Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη πρώτη προσπάθεια


Ευδοκία.Κ.

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!Μπήκα σε αυτό το φόρουμ για να συνομιλησω με οποία βρίσκεται στην ίδια η παρόμοια διαδικασία με εμένα.Ειμαι 29 χρόνων.. Προσπαθούμε για παιδακι χονδρικά 5 χρόνια.Τα τελευταία 2 χρόνια είχα δύο εξωμητρια με διάστημα 1 χρόνου μεταξύ τους και δυστυχώς έχασα και τις 2 σάλπιγγες.Μολις τελειωσαμε την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικης ο οποίος απετυχε αν και είχε εξαιρετικές προδιαγραφές σύμφωνα με τους γιατρούς και τους εμβρυολογους.Ειμαι να σκάσω.. που να βρω κουράγιο να συνεχίσω πια..πόσο μάλλον τόσα χρήματα.Ενα γιατί με ταλαιπωρεί.. γιατί ενώ όλοι μου έλεγαν ότι είναι το θέμα μου οι σάλπιγγες,συναντάω και άλλα προβλήματα..Πόσο θα δοκιμαστούν πια οι αντοχές μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ευδοκία.Κ. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Μπήκα σε αυτό το φόρουμ για να συνομιλησω με οποία βρίσκεται στην ίδια η παρόμοια διαδικασία με εμένα.Ειμαι 29 χρόνων.. Προσπαθούμε για παιδακι χονδρικά 5 χρόνια.Τα τελευταία 2 χρόνια είχα δύο εξωμητρια με διάστημα 1 χρόνου μεταξύ τους και δυστυχώς έχασα και τις 2 σάλπιγγες.Μολις τελειωσαμε την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικης ο οποίος απετυχε αν και είχε εξαιρετικές προδιαγραφές σύμφωνα με τους γιατρούς και τους εμβρυολογους.Ειμαι να σκάσω.. που να βρω κουράγιο να συνεχίσω πια..πόσο μάλλον τόσα χρήματα.Ενα γιατί με ταλαιπωρεί.. γιατί ενώ όλοι μου έλεγαν ότι είναι το θέμα μου οι σάλπιγγες,συναντάω και άλλα προβλήματα..Πόσο θα δοκιμαστούν πια οι αντοχές μας;

Κορίτσι μου καλησπέρα....σε καταλαβαίνω απόλυτα....κατ' αρχάς να σου πω ότι υπάρχει ήδη θέματα κι στο φόρουμ "μανουλες εξωσωματικής 2022" είμαστε πολλές οι κοπέλες εκεί που μιλάμε και δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη...... Δυστυχώς τα ποσοστά στην εξωσωματική ακόμα και με τέλειες συνθήκες δεν ξεπερνά το 50%.... όμως είσαι πολύ μικρή και θα τα καταφέρεις σίγουρα.....

Ο σύντροφός σου έχει ελεγχθεί??? Έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις που απαιτούνται????

Θα σου πω ότι ο αγώνας της εξωσωματικής είναι μακρύς και κουραστικός... όμως να θυμάσαι ότι είναι αυτός που στο τέλος θα σου δώσει το θαύμα.....

Σήμερα μπορείς να κλάψεις για το αποτέλεσμα....αύριο όμως πρέπει να σηκωθείς να πάρεις αγκαλιά τον άντρα σου και να δείτε αν θέλετε να προσπαθήσετε για το θαύμα.....

Μπες στην ομάδα που σου έγραψα πιο πάνω να σου μιλήσουν και άλλα κορίτσια.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα....σε καταλαβαίνω απόλυτα....κατ' αρχάς να σου πω ότι υπάρχει ήδη θέματα κι στο φόρουμ "μανουλες εξωσωματικής 2022" είμαστε πολλές οι κοπέλες εκεί που μιλάμε και δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη...... Δυστυχώς τα ποσοστά στην εξωσωματική ακόμα και με τέλειες συνθήκες δεν ξεπερνά το 50%.... όμως είσαι πολύ μικρή και θα τα καταφέρεις σίγουρα.....

Ο σύντροφός σου έχει ελεγχθεί??? Έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις που απαιτούνται????

Θα σου πω ότι ο αγώνας της εξωσωματικής είναι μακρύς και κουραστικός... όμως να θυμάσαι ότι είναι αυτός που στο τέλος θα σου δώσει το θαύμα.....

Σήμερα μπορείς να κλάψεις για το αποτέλεσμα....αύριο όμως πρέπει να σηκωθείς να πάρεις αγκαλιά τον άντρα σου και να δείτε αν θέλετε να προσπαθήσετε για το θαύμα.....

Μπες στην ομάδα που σου έγραψα πιο πάνω να σου μιλήσουν και άλλα κορίτσια.....

 

Καλημέρα κορίτσι μου..Σε ευχαριστώ για την κατατόπιση..θα μπω και σε εκείνο το θέμα.Οσο αφορά τον σύζυγο,ναι..εξαντλήσαμε όλες τις εξετάσεις που μας ζητηθηκαν μέχρι στιγμής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ευδοκία.Κ. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Μπήκα σε αυτό το φόρουμ για να συνομιλησω με οποία βρίσκεται στην ίδια η παρόμοια διαδικασία με εμένα.Ειμαι 29 χρόνων.. Προσπαθούμε για παιδακι χονδρικά 5 χρόνια.Τα τελευταία 2 χρόνια είχα δύο εξωμητρια με διάστημα 1 χρόνου μεταξύ τους και δυστυχώς έχασα και τις 2 σάλπιγγες.Μολις τελειωσαμε την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικης ο οποίος απετυχε αν και είχε εξαιρετικές προδιαγραφές σύμφωνα με τους γιατρούς και τους εμβρυολογους.Ειμαι να σκάσω.. που να βρω κουράγιο να συνεχίσω πια..πόσο μάλλον τόσα χρήματα.Ενα γιατί με ταλαιπωρεί.. γιατί ενώ όλοι μου έλεγαν ότι είναι το θέμα μου οι σάλπιγγες,συναντάω και άλλα προβλήματα..Πόσο θα δοκιμαστούν πια οι αντοχές μας;

Μην χανεις το κουραγιο σου κ την ψυχραιμια σου.Γνωριζω ειναι δυσκολος δρομος για ολες μας κ ειδικα οταν μετα απο προσπαθεια ειτε 1 ή 2....5 παιρνεις ενα αρνητικο αποτελεσμα αλλά κουραγιο!θα πικρενεσαι ,θα κλαις,θα αναρρωτιεσαι γιατιιι,ομως δεν θα παρεις απαντησεις κ να μην χασεις τις ελπιδες σου,εισαι μικρη.στο τελος ομως θα τα καταφερετε με τον αντρα σου δεμενοι στηριγμα ο ενας για τον αλλον☺.καλη επιτυχια συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Star1978 είπε:

Μην χανεις το κουραγιο σου κ την ψυχραιμια σου.Γνωριζω ειναι δυσκολος δρομος για ολες μας κ ειδικα οταν μετα απο προσπαθεια ειτε 1 ή 2....5 παιρνεις ενα αρνητικο αποτελεσμα αλλά κουραγιο!θα πικρενεσαι ,θα κλαις,θα αναρρωτιεσαι γιατιιι,ομως δεν θα παρεις απαντησεις κ να μην χασεις τις ελπιδες σου,εισαι μικρη.στο τελος ομως θα τα καταφερετε με τον αντρα σου δεμενοι στηριγμα ο ενας για τον αλλον☺.καλη επιτυχια συντομα!

Είμαστε πολλές...Κάπου κάπου τρελενεσαι,μετά συνέρχεσαι και συνεχίζεις.. Άλλωστε ποιος είπε ότι η ζωή είναι εύκολη;Καλή επιτυχία εύχομαι και εγώ σε όλες μας μέσα απ την καρδιά μου...και σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...