Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

Καλημέρα Κορίτσια!

Ανήκω κ εγώ πλέον σε αυτή την ομάδα, μετά απο 4 σπερματεγχύσεις, 2 εξωσωματικές, 1 παλίνδρομη απο φυσιολογική σύληψη, είμαι τώρα εδώ 8w+ 3d🙂, με ΠΗΤ 30/6 με φυσιολογική σύληψη!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες και τον Ιούνιο να συζητάμε για την εμπειρία του τοκετού μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 16/11/2021 at 9:57 ΠΜ, ο/η MyNa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ καταχρηστικα είμαι εδώ καθώς έχω τον Ιούλιο ΠΗΤ αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα. Πήγα χθες για υπέρηχο και είδαμε σάκο και λεκιθικο ασκό αλλά δε φαινόταν έμβρυο. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα γιατί είμαι 1 εβδομάδα μετά την καθυστέρηση και 3 εβδομάδες μετά την πιθανή ωορρηξια μου (έκανα τεστ), άρα 5 εβδομάδων (αν και ημερολογιακα είμαι 5 και 5 μετά την ΤΕΡ) . Δεν έχει φύγει το άγχος για το αν πηγαίνει καλά αν και αυτός ήταν ενθαρρυντικος. 

Καλημέρα κορίτσι μου.πηγες στον γιατρό σου;σου είπε τίποτα νεότερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christipel είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.πηγες στον γιατρό σου;σου είπε τίποτα νεότερο;

Αργώ ακόμα. Μου έχει βάλει ραντεβού στις 29/11 για να είμαι 7 εβδομάδων, οπότε περιμένω. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Apol είπε:

Καλησπέρα!! Μια τελειομηνη και υγιή εγκυμοσύνη σου εύχομαι κορίτσι μου! Είμαστε πολύ κοντά έχω ΠΗΤ 22/6 και 9/12 αυχενική διαφάνεια.. Είμαι 9+4.. Εμένα ήδη έχουν αρχίσει τα συμπτώματα και μου μειώνονται αλλά συνεχίζω να μην τρώω κρέας δηλ σήμερα μπόρεσα κ έφαγα μετά από δέκα μέρες.. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Εύχομαι ο,τι καλύτερο και σε εσένα! Εμένα τα συμπτώματα άρχισαν να με ταλαιπωρούν από την 6η εβδομάδα σχεδόν.. Δεν μπορώ την κόκκινη σάλτσα, οποιοδήποτε κρέας και εννοείται με αηδιαζουν όλες οι έντονες μυρωδιές. Τον καημένο τον άντρα μου τον έχω τρελάνει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια!

Ανήκω κ εγώ πλέον σε αυτή την ομάδα, μετά απο 4 σπερματεγχύσεις, 2 εξωσωματικές, 1 παλίνδρομη απο φυσιολογική σύληψη, είμαι τώρα εδώ 8w+ 3d🙂, με ΠΗΤ 30/6 με φυσιολογική σύληψη!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες και τον Ιούνιο να συζητάμε για την εμπειρία του τοκετού μας!

Εύχομαι κορίτσι μου να σου πάνε όλα υπέροχα και να συζητάμε για τα μικρά μας τον Ιούνιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Αργώ ακόμα. Μου έχει βάλει ραντεβού στις 29/11 για να είμαι 7 εβδομάδων, οπότε περιμένω. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! 

Ωραία θα το θυμάμαι γιατί στις 29/11 έχω αυχενική διαφάνεια 😁.να μας στείλεις να μας πεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια!

Ανήκω κ εγώ πλέον σε αυτή την ομάδα, μετά απο 4 σπερματεγχύσεις, 2 εξωσωματικές, 1 παλίνδρομη απο φυσιολογική σύληψη, είμαι τώρα εδώ 8w+ 3d🙂, με ΠΗΤ 30/6 με φυσιολογική σύληψη!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες και τον Ιούνιο να συζητάμε για την εμπειρία του τοκετού μας!

Καλησπερα κορίτσι μου..όλα τέλεια θα πάνε..εύχομαι τα καλύτερα..κ εδώ όλες μαζί μέχρι τον Ιούνιο να λέμε τα νέα μας..😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
Χαθήκαμε τις τελευταίες μέρες… Ελπίζω να είστε ολες καλά. Πως είστε; Για πείτε τα νέα σας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
Χαθήκαμε τις τελευταίες μέρες… Ελπίζω να είστε ολες καλά. Πως είστε; Για πείτε τα νέα σας…

Καλησπέρα και από μένα!

Εγω είμαι πολύ καλά περιμένω πως και πως την αυχενική που έχω κλεισει 7/12. Αν και δεν έχω παράπονο το πρώτο μου παιδάκι με κρατάει τόσο απασχολημένη που περνάει ο καιρος πολύ γρήγορα! 😂 

Χθες πηγα επιτέλους να κάνω τις αιματολογικές μου γιατί δεν είχα προλάβει και Παρασκευή περιμένω αποτελέσματα!

Εσείς σε τι φάση είστε; Από συμπτώματα πως πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Zouzepa είπε:

Καλησπέρα και από μένα!

Εγω είμαι πολύ καλά περιμένω πως και πως την αυχενική που έχω κλεισει 7/12. Αν και δεν έχω παράπονο το πρώτο μου παιδάκι με κρατάει τόσο απασχολημένη που περνάει ο καιρος πολύ γρήγορα! 😂 

Χθες πηγα επιτέλους να κάνω τις αιματολογικές μου γιατί δεν είχα προλάβει και Παρασκευή περιμένω αποτελέσματα!

Εσείς σε τι φάση είστε; Από συμπτώματα πως πάτε;

Καλησπέρα! 

Εμένα το μικρό μου συνεχίζει να με κρατάει σε εγρήγορση (αναγούλες και εμετοι στα φόρτε τους). Την Παρασκευή έχουμε υπέρηχο και ανυπομονούμε για την αυχενική στις 8/12. Αυχενική που θα κάνετε εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια μου, βλεπω οι αυχενικες μας είναι με μια μέρα διαφορά!! Εγώ έχω στις 9/12.. Εγώ έχω πολύ λίγες αναγούλες πλέον αύριο κλείνω τη 10η εβδομάδα.. Ειμαι πολύ καλύτερα τρώω περισσότερο και περιμένω κ εγώ την αυχενική να δω πάλι το μωράκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια !!! Κ εγώ έχω αυχενική στις 8/12.. Από συμπτώματα είμαι καλά εχω πολύ λίγες αναγούλες και τρώω αρκετά απλά μόνο χαζά, φαγητά δεν μπορώ καθόλου μόλις τα μυρίζω εμετός… Επίσης συνεχίζω ξάπλα γτ είχα και συσπάσεις αυτές τις μέρες με πολύ έντονους πόνους περιόδου…Στεναχωρήθηκα παρά πολύ γιατί ηλπιζα ότι σε λίγες βδομάδες μόλις κλείσω τον 3ο μήνα θα άρχιζα να σηκώνομαι τουλάχιστον μέσα στο σπίτι… Ξεκίνησα και μαγνήσιο και ελπίζω να στρώσει η κατάσταση γιατί με ρίχνει πολύ ψυχολογικά που είμαι συνέχεια ξαπλωμένη.Εσείς τι συμπληρώματα παίρνετε και το εξετάσεις σας έχει γράψει ο γιατρός να κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που όλες είστε καλά ☺️ Εγώ τη προηγούμενη εβδομάδα κορίτσια αγχώθηκα λιγάκι γιατί μου σταμάτησαν ξαφνικά όλα τα συμπτώματα. Οι αναγούλες, οι εμετοί, ο πονος στο στήθος… ΟΛΑ!! Επικοινώνησα με τον γιατρο και είπε να μην ανησυχώ. 5 μέρες αργότερα (και εξακολουθώντας να μην έχω κανένα σύμπτωμα) πήγα στο μικροβιολογικό για αιματολογικές. Οικογενειακώς έχουμε πολύ καλές σχέσεις με τη μικροβιολόγο μας, οπότε με το που της είπα τι συνέβη και ότι αγχώθηκα, κατευθείαν με έβαλε για υπέρηχο ίσα ίσα να ακούσουμε αν χτυπάει η καρδούλα!! 💖 Και φυσικά το μωράκι μου ήταν εκεί, η καρδούλα του χτυπούσε δυνατά και είχε μεγαλώσει κιόλας απ τον τελευταίο υπέρηχο (6 εβδομάδων)! Μου έφυγε τεράστιο άγχος γιατί ειλικρινά δε ξέρω τι θα έκανα μέχρι το Σάββατο που έχω ραντεβού!!!
Πλέον διανύω τη 10η εβδομάδα και τα συμπτώματα από προχθες έχουν επανέλθει🥴 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Χαίρομαι που όλες είστε καλά ☺️ Εγώ τη προηγούμενη εβδομάδα κορίτσια αγχώθηκα λιγάκι γιατί μου σταμάτησαν ξαφνικά όλα τα συμπτώματα. Οι αναγούλες, οι εμετοί, ο πονος στο στήθος… ΟΛΑ!! Επικοινώνησα με τον γιατρο και είπε να μην ανησυχώ. 5 μέρες αργότερα (και εξακολουθώντας να μην έχω κανένα σύμπτωμα) πήγα στο μικροβιολογικό για αιματολογικές. Οικογενειακώς έχουμε πολύ καλές σχέσεις με τη μικροβιολόγο μας, οπότε με το που της είπα τι συνέβη και ότι αγχώθηκα, κατευθείαν με έβαλε για υπέρηχο ίσα ίσα να ακούσουμε αν χτυπάει η καρδούλα!! 💖 Και φυσικά το μωράκι μου ήταν εκεί, η καρδούλα του χτυπούσε δυνατά και είχε μεγαλώσει κιόλας απ τον τελευταίο υπέρηχο (6 εβδομάδων)! Μου έφυγε τεράστιο άγχος γιατί ειλικρινά δε ξέρω τι θα έκανα μέχρι το Σάββατο που έχω ραντεβού!!!
Πλέον διανύω τη 10η εβδομάδα και τα συμπτώματα από προχθες έχουν επανέλθει🥴 

Εγώ έχω περίπου δέκα μέρες που άρχισαν να σταματάνε οι αναγούλες είχα συνέχεια όλη μέρα κ δεν έτρωγα ειδικά 5η-7η εβδομάδα αστοοοο, εμετό δεν έκανα πάρα μόνο μια φορά, τώρα έχω πολύ λίγο καμία σχέση με πριν κ τρώω πολύ...το στήθος μου έχει γίνει τριπλάσιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ σήμερα είμαι 11 και 1 ημέρα και έχω ΠΗΤ 15/06 ... Στις 08/12 έχω την αυχενική διαφάνεια και είμαι φουλ αγχωμένη ... Γενικώς βασικά είμαι, αφού να καταλάβετε, πηγαίνω με τον άντρα μου στον γυναικολόγο να δούμε το μωρό, αυτός κατουριέται από την χαρά του και εγώ είμαι αγχωμένη, σχεδόν αγέλαστη γιατί κάθομαι να παρατηρήσω το μωρό αν έχει και τα 2 χεράκια και 2 ποδαράκια, είναι καλά, δεν είναι ... Ελπίζω μέχρι τότε να περάσουν οι ζαλάδες και οι αναγούλες γιατί συμβάλουν και αυτά στο άγχος μου, είμαι ΟΛΗ μέρα ξαπλωμένη ( έχω πάρει επαπειλούμενη ) , γιατί δεν αντέχω αν δεν ακουμπάει κάπου το κεφάλι μου ... Με το καλό τα μωράκια μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια !!! Κ εγώ έχω αυχενική στις 8/12.. Από συμπτώματα είμαι καλά εχω πολύ λίγες αναγούλες και τρώω αρκετά απλά μόνο χαζά, φαγητά δεν μπορώ καθόλου μόλις τα μυρίζω εμετός… Επίσης συνεχίζω ξάπλα γτ είχα και συσπάσεις αυτές τις μέρες με πολύ έντονους πόνους περιόδου…Στεναχωρήθηκα παρά πολύ γιατί ηλπιζα ότι σε λίγες βδομάδες μόλις κλείσω τον 3ο μήνα θα άρχιζα να σηκώνομαι τουλάχιστον μέσα στο σπίτι… Ξεκίνησα και μαγνήσιο και ελπίζω να στρώσει η κατάσταση γιατί με ρίχνει πολύ ψυχολογικά που είμαι συνέχεια ξαπλωμένη.Εσείς τι συμπληρώματα παίρνετε και το εξετάσεις σας έχει γράψει ο γιατρός να κάνετε;

Καλησπέρα Αναστασία μου! 

Τις εξετάσεις τις είχα κάνει από την 5η εβδομάδα.. Ευτυχώς δηλαδή γιατί μου παρουσιάστηκε διαβήτης κύησης και υποθυρεοειδισμος και έχω ξεκινήσει διατροφή και χαπάκι από νωρίς! Η γιατρός μου είχε γράψει γενικές αίματος, ορμονολογικες, αντισωμάτων σε ερυθρά, για τοξοπλασμα, για κυστική ινωση, γενική ούρων. Στην επόμενη επίσκεψη αφού είδε ανεβασμένο το ζάχαρο μου έγραψε καμπύλη ζαχάρου. Από συμπληρώματα παίρνω το iofolen (είναι φολικό και βιταμίνες), trofocard (μαγνήσιο) και fysiofol (σίδηρος με ασβέστιο). Τον πρώτο καιρό έπαιρνα και προγεστερονη αλλά μόλις ακούσαμε καρδούλα μου την σταμάτησε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Από ότι βλέπω είμαι η πρώτη που θα κάνω την αυχενική διαφάνεια στις 29/11.. πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι είμαι 12 εβδομαδες και 5 ημερων. Τα συμπτώματα μου έχουν ελαττωθεί αλλά όχι τελείως.μου έκοψε το φολικό οξύ,την προγεστερόνη και την οιστραδιόλη και ξεκίνησα σίδηρο και ασβέστιο..σήμερα έκανα την εξεταση papp-a και βλεπουμεεεε..το τι άγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της αυχενικής δεν λέγεται...!!😟 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2021 at 1:10 ΜΜ, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια !!! Κ εγώ έχω αυχενική στις 8/12.. Από συμπτώματα είμαι καλά εχω πολύ λίγες αναγούλες και τρώω αρκετά απλά μόνο χαζά, φαγητά δεν μπορώ καθόλου μόλις τα μυρίζω εμετός… Επίσης συνεχίζω ξάπλα γτ είχα και συσπάσεις αυτές τις μέρες με πολύ έντονους πόνους περιόδου…Στεναχωρήθηκα παρά πολύ γιατί ηλπιζα ότι σε λίγες βδομάδες μόλις κλείσω τον 3ο μήνα θα άρχιζα να σηκώνομαι τουλάχιστον μέσα στο σπίτι… Ξεκίνησα και μαγνήσιο και ελπίζω να στρώσει η κατάσταση γιατί με ρίχνει πολύ ψυχολογικά που είμαι συνέχεια ξαπλωμένη.Εσείς τι συμπληρώματα παίρνετε και το εξετάσεις σας έχει γράψει ο γιατρός να κάνετε;

Καλησπέρα, και εγω την ίδια ημέρα έχω αυχενική, εγώ από εχθές κάπως είμαι καλύτερα από ζαλάδες, αναγούλες, εμετούς.... Από συμπληρώματα πάντως παίρνω το pregnacare max ... Και απο εξετάσεις δεν μου έγραψε κάτι άλλο, την προηγούμενη εβδομάδα του πήγα ούρων και ήταν όλα πολύ καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Από ότι βλέπω είμαι η πρώτη που θα κάνω την αυχενική διαφάνεια στις 29/11.. πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι είμαι 12 εβδομαδες και 5 ημερων. Τα συμπτώματα μου έχουν ελαττωθεί αλλά όχι τελείως.μου έκοψε το φολικό οξύ,την προγεστερόνη και την οιστραδιόλη και ξεκίνησα σίδηρο και ασβέστιο..σήμερα έκανα την εξεταση papp-a και βλεπουμεεεε..το τι άγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της αυχενικής δεν λέγεται...!!😟 

Καλά αποτελέσματα να έχεις !!! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν; Εχω κατά αγχωθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Έχω κ έχω Πητ 19/6! Και σκέφτομαι να βγω σε άδεια επαπειλούμενης κύησης από τα Χριστούγεννα καθώς είμαι εκπαιδευτικός σε φροντιστήριο. Η σύμβαση μου είναι ορισμένου χρόνου, θα μπορέσω να πάρω μέχρι την κανονική άδεια κυοφορίας κ λοχείας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, να μπω κι εγώ στην όμορφη  παρέα σας .. 

Είμαι 29 ετών έγκυος στην 13η εβδομάδα από εξωσωματική. Πέτυχε με τη πρώτη ευτυχώς εμφυτευτηκαν και τα δύο εμβρυακια ακούσαμε δύο καρδούλες αλλά το ένα σταμάτησε να αναπτύσσεται. Μπορεί να έφταιξε και ένα αιμάτωμα που είχα είπε ο γιατρός. Το αιμάτωμα το ξεπεράσαμε με μπόλικη ξάπλα και σήμερα έκανα την αυχενική μου ! Το μωρό ήταν καλά κουνιόταν η αυχενική πολύ καλή μου είπε 1.9 και όλα τα είδε φυσιολογικα. Περιμένω και τις αιματολογικές τώρα την papp a. Τον ρώτησα φύλο και μου είπε το κόβει κορίτσι ! Πιθανή ημερομηνία τοκετού 1/6. 

Σε δύο εβδομάδες έχω ραντεβού να το ξαναδώ το μωρό μου τώρα... ♥️

Με το καλό οι αυχενικες σας και με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να μπω κι εγώ στην όμορφη  παρέα σας .. 

Είμαι 29 ετών έγκυος στην 13η εβδομάδα από εξωσωματική. Πέτυχε με τη πρώτη ευτυχώς εμφυτευτηκαν και τα δύο εμβρυακια ακούσαμε δύο καρδούλες αλλά το ένα σταμάτησε να αναπτύσσεται. Μπορεί να έφταιξε και ένα αιμάτωμα που είχα είπε ο γιατρός. Το αιμάτωμα το ξεπεράσαμε με μπόλικη ξάπλα και σήμερα έκανα την αυχενική μου ! Το μωρό ήταν καλά κουνιόταν η αυχενική πολύ καλή μου είπε 1.9 και όλα τα είδε φυσιολογικα. Περιμένω και τις αιματολογικές τώρα την papp a. Τον ρώτησα φύλο και μου είπε το κόβει κορίτσι ! Πιθανή ημερομηνία τοκετού 1/6. 

Σε δύο εβδομάδες έχω ραντεβού να το ξαναδώ το μωρό μου τώρα... ♥️

Με το καλό οι αυχενικες σας και με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας ♥️

Μπράβο σου Εύα!!! Πολύ χαίρομαι με τα τέλεια νέα σου!!Ευχομαι και οι εξετάσεις να είναι τέλειες!!!Απο συμπτώματα πως πας; Συνεχίζεις την ξάπλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/11/2021 at 1:04 ΠΜ, ο/η Zouzou22 είπε:

Καλησπέρα Αναστασία μου! 

Τις εξετάσεις τις είχα κάνει από την 5η εβδομάδα.. Ευτυχώς δηλαδή γιατί μου παρουσιάστηκε διαβήτης κύησης και υποθυρεοειδισμος και έχω ξεκινήσει διατροφή και χαπάκι από νωρίς! Η γιατρός μου είχε γράψει γενικές αίματος, ορμονολογικες, αντισωμάτων σε ερυθρά, για τοξοπλασμα, για κυστική ινωση, γενική ούρων. Στην επόμενη επίσκεψη αφού είδε ανεβασμένο το ζάχαρο μου έγραψε καμπύλη ζαχάρου. Από συμπληρώματα παίρνω το iofolen (είναι φολικό και βιταμίνες), trofocard (μαγνήσιο) και fysiofol (σίδηρος με ασβέστιο). Τον πρώτο καιρό έπαιρνα και προγεστερονη αλλά μόλις ακούσαμε καρδούλα μου την σταμάτησε. 

Κ εμένα αυτές μου έγραψε στο περίπου μόνο για κυστικη ίνωση δεν μ έγραψε αλλά θα του το πω στην επόμενη επίσκεψη!Και εγώ ξεκίνησα μαγνήσιο και ασβέστιο γιατί είχα συσπάσεις αυτές τις μέρα! Τώρα ευτυχώς σαν να σταμάτησαν… Επίσης παίρνω folidex, utragestan , Cyclacur , innohep.. Μου έγραψε και σίδηρο αλλά δεν το παίρνω ακόμα γιατί δεν μπορώ να φάω κανονικά και φοβάμαι μην με πειράξει στο στομάχι και στο εντερο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η im_leela είπε:

Καλησπέρα, και εγω την ίδια ημέρα έχω αυχενική, εγώ από εχθές κάπως είμαι καλύτερα από ζαλάδες, αναγούλες, εμετούς.... Από συμπληρώματα πάντως παίρνω το pregnacare max ... Και απο εξετάσεις δεν μου έγραψε κάτι άλλο, την προηγούμενη εβδομάδα του πήγα ούρων και ήταν όλα πολύ καλά

Ποσό βδομαδων είσαι;;Εγώ μετράω σήμερα 10+5 μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/11/2021 at 12:06 ΜΜ, ο/η Christipel είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Από ότι βλέπω είμαι η πρώτη που θα κάνω την αυχενική διαφάνεια στις 29/11.. πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι είμαι 12 εβδομαδες και 5 ημερων. Τα συμπτώματα μου έχουν ελαττωθεί αλλά όχι τελείως.μου έκοψε το φολικό οξύ,την προγεστερόνη και την οιστραδιόλη και ξεκίνησα σίδηρο και ασβέστιο..σήμερα έκανα την εξεταση papp-a και βλεπουμεεεε..το τι άγχος μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της αυχενικής δεν λέγεται...!!😟 

Περιμένω πως και πως αυτήν την μέρα να μου κόψει όλες αυτές τις ορμόνες πραγματικά!!! Δεν αντέχω άλλο!!! Γενικά από κίνηση πως πας;; Σηκώνεσαι καθόλου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...