Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ναντινάκι μου!!!!! Αχ με το καλό !!! Έφτασε η ώρα!! Ο,τι είναι καλύτερο για το μωράκι θα γίνει! Εσύ απλά εμπιστεύεσαι το γιατρό! Μέχρι εδώ που έφτασες δεν μπορούσες να τα πας πιο καλά! αυτο να θυμάσαι! Τώρα απλά θα περιμένεις να βγει ο μπόμπιρας! Να είσαι δυνατή ,μαχητική κι όλα θα πάνε καλά όπως και να βγει ο μικρούλης σας!!! Μόλις τακτοποιηθεις και νιώσεις καλά να μας στείλεις! Μην πιεστεις!!! 💪💪💪💪💪💪💪💪🙏🙏🙏🙏🙏♥️♥️♥️♥️♥️ Προς το παρόν χάιδευε κοιλίτσα γιατί ο μικρός μόνο για δύο μερουλες θα είναι μέσα σε αυτή! Μετά θα έρθει στην αγκαλιτσα σου!! 🤰🤰🤰🤰🤰

Ευχαριστώ πολύ Διονη μου, μου δίνεται απίστευτα πολύ θετική ενέργεια απ' την πρώτη στιγμή! 

Θα σπρώξω μια για όλες μας😉

Με κλωτσαει και σκέφτομαι ότι είναι οι τελευταίες στιγμές μέσα στην κοιλιά μου εγώ και αυτός😭❤️🥰.

Σήμερα και αύριο θα προσπαθήσω να είμαι απόλυτα ήρεμη να αφιερωθω σε αυτές τις τελευταίες στιγμές!

Επίσης θα κανονίσω να κάνουμε κάτι όμορφο με τον αντρουλη μου οι 2 μας γιατί από Παρασκευή θα έρθει το πλασματακι μας και θα είμαστε 3! (4 βασικά αν με ακούσει το σκυλι μου μπορεί να με διώξει απ' το κρεβάτι😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Ναι εννοείται! Έχει ενημερωθεί και το νοσοκομείο! Βασικά πάω με καισαρική αλλά όχι τόσο προγραμματισμένα! Οπότε κ κάτι να τύχει θα υπάρχει ο κόσμος που χρειάζεται..δεν το φοβάμαι αυτό! Γενικά το έχω πάρει απόφαση ότι θα είμαστε λίγο της  τελευταίας στιγμής.

Ξέρεις είναι κ όλη αυτή η κατάσταση με τον κοβιντ και φοβάται και αυτός...έρχεται στο επισκεπτηριο αλλά ούτε την μάσκα βγάζει ούτε με τα χέρια μ ακουμπάει..τι να κάνει κ αυτός..

Λογικό κι αυτός μωρε νιώθει ευθύνη...

Άντε όλο το νοσοκομείο βλέπω να περιμένει αυτά τα τριδυμάκια!!!! 🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Για μένα φτάνει η ώρα🙏🙏🙏. Μόλις γύρισα απ' το γιατρό ο μπεμπουλης μεγαλώνει, ο τράχηλος έχει μαλακώσει αλλά είναι ψηλά ακόμα παρόλο που έχει το κεφαλάκι του κάτω. Αποφασισαμε να μπω με πρόκληση Παρασκευή πρωί θα είμαι 40 εβδομάδες. Ελπίζουμε φυσικά να τα καταφέρουμε φυσιολογικά είναι μεγάλο μωράκι, το υπολογίζουμε 3500-3900! Δεν ξέρω πως θα είναι η εξέλιξη αλλά θα το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους για φυσιολογικό τοκετό τώρα αν δεν γίνει σημασια έχει να γεννηθεί με ασφάλεια ο μπεμπουλης μας μόνο αυτό με νοιάζει. Ελπίζω να έκανα το καλύτερο για αυτόν 10 μήνες τώρα και να τον φέρω στον κόσμο με ασφάλεια.

Εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω και συνέλθω απ' την γέννα. Πάω με πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία. είμαι σίγουρη ότι όλες θα τα καταφέρουμε περίφημα!

Μπράβο κοριτσάκι μου! Εύχομαι ό,τι καλύτερο για εσένα κ για τον μπεμπάκο σας! Μετράς ημέρες για να τον πάρεις αγκαλίτσα! Όλα τα καλά κ όμορφα να πέσουν πάνω σας! Όταν μπορέσεις γράψε μας τα νεότερα! 🥰💚🧿🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Αχ διαβάζω για τη συχνοουρια και πραγματικά τρελαίνομαι γιατί κι εγώ παθαίνω τα ίδια. Λες και είμαι ρυθμισμένη να ξυπνάω ανά μία ώρα. Ούτε ξυπνητηρι να είχα καταπιεί!! 🤣🤣🤣

Αυτό όμως που μου σπάει τα νεύρα είναι η μέση μου..έχω τρελό πόνο! Κι εσείς έτσι πονάτε;;;χτες το βράδυ έβαλα τα κλάματα από τον πόνο...ήπια και ντεπον....το είπα στο γιατρό αλλά δεν μου είπε κάτι γι'αυτό...είναι λογικό;;;

 

Χρήσιμη η συμβουλή της @Marakiii για τα καλοριφέρ.....γιατί χτες πήγα να με δει ο γιατρός και μου είπε ότι μάλλον Δευτέρα θα μου κάνουν εισαγωγή κι εμένα ! Τελείως προληπτικά να είμαι υπό παρακολούθηση...και λογικά θα γεννήσω μετά την καθαρά Δευτέρα! Οπότε λογικά περίπου 1μιση εβδομάδα θα είμαι μέσα.... 

Όμως κι εγώ κι ο άντρας.μου είμαστε πολύ προβληματισμένοι...στον καρδιοτοκογραφο δε φαίνονται συσπάσεις κι ο τράχηλος μου έχει καλό μήκος...με καισαρική θα γεννήσω και ναι έχω πολλά άλλα θεματακια από πίσω αυτά τα ξέραμε...αλλά να κάτσω μέσα μιάμιση ολόκληρη εβδομάδα;;;;;αυτό δεν το περίμενα! Ωστόσο, σίγουρα θα μου πει τη Δευτέρα...φυσικά θα πάω προετοιμασμένη με μια πιτζάμα κοντά και τα άλλα θα Μ τα φέρουν μετά..🤷🤷🤷🤷 τι να πω;;; Ωστόσο η μπεμπουλα μας είναι μια χαρά !! Έχει φτάσει 2800 γρ...... !! 

Από κερασματακια εγώ θα κάνω μπισκοτάκια με ζαχαρόπαστα...κι εγώ είχα ακούσει τις μπομπονιέρες γέννας....αλλά εδώ παίζει πολύ και αυτό το μπισκοτάκι με τα διάφορα σχέδια πάνω... Και φυσικά και απλά ένα απλό γλυκάκι! 

 

 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου κοριτσάκι μου!! Έφτασες μέχρι εδώ, το μωράκι σου είναι τέλειο στα κιλάκια της και τώρα να γεννηθεί που λέει ο λόγος δε θα έχει κανένα θέμα η μπουμπου!!🥰

Ο τράχηλός σου έχει καλό μήκος και δεν έχεις συσπάσεις γιατί δεν είναι ακόμα η ώρα να βγει η μπεμπούλα..είναι νωρίς..αλλά αφού θα πάτε με καισαρική δε σε πειράζει αυτό!!

Καταλαβαίνω τη ξενέρα σου που θα κάνεις εισαγωγή και δε θα'σαι σπιτάκι σου με τον άντρα σου, αλλά σκέψου ότι θα μπεις για καλό, θα κάτσεις κάποιες μέρες και με΄τα θα γυρίσετε σπίτι με το μπεμπάκι σας!!! Αυτό είναι που έχει σημασία😍 και είπαμε όσο είσαι εκεί θα σου κάνουμε παρέα όπως και στο @Marakiii..άσε που ο άντρας σου και όλοι θα σε έχουν στα ώπα ώπα😇

Αχ εμένα η μέση μια φορά με πόνεσε μόνο ένα βράδυ πριν 2-3 μέρες..αλλά ούτε στο Θοδωρή είχα τέτοιο θέμα..αντίθετα αυτό που έχω τώρα κ είναι άσχημο, είναι να νιώθω το μωρό να με πιέζει κάτω κ πέραν του ότι κατουριέμαι, τσούζει και πονάω κι όλας καμιά φορά από την πίεση..και εκτός αυτού χτυπάει και πίσω και νιώθω σαν να θέλω κακα(σορρυ)..αυτό είναι το πιο ενοχλητικό μου σύμπτωμα αυτή την περίοδο😔

Συν ότι μου ανεβαίνουν συνέχεια υγρά(παλινδρόμηση νομίζω λέγεται το είχα κ την άλλη φορά) και δε μπορώ να ξαπλώνω ούτε να είμαι γυρισμένη από τη μία πλευρά, είναι πολύ άσχημο αυτό το συναίσθημα κ νιώθω ότι θα κάνω εμετό κάθε φορά..αλλά κοντεύουμε τώρα οπότε υπομονή...

Κερασματάκια εσύ σε τι θέμα θα κάνεις?? Σκέφτομαι κι εγώ να κάνω κάτι για να στείλω στη δουλειά μου στο Λονδίνο, γιατί σταμάτησα και δεν πρόλαβα να τους χαιρετήσω όπως ήθελα..από κοριτσίστικα θέματα μου αρέσουν πολλά..κύκνος, ουράνιο τόξο, μπαλαρίνα, πατουσάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δεν εψμχω προλάβει να σας απαντήσω αυτές τις μέρες ήταν λίγο δύσκολες ο μικρός μ είχε πολύ γκρίνια..είναι κ μόνιμος πέρα δώθε αυτές τις μέρες επειδή δεν μπορώ να τον κρατάω εγω κ εχει βγει από τους ρυθμούς του..Ζηλεύουμε κ αρκετουτσικα για την αδερφούλα ειχα όλα τα ρουχακια της διπλωμένα στην τραπεζαρία κ μόλις τα ειδε τα πήρε κ τα πέταξε όλα στο πάτωμα βέβαια ήταν κ ενα δικό τ μπλουζάκι μαζί αυτό μόλις το ειδε το ξανα μαζεψε..🤣🤣🤣καταλαβαίνετε τι εχει να γίνει, προσπαθώ να του μιλάω πολύ αλλά του φαίνεται κ περίεργο γτ με βλέπω κ συνέχεια στο κρεβάτι αυτές τις μέρες!!!

Σήμερα είχαμε κ το επαναληπτικό doppler ευτυχώς όλα καλά είναι 2.570 η μικρή μας αυριο μπαίνω 35η εβδομάδα τελικά οι παλμοί που ανέβαζε ήταν από την καφεΐνη από ότι μ είπε ο γιατρός οπότε καφες κ αναψυκτικά τελος..🙄🙄🙄και τα αμνιακα ήταν μια χαρά αυτή τη φορά με τη διατροφή βέβαια να πω την αλήθεια μ αφού ήταν όλα καλά έκανα ατασταλια έφαγα στα MC Donald έτσι βρε κορίτσια να παρω μια ανάσα χα χα χα...🤗🤭🤭🤭

 

Υπομονή με τον μικρούλη..στην αρχή θα τις έχετε αυτές τις ζήλειες αλλά θα περάσει θα την αγαπάει και την προσέχει!! Μίλα του και δίνε του παραπάνω προσοχή από πριν..έτσι λένε ότι πρέπει να τους δίνεις παραπάνω προσοχή όταν έρθει το άλλο για να μη νιώσουν ότι χάνουν τη μαμά!!

Τέλεια η μικρούλα και τα κιλάκια και οι παλμοί και το αμνιακό μπράβο!! Μη νιώθεις τύψεις για τα μακ, κι εγώ τρώω συνέχεια χαχα😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τα μπισκοτάκια που ειχα φτιάξει σε μια φίλη μ και αν προλαβω θελω να φτιάξω και για εμάς είναι αυτά...απλά τα φτιάχνεις καμια εβδομαδα νωριτερα οποτεδεν ξερω πως θα μας πάει και αν θα προλάβω να τα κάνω και λέω ας πάρω τουλάχιστον τα σοκολατένια...

https://www.eshopfairytale.gr/index.php/el/birth/dm15-detail

received_2697289483695342.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Για μένα φτάνει η ώρα🙏🙏🙏. Μόλις γύρισα απ' το γιατρό ο μπεμπουλης μεγαλώνει, ο τράχηλος έχει μαλακώσει αλλά είναι ψηλά ακόμα παρόλο που έχει το κεφαλάκι του κάτω. Αποφασισαμε να μπω με πρόκληση Παρασκευή πρωί θα είμαι 40 εβδομάδες. Ελπίζουμε φυσικά να τα καταφέρουμε φυσιολογικά είναι μεγάλο μωράκι, το υπολογίζουμε 3500-3900! Δεν ξέρω πως θα είναι η εξέλιξη αλλά θα το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους για φυσιολογικό τοκετό τώρα αν δεν γίνει σημασια έχει να γεννηθεί με ασφάλεια ο μπεμπουλης μας μόνο αυτό με νοιάζει. Ελπίζω να έκανα το καλύτερο για αυτόν 10 μήνες τώρα και να τον φέρω στον κόσμο με ασφάλεια.

Εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω και συνέλθω απ' την γέννα. Πάω με πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία. είμαι σίγουρη ότι όλες θα τα καταφέρουμε περίφημα!

Καλησπέρα Ναντινάκι!!🌸

Ήθελα κι εγώ να σου στείλω να ρωτήσω τι έγινε με το γιατρό!!

Αν και μπορείς να περιμένεις και μετά τις 40, εγώ θα σου πω κάνε ό,τι νιώθεις!! Κι εγώ είχα μπει για πρόκληση στο μικρούλη γιατί στο τέλος θυμάμαι δεν άντεχα άλλο!! 40+1 γέννησα εγώ!! 

Κορίτσι μου έχεις κάνει το καλύτερο όπως λες και θα γεννήσεις ένα τελειόμηνο μωράκι δεν έχεις να αγχώνεσαι για τίποτα!!💙💙 Και θα τα καταφέρετε για φυσιολογικό!!

Απόλαυσε τις τελευταίες μέρες...κι εμείς έτσι θυμάμαι το προηγούμενο βράδυ πριν μπω, είχαμε πάει με τον άντρα μου για ποτάκι παραλιακή να χαρούμε το τελευταίο βράδυ μόνοι μας😊🍸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Για μένα φτάνει η ώρα🙏🙏🙏. Μόλις γύρισα απ' το γιατρό ο μπεμπουλης μεγαλώνει, ο τράχηλος έχει μαλακώσει αλλά είναι ψηλά ακόμα παρόλο που έχει το κεφαλάκι του κάτω. Αποφασισαμε να μπω με πρόκληση Παρασκευή πρωί θα είμαι 40 εβδομάδες. Ελπίζουμε φυσικά να τα καταφέρουμε φυσιολογικά είναι μεγάλο μωράκι, το υπολογίζουμε 3500-3900! Δεν ξέρω πως θα είναι η εξέλιξη αλλά θα το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους για φυσιολογικό τοκετό τώρα αν δεν γίνει σημασια έχει να γεννηθεί με ασφάλεια ο μπεμπουλης μας μόνο αυτό με νοιάζει. Ελπίζω να έκανα το καλύτερο για αυτόν 10 μήνες τώρα και να τον φέρω στον κόσμο με ασφάλεια.

Εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω και συνέλθω απ' την γέννα. Πάω με πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία. είμαι σίγουρη ότι όλες θα τα καταφέρουμε περίφημα!

Mε το καλό κοριτσάκι μου, όλα να σου έρθουν βολικά και να έχεις μια εύκολη γέννα και μια πανέμορφη εμπειρία τοκετού!!! ❤️

Όπως λες, θετική ενέργεια και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά.

Περιμένουμε νέα σου....  ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Μωρέ αυτά τα σχεδιακια είναι υπέροχα ειναι αλήθεια!! Για αυτό και εγώ λέω μήπως παραγγείλω μερικά ίσα ίσα να τα έχω σπίτι να τα βλέπω να τα χαίρομαι!! 

Εγώ κοιμάμαι από την αριστερή πλευρά του κρεβατιού επειδή το μπάνιο είναι πιο κοντά!!! 😂😂😂😂 Στον ύπνο όμως τις τελευταίες μέρες με βολεύει να κοιμάμαι από τη δεξιά μεριά γιατί από την αριστερή νιώθω σαν να μουδιαζει το πόδι που είχα χτυπήσει!! Βέβαια για να γυρίσω από την άλλη και να σηκωθώ άθλος αλλά σκέφτομαι και λέω 2 εβδομάδες ακόμα!! 

Χα χα χα πολυ πρακτική η αριστερή μεριά αμα είναι πιο κοντά το μπάνιο έχεις απόλυτο δίκιο!!!🤣🤣🤣Υπομονή κοντεύει κ καιρός για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αλήθεια;φτιάχνεις μόνη σου? Οπότε έχω μπλέξει με ζαχαρόπαστα δεν τα έχω καταφέρει!! Μπράβο σου! Θα είναι και ωραία ασχολία να το κάνεις μετά παιδάκια σου!!!

Ωραία κοριτσάκι μου εάν τα βρεις στείλε λινκ ναι....θα μου άρεσε να έχω και σοκολατάκια...είμαι και της σοκολάτας  🤣🤣🤣🤣 

Τυχερή!!! Φτου φτου να συνεχίσεις έτσι μέχρι τέλους!!

 

Ναι να σου πω την αλήθεια μου αρέσει πολύ η ζαχαροπαστα φτιάχνω και τούρτες με βρωσιμα ζωακια ειχα κανει στον μικρος μ την πρώτη τ τουρτα με το γουινι ήταν πολύ ωραία αλλά θέλει πολύ χρόνο...πράγμα που δεν διαθέτω και πολυ πλέον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Κορίτσι μου τι ωραία που είναι όλα καλά με το μωράκι σου!! ❤️❤️❤️❤️ Λίγο υπομονή ακόμα με τη διατροφή λίγο μας έμεινε!! 

Αχ μωρέ ο μικρούλης σου!! Λογικό να ζηλεύει!! Μπορεί να δεις να βγάζει και μια επιθετικότητα απέναντι σου!! Προσπάθησε όσο μπορεις να είσαι κοντά του, να μην νιώθει παραμελημένος!! Δύσκολο το ξέρω τώρα που είσαι ξάπλα αλλά παρτον πχ να διαβάσετε ένα παραμύθι μαζί στο κρεβάτι!!  

Ναι μωρέ ο καημενοηλης μου ζηλεύει τον είχα μάθει κ εγω επειδή έλειπε πολλές ώρες ο άντρας μ να καθόμαστε κατω και να παίζουμε και τώρα του βγαίνει σε επιθετικοτητα χτυπάει κανει ζημιές και πάλι ασχολούμαι μαζί του δεν είμαι και συνέχεια ξαπλα γτ με ένα παιδί και χωρίς και πολυ βοηθεια δεν είναι εύκολο...ελπίζω να βρούμε τους ρυθμούς μας μόλις έρθει η μπέμπα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Για μένα φτάνει η ώρα🙏🙏🙏. Μόλις γύρισα απ' το γιατρό ο μπεμπουλης μεγαλώνει, ο τράχηλος έχει μαλακώσει αλλά είναι ψηλά ακόμα παρόλο που έχει το κεφαλάκι του κάτω. Αποφασισαμε να μπω με πρόκληση Παρασκευή πρωί θα είμαι 40 εβδομάδες. Ελπίζουμε φυσικά να τα καταφέρουμε φυσιολογικά είναι μεγάλο μωράκι, το υπολογίζουμε 3500-3900! Δεν ξέρω πως θα είναι η εξέλιξη αλλά θα το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους για φυσιολογικό τοκετό τώρα αν δεν γίνει σημασια έχει να γεννηθεί με ασφάλεια ο μπεμπουλης μας μόνο αυτό με νοιάζει. Ελπίζω να έκανα το καλύτερο για αυτόν 10 μήνες τώρα και να τον φέρω στον κόσμο με ασφάλεια.

Εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω και συνέλθω απ' την γέννα. Πάω με πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία. είμαι σίγουρη ότι όλες θα τα καταφέρουμε περίφημα!

Κοριτσακι μου με το καλό να έρθει ο μπεμπακος σας!!!Φυσικά και έχεις κάνει το καλύτερο για αυτόν...Σε καταλαβαίνω που θα μπεις με πρόκληση δεν είναι εύκολο να φτάσεις μέχρι 40 εβδομάδων...Εισαι μια ανάσα από τον απόλυτη αγαπη να χορτασετε πολλές αγκαλίτσες γτ μεγαλώνουν τόσο γρηγορα!!!!🥰🥰🥰🥰εύχομαι έναν εύκολο τοκετό και γρηγορα τοκετό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Νταξει γέλασα με το μικρό χαχαχαχαχαχα λέει μάζεψε το δικό του πάλι χαχαχαχα 

Θα τρελαθώ!!! Καλά τώρα δεν καταλαβαίνει τι είναι αυτό που θα έρθει! Όμως όταν θα την έχει εκεί και θα παίζουν μαζί θα είναι πανευτυχής σιγά σιγά θα συνηθίσει!! 

Μπράβο για κιλακια της μπεμπούλα και για το ότι βγήκε καλο το ντόπλερ! Τώρα νομίζω μπορείς να ηρεμήσεις και να ευχαριστηθείς τις λίγες βδομαδουλες που έμειναν! Καλά έκανες με τα mac Donald μη σκας!!!

Είναι πολυ ζουζουνακι απλά φοβάμαι ότι δεν θα μπορώ να τον αφήνω δευτερόλεπτο μόνο του μαζί της γράψει γίνει πολύ ζωηρουλης ρλπθζω να ηρεμησει🙏🙏🙏

Ναι η αλήθεια είναι πως ηρέμησα γτ ειχα ένα άγχος για την καρδούλα της που έκανε κάποιες συστολες τωρα αφού ήταν από τον καφέ θα κάνουμε υπομονή κοντεύουμε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Υπομονή με τον μικρούλη..στην αρχή θα τις έχετε αυτές τις ζήλειες αλλά θα περάσει θα την αγαπάει και την προσέχει!! Μίλα του και δίνε του παραπάνω προσοχή από πριν..έτσι λένε ότι πρέπει να τους δίνεις παραπάνω προσοχή όταν έρθει το άλλο για να μη νιώσουν ότι χάνουν τη μαμά!!

Τέλεια η μικρούλα και τα κιλάκια και οι παλμοί και το αμνιακό μπράβο!! Μη νιώθεις τύψεις για τα μακ, κι εγώ τρώω συνέχεια χαχα😇

Προσπαθώ απλά τώρα που είμαι ξάπλα είναι λίγο δύσκολο έχει και πολύ αδυναμία στον μπαμπά του και τώρα που έχει άδεια από τη δουλειά έχει κολλήσει πάνω του και πιστεύω θα είναι λίγο δύσκολο οταν θα έρθει το μωρό και θα πρέπει να λείπει παλι για αρκετές ώρες!!!Λογο οι πρώτες μέρες πιστεύω θα είναι δύσκολες που θα ειμαι από τον τοκετό μετά έχω βρει να του πάρω πλαστελίνες αυτοκολλητα και κάποια ακόμα βιβλιαράκια δραστηριοτήτων για να ασχολούμαι περισσότερο μαζί του και να μην ζηλεύει...ελπίζω να είναι ήσυχη η μπουμπού όπως ήταν ο μικρος μ και να βρούμε γρήγορα τους ρυθμούς μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nantinaki 

να πάνε όλα καλά να υποδεχτείτε μπαμπάς και μαμά το μωράκι σας 💙💙💙💙💙💙🤱🤱🤱🤱🤱 

 

@iovnn να σας ζήσει το μπεμπακι σας! Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά εν τέλη! Να είναι πάντα καλοτυχο κ ευτυχισμένο ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🎉🎉🎉🎉🧸💛🎉🤱 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

@Nantinaki 

να πάνε όλα καλά να υποδεχτείτε μπαμπάς και μαμά το μωράκι σας 💙💙💙💙💙💙🤱🤱🤱🤱🤱 

 

@iovnn να σας ζήσει το μπεμπακι σας! Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά εν τέλη! Να είναι πάντα καλοτυχο κ ευτυχισμένο ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🎉🎉🎉🎉🧸💛🎉🤱 

Ευχαριστούμε πολύ!!!

Πώς είσαι χρυσά μου είσαι καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ Διονη μου, μου δίνεται απίστευτα πολύ θετική ενέργεια απ' την πρώτη στιγμή! 

Θα σπρώξω μια για όλες μας😉

Με κλωτσαει και σκέφτομαι ότι είναι οι τελευταίες στιγμές μέσα στην κοιλιά μου εγώ και αυτός😭❤️🥰.

Σήμερα και αύριο θα προσπαθήσω να είμαι απόλυτα ήρεμη να αφιερωθω σε αυτές τις τελευταίες στιγμές!

Επίσης θα κανονίσω να κάνουμε κάτι όμορφο με τον αντρουλη μου οι 2 μας γιατί από Παρασκευή θα έρθει το πλασματακι μας και θα είμαστε 3! (4 βασικά αν με ακούσει το σκυλι μου μπορεί να με διώξει απ' το κρεβάτι😂)

Χαχαχχαχα κλαίω με το σκυλακιιιι 🤣🤣🤣  να περάσετε τέλεια κορίτσι μου ο,τι κάνετε!!! ♥️♥️ Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Είναι πολυ ζουζουνακι απλά φοβάμαι ότι δεν θα μπορώ να τον αφήνω δευτερόλεπτο μόνο του μαζί της γράψει γίνει πολύ ζωηρουλης ρλπθζω να ηρεμησει🙏🙏🙏

Ναι η αλήθεια είναι πως ηρέμησα γτ ειχα ένα άγχος για την καρδούλα της που έκανε κάποιες συστολες τωρα αφού ήταν από τον καφέ θα κάνουμε υπομονή κοντεύουμε ολες μας!!!

Χαχαχα θα είναι θέμα το ξέρω.... Αλλά θα συνηθίσει .. λίγο στην αρχή θα παιδευτεις...θα θέλει και αυτός το δικό του χειρισμό...μετά όμως θα βρείτε ρυθμούς!! ♥️♥️

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ναι να σου πω την αλήθεια μου αρέσει πολύ η ζαχαροπαστα φτιάχνω και τούρτες με βρωσιμα ζωακια ειχα κανει στον μικρος μ την πρώτη τ τουρτα με το γουινι ήταν πολύ ωραία αλλά θέλει πολύ χρόνο...πράγμα που δεν διαθέτω και πολυ πλέον!!!

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια τα μπισκοτάκια που ειχα φτιάξει σε μια φίλη μ και αν προλαβω θελω να φτιάξω και για εμάς είναι αυτά...απλά τα φτιάχνεις καμια εβδομαδα νωριτερα οποτεδεν ξερω πως θα μας πάει και αν θα προλάβω να τα κάνω και λέω ας πάρω τουλάχιστον τα σοκολατένια...

https://www.eshopfairytale.gr/index.php/el/birth/dm15-detail

received_2697289483695342.jpeg

Εντάξει !!! Σοκ! 😱😱😱😱🤤🤤🤤🤤🤤 Καλέ είναι τέλεια!!! Πώς πιάνει το χέρι σου!!! Είναι φανταστικά! Δεν πίστευα ότι θα είναι τόσο τέλεια όταν μου είπες ότι φτιάχνεις! Μπράβο σου! Δεν πειράζει πάρε τα σοκολατάκια τώρα...εχεις πολλά γενέθλια και γιορτές μπροστά σου να ασχοληθείς με αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!!!

Πώς είσαι χρυσά μου είσαι καλά;

Καλημέρα Ναντινακι μου έχω λίγο χαθεί πάλι γιατί έχω την μικρή μου με απίστευτη γκρίνια κάναμε κ ένα παιδικό εμβόλιο κ έχει κορυφωθεί η κατάσταση 

γενικα όλα καλά ο μπέμπης γύρισε με κεφάλι κάτω κάνω μαθήματα μ την μαία 35+3 σήμερα 

Δευτέρα μπαίνω στον μήνα μου κ έχω γιατρό τυπικό τσεκ κ τελευταίες εξετάσεις αίματος κ ούρων 

 

 

ποτε πέρασε ο καιρός Ναντινακι μου ❤️ Μπήκες από τις πρώτες σ αυτό το νήμα κ τώρα να που θα κρατήσεις το μωράκι σου από τις πρώτες 💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου κοριτσάκι μου!! Έφτασες μέχρι εδώ, το μωράκι σου είναι τέλειο στα κιλάκια της και τώρα να γεννηθεί που λέει ο λόγος δε θα έχει κανένα θέμα η μπουμπου!!🥰

Ο τράχηλός σου έχει καλό μήκος και δεν έχεις συσπάσεις γιατί δεν είναι ακόμα η ώρα να βγει η μπεμπούλα..είναι νωρίς..αλλά αφού θα πάτε με καισαρική δε σε πειράζει αυτό!!

Καταλαβαίνω τη ξενέρα σου που θα κάνεις εισαγωγή και δε θα'σαι σπιτάκι σου με τον άντρα σου, αλλά σκέψου ότι θα μπεις για καλό, θα κάτσεις κάποιες μέρες και με΄τα θα γυρίσετε σπίτι με το μπεμπάκι σας!!! Αυτό είναι που έχει σημασία😍 και είπαμε όσο είσαι εκεί θα σου κάνουμε παρέα όπως και στο @Marakiii..άσε που ο άντρας σου και όλοι θα σε έχουν στα ώπα ώπα😇

Αχ εμένα η μέση μια φορά με πόνεσε μόνο ένα βράδυ πριν 2-3 μέρες..αλλά ούτε στο Θοδωρή είχα τέτοιο θέμα..αντίθετα αυτό που έχω τώρα κ είναι άσχημο, είναι να νιώθω το μωρό να με πιέζει κάτω κ πέραν του ότι κατουριέμαι, τσούζει και πονάω κι όλας καμιά φορά από την πίεση..και εκτός αυτού χτυπάει και πίσω και νιώθω σαν να θέλω κακα(σορρυ)..αυτό είναι το πιο ενοχλητικό μου σύμπτωμα αυτή την περίοδο😔

Συν ότι μου ανεβαίνουν συνέχεια υγρά(παλινδρόμηση νομίζω λέγεται το είχα κ την άλλη φορά) και δε μπορώ να ξαπλώνω ούτε να είμαι γυρισμένη από τη μία πλευρά, είναι πολύ άσχημο αυτό το συναίσθημα κ νιώθω ότι θα κάνω εμετό κάθε φορά..αλλά κοντεύουμε τώρα οπότε υπομονή...

Κερασματάκια εσύ σε τι θέμα θα κάνεις?? Σκέφτομαι κι εγώ να κάνω κάτι για να στείλω στη δουλειά μου στο Λονδίνο, γιατί σταμάτησα και δεν πρόλαβα να τους χαιρετήσω όπως ήθελα..από κοριτσίστικα θέματα μου αρέσουν πολλά..κύκνος, ουράνιο τόξο, μπαλαρίνα, πατουσάκια..

Έλα αγαπάκι μου!! Έχεις δίκιο κορίτσι μου...τα σκέφτομαι πολύ καλύτερα από χτες !!! Βλέπω και το Μαράκι που μπήκε έχει και τα τριδυμακια... Και δεν πρέπει να έχω παράπονο... Αλλά εντάξει... Απλά έστω ας με βάλει να γεννήσω την εβδομάδα μετά την καθαρά Δευτέρα μη με κρατήσει για 14 του μήνα που μου ανέφερε... Αυτό ! Κατά τ αλλά το πρηρα απόφαση!τώρα περιμένουμε την μικρή!!!! Ίσως σε δύο εβδομάδες να την έχουμε αγκαλιά ....αυτό λέγαμε με τον άντρα μου χτες!!! ♥️♥️♥️

Είσαι κι εσύ πολύ τυχερή που δεν έχει μέση!!!! Καλά που είπες για την παλινδρόμηση το έχω κι εγώ αυτό συνέχεια!! Μάλλον το στομάχι μας είναι τόσο πιεσμένο και δεν κατεβαίνουν αυτά που τρώμε κάτω...και ξαναγυρίζουν πάνω...φαντάσου έχω καούρα πια κάθε απόγευμα που δεν είχα...παραμονο λίγο στην αρχή!! 

Αυτό με τα κακακια το ξαναπές πάλι κάπου 🤣🤣 μη ζητάς συγγνώμη καλέ!!! Τόσα έχουμε πάθει όλες!!! Εντωμεταξύ το παθαίνεις πιο έντονα αν γυρίζει η μπέμπα;;;;; Εγώ αν νιώσω ότι η μπέμπα κάνει μια βαθιά κίνηση μετά από λίγο με πιάνει για τουαλέτα! Να σου πω κάτι;;; Δεν πειράζει!!!!!! Καλύτερα έτσι!! Αφού δεν έχεις συμπτώματα δυσκοιλιότητας που θα ήταν χειρότερο!!! Καλύτερα αυτό!!!! Χαχαχαχα 

Για τα μπισκοτάκια στέλνω φωτογραφία να τα δεις ..θα ήταν ωραία ιδέα να κεράσεις κι εσύ στη δουλειά σου...κι εγώ πιο πολύ για το σπίτι τα παίρνω στο νοσοκομείο ποιος να έρθει...στις νοσοκόμες και μαίες λέω να πάρω ένα κουτί γλυκά απλά....🤣 

IMG_20220109_193019_314.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα Ναντινακι μου έχω λίγο χαθεί πάλι γιατί έχω την μικρή μου με απίστευτη γκρίνια κάναμε κ ένα παιδικό εμβόλιο κ έχει κορυφωθεί η κατάσταση 

γενικα όλα καλά ο μπέμπης γύρισε με κεφάλι κάτω κάνω μαθήματα μ την μαία 35+3 σήμερα 

Δευτέρα μπαίνω στον μήνα μου κ έχω γιατρό τυπικό τσεκ κ τελευταίες εξετάσεις αίματος κ ούρων 

 

 

ποτε πέρασε ο καιρός Ναντινακι μου ❤️ Μπήκες από τις πρώτες σ αυτό το νήμα κ τώρα να που θα κρατήσεις το μωράκι σου από τις πρώτες 💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Χρύσα μου με το καλό κοντεύεις κ εσύ...Αχ αυτά ρα ζουζουνια μας με τη γκρίνια και εμενα αυτές τις μέρες χαμός γίνεται....

Εχω στεναχωρηθει η αλήθεια είναι πολυ βρε κορίτσια εμενα αυτές τις μέρες και παρότι συνέχεια του δίνω προσοχή κ ασχολούμαι μαζί του δεν με θέλει καθολου σημερα μ το είπε κιόλας ότι δεν με θέλει γτ έχω το μωρό στην κοιλίτσα μου...😭😭😭

Πολυ δύσκολο ένα δεύτερο μωράκι καμια σχέση με το πρώτο δυστυχώς μπαίνουν οι τύψεις στη μέση δεν μπορώ να τον βλέπω να κάνει έτσι τον καημενουλη μ και του μιλάω πολύ προσπαθώ να του εξηγήσω ότι τον αγαπάω τόσο πολύ αλλά είναι συνέχεια σε υπερένταση...😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Χρύσα μου με το καλό κοντεύεις κ εσύ...Αχ αυτά ρα ζουζουνια μας με τη γκρίνια και εμενα αυτές τις μέρες χαμός γίνεται....

Εχω στεναχωρηθει η αλήθεια είναι πολυ βρε κορίτσια εμενα αυτές τις μέρες και παρότι συνέχεια του δίνω προσοχή κ ασχολούμαι μαζί του δεν με θέλει καθολου σημερα μ το είπε κιόλας ότι δεν με θέλει γτ έχω το μωρό στην κοιλίτσα μου...😭😭😭

Πολυ δύσκολο ένα δεύτερο μωράκι καμια σχέση με το πρώτο δυστυχώς μπαίνουν οι τύψεις στη μέση δεν μπορώ να τον βλέπω να κάνει έτσι τον καημενουλη μ και του μιλάω πολύ προσπαθώ να του εξηγήσω ότι τον αγαπάω τόσο πολύ αλλά είναι συνέχεια σε υπερένταση...😔😔

Αχ βρε κορίτσι μου δν έχω κ κάτι να σε συμβουλέψω που έχουμε συνομήλικα 

εμενα είναι το άκρως αντίθετο αλλά μην νομίζεις κ αυτό εμένα με τρομάζει 😅🤣 

Όμως όλες οι συμπεριφορές είναι φυσιολογικές για τ παιδάκια μας ειδικά που είναι τόσο μικρά! 
κατανοηση κ πολλή αγάπη θέλει όπως ακριβώς κανεις ❤️
 

αν σ ανησυχεί πολύ δν είναι κακό ούτε είναι ταμπού να μιλήσεις μ ένα παιδοψυχολόγο να σε βοηθήσει πως να το διαχειριστείς 

 

εγω είχα μιλήσει κ απέφυγα κάποια «λάθη» ως προς την προετοιμασία της κόρης μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου δν έχω κ κάτι να σε συμβουλέψω που έχουμε συνομήλικα 

εμενα είναι το άκρως αντίθετο αλλά μην νομίζεις κ αυτό εμένα με τρομάζει 😅🤣 

Όμως όλες οι συμπεριφορές είναι φυσιολογικές για τ παιδάκια μας ειδικά που είναι τόσο μικρά! 
κατανοηση κ πολλή αγάπη θέλει όπως ακριβώς κανεις ❤️
 

αν σ ανησυχεί πολύ δν είναι κακό ούτε είναι ταμπού να μιλήσεις μ ένα παιδοψυχολόγο να σε βοηθήσει πως να το διαχειριστείς 

 

εγω είχα μιλήσει κ απέφυγα κάποια «λάθη» ως προς την προετοιμασία της κόρης μου! 

Ναι το έχω σκεφτεί να σου πω την αλήθεια γτ σιγουρα βοηθάει παρα πολυ...θα το ψάξω λίγο ειδικά αν δω ότι το παιδι συνεχίζει να είναι σε ένταση..

Απλά ο καημένος βγήκε τελείως από τους ρυθμούς τ θα προσπαθήσω να μείνουμε κ λίγο σπίτι γτ πηγαίναμε στα πεθερικά μ αυτές τις μέρες για να έχω κ εγω βοήθεια και δεν άκουγε καθόλου ότι κ να τ λέγαμε ήθελε να είναι μόνιμα έξω κ να κανει βόλτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nantinaki κορίτσι μου φτάνει η μεγάλη μέρα που θα πάρεις αγκαλίτσα το παιδακι σου...Με το καλό να πάνε όλα σου εύχομαι!!!περιμένουμε μόλις αναρρωσεις τα νέα σου!!!!🥰🥰🥰💙💙💙🤱🤱🤱👣👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MarakiiiMarakiii πως εισαι κορίτσι μου;;;πως είναι οι μικρούλες σου;;;έχεις προσαρμοστεί καθολου με το χωρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...