Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκανα κ εγω την αυχενική κ περιμένω την papp a τωρα. Όλα καλα κ μου είπε ότι κατά 98% αγόρι. 12+2σημερα εγω κ οι αναγούλες καλα κρατούν....

Μπράβο Ρούλα μου έτσι όλα καλά να πηγαίνουν ελπίζω συντομα να περάσουν και οι αναγουλες🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

Μπράβο  Μαράκι πολύ ευχάριστα τα νέα σου με το καλό και η Αυχενική και να δεις τι μπεμπέ εχεις😙

Ευχαριστώ πολυ!!! Περιμένουμε και τα δικα σου νεα σύντομα.  Εύχομαι όλα να πάνε καλά. 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκανα κ εγω την αυχενική κ περιμένω την papp a τωρα. Όλα καλα κ μου είπε ότι κατά 98% αγόρι. 12+2σημερα εγω κ οι αναγούλες καλα κρατούν....

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια νεα!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έχω ακούσει ότι αλλάζει κιολας κ ότι στην αυχενική δεν είναι σίγουρο το φυλο. Θα δείξει...εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι?

Είμαι 11 κ 1... Πάντως δεν ήξερα ότι στην αυχενική βλέπουν και το φύλο νόμιζα στον τέταρτο μήνα πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Είμαι 11 κ 1... Πάντως δεν ήξερα ότι στην αυχενική βλέπουν και το φύλο νόμιζα στον τέταρτο μήνα πια.

Στη 1η μου εγκυμοσύνη στον τέταρτο είχα δει το φύλο οτι εχω κορίτσ.κ  τωρα μ λεει ο γιατρός θύμισε μου το 1ο σου τι είναι? Λεω κορίτσι κ μου λέει χρωστάς κέρασμα τώρα γιατί κατά 98% έχεις αγόρι!! Αυτές οι κουβέντες δε μου φεύγουν απ το μυαλό. Γιατί δεν περίμενα να ακούσω τώρα φύλο!! Να πάνε όλα καλά κ τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Ολο με το άγχος. Τώρα να βγει κ η papp a με νοιάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Ηθελα κ εγω να μοιραστώ το δικό μου θεμα...ειμαι περίπου 8 εβδομάδων...με μεγαλο κυκλο γνκα.

Χθες επισκεφθηκα το γιατρό μου.. δεν ειδε ουτε ακουσε καρδούλα. Αλλά αυτό που τον προβλημάτισε λιγάκι ειναι οτι ειδε μεγαλυτερο λεκιθικο ασκο απ οσο θα επρεπε...κ μου ειπε να παω παλι την ερχόμενη Παρασκευή . Απογοητεύτηκα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Geo2 είπε:

Καλησπερα! Ηθελα κ εγω να μοιραστώ το δικό μου θεμα...ειμαι περίπου 8 εβδομάδων...με μεγαλο κυκλο γνκα.

Χθες επισκεφθηκα το γιατρό μου.. δεν ειδε ουτε ακουσε καρδούλα. Αλλά αυτό που τον προβλημάτισε λιγάκι ειναι οτι ειδε μεγαλυτερο λεκιθικο ασκο απ οσο θα επρεπε...κ μου ειπε να παω παλι την ερχόμενη Παρασκευή . Απογοητεύτηκα ...

Ίσως εγινε καθυστερημένη συλληψη. Έχεις κάνει χοριακες? Υπομονή μέχρι τη Παρασκευή τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ίσως εγινε καθυστερημένη συλληψη. Έχεις κάνει χοριακες? Υπομονή μέχρι τη Παρασκευή τότε 

Έκανα πριν 2 εβδομάδες και ηταν 1600....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ίσως εγινε καθυστερημένη συλληψη. Έχεις κάνει χοριακες? Υπομονή μέχρι τη Παρασκευή τότε 

Πιο  πολυ με αγχωσε αυτο με τον λεκιθικο ασκο κ όχι τοσο η καρδουλα...μου έδωσε και προγεστερόνη...εχω λιγο αιματακι αλλα μου ειπαν ότι ειναι φυσιολογικό....δεν ξερω είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ την περιμενα πολυ καιρο...κ έχω στεναχωρηθεί πολυ😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2 είπε:

Πιο  πολυ με αγχωσε αυτο με τον λεκιθικο ασκο κ όχι τοσο η καρδουλα...μου έδωσε και προγεστερόνη...εχω λιγο αιματακι αλλα μου ειπαν ότι ειναι φυσιολογικό....δεν ξερω είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ την περιμενα πολυ καιρο...κ έχω στεναχωρηθεί πολυ😥

Δε θα σου πω μην αγχώνεσαι γιατί το θεωρώ χαζό. Είναι πολύ δύσκολο να μην αγχώνεσαι. Γενικά πιστεύω ότι απ όταν αποφασίσουμε να κάνουμε μωρό το άγχος είναι αναπόφευκτο. Ποτε θα δούμε ανεβασμένη χοριακη, ποτε θα ακούσουμε καρδιά, γενικα ξεκινάει ένα δύσκολο αλλα κ όμορφο ταξίδι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή μέχρι τη Παρασκευή. Κ να σκέφτεσαι θετικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δε θα σου πω μην αγχώνεσαι γιατί το θεωρώ χαζό. Είναι πολύ δύσκολο να μην αγχώνεσαι. Γενικά πιστεύω ότι απ όταν αποφασίσουμε να κάνουμε μωρό το άγχος είναι αναπόφευκτο. Ποτε θα δούμε ανεβασμένη χοριακη, ποτε θα ακούσουμε καρδιά, γενικα ξεκινάει ένα δύσκολο αλλα κ όμορφο ταξίδι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή μέχρι τη Παρασκευή. Κ να σκέφτεσαι θετικά!!

Ευχαριστώ πολυ!!

Και σε σενα ευχομαι υγεια και με το καλο ..! 

Θα προσπαθήσω να ειμαι καλα γτ η ψυχολογία ειναι το Α και το Ω σε ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2021 at 10:37 ΠΜ, ο/η Maraki 986 είπε:

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια νεα!!! ♥️♥️♥️

Γεια σας κορίτσια εκανα κ εγω την Αυχενικη ήταν πολυ καλη!! 75% αγόρι!! Εσείς όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δυστυχώς  το έχασα...μου έκανε μόνο εντύπωση που ο γιατρός μου είπε ότι δε χρειάζεται αποξεση...αλλα για να το ειπε σίγουρα κάτι θα ξέρει....ευχομαι τα καλύτερα σε όλες σας 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Geo2 είπε:

Εγώ δυστυχώς  το έχασα...μου έκανε μόνο εντύπωση που ο γιατρός μου είπε ότι δε χρειάζεται αποξεση...αλλα για να το ειπε σίγουρα κάτι θα ξέρει....ευχομαι τα καλύτερα σε όλες σας 🙂

Μες την ατυχία σου είσαι κ τυχερή γιατί δε χρειάστηκες αποξεση. Αυτό να σκέφτεσαι και σύντομα θα ξανα μείνεις κορίτσι μου!! Στο εύχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι..η αλήθεια είναι πως δεν το κατάλαβα καν ότι το εχασα..δεν ένιωσα κατι...γτ ειχα ηδη λιγο αιματακι απ την προγεστερόνη.  Οπως το λες... ήμουν τυχερή μεσα στην ατυχια μου..και γτ εγινε νωρις...ούτε καν το είχα ακουσει...ολα αυτα "βοηθησαν" λιγακι...προσπαθω να βρω μια  θετική πλευρά γτ δε θελω να πεσω...θελω ν είμαι καλα . Αν είμαστε εμείς καλα ολα τ αλλα έρχονται 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2021 at 1:34 ΜΜ, ο/η Geo2 είπε:

Εγώ δυστυχώς  το έχασα...μου έκανε μόνο εντύπωση που ο γιατρός μου είπε ότι δε χρειάζεται αποξεση...αλλα για να το ειπε σίγουρα κάτι θα ξέρει....ευχομαι τα καλύτερα σε όλες σας 🙂

Κουράγιο κορίτσι μου. Η φύση προνόεισε. Ευτυχώς δεν χρειαζεσε αποξεση είναι δύσκολη διαδικασία περισσότερο ψυχολογικά. Παρε τον χρονο σου και κοίτα μπροστά δεν γίνεται αλλιώς.  Σε ευχαριστούμε για τις ευχες σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2021 at 8:40 ΜΜ, ο/η Xrys_Pa είπε:

@Vickypuccaπου είσαι κοριτσάκι μου όλα καλα;

Κοριτσάκι μου συγνώμη που χάθηκα αλλά δεν με πάει και πολύ καλά.Είχα που είχα τα θέματα με τους εμέτους και νοσηλεύτηκα καθώς και εκείνη τη μικρή αποκόλληση η οποία έκλεισε, την προηγούμενη βδομάδα κάναμε την αυχενική και πήγαν όλα καλά,είχα αρχίσει να περπατάω να βγαίνω εξώ μετά από 3 μήνες και χθες βράδυ πλημμύρισα στο αίμα.Έτσι ξαφνικά!Πήγαμε στη γιατρό και έπαθα αποκόλληση σε άλλο σημείο πιο μεγάλη από την προηγούμενη.Το μωρό είναι καλά αλλά πάλι ξάπλα.Δεν καταλαβαίνω γιατί με πάει έτσι.Αυτή τη φορά φοβάμαι πολύ με τόσο αίμα που είδα.πφφφ😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Κοριτσάκι μου συγνώμη που χάθηκα αλλά δεν με πάει και πολύ καλά.Είχα που είχα τα θέματα με τους εμέτους και νοσηλεύτηκα καθώς και εκείνη τη μικρή αποκόλληση η οποία έκλεισε, την προηγούμενη βδομάδα κάναμε την αυχενική και πήγαν όλα καλά,είχα αρχίσει να περπατάω να βγαίνω εξώ μετά από 3 μήνες και χθες βράδυ πλημμύρισα στο αίμα.Έτσι ξαφνικά!Πήγαμε στη γιατρό και έπαθα αποκόλληση σε άλλο σημείο πιο μεγάλη από την προηγούμενη.Το μωρό είναι καλά αλλά πάλι ξάπλα.Δεν καταλαβαίνω γιατί με πάει έτσι.Αυτή τη φορά φοβάμαι πολύ με τόσο αίμα που είδα.πφφφ😢😢

Αφού σου είπε ότι το μωρό είναι καλά μη σκέφτεσαι αρνητικά. Σε ποια εβδομάδα το έπαθες αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Αφού σου είπε ότι το μωρό είναι καλά μη σκέφτεσαι αρνητικά. Σε ποια εβδομάδα το έπαθες αυτο?

Ειμαι στη 13η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Κοριτσάκι μου συγνώμη που χάθηκα αλλά δεν με πάει και πολύ καλά.Είχα που είχα τα θέματα με τους εμέτους και νοσηλεύτηκα καθώς και εκείνη τη μικρή αποκόλληση η οποία έκλεισε, την προηγούμενη βδομάδα κάναμε την αυχενική και πήγαν όλα καλά,είχα αρχίσει να περπατάω να βγαίνω εξώ μετά από 3 μήνες και χθες βράδυ πλημμύρισα στο αίμα.Έτσι ξαφνικά!Πήγαμε στη γιατρό και έπαθα αποκόλληση σε άλλο σημείο πιο μεγάλη από την προηγούμενη.Το μωρό είναι καλά αλλά πάλι ξάπλα.Δεν καταλαβαίνω γιατί με πάει έτσι.Αυτή τη φορά φοβάμαι πολύ με τόσο αίμα που είδα.πφφφ😢😢

Αχ βρε κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου το καλό είναι ότι το μωρό είναι καλά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να σε αφήσει πια να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου επιτελους😗τα δικα μου νέα είναι ότι χθες έκανα την Αυχενική βγήκε πολύ καλή μου είπε αναμένω την papA τώρα α και μου είπε ότι έχω κοριτσακιααααα👭εσένα κατάφερε να δει φυλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου το καλό είναι ότι το μωρό είναι καλά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να σε αφήσει πια να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου επιτελους😗τα δικα μου νέα είναι ότι χθες έκανα την Αυχενική βγήκε πολύ καλή μου είπε αναμένω την papA τώρα α και μου είπε ότι έχω κοριτσακιααααα👭εσένα κατάφερε να δει φυλο;

Μπράβο κορίτσι !! Κι εγώ Τετάρτη έκανα την αυχενική και Μ πήραν κ αίμα.και εμένα κορίτσι είδε!!! ♥️ Μου είπε ότι η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή.. άντε να βγουν κ οι αιματολογικές να ηρεμισουμε λίγο!!! Πώς είσαι από συμπτώματα? Εγώ πολύ καλύτερα! Μου ξεκίνησε και σίδηρο και ασβέστιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrys_Pa είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου το καλό είναι ότι το μωρό είναι καλά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να σε αφήσει πια να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου επιτελους😗τα δικα μου νέα είναι ότι χθες έκανα την Αυχενική βγήκε πολύ καλή μου είπε αναμένω την papA τώρα α και μου είπε ότι έχω κοριτσακιααααα👭εσένα κατάφερε να δει φυλο;

Συγχαρητήρια!! Μπράβο που είδατε φύλο γιατί συνήθως στην αυχενική δε φαίνεται. Κ ειδικά εσύ που έχεις δίδυμα!! Εμένα κατα 98% μ είπε αγόρι αλλα περιμένω κ την nipt με σιγουριά για να  χαρώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Μπράβο κορίτσι !! Κι εγώ Τετάρτη έκανα την αυχενική και Μ πήραν κ αίμα.και εμένα κορίτσι είδε!!! ♥️ Μου είπε ότι η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή.. άντε να βγουν κ οι αιματολογικές να ηρεμισουμε λίγο!!! Πώς είσαι από συμπτώματα? Εγώ πολύ καλύτερα! Μου ξεκίνησε και σίδηρο και ασβέστιο!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό η μπεμπούλα... αφού είναι η αυχενική καλή δεν υπάρχει πρόβλημα στην αίματος. Εμενα οι αναγούλες ακόμα με ταλαιπωρούν... μετά το Πάσχα εχω ραντεβού εγω πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Μπράβο κορίτσι !! Κι εγώ Τετάρτη έκανα την αυχενική και Μ πήραν κ αίμα.και εμένα κορίτσι είδε!!! ♥️ Μου είπε ότι η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή.. άντε να βγουν κ οι αιματολογικές να ηρεμισουμε λίγο!!! Πώς είσαι από συμπτώματα? Εγώ πολύ καλύτερα! Μου ξεκίνησε και σίδηρο και ασβέστιο!

Μπράβο Μαράκι μου χαίρομαι που όλα πάνε καλά κοριτσάκι κι εσύ ε;;ολεεεεεεε από συμπτώματα έχω ηρεμήσει πάρα πολύ κι εμένα μου έδωσε σίδηρο και μαγνήσιο ασβέστιο όχι ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...