Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Εμείς χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο. Είναι 6.5 κιλά κ 65 ύψος. Πήρε πολύ ύψος κ 1 κιλό. Μ ειπε ότι μπορεί να ανεβάσει πυρετό αλλά μέχρι στιγμής πέρασαν 14 ώρες και δεν έχει κάνει. Λέτε μπορεί να κάνει κ τωρα? Μ ειπε συνήθως στο 10ωρο κάνουν. Εσας έκαναν? 

Οοοοο μεγαλώσατε πολύ!!!!Μπράβο τελειααα!!!!! Εμένα δεν έκανε πυρετό είχε όμως πάρα πολυ γκρίνια για 2 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Οοοοο μεγαλώσατε πολύ!!!!Μπράβο τελειααα!!!!! Εμένα δεν έκανε πυρετό είχε όμως πάρα πολυ γκρίνια για 2 μέρες. 

Ε πολύ δε το λες. Γεννήθηκε 3760. Ύψος πήρε πολύ. Πιστεύω ότι το ha που πίνει τον πιάνει για τα καλά. Γιατί δε μπορώ να πω ότι πίνει ποσότητα για να παιρνει τόσο βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Κάναμε κ εμείς το εμβόλιο και είχαμε μια μερα λιγο γκρίνια ευτυχώς πυρετό δεν έκανε καθολου! Γίναμε 5550 και 61 εκ!!! Πηρε περίπου 1100 σε ενα μήνα!!! Πολυ καλα μας είπε ο γιατρός!! Επεισης μας είπε οτι άρχισαν να φυτρώνουν τα δοντάκια του!! Το καταλαβα κ εγω γιατί έχει τώρα μερικές μέρες που ρουφάει προς τα μέσα το κατω το χειλάκι του δαγκώνει την γλωσσα του κ εχει κ λίγα σαλακια!!!εσείς έχετε καμία ένδειξη για δόντια?? 

Ούτε εγώ εχω κανονίσει για βάπτιση ακόμα αλλα το όνομα το έχουμε βρει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Κάναμε κ εμείς το εμβόλιο και είχαμε μια μερα λιγο γκρίνια ευτυχώς πυρετό δεν έκανε καθολου! Γίναμε 5550 και 61 εκ!!! Πηρε περίπου 1100 σε ενα μήνα!!! Πολυ καλα μας είπε ο γιατρός!! Επεισης μας είπε οτι άρχισαν να φυτρώνουν τα δοντάκια του!! Το καταλαβα κ εγω γιατί έχει τώρα μερικές μέρες που ρουφάει προς τα μέσα το κατω το χειλάκι του δαγκώνει την γλωσσα του κ εχει κ λίγα σαλακια!!!εσείς έχετε καμία ένδειξη για δόντια?? 

Ούτε εγώ εχω κανονίσει για βάπτιση ακόμα αλλα το όνομα το έχουμε βρει!! 

Εγω δεν έχω καταλάβει κάτι. Αλλα γενικά έχω ακούσει ότι βγαίνουν τόσο νωρίς. Δεν είναι κακό!!

Κ εμενα σχεδόν κιλό πήρε. Εσενα τρώει ποσότητα? Εμενα όχι απλά πιστεύω ότι τον ανεβάζει το υποαλλεργικό γάλα που του δίνω. Σιγά σιγά θα το ελάττωσω κ θα του ξεκίνησω κανονικό να δω πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Εμείς χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο. Είναι 6.5 κιλά κ 65 ύψος. Πήρε πολύ ύψος κ 1 κιλό. Μ ειπε ότι μπορεί να ανεβάσει πυρετό αλλά μέχρι στιγμής πέρασαν 14 ώρες και δεν έχει κάνει. Λέτε μπορεί να κάνει κ τωρα? Μ ειπε συνήθως στο 10ωρο κάνουν. Εσας έκαναν? 

Είδες που ανησυχούσες βρε Ρούλα μου; Ολόκληρο παιδί έγινε!!
6,5 κιλά και 65εκ. και τρώει και λίγο! Εμένα έκανε πυρετό στις 12 ώρες περίπου. Εσένα δεν κινδυνεύει πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εμενα όχι απλά πιστεύω ότι τον ανεβάζει το υποαλλεργικό γάλα που του δίνω. Σιγά σιγά θα το ελάττωσω κ θα του ξεκίνησω κανονικό να δω πως θα παει

Έτσι είπε ο γιατρός; Να τον γυρίσεις στο παλιό; Νομίζω καλό είναι να μη το αλλάξεις, αφού παίρνει το παιδί και το συνήθισε, αλλά ότι σου πει ο γιατρός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ε πολύ δε το λες. Γεννήθηκε 3760. Ύψος πήρε πολύ. Πιστεύω ότι το ha που πίνει τον πιάνει για τα καλά. Γιατί δε μπορώ να πω ότι πίνει ποσότητα για να παιρνει τόσο βαρος

Δεν ισχύει αυτό για το Ha και εμένα πίνει και δεν πήρε τόσο!
Απλά είναι ολιγόφαγος! Αχ! Πολύ χάρηκα!😀 Τώρα ηρέμησε και απόλαυσε τον! 
Παιδί μου, έχω διαβάσει για μωράκια που έπιναν 60ml έως 6 μηνών και έπαιρναν πολύ βάρος.
Για εμένα μη του αλλάξεις γάλα, γιατί αν είχε αλλεργία στο αγελαδινό, θα σε πάει πίσω, όπως εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Δεν ισχύει αυτό για το Ha και εμένα πίνει και δεν πήρε τόσο!
Απλά είναι ολιγόφαγος! Αχ! Πολύ χάρηκα!😀 Τώρα ηρέμησε και απόλαυσε τον! 
Παιδί μου, έχω διαβάσει για μωράκια που έπιναν 60ml έως 6 μηνών και έπαιρναν πολύ βάρος.
Για εμένα μη του αλλάξεις γάλα, γιατί αν είχε αλλεργία στο αγελαδινό, θα σε πάει πίσω, όπως εμένα!

Έχεις δίκιο για το γαλα. Απλά αυτός πιστεύει ότι έφταιγε η αντιβίωση κ έκλαιγε κάθε βράδυ στο μπουκάλι. Γιατι στα υπόλοιπα γεύματα δε το έκανε. Τωρα που έκλεισε τους 3 μήνες κ τη σταματήσαμε μ είπε να τον ξαναδοκιμάσω μια εβδομάδα μετά μεζούρα μεζούρα να δούμε πως θα πάει. Θα τον αφήσω 2 εβδομάδες σίγουρα ακόμα με το  ha εγω κ θα δω μετά που θα κοντεύει 4μηνων τι θ κάνω. Εσενα Τώρα πόσο πίνει?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έχεις δίκιο για το γαλα. Απλά αυτός πιστεύει ότι έφταιγε η αντιβίωση κ έκλαιγε κάθε βράδυ στο μπουκάλι. Γιατι στα υπόλοιπα γεύματα δε το έκανε. Τωρα που έκλεισε τους 3 μήνες κ τη σταματήσαμε μ είπε να τον ξαναδοκιμάσω μια εβδομάδα μετά μεζούρα μεζούρα να δούμε πως θα πάει. Θα τον αφήσω 2 εβδομάδες σίγουρα ακόμα με το  ha εγω κ θα δω μετά που θα κοντεύει 4μηνων τι θ κάνω. Εσενα Τώρα πόσο πίνει?

 

Εμένα πίνει 130ml ανά 2.5ω σε κάθε γεύμα σίγουρα! Σπάνια θα πιεί 110ml. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η itsathina είπε:

Εμένα πίνει 130ml ανά 2.5ω σε κάθε γεύμα σίγουρα! Σπάνια θα πιεί 110ml. 

Α εσένα πίνει πολύ. Δλδ πόσα γεύματα κάνει τ 24ωρο? Εμενα 5 με 6. Πίνει ανά 3μιση ώρες περίπου εκτός το βράδυ που θ πιει στο 7 ωρο απ το τελευταίο γεύμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Α εσένα πίνει πολύ. Δλδ πόσα γεύματα κάνει τ 24ωρο? Εμενα 5 με 6. Πίνει ανά 3μιση ώρες περίπου εκτός το βράδυ που θ πιει στο 7 ωρο απ το τελευταίο γεύμα 

Σήμερα επειδή μου τα στράγγισε, την πήγα στα 175ml, 5 σκουπ. 
Ήπιε τα 165ml. Θα συνεχίσω να δω αν θα παραμείνει σε αυτά και ανά πόση ώρα θα θέλει τώρα που ανεβήκαμε σκουπ.. αλλά μου τα πίνει με δόσεις. Μόλις φτάσω στα 100ml την ρεύω, το ζεσταίνω και συνεχίζει.
Καμιά φορά την αλλάζω κιόλας και μετά. Γιατί σε 1 με 2 γεύματα κάνει κακά όταν τρώει. 
Κάνει 6 με 8 γεύματα μέσο όρο. Σήμερα έχει κάνει ήδη 7 με τα βραδινά και έχω άλλα 2 σίγουρα! 
Αν φάει καλά, στη 1 το βράδυ περίπου που κάνει το τελευταίο, μπορεί να ξυπνήσει 7 ή 9 το πρωί.
Ειδάλλως ξυπνάει 5-6. Μετά το nexium πάμε καλά, έχω δει μεγάλη διαφορά! Μακάρι να μείνει έτσι!
Ανεβαίνει σιγά σιγά, παίρνει και γραμμάρια! Πόσα γραμμάρια σου πίνει, θύμισε μου!
Μακάρι να πάρει και εμένα κιλό όπως ο δικός σου αυτό το μήνα🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Σήμερα επειδή μου τα στράγγισε, την πήγα στα 175ml, 5 σκουπ. 
Ήπιε τα 165ml. Θα συνεχίσω να δω αν θα παραμείνει σε αυτά και ανά πόση ώρα θα θέλει τώρα που ανεβήκαμε σκουπ.. αλλά μου τα πίνει με δόσεις. Μόλις φτάσω στα 100ml την ρεύω, το ζεσταίνω και συνεχίζει.
Καμιά φορά την αλλάζω κιόλας και μετά. Γιατί σε 1 με 2 γεύματα κάνει κακά όταν τρώει. 
Κάνει 6 με 8 γεύματα μέσο όρο. Σήμερα έχει κάνει ήδη 7 με τα βραδινά και έχω άλλα 2 σίγουρα! 
Αν φάει καλά, στη 1 το βράδυ περίπου που κάνει το τελευταίο, μπορεί να ξυπνήσει 7 ή 9 το πρωί.
Ειδάλλως ξυπνάει 5-6. Μετά το nexium πάμε καλά, έχω δει μεγάλη διαφορά! Μακάρι να μείνει έτσι!
Ανεβαίνει σιγά σιγά, παίρνει και γραμμάρια! Πόσα γραμμάρια σου πίνει, θύμισε μου!
Μακάρι να πάρει και εμένα κιλό όπως ο δικός σου αυτό το μήνα🤗

Πότε έχετε ραντεβού?

Α εσενα πίνει πααααρα πολύ! Μπράβο. Εμένα στο 24ωρο θα πιει γύρω στα 700 μέσο όρο. Άλλες μέρες 680 άλλες 780. Όπως τύχει. Σήμερα απ τις 5μιση το πρωί έχει πιει 4 φορές από 120 να φανταστείς κ θ πιει άλλες 2 φορές μέχρι τις5μιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Σήμερα επειδή μου τα στράγγισε, την πήγα στα 175ml, 5 σκουπ. 
Ήπιε τα 165ml. Θα συνεχίσω να δω αν θα παραμείνει σε αυτά και ανά πόση ώρα θα θέλει τώρα που ανεβήκαμε σκουπ.. αλλά μου τα πίνει με δόσεις. Μόλις φτάσω στα 100ml την ρεύω, το ζεσταίνω και συνεχίζει.
Καμιά φορά την αλλάζω κιόλας και μετά. Γιατί σε 1 με 2 γεύματα κάνει κακά όταν τρώει. 
Κάνει 6 με 8 γεύματα μέσο όρο. Σήμερα έχει κάνει ήδη 7 με τα βραδινά και έχω άλλα 2 σίγουρα! 
Αν φάει καλά, στη 1 το βράδυ περίπου που κάνει το τελευταίο, μπορεί να ξυπνήσει 7 ή 9 το πρωί.
Ειδάλλως ξυπνάει 5-6. Μετά το nexium πάμε καλά, έχω δει μεγάλη διαφορά! Μακάρι να μείνει έτσι!
Ανεβαίνει σιγά σιγά, παίρνει και γραμμάρια! Πόσα γραμμάρια σου πίνει, θύμισε μου!
Μακάρι να πάρει και εμένα κιλό όπως ο δικός σου αυτό το μήνα🤗

Πινει μπόλικο γαλατακι μπραβοοο!! Εμενα πίνει 6 με 7 γεύματα δεν έχει στάνταρ μλ πίνει μια 120 μια 140 θα πιει και 90 και είναι μέρες όπως σήμερα που στις 7 το πρωί ηπιε 140 στις 10 κ μισή ηπιε 100 στις 2 πάρα ηπιε 120 στις 5 πάρα ηπιε 70 και στις 7 μισή 60  δεν είναι στα καλά της σήμερα..Δυστυχώς δεν έχει στάνταρ ωρες που πίνει που σημαίνει δεν υπάρχει πρόγραμμα κάτι που δεν είναι καθόλου καλό αλλά αφού δεν θέλει την ίδια ποσότητα σε κάθε γεύμα είναι λογικό μια να πεινάει νωρίτερα και μια αργότερα και έτσι με ταλαιπωρεί γιατί δεν ξέρω πότε πεινάει και κάνω γάλα κι το πετάω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Πινει μπόλικο γαλατακι μπραβοοο!! Εμενα πίνει 6 με 7 γεύματα δεν έχει στάνταρ μλ πίνει μια 120 μια 140 θα πιει και 90 και είναι μέρες όπως σήμερα που στις 7 το πρωί ηπιε 140 στις 10 κ μισή ηπιε 100 στις 2 πάρα ηπιε 120 στις 5 πάρα ηπιε 70 και στις 7 μισή 60  δεν είναι στα καλά της σήμερα..Δυστυχώς δεν έχει στάνταρ ωρες που πίνει που σημαίνει δεν υπάρχει πρόγραμμα κάτι που δεν είναι καθόλου καλό αλλά αφού δεν θέλει την ίδια ποσότητα σε κάθε γεύμα είναι λογικό μια να πεινάει νωρίτερα και μια αργότερα και έτσι με ταλαιπωρεί γιατί δεν ξέρω πότε πεινάει και κάνω γάλα κι το πετάω.  

Εμεις συμπασχουμε!! Άφθονο γάλα έχω  πετάξει. Κ το λυπάμαι.

Εσεις πήρατε βάρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πότε έχετε ραντεβού?

Α εσενα πίνει πααααρα πολύ! Μπράβο. Εμένα στο 24ωρο θα πιει γύρω στα 700 μέσο όρο. Άλλες μέρες 680 άλλες 780. Όπως τύχει. Σήμερα απ τις 5μιση το πρωί έχει πιει 4 φορές από 120 να φανταστείς κ θ πιει άλλες 2 φορές μέχρι τις5μιση

Έχουμε 1/2. 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Πινει μπόλικο γαλατακι μπραβοοο!! Εμενα πίνει 6 με 7 γεύματα δεν έχει στάνταρ μλ πίνει μια 120 μια 140 θα πιει και 90 και είναι μέρες όπως σήμερα που στις 7 το πρωί ηπιε 140 στις 10 κ μισή ηπιε 100 στις 2 πάρα ηπιε 120 στις 5 πάρα ηπιε 70 και στις 7 μισή 60  δεν είναι στα καλά της σήμερα..Δυστυχώς δεν έχει στάνταρ ωρες που πίνει που σημαίνει δεν υπάρχει πρόγραμμα κάτι που δεν είναι καθόλου καλό αλλά αφού δεν θέλει την ίδια ποσότητα σε κάθε γεύμα είναι λογικό μια να πεινάει νωρίτερα και μια αργότερα και έτσι με ταλαιπωρεί γιατί δεν ξέρω πότε πεινάει και κάνω γάλα κι το πετάω.  

Το ξέρω και εμένα έτσι ήταν μέχρι πριν 2 εβδομάδες. Το είπα στον γιατρό και μου είπε, όταν πίνει πολύ σημαίνει πως πεινάει πολύ! Είχε φτάσει να μου πίνει και 200ml προς το βράδυ πάνω στην πείνα της.
Αφού όλη μέρα με 90ml και 100ml, μου υποσιτιζόταν. Βοήθησε πολύ το nexium και η αλλαγή στις θηλές.
Σήμερα της κόψαμε όμως το nexium και σε κάποια φάση μου γκρίνιαξε λίγο στο μπουκάλι, αλλά τα ήπιε.
Θα το παρακολουθώ και θα πάρω τον γιατρό αν έχουμε τα ίδια! Μη την πιάσει πάλι πόνος/καούρα τι στο καλό είναι αυτό και κόψει. Πόσο πονάει η ψυχή μου ρε κορίτσια που τα τραβάνε αυτά! 
Έχω πετάξει τουλάχιστον 1-2 κουτιά και το καταραμένο είναι και ακριβό! Χαλάλι της!
Δε ήξερα όμως πόσο να φτιάξω! Πάντα έπεφτα έξω! Έφτιαχνα 90, έπινε 120. Έφτιαχνα 120, έπινε 70. 
Που πάντα βγαίνουν και παραπάνω, τώρα τα 150, μου βγαίνουν 175.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Έχουμε 1/2. 

Το ξέρω και εμένα έτσι ήταν μέχρι πριν 2 εβδομάδες. Το είπα στον γιατρό και μου είπε, όταν πίνει πολύ σημαίνει πως πεινάει πολύ! Είχε φτάσει να μου πίνει και 200ml προς το βράδυ πάνω στην πείνα της.
Αφού όλη μέρα με 90ml και 100ml, μου υποσιτιζόταν. Βοήθησε πολύ το nexium και η αλλαγή στις θηλές.
Σήμερα της κόψαμε όμως το nexium και σε κάποια φάση μου γκρίνιαξε λίγο στο μπουκάλι, αλλά τα ήπιε.
Θα το παρακολουθώ και θα πάρω τον γιατρό αν έχουμε τα ίδια! Μη την πιάσει πάλι πόνος/καούρα τι στο καλό είναι αυτό και κόψει. Πόσο πονάει η ψυχή μου ρε κορίτσια που τα τραβάνε αυτά! 
Έχω πετάξει τουλάχιστον 1-2 κουτιά και το καταραμένο είναι και ακριβό! Χαλάλι της!
Δε ήξερα όμως πόσο να φτιάξω! Πάντα έπεφτα έξω! Έφτιαχνα 90, έπινε 120. Έφτιαχνα 120, έπινε 70. 
Που πάντα βγαίνουν και παραπάνω, τώρα τα 150, μου βγαίνουν 175.

Εγώ να δεις πόσα έχω πετάξει τι μια φτιάχνω πολυ το πετάω την άλλη κάνω λιγότερα τρέχω να φτιάξω κ άλλο και επειδή την έκοψα μπορεί να μην το φάει...μια τρελα!!!αλλά τι να κάνουμε ελπίζω  κάποια στιγμή να μπούμε σε μια σειρά ...με τρελαίνει που δεν έχει πρόγραμμα και που δεν ξέρω κάποιες φορές αν πεινάει ή όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ να δεις πόσα έχω πετάξει τι μια φτιάχνω πολυ το πετάω την άλλη κάνω λιγότερα τρέχω να φτιάξω κ άλλο και επειδή την έκοψα μπορεί να μην το φάει...μια τρελα!!!αλλά τι να κάνουμε ελπίζω  κάποια στιγμή να μπούμε σε μια σειρά ...με τρελαίνει που δεν έχει πρόγραμμα και που δεν ξέρω κάποιες φορές αν πεινάει ή όχι 

Σε νιώθω τόσο πολύ! Το άγχος στο θεό μη την κόψεις και δε φάει ξανά!
Κάνει την καθημερινότητα λίγο πιο δύσκολη! Γιατί δε μπορείς να πας και πουθενά προγραμματισμένα! 
Την πιάνει η πείνα στα κουτουρού και ξεκινάει να ουρλιάζει.
Εμένα κορίτσια τελευταία, δεν θέλει όταν τρώει να την κρατάω.. τρώει σε ανάκληση στο καρότσι,
χαλαρή και κοιτάει τριγύρω και εγώ καθισμένη στον καναπέ. Έγινε, όπως θέλει, αρκεί να τρώει!
Έχουν σπάσει τα χέρια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ να δεις πόσα έχω πετάξει τι μια φτιάχνω πολυ το πετάω την άλλη κάνω λιγότερα τρέχω να φτιάξω κ άλλο και επειδή την έκοψα μπορεί να μην το φάει...μια τρελα!!!αλλά τι να κάνουμε ελπίζω  κάποια στιγμή να μπούμε σε μια σειρά ...με τρελαίνει που δεν έχει πρόγραμμα και που δεν ξέρω κάποιες φορές αν πεινάει ή όχι 

Εσυ που τα έχεις πρόσφατα απ τον μεγάλο σου έτσι έκανε κ εκείνος? Εγώ την θήλαζα κ δεν είχα τέτοια θέματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Σε νιώθω τόσο πολύ! Το άγχος στο θεό μη την κόψεις και δε φάει ξανά!
Κάνει την καθημερινότητα λίγο πιο δύσκολη! Γιατί δε μπορείς να πας και πουθενά προγραμματισμένα! 
Την πιάνει η πείνα στα κουτουρού και ξεκινάει να ουρλιάζει.
Εμένα κορίτσια τελευταία, δεν θέλει όταν τρώει να την κρατάω.. τρώει σε ανάκληση στο καρότσι,
χαλαρή και κοιτάει τριγύρω και εγώ καθισμένη στον καναπέ. Έγινε, όπως θέλει, αρκεί να τρώει!
Έχουν σπάσει τα χέρια μου!

Αααα βασίλισσα η κυρία!!!!χαχαχ τι βασίλισσα κάνεις.. όπως το είπες αρκεί να τρώει. Και της κρατάς το μπουκάλι απλα;; δεν πιανεσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εσυ που τα έχεις πρόσφατα απ τον μεγάλο σου έτσι έκανε κ εκείνος? Εγώ την θήλαζα κ δεν είχα τέτοια θέματα. 

Λοιπόν ο μικρός μου είχε γεννηθεί 2750 μικρούλης και έχασε και 200 γρ τις 2 πρώτες μέρες,οπότε  από τις πρώτες μέρες τον τάιζα αυστηρά με ξυπνητήρι στις 3 ώρες για να πάρει κιλά...και πήρε...πολλά 3 μηνων ήταν ήδη 6200 έπαιρνε ο άτιμος 1,5 περιπου κιλό το μήνα αν θυμάμαι καλά πριν τον 3 είχε φτάσει να πίνει 180 και να θέλει κ άλλο..το μονο πρόβλημα που είχα ήταν ότι όσο έτρωγε έκανε το σώμα του σαν τόξο όπως όταν έχουν παλινδρομιση αλλά δεν είχε ,ούτε κρυφή .μετά από καιρό το σταμάτησε..και τώρα είναι 2 χρόνων 16 κιλά...μπουλουκακι!! Οπότε με το να μην τρώει μου φαίνεται βουνό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Λοιπόν ο μικρός μου είχε γεννηθεί 2750 μικρούλης και έχασε και 200 γρ τις 2 πρώτες μέρες,οπότε  από τις πρώτες μέρες τον τάιζα αυστηρά με ξυπνητήρι στις 3 ώρες για να πάρει κιλά...και πήρε...πολλά 3 μηνων ήταν ήδη 6200 έπαιρνε ο άτιμος 1,5 περιπου κιλό το μήνα αν θυμάμαι καλά πριν τον 3 είχε φτάσει να πίνει 180 και να θέλει κ άλλο..το μονο πρόβλημα που είχα ήταν ότι όσο έτρωγε έκανε το σώμα του σαν τόξο όπως όταν έχουν παλινδρομιση αλλά δεν είχε ,ούτε κρυφή .μετά από καιρό το σταμάτησε..και τώρα είναι 2 χρόνων 16 κιλά...μπουλουκακι!! Οπότε με το να μην τρώει μου φαίνεται βουνό...

Εννοείται πως αν δε τρώει το παιδί είναι ψυχοφθορο. Ασε. Απλά το πήρα απόφαση εγω κ λεω πρέπει να σταματήσω να αγχώνομαι αλλά κάπου μέσα στην απελπισία μου το ξεχνάω κ με πιάνει υστερία να το ταισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εννοείται πως αν δε τρώει το παιδί είναι ψυχοφθορο. Ασε. Απλά το πήρα απόφαση εγω κ λεω πρέπει να σταματήσω να αγχώνομαι αλλά κάπου μέσα στην απελπισία μου το ξεχνάω κ με πιάνει υστερία να το ταισω

Τα ίδια κ εγω εκεί που λέω έλα μωρέ ας φάει όσο θέλει εκεί με πιάνει τρελά και αρχίζω και κλαίω και γιατί δεν τρώει το παιδι; και κάτι έχει και τέτοια παλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Τα ίδια κ εγω εκεί που λέω έλα μωρέ ας φάει όσο θέλει εκεί με πιάνει τρελά και αρχίζω και κλαίω και γιατί δεν τρώει το παιδι; και κάτι έχει και τέτοια παλαβα

Σκέψου κ εμένα που έχουμε κ ιστορικό? Κάθε 3 κ λίγο με έναν ουροσυλλεκτη στο χέρι είμαι 🤣. Αλλα όλα καλά,θα το ξεπεράσουμε πιστεύω όταν θα ανοίξει κ λίγο ο καιρός κ θα βγαίνουμε έξω. Τώρα εμένα με έχει φάει κ η κλεισουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Αααα βασίλισσα η κυρία!!!!χαχαχ τι βασίλισσα κάνεις.. όπως το είπες αρκεί να τρώει. Και της κρατάς το μπουκάλι απλα;; δεν πιανεσαι;;

Πως δεν πιάνομαι.. κάθομαι στον καναπέ και βάζω το καρότσι στο πλάι και ναι της κρατάω το μπουκάλι και πίνει και κοιτάει γύρω γύρω, ατενίζει το άπειρο! Καμιά φορά θέλει να την κουνάω κιόλας!
Αλλά γενικά είναι τόσο χαρούμενο μωρό, τόσο πολύ.. ξεκαρδίζεται στα γέλια άμα την παίζω, που ξεχνάω κάθε κούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η itsathina είπε:

Πως δεν πιάνομαι.. κάθομαι στον καναπέ και βάζω το καρότσι στο πλάι και ναι της κρατάω το μπουκάλι και πίνει και κοιτάει γύρω γύρω, ατενίζει το άπειρο! Καμιά φορά θέλει να την κουνάω κιόλας!
Αλλά γενικά είναι τόσο χαρούμενο μωρό, τόσο πολύ.. ξεκαρδίζεται στα γέλια άμα την παίζω, που ξεχνάω κάθε κούραση!

Τωρα έχουν πολύ πλάκα. Γελάνε με κάτι χαζά. Εμένα ξεκαρδιστηκε σήμερα που με είδε να διπλώνω ένα σεντόνι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ραμ μου!!!! ❤️🎉 αληθεια δεν το πιστευω... να ειμαστε ολες καλα σε υγεια και να παιρνουμε τοσο ευχαριστα νεα!!! εχω τρελαθει σημερα!!! το ειχαμε εννοια κι αυτο το κουκουνι αν θα τα καταφερει και να π τα καταφερε!!! ο αντρας μου μου λεει αυτο το πιο αδυναμο (+1 ακομα) θελω να βαλουμε!! [ειναι διδυμος και ο αντρας μου και η αδερφη του εμεινε πολυ καιρο στο νοσοκομειο ως νεογεννητο.. νομιζω την ειχαν θερμοκοιτιδα και διασωληνωμενη για 1 μηνα περιπου και ειναι πολυ ευαισθητος με αυτο το θεμα. ολοι οι γιατροι τους ελεγαν οτι τα καταφερε επειδη ηταν κοριτσακι γτ εχουμε πιο καλη κραση απο τα αγορια] Αχ μονο χαρες απο εδω και περα σε ολες μας!!! 🙏
    • Καλησπέρα κορίτσια μ!!! Εκανα τεστ πάλι τώρα το μεσημέρι!  νομιζω τελικά πάει καλά το πράγμα!   
    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...