιπέδου.απο συμπτώματα τίποτα..πααααλι καλά γιατί δεν άντεχα..στη θέση του prolutex και του ciclacur μπήκε το σίδηρο και το ασβέστιο 😊.στις 21/12 έχω το καθιερωμένο ραντεβού μου με τον γιατρό.

Βρε κορίτσια έχω μια απορία🤔..εγώ μόνο papp a έκανα.αυτο μου ζήτησαν..αυτές οι εξετάσεις που αναφέρετε μου είναι παντελώς άγνωστες..πρέπει να τις ζητήσω από τον γιατρό μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Αχχχ πόσο χαίρομαι που πήγατε σχεδόν όλες για αυχενική και όλα πήγαν τέλεια!!!! 💕💕 Εγώ περιμένω πως και πως να πάω μεθαύριο τη Τρίτη!!!

Βγήκαν και τα αποτελέσματα των εξετάσεων που περιμέναμε και δόξα το Θεό ούτε στίγμα έχω ούτε κάποια μετάλλαξη κυστικής ίνωσης (έκανα όλες τις μεταλλάξεις καλού κακού, το 99% του γονιδίου)! Όποτε όλα σούπερ😊 Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! 🧿❤️ 

Από κιλά πως τα πάτε;; Εγώ τα τελευταία 2 χρόνια δυστυχώς είχα παραμελήσει τον εαυτό μου (από θέμα διατροφής) και παρόλο που γυμναζόμουν, εχω αρκετά παραπάνω... Γι'αυτο η γιατρός μου είπε να βάλω μόνο 8 σε όλη την εγκυμοσύνη...έχω ψιλοφρικάρει να σας πω την αλήθεια γιατί ξέρω πως τους τελευταίους μήνες τα κιλά ανεβαίνουν πάρα πολύ εύκολα! Συμπάσχει καμία; Οποιαδήποτε διατροφική συμβουλή δεκτή!!    

 

 

Με το καλό να βγει κ εσένα η αυχενική 😊..είναι γουρλιδικος μήνας ο Ιούνιος και όλες μας θα έχουμε τα μωράκια μας υγιέστατα στην αγκαλιά μας😍.

Όσον αφορά για τα κιλά..έτσι έλεγε κ ο γιατρός στην αδερφή μου..να πάρει μόνο 9 κιλά και τελικά πήρε 22 (την μάλωσε βέβαια αλλά μια χαρά την ξεγεννησε)..

Πόσο εβδομάδων είσαι;εγώ είμαι 15η και έχω πάρει δύο κιλά μόνο στην κοιλιά.η αλήθεια είναι ότι τρώω υγιεινά..δεν θέλω γλυκά,κρέας,λιπαρά,κ.τ.λ. μόνο μαγειρεμένα κ σε συγκεκριμένες ώρες..όπως κ να χει όμως σίγουρα 10 και πάνω θα πάρουμε όλες μας..δεν γίνεται 8 κιλά μόνο!δεν ξέρω μου φαίνεται περίεργο τόσα λίγα..έχετε ακούσει καμία κοπέλα να παίρνει τόσα λίγα κιλά;🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε όλες!! χάρηκα τόσο πολύ που όλες οι αυχενικες είναι καλές! μπράβο σε όλες, και με το καλό και η δική σου @Sofia Efthimiadou!

στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, δεν ήξερα τίποτα.. και όλα ήταν εύκολα. π.χ. δεν ήξερα τι είναι η αυχενική διαφάνεια. όταν την έκανα μου εξηγουσαν, όλα οκ!!! τώρα που ξέρω, η αγωνία για τα αποτελέσματα και η ανασφάλεια είναι μεγάλη! όσο λιγότερα ήξερα, τόσο καλύτερα και ανέμελα ήταν!!

η γιατρός μου ευτυχώς δεν έχει ενδιαφερθεί ποτέ για τα κιλά ούτε με έχει ζυγίσει.

εμένα δυστυχώς ενώ η αυχενική βγήκε 1,2 , η papp a δε βγήκε πολύ καλή. λόγω ηλικίας (37) η γυναικολόγος μου είχε προτείνει την nipt εξ αρχής, αλλά τώρα μου πρότεινε την λήψη τροφοβλάστη για την εξάλειψη όλων των ενδεχόμενων με την σιγουριά που παρέχει η εξέταση αυτή, διότι ουσιαστικά η εξέταση αίματος σου δίνει πάλι ποσοστά. μια ανησυχία την έχω γιατί δεν τα πάω πολύ καλά με τις βελόνες, είναι και η ακινησία για 4 μέρες μετά που λόγω δουλειάς και εποχής είναι εξαιρετικά δύσκολη.. είναι και το γεγονός πως δεν είναι σίγουρο πως θα γίνει την Πέμπτη, καθώς θα πρέπει να πάω και να δει ο γιατρός εάν έχει κλείσει η αποκόλληση που είχα, είναι και η προσμονή των αποτελεσμάτων.. φφφφ 

κορίτσια.. θα ευχηθώ σε όλες και καλά αποτελέσματα papp a!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου ..σας διαβάζω όλες και χαίρομαι απίστευτα για τις αυχενικες σας που πήγαν τέλεια..😍

Μπήκα στην 15η βδομάδα και τη Δευτέρα είναι να κάνω την πρώτη καμπύλη σακχάρου κ τέλος Γενάρη έκλεισα και για β επιπέδου.απο συμπτώματα τίποτα..πααααλι καλά γιατί δεν άντεχα..στη θέση του prolutex και του ciclacur μπήκε το σίδηρο και το ασβέστιο 😊.στις 21/12 έχω το καθιερωμένο ραντεβού μου με τον γιατρό.

Βρε κορίτσια έχω μια απορία🤔..εγώ μόνο papp a έκανα.αυτο μου ζήτησαν..αυτές οι εξετάσεις που αναφέρετε μου είναι παντελώς άγνωστες..πρέπει να τις ζητήσω από τον γιατρό μου;;

Κι εγώ 15η εβδομάδα είμαι τώρα κορίτσι μου ! 

Εμένα δεν μου έχει πει για καμπύλη σακχάρου ακόμα.... Πότε την κάνουμε αυτή την εξέταση? Τώρα ? Εγώ νόμιζα μετά την 20η εβδομάδα... 

Έχεις κάνει για στιγμα? Όσο για την κυστική ίνωση αυτό μάλλον θα εννοείς ρώτα τον γιατρό σου τι προτείνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Με το καλό να βγει κ εσένα η αυχενική 😊..είναι γουρλιδικος μήνας ο Ιούνιος και όλες μας θα έχουμε τα μωράκια μας υγιέστατα στην αγκαλιά μας😍.

Όσον αφορά για τα κιλά..έτσι έλεγε κ ο γιατρός στην αδερφή μου..να πάρει μόνο 9 κιλά και τελικά πήρε 22 (την μάλωσε βέβαια αλλά μια χαρά την ξεγεννησε)..

Πόσο εβδομάδων είσαι;εγώ είμαι 15η και έχω πάρει δύο κιλά μόνο στην κοιλιά.η αλήθεια είναι ότι τρώω υγιεινά..δεν θέλω γλυκά,κρέας,λιπαρά,κ.τ.λ. μόνο μαγειρεμένα κ σε συγκεκριμένες ώρες..όπως κ να χει όμως σίγουρα 10 και πάνω θα πάρουμε όλες μας..δεν γίνεται 8 κιλά μόνο!δεν ξέρω μου φαίνεται περίεργο τόσα λίγα..έχετε ακούσει καμία κοπέλα να παίρνει τόσα λίγα κιλά;🤔

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ακούσει ούτε μία να πάρει 10 κιλά. Όλες όσες έχω ακούσει έχουν πάρει 15 και πάνω... Οπότε ετοιμαστείτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κι εγώ 15η εβδομάδα είμαι τώρα κορίτσι μου ! 

Εμένα δεν μου έχει πει για καμπύλη σακχάρου ακόμα.... Πότε την κάνουμε αυτή την εξέταση? Τώρα ? Εγώ νόμιζα μετά την 20η εβδομάδα... 

Έχεις κάνει για στιγμα? Όσο για την κυστική ίνωση αυτό μάλλον θα εννοείς ρώτα τον γιατρό σου τι προτείνει... 

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή μου είχε ζητήσει για στίγμα κ άλλες πολλές εξετάσεις..δεν έδωσα κ πολύ σημασία ομως γιατί ήμουν πολύ χάλια από τα συμπτώματα.και εγώ νόμιζα ότι πιο μετά θα μου έδινε για καμπύλη σακχάρου αλλά μου λέει μια τώρα και μια αργότερα θα κάνω..🤷..☺️

Πότε έχεις ΠΗΤ; επίσης μια απορία..γυμνάζεστε βρε κορίτσια; Ή μόνο εγώ φοβάμαι τον ίσκιο μου κ περπατάω μόνο στο σπίτι μέσα;;🙄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή μου είχε ζητήσει για στίγμα κ άλλες πολλές εξετάσεις..δεν έδωσα κ πολύ σημασία ομως γιατί ήμουν πολύ χάλια από τα συμπτώματα.και εγώ νόμιζα ότι πιο μετά θα μου έδινε για καμπύλη σακχάρου αλλά μου λέει μια τώρα και μια αργότερα θα κάνω..🤷..☺️

Πότε έχεις ΠΗΤ; επίσης μια απορία..γυμνάζεστε βρε κορίτσια; Ή μόνο εγώ φοβάμαι τον ίσκιο μου κ περπατάω μόνο στο σπίτι μέσα;;🙄

 

Κι εγώ πέρασα μια περίοδο πολύ δύσκολα από συμπτώματα αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν έχει φύγει εντελώς η ναυτία... Πλέον μια μέρα θα ξυπνήσω τέλεια και την επόμενη χαλια ! εναλλάξ με πάει ! Εσύ είσαι καλύτερα τώρα ? 

Εχω Πητ 6/6! Εσύ ? 

Εγώ προσωπικά φοβάμαι πολύ και τον ίσκιο μου ! Δεν γυμνάζομαι και φοβάμαι να το κάνω ! εδώ φοβάμαι να σκύψω ! Επειδή είχα πάθει την αποκόλληση στην 6η εβδομάδα και μου στοίχισε το ένα μου μωράκι και είχα πολύ αιμορραγία και ήμουν κρεβατωμενη σχεδόν 2 μήνες... 

Έτσι την έβγαλα το πρώτο 3μηνο μέχρι την αυχενική. 

Πλέον πάμε για λίγο περπάτημα με τον άντρα μου για βόλτα αλλά μη φανταστεις τίποτα τρελό, να πάμε σε κανένα πάρκο να περπατήσουμε 15 λεπτά αυτό. 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κι εγώ πέρασα μια περίοδο πολύ δύσκολα από συμπτώματα αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν έχει φύγει εντελώς η ναυτία... Πλέον μια μέρα θα ξυπνήσω τέλεια και την επόμενη χαλια ! εναλλάξ με πάει ! Εσύ είσαι καλύτερα τώρα ? 

Εχω Πητ 6/6! Εσύ ? 

Εγώ προσωπικά φοβάμαι πολύ και τον ίσκιο μου ! Δεν γυμνάζομαι και φοβάμαι να το κάνω ! εδώ φοβάμαι να σκύψω ! Επειδή είχα πάθει την αποκόλληση στην 6η εβδομάδα και μου στοίχισε το ένα μου μωράκι και είχα πολύ αιμορραγία και ήμουν κρεβατωμενη σχεδόν 2 μήνες... 

Έτσι την έβγαλα το πρώτο 3μηνο μέχρι την αυχενική. 

Πλέον πάμε για λίγο περπάτημα με τον άντρα μου για βόλτα αλλά μη φανταστεις τίποτα τρελό, να πάμε σε κανένα πάρκο να περπατήσουμε 15 λεπτά αυτό. 😋

Ακριβώς το ίδιο έπαθα κ εγώ..επειδή έχασα το ένα παιδάκι δεν κουνιέμαι από το φόβο.δεν είχα όμως αιμορραγία (μια μέρα αίμα και για μια βδομάδα καφέ) .επίσης ανά βδομάδα και ααααν θα κάνω τον πρωινό μου εμετό αλλά ο στομαχόπονος σταμάτησε.εχω ακούσει πως κάποια συμπτώματα μπορούν να μείνουν κ μέχρι τους πέντε μήνες αλλά όχι τόσο έντονα όσο ήταν στο πρώτο τρίμηνο. ΠΗΤ έχω στις 04/06.

Καλά κάνεις κ πάτε μια βολτιτσα.. έστω για ξεμουδιασμα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή μου είχε ζητήσει για στίγμα κ άλλες πολλές εξετάσεις..δεν έδωσα κ πολύ σημασία ομως γιατί ήμουν πολύ χάλια από τα συμπτώματα.και εγώ νόμιζα ότι πιο μετά θα μου έδινε για καμπύλη σακχάρου αλλά μου λέει μια τώρα και μια αργότερα θα κάνω..🤷..☺️

Πότε έχεις ΠΗΤ; επίσης μια απορία..γυμνάζεστε βρε κορίτσια; Ή μόνο εγώ φοβάμαι τον ίσκιο μου κ περπατάω μόνο στο σπίτι μέσα;;🙄

 

Επειδή κ εγώ είχα την 5η βδομάδα καφέ για περίπου 6μερες κ μετά άλλες δύο μέρες την 8η ήμουν κ εγώ ξάπλα άρχισα να σηκώνομαι καμία βδομάδα πριν την αυχενική περπατάω πολύ λίγο γιατί τότε έτσι  μου είχε πει ο γιατρός αλλά νομίζω πως τώρα δεν έχουμε πρόβλημα κορίτσια.. Δηλ έτσι θέλω να πιστεύω, για το περπάτημα λέω, βάρη εννοείται δεν σηκώνω ούτε δουλειές έχω πάρει γυναίκα κ έρχεται μια φορά τη βδομάδα απλά κάνω ένα φαγητό.. Κάθε ευτυχώς γιατί όσο ημουν κρεβατωμενη ένιωθα λες κ είμαι άρρωστη... ΠΗΤ 22/6 εγώ μετά από εσάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2021 at 4:26 ΜΜ, ο/η konstantinav είπε:

καλησπέρα σε όλες!! χάρηκα τόσο πολύ που όλες οι αυχενικες είναι καλές! μπράβο σε όλες, και με το καλό και η δική σου @Sofia Efthimiadou!

στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, δεν ήξερα τίποτα.. και όλα ήταν εύκολα. π.χ. δεν ήξερα τι είναι η αυχενική διαφάνεια. όταν την έκανα μου εξηγουσαν, όλα οκ!!! τώρα που ξέρω, η αγωνία για τα αποτελέσματα και η ανασφάλεια είναι μεγάλη! όσο λιγότερα ήξερα, τόσο καλύτερα και ανέμελα ήταν!!

η γιατρός μου ευτυχώς δεν έχει ενδιαφερθεί ποτέ για τα κιλά ούτε με έχει ζυγίσει.

εμένα δυστυχώς ενώ η αυχενική βγήκε 1,2 , η papp a δε βγήκε πολύ καλή. λόγω ηλικίας (37) η γυναικολόγος μου είχε προτείνει την nipt εξ αρχής, αλλά τώρα μου πρότεινε την λήψη τροφοβλάστη για την εξάλειψη όλων των ενδεχόμενων με την σιγουριά που παρέχει η εξέταση αυτή, διότι ουσιαστικά η εξέταση αίματος σου δίνει πάλι ποσοστά. μια ανησυχία την έχω γιατί δεν τα πάω πολύ καλά με τις βελόνες, είναι και η ακινησία για 4 μέρες μετά που λόγω δουλειάς και εποχής είναι εξαιρετικά δύσκολη.. είναι και το γεγονός πως δεν είναι σίγουρο πως θα γίνει την Πέμπτη, καθώς θα πρέπει να πάω και να δει ο γιατρός εάν έχει κλείσει η αποκόλληση που είχα, είναι και η προσμονή των αποτελεσμάτων.. φφφφ 

κορίτσια.. θα ευχηθώ σε όλες και καλά αποτελέσματα papp a!!!!

Κωνσταντίνα και εγώ σε μια τέτοια φάση με εσένα είμαι .. ενώ βγήκε η αυχενική καλή χωρίς να μου πει κάτι ο γιατρός 2 το μωρο Α και 1,9 για το μωρο Β, η αίματος pappa μου έδωσε αλλα ποσοστά για σύνδρομο down, ηλικία 38!!  Η γυναικολόγος μου πρότεινε την nipt όπου και πάλι ποσοστά θα μας δώσει, δεν ειναι διαγνωστική εξέταση .. για τροφοβλαστη στη δικη μου περίπτωση δεν ενδείκνυται λόγω των δυο σάκων .. Με ανησυχεί παντως το γεγονός όπου πάνω απο 35 χρόνων προτείνουν σε όλες την nipt .. το κέρδος ειναι μεγάλο για αυτούς!! Και σας μιλώ εγώ που εχω κάνει όλο τον προγεννητικό έλεγχο πληρώνοντας αδρά .. στίγμα, μυστική ίνωση, χρωμόσωμα Χ, νωτιαία μυική ατροφία και δεν θυμάμαι ποςα αλλα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Ακριβώς το ίδιο έπαθα κ εγώ..επειδή έχασα το ένα παιδάκι δεν κουνιέμαι από το φόβο.δεν είχα όμως αιμορραγία (μια μέρα αίμα και για μια βδομάδα καφέ) .επίσης ανά βδομάδα και ααααν θα κάνω τον πρωινό μου εμετό αλλά ο στομαχόπονος σταμάτησε.εχω ακούσει πως κάποια συμπτώματα μπορούν να μείνουν κ μέχρι τους πέντε μήνες αλλά όχι τόσο έντονα όσο ήταν στο πρώτο τρίμηνο. ΠΗΤ έχω στις 04/06.

Καλά κάνεις κ πάτε μια βολτιτσα.. έστω για ξεμουδιασμα 😁

Είμαστε πολύ κοντά στις μέρες ! 

Είσαι από εξωσωματική και εσύ ? Εσύ πηγαίνεις καμία βολτιτσα ? 

Λογικό με όλα αυτά που περνάμε να είμαστε αγχωμενες... Εγώ φοβάμαι και τον τράχηλο άστα να πάνε... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Είμαστε πολύ κοντά στις μέρες ! 

Είσαι από εξωσωματική και εσύ ? Εσύ πηγαίνεις καμία βολτιτσα ? 

Λογικό με όλα αυτά που περνάμε να είμαστε αγχωμενες... Εγώ φοβάμαι και τον τράχηλο άστα να πάνε... 

 

Εγώ πάντως αύριο που θα παω στο γιατρό θα του πω στα ίσα Γιατρέ μπορώ να πάω μια βολτα στα τζάμπο ένεκεν Χριστουγεννων;;; 😂 😂 😂 εντωμεταξύ δεν ρώτησα κάτι άλλο το σεξ συνεχίζει να είναι απαγορευμένο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Εγώ πάντως αύριο που θα παω στο γιατρό θα του πω στα ίσα Γιατρέ μπορώ να πάω μια βολτα στα τζάμπο ένεκεν Χριστουγεννων;;; 😂 😂 😂 εντωμεταξύ δεν ρώτησα κάτι άλλο το σεξ συνεχίζει να είναι απαγορευμένο;; 

Χαχαχα καλά θα κάνεις να τον ρωτήσεις ! Και ότι πει ο γιατρός! 

Αχ αυτό για τις επαφές το έχω και εγώ απορία ! Δεν κατάφερα να τον ρωτήσω τις προάλλες ! Ντράπηκα ! Όλο λέω την επόμενη φορά! 

Εσείς έχετε ρωτήσει ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Επειδή κ εγώ είχα την 5η βδομάδα καφέ για περίπου 6μερες κ μετά άλλες δύο μέρες την 8η ήμουν κ εγώ ξάπλα άρχισα να σηκώνομαι καμία βδομάδα πριν την αυχενική περπατάω πολύ λίγο γιατί τότε έτσι  μου είχε πει ο γιατρός αλλά νομίζω πως τώρα δεν έχουμε πρόβλημα κορίτσια.. Δηλ έτσι θέλω να πιστεύω, για το περπάτημα λέω, βάρη εννοείται δεν σηκώνω ούτε δουλειές έχω πάρει γυναίκα κ έρχεται μια φορά τη βδομάδα απλά κάνω ένα φαγητό.. Κάθε ευτυχώς γιατί όσο ημουν κρεβατωμενη ένιωθα λες κ είμαι άρρωστη... ΠΗΤ 22/6 εγώ μετά από εσάς!

Οι περισσότερες νομίζω μπήκαμε στο δεύτερο τρίμηνο οπότε ναι μπορούμε να κάνουμε καμιά βόλτα..αν κ ακούω ότι πάνε κ γυμναστήριο κάποιες(καλά κάνουν αλλά εγώ είμαι φοβιτσιαρα!) Είσαι τέλος Ιουνίου 😊😊.. κ όσο για το σεξ δώστε να καταλάβει..γιορτές έρχονται αλλά σαν χελωνιτσες..τόσο αργά😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Είμαστε πολύ κοντά στις μέρες ! 

Είσαι από εξωσωματική και εσύ ? Εσύ πηγαίνεις καμία βολτιτσα ? 

Λογικό με όλα αυτά που περνάμε να είμαστε αγχωμενες... Εγώ φοβάμαι και τον τράχηλο άστα να πάνε... 

 

Ναι εξωσωματική και εγώ..πότε έκανες εμβρυομεταφορα;εγώ στις 15 Σεπτεμβρίου αλλά ήταν 5ημερων βλαστοκυστη (τον Φεβρουάριο είχα καταψυξει έμβρυα!) 

Γιατί φοβάσαι τον τράχηλο;σου είπε τίποτα ο γιατρός;

Βόλτα πηγαίνω σαν την γιαγιά μου θυμάμαι ..σέρνοντας κ πίσω τα χέρια😂😂τοπικά γύρω γύρω από το σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις μου στάλθηκαν τα συνδιαστικα αποτελεσματα αυχενικής κ papp a λοιπον: τρισωμια 21 1:428 τροποποιημενη πιθανότητα 1 σε 8569, τρισωμια 18 1:1022 δηλ <1 σε 20000 και τρισωμια 13 1:3212 δηλ <1 σε 20000 προεκλαμψία πριν τις 37 βδομάδες 1 σε 700 και περιορισμός εμβρυικής ανάπτυξης πριν τις 37 βδομάδες 1 σε 559... Καλά δεν είναι τα αποτελέσματα; η κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christipel είπε:

Ναι εξωσωματική και εγώ..πότε έκανες εμβρυομεταφορα;εγώ στις 15 Σεπτεμβρίου αλλά ήταν 5ημερων βλαστοκυστη (τον Φεβρουάριο είχα καταψυξει έμβρυα!) 

Γιατί φοβάσαι τον τράχηλο;σου είπε τίποτα ο γιατρός;

Βόλτα πηγαίνω σαν την γιαγιά μου θυμάμαι ..σέρνοντας κ πίσω τα χέρια😂😂τοπικά γύρω γύρω από το σπιτι

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 18/9 και ήταν 5 ημερών ! Τον Ιούλιο τα είχα καταψυξει. Α άργησες λίγο να τα μεταφέρετε...

Στην αυχενική μου έβγαλε τον τράχηλο 31 χιλιοστά... Και θεωρείτε λίγο για εκείνη την εβδομάδα. Θα πάω τη Δευτέρα να μου τον μετρήσει ξανά ο γυναικολόγος... Σκέψου στην 6η εβδομάδα που είχα την αποκόλληση είχα 33 χιλιοστά τραχηλο και παρόλο που ήμουν ξάπλα ως την αυχενική με φουλ προγεστερόνη πήγε 31! 

Στη β επιπέδου πόσο θα πάει δηλαδή ?? Εσένα πόσο είναι ο τράχηλος? 

Αχ κι εγώ στη βόλτα σιγά σιγά πάω σαν γιαγιά ! 😂 Και προσέχω τα σκαλοπάτια και τα πεζοδρόμια 😂

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις μου στάλθηκαν τα συνδιαστικα αποτελεσματα αυχενικής κ papp a λοιπον: τρισωμια 21 1:428 τροποποιημενη πιθανότητα 1 σε 8569, τρισωμια 18 1:1022 δηλ <1 σε 20000 και τρισωμια 13 1:3212 δηλ <1 σε 20000 προεκλαμψία πριν τις 37 βδομάδες 1 σε 700 και περιορισμός εμβρυικής ανάπτυξης πριν τις 37 βδομάδες 1 σε 559... Καλά δεν είναι τα αποτελέσματα; η κάνω λάθος;

Είσαι πάνω από σούπερ αγάπη ! Τέλεια τα νούμερα ! ♥️♥️

Σου έχει και πιθανότατα για πρόωρο τοκετό πριν τις 37 εβδομάδες? Εμένα έγραφε και δεν μου άρεσε το νούμερο... Αλλά εντάξει λόγω του τραχήλου μου το έγραψε. Εσένα πόσο σου μέτρησαν το μήκος τραχήλου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 18/9 και ήταν 5 ημερών ! Τον Ιούλιο τα είχα καταψυξει. Α άργησες λίγο να τα μεταφέρετε...

Στην αυχενική μου έβγαλε τον τράχηλο 31 χιλιοστά... Και θεωρείτε λίγο για εκείνη την εβδομάδα. Θα πάω τη Δευτέρα να μου τον μετρήσει ξανά ο γυναικολόγος... Σκέψου στην 6η εβδομάδα που είχα την αποκόλληση είχα 33 χιλιοστά τραχηλο και παρόλο που ήμουν ξάπλα ως την αυχενική με φουλ προγεστερόνη πήγε 31! 

Στη β επιπέδου πόσο θα πάει δηλαδή ?? Εσένα πόσο είναι ο τράχηλος? 

Αχ κι εγώ στη βόλτα σιγά σιγά πάω σαν γιαγιά ! 😂 Και προσέχω τα σκαλοπάτια και τα πεζοδρόμια 😂

Είσαι πάνω από σούπερ αγάπη ! Τέλεια τα νούμερα ! ♥️♥️

Σου έχει και πιθανότατα για πρόωρο τοκετό πριν τις 37 εβδομάδες? Εμένα έγραφε και δεν μου άρεσε το νούμερο... Αλλά εντάξει λόγω του τραχήλου μου το έγραψε. Εσένα πόσο σου μέτρησαν το μήκος τραχήλου? 

Ναι ε;; ευτυχώς!!!!! ❤️ ❤️ Γιατί είχα αγχωθεί.. Ρε αγαπη αυτό έψαξα κατευθείαν επηρεασμένη από σένα κ δεν γράφει πουθενά, ούτε και εκείνη τη μέρα μου είπε κάτι για τράχηλο, μόλις τελειώσαμε τις μετρήσεις μου είπε ας δούμε τώρα για ινομυωματα η κύστες η οτιδήποτε υπάρχει πρόβλημα κ μου είπε όλα καλά.. Γιατί όμως δε μου μέτρησε;; θα ρωτήσω τον γυναικολόγο μου αυριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Ναι ε;; ευτυχώς!!!!! ❤️ ❤️ Γιατί είχα αγχωθεί.. Ρε αγαπη αυτό έψαξα κατευθείαν επηρεασμένη από σένα κ δεν γράφει πουθενά, ούτε και εκείνη τη μέρα μου είπε κάτι για τράχηλο, μόλις τελειώσαμε τις μετρήσεις μου είπε ας δούμε τώρα για ινομυωματα η κύστες η οτιδήποτε υπάρχει πρόβλημα κ μου είπε όλα καλά.. Γιατί όμως δε μου μέτρησε;; θα ρωτήσω τον γυναικολόγο μου αυριο 

Δεν μου έγραψε για πρόωρο τοκετό εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως μου είπε η εξωσωματιστης (χωρίς να την ρωτήσω) ότι απαγορεύονται οι επαφές… Δεν ξέρω αν το είπε λόγω του χαμηλού πλακούντα, δεν μ εξήγησε γιατί.  
Και εγώ πολύ θέλω να πάω βόλτα στα μαγαζιά αλλά σίγουρα όχι τζάμπο γιατί θέλει πολύ περπάτημα εκεί! Στα καλά μ με κούραζε!!!😆😆😆Επίσης εγώ ακόμα ούτε βόλτα, ούτε γυμναστική εννοείτε!Φοβαμαι παρά πολύ κορίτσια!!!! Μέχρι και μπάνιο με    ζεστο νερό φοβάμαι να κάνω μόνο με χλιαρό (κάπου διάβασα δεν κάνει ζεστό).Μόνο δέκα λεπτά στο μπαλκόνι βγαίνω που κ που και όλη μέρα ξάπλα…Είμαι υπερβολική λέτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Εμένα πάντως μου είπε η εξωσωματιστης (χωρίς να την ρωτήσω) ότι απαγορεύονται οι επαφές… Δεν ξέρω αν το είπε λόγω του χαμηλού πλακούντα, δεν μ εξήγησε γιατί.  
Και εγώ πολύ θέλω να πάω βόλτα στα μαγαζιά αλλά σίγουρα όχι τζάμπο γιατί θέλει πολύ περπάτημα εκεί! Στα καλά μ με κούραζε!!!😆😆😆Επίσης εγώ ακόμα ούτε βόλτα, ούτε γυμναστική εννοείτε!Φοβαμαι παρά πολύ κορίτσια!!!! Μέχρι και μπάνιο με    ζεστο νερό φοβάμαι να κάνω μόνο με χλιαρό (κάπου διάβασα δεν κάνει ζεστό).Μόνο δέκα λεπτά στο μπαλκόνι βγαίνω που κ που και όλη μέρα ξάπλα…Είμαι υπερβολική λέτε;;;

Κ εμένα μου είχαν πει απαγορεύεται απλά αναρωτιέμαι λόγω του ότι πέρασε το πρώτο τρίμηνο, θα ρωτήσω αύριο και θα δούμε.κοίτα μια δόση υπερβολής νομίζω την έχουμε όλες αλλά νομίζω δικαιολογημενα γιατί όταν κάνεις απτό χυλό φυσας και το γιαούρτι.. Εγώ έχει δέκα.μερες που νιώθω καλύτερα (ψυχολογικά εννοώ) κ σηκώνομαι κ κάνω κ ένα φαγητό, εγώ δεν είμαι μόνο μπαλκόνι θα κατέβω κ στη γειτονιά Ν παρω ένα ψωμί αλλά πολύ προσεκτικά και πολύ αργά γιατί κ εγώ φοβαμαι... Τα τζάμπο τα ανέφερα ακριβώς γι αυτό το λόγο επειση είναι πολύ μεγάλη η απόσταση θέλω να δω αν μου το επιτρέψει να περπατάω τόσο αλλά εννοείται πως θα ήθελα κ να οαω μετά από δύο μήνες κλεισούρα 😂😂 κ γενικά στην αγορά.. Ένα κόσμος ρε παιδι μου μια βόλτα να ανοίξει το μάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...