Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

Εξετάσεις αίματος έχετε κάνει? Εγω αυτη τη βδομάδα θα κάνω... μόνο κολπικό επίχρισμα έκανα κ ευτυχώς όλα καλα αν κ έχω πολλές βλεννες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Σ έδωσε κανένα χαπακι? Εγω στη 1η εγκυμοσύνη στην 7η εβδομάδα είχα καφέ υγρα Κ ξεκίνησα κολπικά utragestan. Μ σταμάτησαν κατευθείαν. Κ πήγαν όλα καλά μετά.

Παίρνω προληπτικά μετά τη σπερματέγχυση  6 χάπια προγεστερόνης την ημέρα. Επιπλέον κάνω κκαι μια ένεση κάθε εβδομάδα. Είχα πάλι στην 5η, σταμάτησαν και επανήλθαν ενα μήνα μετά. Όσο και να μου λέει ότι συμβαίνουν αυτά, εγώ είμαι σε κατάσταση πανικού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Παίρνω προληπτικά μετά τη σπερματέγχυση  6 χάπια προγεστερόνης την ημέρα. Επιπλέον κάνω κκαι μια ένεση κάθε εβδομάδα. Είχα πάλι στην 5η, σταμάτησαν και επανήλθαν ενα μήνα μετά. Όσο και να μου λέει ότι συμβαίνουν αυτά, εγώ είμαι σε κατάσταση πανικού

Όχι να μην αγχώνεσαι καθόλου. Δεν έχω ακούσει να μην έχει προχωρήσει εγκυμοσύνη μόνο από καφέ υγρά. Κ με αιμορραγία προχωράνε εγκυμοσύνες. Μην κάνεις αρνητικές σκέψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2021 at 8:03 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Κοριτσια ποιες γεννάνε Οκτώβρη!!!

Καλησπέρα εμείς είμαστε προς τέλος Οκτώβρη λόγω προηγηθεισας καισαρικής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ana_nt είπε:

Καλησπέρα εμείς είμαστε προς τέλος Οκτώβρη λόγω προηγηθεισας καισαρικής

Με το καλό!! Κ εγω κάπου τέλος Οκτωβρίου είμαι. Στην αυχενική θ βγει η ημερομηνία. Εγω το 1ο το έχω φυσιολογικά. Ποτε είχες τελευταία περίοδο? Εγω 13/1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Με το καλό!! Κ εγω κάπου τέλος Οκτωβρίου είμαι. Στην αυχενική θ βγει η ημερομηνία. Εγω το 1ο το έχω φυσιολογικά. Ποτε είχες τελευταία περίοδο? Εγω 13/1

Επίσης κορίτσι μου με το καλό, 1/2 είχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ana_nt είπε:

Καλησπέρα εμείς είμαστε προς τέλος Οκτώβρη λόγω προηγηθεισας καισαρικής

Εγώ τελευταία ημερομηνία έχω γύρω στις 20 Οκτωβρίου αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικης θα πάει νωρίτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και εγώ τέλος Οκτωβρίου βλέπω να γεννάω!τώρα είμαι 7 εβδ και 4 .. οι ναυτίες έχουν ξεκινήσει εδώ κ κάτι μέρες κ κρατάνε όλη τη μέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ πάλι εγω αύριο θα πάω για υπέρηχο τώρα άρχισε να ανεβαίνει η χοριακη μου είναι 1619 εύχομαι όλα να πάνε κατευχην γιατί έχω πολύ άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ana_nt είπε:

Καλησπέρα κ πάλι εγω αύριο θα πάω για υπέρηχο τώρα άρχισε να ανεβαίνει η χοριακη μου είναι 1619 εύχομαι όλα να πάνε κατευχην γιατί έχω πολύ άγχος.

Ποτε είχες τελευταία περίοδο? Όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ποτε είχες τελευταία περίοδο? Όλα καλά θα πάνε!!

1/2 η σύλληψη όμως έγινε αργότερα δλδ βάση γόνιμων ημερών. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Σημερα είμαι 9κ6 κ θα κλείσω για αυχενική την 1η εβδομάδα του Απριλίου. Εσεις?

Καλησπέρα!! Το παλεύω με τους πονοκεφάλους σχεδόν όλη μέρα...

Αυχενική έχω κλείσει για 12 Απριλίου περιμένω να περάσει πως κ πως ο καιρός να πάω να δω ότι όλα είναικαλά!..εγω μπήκα σήμερα στην 10η εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2021 at 11:35 ΠΜ, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και εγώ τέλος Οκτωβρίου βλέπω να γεννάω!τώρα είμαι 7 εβδ και 4 .. οι ναυτίες έχουν ξεκινήσει εδώ κ κάτι μέρες κ κρατάνε όλη τη μέρα! 

Καλησπέρα!!! Και εγώ είμαι 7εβδ και 6 και έχω συνεχώς ναυτιες αλλά και εμετούς..  δύσκολο πράγμα!! Το στομάχι μου όλη την ώρα στριφογυρνα τα υγρά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα!! Το παλεύω με τους πονοκεφάλους σχεδόν όλη μέρα...

Αυχενική έχω κλείσει για 12 Απριλίου περιμένω να περάσει πως κ πως ο καιρός να πάω να δω ότι όλα είναικαλά!..εγω μπήκα σήμερα στην 10η εβδομάδα!

Κ πως την παλεύεις κ με το άλλο παιδάκι? Εγω αναγούλες έχω όλη μερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κ πως την παλεύεις κ με το άλλο παιδάκι? Εγω αναγούλες έχω όλη μερα 

Για τις αναγούλες έχεις κάποια συμβουλη;;

Κάτι που να βοηθάει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Happy_day είπε:

Για τις αναγούλες έχεις κάποια συμβουλη;;

Κάτι που να βοηθάει;;

Έχω πάρει αυτές τις καραμέλες με λεμόνι με καμία τσιχλα κ εννοείται με κοκα κολα. Τπτ αλλο. Κ όλα αυτά βοηθανε για πολύ λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happy_day είπε:

Καλησπέρα!!! Και εγώ είμαι 7εβδ και 6 και έχω συνεχώς ναυτιες αλλά και εμετούς..  δύσκολο πράγμα!! Το στομάχι μου όλη την ώρα στριφογυρνα τα υγρά....

Προσπάθησε να τρως ανά διαστήματα crackers ή κάνα κριτσίνι γενικά να μην είναι ποτέ άδειο το στομάχι σου. Ακόμα και φρυγανιές ότι δέχεσαι! Εγώ ευτυχώς δεν είχα εμετούς καθόλου αλλά ναυτίες είχα για δύο εβδομάδες. Τώρα που και που αν μου βρωμίσει κάτι άσχημο μου έρχεται ανακατωσούρα αλλά μετά μου περνάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κ πως την παλεύεις κ με το άλλο παιδάκι? Εγω αναγούλες έχω όλη μερα 

Άστα και είναι τόσο ζωηρός ο μικρός όλη μέρα τρέχω από πίσω του..προσπαθώ να μην είμαι μόνη μου να πηγαίνω στη μαμα..γτ πραγματικά όταν με πιάνει ο πόνος με τρελαίνει...και όταν σχολαει ο άντρας μου τον αναλαμβάνει εκείνος .

Βρε κορίτσια κάνει καμία αντιπηκτικες ενέσεις;;  Έκανα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με το τρύπημα τώρα εκτός το ότι η κοιλιά μ έχει γίνει μαύρη σαν συκωτι δεν μπορώ να την τρυπησω σήμερα παλεύω από τις 3 και δεν έχω καταφέρει ακόμα να την κάνω. Ζήτησα από τον γιατρό να μην τις κάνω αλλά θέλει να τις κάνω τουλάχιστον μέχρι να κλείσω τον 3 .Τις κάνω προληπτικα λόγω αρκετών κιλών που έχω και τώρα κ λόγω προηγούμενης καισαρικης. Έχω απελπιστεί και δεν έχω κ κανέναν να μπορεί να μ την κανει τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Άστα και είναι τόσο ζωηρός ο μικρός όλη μέρα τρέχω από πίσω του..προσπαθώ να μην είμαι μόνη μου να πηγαίνω στη μαμα..γτ πραγματικά όταν με πιάνει ο πόνος με τρελαίνει...και όταν σχολαει ο άντρας μου τον αναλαμβάνει εκείνος .

Βρε κορίτσια κάνει καμία αντιπηκτικες ενέσεις;;  Έκανα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με το τρύπημα τώρα εκτός το ότι η κοιλιά μ έχει γίνει μαύρη σαν συκωτι δεν μπορώ να την τρυπησω σήμερα παλεύω από τις 3 και δεν έχω καταφέρει ακόμα να την κάνω. Ζήτησα από τον γιατρό να μην τις κάνω αλλά θέλει να τις κάνω τουλάχιστον μέχρι να κλείσω τον 3 .Τις κάνω προληπτικα λόγω αρκετών κιλών που έχω και τώρα κ λόγω προηγούμενης καισαρικης. Έχω απελπιστεί και δεν έχω κ κανέναν να μπορεί να μ την κανει τώρα.

Οι αντιπηκτικες γίνονται σε κατάσταση ακινησίας. Εσύ δε νομίζω να χρειάζεσαι. Εγω έκανα μόνο 3 μερες οσο ήμουν στη Κλινική όταν γέννησα. Κ αυτό γιατί έχω θέμα με τις φλέβες στα πόδια. Δε νομίζω να χρειάζονται ρωτα κ κάποιον αγγειοχειρουργο βεβαια. Εμενα αυτός μ τις είχε δώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μου!!! Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ αν και τα παρακολουθώ χρονια !!! Με το καλο και εγω τελος Οκτώβρη!! Ειμαι 8 εβδομαδων και εχω πολυ άγχοςνα πανε ολα καλα!! Πως ειστε απο συμπτώματα; ; εχω μια ανακατωσούρα ολη μερα ηπια ευτυχως και χωρις εμετους!! Απλα ειναι καθε μερα ολη μερα ενα μηνα σχεδον!! Υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσια μου τι γίνεστε? Εγω είμαι στην ένατη εβδομάδα και μία μέρα. Πώς είστε από συμπτώματα? Εγώ σχετικά λίγο καλύτερα.

Και εγώ είμαι λίγο καλύτερα..δεν έχω κάθε μέρα πονοκέφαλο πια βέβαια γενικότερα νιώθω κάπως δεν είμαι κ στα πολύ πάνω μου...ελπίζω με τον καιρό να νιώθω καλύτερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Και εγώ είμαι λίγο καλύτερα..δεν έχω κάθε μέρα πονοκέφαλο πια βέβαια γενικότερα νιώθω κάπως δεν είμαι κ στα πολύ πάνω μου...ελπίζω με τον καιρό να νιώθω καλύτερα !

Ειχες πονοκεφάλους . Είμαι 10&1 , εδώ κι μια εβδομάδα κλαίω από τις ημικρανίες. Ποτέ σου ξεκίνησαν & ποσό σου κράτησαν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2021 at 9:48 ΠΜ, ο/η Mariloo είπε:

Χαιρετώ! Τόσο καιρό νόμιζα πως ήμουν περίπου τέλος Σεπτεμβρίου αλλά τελικά ο γιατρός μου έδωσε ΠΗΤ 3/10 !

Καλησπερα!!! Εγώ εχω 2/10 ΠΗΤ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...