Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ τα πέρασα κ εγώ ..να πηγαίνεις όσο συχνά θες για να είσαι χαλαρή..δεν είσαι η μόνη..τα συμπτώματα στην αρχή έρχονται και φεύγουν μέχρι να εδραιωθούν μετά την 6η εβδομάδα!!σκέψου ότι τώρα είμαι σαν πτώμα όλη μέρα...λες και με έδειραν.. χαχαχα

Εγω γενικά δεν είχα τίποτα. Λίγο στήθος πρισμενο και πονακια. Απλά σήμερα έχουν αυξηθεί τα υγρα μου. Συγνώμη για την περιγραφή. Είναι σα νερό.. Διαφανα.. Και λίγο νιώθω πιο χαλαρό το στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κοριτσια μουυυ καλησπερα τι κανετε???Ειστε ετοιμη για καραντινα vol2 🤣🤣 Χαχαχαχα Εχθές πηγα για υπέρηχο φτάσαμε 170 παλμούς μου έκανε απο την κοιλιά αυτή την φορά και όχι διακολπικο,ειναι μια χαρα το μωρό μεγαλώνει και ήταν και υπερκινητικο ελπιζω να μην είναι και όταν βγει ετσι😋 Ο γιατρός ήταν χαρούμενος πολυ γιατι λεει πως για να κάνει τέτοια κίνηση σημαίνει ότι τα νεύρα και ο εγκέφαλος αναπτύσσεται σωστά είδε και την σπονδυλική (του φαίνεται πολύ σωστή σαν πάχος αλλα θα έχουμε ολική εικόνα περί αυχενικής διαφάνειας σε 3 εβδομαδες)γενικα ολο μας έλεγε πολυ ωραιο μωρο και πολύ ωραίο μωρό 😊Σαν εξωγιηνακη ειναι ομως χαχαχαχα🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2020 at 4:55 ΜΜ, ο/η Clairy. είπε:

Μου είπε από τις 1500 μονάδες μπορει να δει κάτι στον υπέρηχο.. Με την έννοια ότι θα διαπιστώσουμε ότι είναι ενδομητριος κυηση.. Εσύ με τι χοριακες ξεκίνησες;; 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Α τότε κάτι θα δω στον υπέρηχο.. Εγώ 2 μέρες πριν την καθυστερηση είχα 82 χοριακη κ πριν μια εβδομάδα που μέτρησα τελευταία φορά είχε φτάσει κοντά 3000. Δε ξέρω αν η χοριακη έχει να κάνει με την ηλικία κύησης.. πχ μπορει να είχα κάνει νωρίτερα ωορρηξία δε ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσια μουυυ καλησπερα τι κανετε???Ειστε ετοιμη για καραντινα vol2 🤣🤣 Χαχαχαχα Εχθές πηγα για υπέρηχο φτάσαμε 170 παλμούς μου έκανε απο την κοιλιά αυτή την φορά και όχι διακολπικο,ειναι μια χαρα το μωρό μεγαλώνει και ήταν και υπερκινητικο ελπιζω να μην είναι και όταν βγει ετσι😋 Ο γιατρός ήταν χαρούμενος πολυ γιατι λεει πως για να κάνει τέτοια κίνηση σημαίνει ότι τα νεύρα και ο εγκέφαλος αναπτύσσεται σωστά είδε και την σπονδυλική (του φαίνεται πολύ σωστή σαν πάχος αλλα θα έχουμε ολική εικόνα περί αυχενικής διαφάνειας σε 3 εβδομαδες)γενικα ολο μας έλεγε πολυ ωραιο μωρο και πολύ ωραίο μωρό 😊Σαν εξωγιηνακη ειναι ομως χαχαχαχα🤣🤣

Μπράβο βρε κορίτσι μου!! Πες του την άλλη φορά που θα σ πει ωραίο μωρο "γιατρέ φτυσε το να μη το ματιασεις!" 😂 η αλήθεια είναι ότι στον υπέρηχο είναι λίγο τρομακτικό! 😂😂 ζωή να 'χουν τα μικρά μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Α τότε κάτι θα δω στον υπέρηχο.. Εγώ 2 μέρες πριν την καθυστερηση είχα 82 χοριακη κ πριν μια εβδομάδα που μέτρησα τελευταία φορά είχε φτάσει κοντά 3000. Δε ξέρω αν η χοριακη έχει να κάνει με την ηλικία κύησης.. πχ μπορει να είχα κάνει νωρίτερα ωορρηξία δε ξέρω.. 

Εγω πήρα την χοριακη μου πήγε 1300 από 247 την Δευτέρα.. Τρίτη ή Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και εγώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2020 at 6:43 ΜΜ, ο/η Clairy. είπε:

Εγω πήρα την χοριακη μου πήγε 1300 από 247 την Δευτέρα.. Τρίτη ή Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και εγώ ❤️

Ουάου μπράβο!!! Τέλεια !!! ❤❤ με το καλό!! Από συμπτώματα πως πάτε κορίτσια?? Εμένα σήμερα ξεκίνησαν τα παρατράγουδα με τον πρώτο εμετό... 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2020 at 8:09 ΜΜ, ο/η Sofia0294 είπε:

Ουάου μπράβο!!! Τέλεια !!! ❤❤ με το καλό!! Από συμπτώματα πως πάτε κορίτσια?? Εμένα σήμερα ξεκίνησαν τα παρατράγουδα με τον πρώτο εμετό... 😩

Άντε με γεια σου!! χαχαχα...εγώ δεν κάνω εμετό αλλά έχω μονίμως μια χαζή γεύση στο στόμα και μόλις λίγο αδειάσει το στομάχι με πιάνει αναγούλα!!επίσης ρε κορίτσια τρελή κούραση..πολλές φορές κάνω μπάνιο και κουράζομαι 🤭🤭 ακριβώς έτσι ήμουν και στην πρώτη εγκυμοσύνη..επίσης δεν μπορώ να πιω νερό..λίγο το προσπαθώ με το ξινό νερό για να ενυδατώνομαι!!και να σκεφτείτε ότι στα φυσιολογικά μου πίνω πολύυυυυ νερό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Άντε με γεια σου!! χαχαχα...εγώ δεν κάνω εμετό αλλά έχω μονίμως μια χαζή γεύση στο στόμα και μόλις λίγο αδειάσει το στομάχι με πιάνει αναγούλα!!επίσης ρε κορίτσια τρελή κούραση..πολλές φορές κάνω μπάνιο και κουράζομαι 🤭🤭 ακριβώς έτσι ήμουν και στην πρώτη εγκυμοσύνη..επίσης δεν μπορώ να πιω νερό..λίγο το προσπαθώ με το ξινό νερό για να ενυδατώνομαι!!και να σκεφτείτε ότι στα φυσιολογικά μου πίνω πολύυυυυ νερό!!

Εγώ τίποτα.. Ούτε τσιμπήματα τις 2 μέρες...Μονο τρομερό πόνο στο στήθος.. Και πόνο στη μέση όταν κάνω κάποιες δουλειές. Θα μου βγει η ψυχή μέχρι να πάω για υπέρηχο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ τίποτα.. Ούτε τσιμπήματα τις 2 μέρες...Μονο τρομερό πόνο στο στήθος.. Και πόνο στη μέση όταν κάνω κάποιες δουλειές. Θα μου βγει η ψυχή μέχρι να πάω για υπέρηχο 😂

Έχεις ακόμα...μετά την 6-8η εβδομάδα αρχίζουν τα καλά!! Σου εύχομαι να μην έχεις κανένα βέβαια.. χαχαχα!! Πάντως κ αυτά που σου περιγράφω είναι light..,πάλι καλά να λέω!!

Έκλεισα κ αυχενική!!να την κάνω να ηρεμήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Άντε με γεια σου!! χαχαχα...εγώ δεν κάνω εμετό αλλά έχω μονίμως μια χαζή γεύση στο στόμα και μόλις λίγο αδειάσει το στομάχι με πιάνει αναγούλα!!επίσης ρε κορίτσια τρελή κούραση..πολλές φορές κάνω μπάνιο και κουράζομαι 🤭🤭 ακριβώς έτσι ήμουν και στην πρώτη εγκυμοσύνη..επίσης δεν μπορώ να πιω νερό..λίγο το προσπαθώ με το ξινό νερό για να ενυδατώνομαι!!και να σκεφτείτε ότι στα φυσιολογικά μου πίνω πολύυυυυ νερό!!

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Νιώθεις λες κ εσκαβες όλη μέρα! Εγώ 2 μέρες τώρα την έχω βγάλει ξαπλωμένη! Νιώθω ότι έχω σαπίσει.. δεν έχω δύναμη να κάνω τπτ! Κ απλά κοιμαμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ τίποτα.. Ούτε τσιμπήματα τις 2 μέρες...Μονο τρομερό πόνο στο στήθος.. Και πόνο στη μέση όταν κάνω κάποιες δουλειές. Θα μου βγει η ψυχή μέχρι να πάω για υπέρηχο 😂

Κορίτσι μ χαλαρά με τις δουλειές.. μη τα κάνεις όλα με μιας γιατί μετά θα νιώθεις εξαντλημένη! Τελικά ποτε έκλεισες υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Έχεις ακόμα...μετά την 6-8η εβδομάδα αρχίζουν τα καλά!! Σου εύχομαι να μην έχεις κανένα βέβαια.. χαχαχα!! Πάντως κ αυτά που σου περιγράφω είναι light..,πάλι καλά να λέω!!

Έκλεισα κ αυχενική!!να την κάνω να ηρεμήσω..

Α ναι??? Πότε θα την κάνεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Α ναι??? Πότε θα την κάνεις??

Στις 26/11 του Αγίου Στυλιανού που είναι προστάτης των βρεφών και των παιδιών!! μόλις άκουσα την ημερομηνία λέω εδώ είμαστε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Κορίτσι μ χαλαρά με τις δουλειές.. μη τα κάνεις όλα με μιας γιατί μετά θα νιώθεις εξαντλημένη! Τελικά ποτε έκλεισες υπέρηχο?

@Smurf88 με το καλό η αυχενική ❤️

Όταν νιώθω ότι πονάω κάθομαι.. Δεν κάνω παρα πολλά γενικά.. Θα μιλήσω σήμερα με τον γιατρό να κλείσουμε ραντεβού.. Αν και θα ήθελα πάρα πολύ να πάω αύριο. Αυτό που μια έχω μια δεν έχω συμπτώματα νομίζω μπορεί να με τρελάνει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

Ελπίζω μέσα απ' τη ψυχή μου να είστε όλες καλά..

Εγώ χτες πρώτη φορά που σκουπιστηκα και είδα αίμα... κόκκινο κόκκινο..

Πήγα στο νοσοκομείο μου έκαναν μια ένεση προγεστερόνης και κάπως φαίνεται να έφτιαξαν τα πράγματα αλλά από εκείνη την ώρα νιώθω πολύ χάλια..φοβάμαι πάρα πολυ και είμαι 10 εβδομάδων..δε θέλω να πηγαίνω τουαλέτα

Ο γιατρός μου είπε να ξεκινήσω 2 utrogestan και αφού είμαι καλύτερα τώρα κλεισαμε ραντεβού για αύριο το πρωί..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Ελπίζω μέσα απ' τη ψυχή μου να είστε όλες καλά..

Εγώ χτες πρώτη φορά που σκουπιστηκα και είδα αίμα... κόκκινο κόκκινο..

Πήγα στο νοσοκομείο μου έκαναν μια ένεση προγεστερόνης και κάπως φαίνεται να έφτιαξαν τα πράγματα αλλά από εκείνη την ώρα νιώθω πολύ χάλια..φοβάμαι πάρα πολυ και είμαι 10 εβδομάδων..δε θέλω να πηγαίνω τουαλέτα

Ο γιατρός μου είπε να ξεκινήσω 2 utrogestan και αφού είμαι καλύτερα τώρα κλεισαμε ραντεβού για αύριο το πρωί..

 

Σου έκαναν υπέρηχο;;; να μην αγχωνεσαι όσο μπορείς.. Όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σου έκαναν υπέρηχο;;; να μην αγχωνεσαι όσο μπορείς.. Όλα καλά.. 

Όχι μόνο την ένεση...

Σ ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Ελπίζω μέσα απ' τη ψυχή μου να είστε όλες καλά..

Εγώ χτες πρώτη φορά που σκουπιστηκα και είδα αίμα... κόκκινο κόκκινο..

Πήγα στο νοσοκομείο μου έκαναν μια ένεση προγεστερόνης και κάπως φαίνεται να έφτιαξαν τα πράγματα αλλά από εκείνη την ώρα νιώθω πολύ χάλια..φοβάμαι πάρα πολυ και είμαι 10 εβδομάδων..δε θέλω να πηγαίνω τουαλέτα

Ο γιατρός μου είπε να ξεκινήσω 2 utrogestan και αφού είμαι καλύτερα τώρα κλεισαμε ραντεβού για αύριο το πρωί..

 

Εμένα αυτό μου συμβαίνει εδώ και μια εβδομάδα...όχι με κατακόκκινο αίμα αλλά με καφέ που μια έρχονται και μια φεύγουν..είδα κ λίγο ροζ και κοκκινοκαφε..πάνω που σταματάει μετά από μια μέρα ξανά τα ίδια!είναι λίγο σε ποσότητα και όχι όλη την ημέρα αλλά είναι ενοχλητικό!! Το καλό είναι ότι δεν έχω κάποιο αιμάτωμα ή αποκόλληση..μου είπε ότι προφανώς είναι από τον τράχηλο και από την πολύ γρήγορη αύξηση της μήτρας..σήμερα μου είπε να μείνω για λίγες μέρες εντελώς ξάπλα για να δούμε μήπως και σταματήσει εντελώς! 

Κάνεις αντιπηκτική αγωγή; Γιατί αύριο θα μιλήσω με την αιματολογο και ίσως μου κόψει και την ηπαρίνη.. μπορεί να είναι από εκεί.

Γενικά πολλές γυναίκες εμφανίζουν αίμα αυτές τις εβδομάδες...συνήθως δεν είναι κάτι το ανησυχητικό αλλά θέλει παρακολούθηση και ξεκούραση.. κρεβάτι καναπέ και ανάποδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Εμένα αυτό μου συμβαίνει εδώ και μια εβδομάδα...όχι με κατακόκκινο αίμα αλλά με καφέ που μια έρχονται και μια φεύγουν..είδα κ λίγο ροζ και κοκκινοκαφε..πάνω που σταματάει μετά από μια μέρα ξανά τα ίδια!είναι λίγο σε ποσότητα και όχι όλη την ημέρα αλλά είναι ενοχλητικό!! Το καλό είναι ότι δεν έχω κάποιο αιμάτωμα ή αποκόλληση..μου είπε ότι προφανώς είναι από τον τράχηλο και από την πολύ γρήγορη αύξηση της μήτρας..σήμερα μου είπε να μείνω για λίγες μέρες εντελώς ξάπλα για να δούμε μήπως και σταματήσει εντελώς! 

Κάνεις αντιπηκτική αγωγή; Γιατί αύριο θα μιλήσω με την αιματολογο και ίσως μου κόψει και την ηπαρίνη.. μπορεί να είναι από εκεί.

Γενικά πολλές γυναίκες εμφανίζουν αίμα αυτές τις εβδομάδες...συνήθως δεν είναι κάτι το ανησυχητικό αλλά θέλει παρακολούθηση και ξεκούραση.. κρεβάτι καναπέ και ανάποδα!

Όχι τίποτα ..σκέψου ότι μόνο φυλλικό έχω πάρει σε όλη τη διάρκεια έως τώρα...

Ελπίζω κι εγώ να μην είναι κάτι..(αν και η αλήθεια είναι έχω διαβάσει οποιοδήποτε αρνητικό σενάριο μπορεί να προκύψει.. βασανιζομαι επιπλέον μόνη μου... τρέλα αλλά με κοροϊδεύω ότι και καλά με προετοιμάζω.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Όχι τίποτα ..σκέψου ότι μόνο φυλλικό έχω πάρει σε όλη τη διάρκεια έως τώρα...

Ελπίζω κι εγώ να μην είναι κάτι..(αν και η αλήθεια είναι έχω διαβάσει οποιοδήποτε αρνητικό σενάριο μπορεί να προκύψει.. βασανιζομαι επιπλέον μόνη μου... τρέλα αλλά με κοροϊδεύω ότι και καλά με προετοιμάζω.....)

Έχουμε δει πολλές κοπέλες εδώ που είχαν αιματακι και πολύ μάλιστα και όλα τελικά πήγαν καλά.. ❤️

Εγώ τελικά πήγα στον γιατρό σήμερα.. Είδα ένα μικρό κυκλακι 6 χιλιοστά.. Μου είπε προς το παρόν όλα καλά.. Την άλλη εβδομαδα πάμε για καρδούλα πρώτα ο Θεός ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... @Vivi_ πώς είσαι σήμερα;

Καλησπέρα!!

Έχω ακόμα καφέ αίμα και ο υπέρηχος που έκανα έδειξε ότι υπάρχει αποκόλληση αλλά ο γιατρός με καθησύχασε..

Ξεκούραση, utrogestan , μαγνήσιο και ελπίζω να πάνε όλα καλά για το μπουρμπουληθρακι!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον ❤️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα!!

Έχω ακόμα καφέ αίμα και ο υπέρηχος που έκανα έδειξε ότι υπάρχει αποκόλληση αλλά ο γιατρός με καθησύχασε..

Ξεκούραση, utrogestan , μαγνήσιο και ελπίζω να πάνε όλα καλά για το μπουρμπουληθρακι!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον ❤️☺️

Όλα θα πάνε καλά ❤️ Με ξεκούραση θα φτιάξει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας μελλοντικές μανούλες και με το καλο τα μωράκια μας. Νέα στην παρέα σας και μέλλουσα μανούλα και εγώ. Περιμένουμε το 1ο μας παιδάκι με τελικη Πητ 7/7. Ευτυχώς προς το παρόν κυλάνε όλα καλά. Είμαι στην 6η εβδομάδα κ κάτι ημερών και χθες είχα το πρώτο μου ραντεβού στον γιατρό. Είχα πολύ άγχος να δω τι θα μας πει γιατί προσπαθούσαμε ένα χρόνο περίπου κ είχαμε απογοητευτεί.  Ευτυχώς μας καθησύχασε ο γιατρός ότι πάνε όλα καλά! Μου έκανε υπέρηχο διακολπικό και είδαμε το σποράκι μας,αλλά το ακούσαμε πολύ χαμηλόφωνα. Σε δύο εβδομάδες θα ξαναπάω όμως για προγεννητικό έλεγχο και μας είπε θα έχει μεγαλώσει κ θα ακούγεται καλύτερα….(ανυπομωνώ)! Από συμπτώματα ακόμα είμαι καλα…μόνο πόνο στο στήθος και συχνοουρία. Α!ο γιατρός μου έδωσε βιταμίνες και φυλλικο οξύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...