Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ


apis

Recommended Posts

Αυτη η μικρη μπεμπα με το χερακι στο ναρθηκα και τα μυρια σωληνακια ειναι το αγγελουδακι μου!

Λυπαμαι αν σας στεναχωρω αλλα ηθελα και αυτο το μικρουλι να εχει μια θεση στο φορουμ ειδικα οταν ολοι οι γυρω μου παλευουν να ξεχασουν την υπαρξη της..

Την ελεγαν Μελινα Ζωη και θα ηταν σημερα 22 μηνων

Εφυγε στο 2ο μηνα της "προωρης" ζωης της απο παρενεργειες φαρμακων λογω ενδονοσοκομειακης λοιμωξης

Παλεψε πολυ για να ζησει και αγαπηθηκε πολυ ειδικα απο μια ειδικευομενη γιατρο και μια νοσηλευτρια- αγγελο που δεν εχω λογια...να ευχαριστησω

Σημερα "δε νιωθω θλιψη μα μου χει λειψει" οπως λεει και το τραγουδι ..

Και με την ευκαιρια αυτου του ιδιοτυπου μνημοσυνου θα ηθελα να παρακαλεσω να προτρεψετε κασμο που γνωριζετε να γινουν αιμοδοτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

apis mou.........stenaxwrethika para poli twra.....einai kala to mikro sou aggeloudi omws twra apo ekei panw pou se koitaei xwris narthikes kai swlinakia...exei tin panagitsa gia parea kai na deis pou tha steilei to aderfaki tou gia na sou apalinei ton pono pou exeis stin psixi sou...merikes fores anarwtiomaste giati na ginoun kapoia pragmata....eisai omws poli dynath kopela....:)kai FISIKA xwraei edw mesa...kai oti allo theleis edw eimaste...apis mou glikeia!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ..

ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙΣ ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ..Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ

ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΗ..ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΖΗΣΕ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ..

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟ ΤΗΝ

ΑΓΑΠΑΣ..

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ..

ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΑΠΗΘΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ;;

ΑΧ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου apis πραγματικα ειναι ενα αγγελουδι!!!!Και σιγουρα ειναι καλα η ψυχουλα μου εκει που ειναι!

Αχ ποσο αδικη πραγματικα γινεται η ζωη ειδικα με αυτα τα μικρα ανθρωπακια που δεν προλαβαινουν καλα καλα να δουν το φως της ημερας, μα τι να πεις λογια δεν υπαρχουν...Μας δοκιμαζει τι να πω...

εχεις απολυτα δικιο για για τα παιδακια που πρεπει να βοηθαμε δινοντας αιμα...

Ευχομαι η ζωη απο δω και περα να σου φερει μονο ΧΑΡΕΣ!!!!

Σου ευχομαι να ειστε υγιεις με τον αντρουλη σου και παντα ευτυχισμενοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου apis πραγματικα ειναι ενα αγγελουδι!!!!Και σιγουρα ειναι καλα η ψυχουλα μου εκει που ειναι!

Αχ ποσο αδικη πραγματικα γινεται η ζωη ειδικα με αυτα τα μικρα ανθρωπακια που δεν προλαβαινουν καλα καλα να δουν το φως της ημερας, μα τι να πεις λογια δεν υπαρχουν...Μας δοκιμαζει τι να πω...

εχεις απολυτα δικιο για για τα παιδακια που πρεπει να βοηθαμε δινοντας αιμα...

Ευχομαι η ζωη απο δω και περα να σου φερει μονο ΧΑΡΕΣ!!!!

Σου ευχομαι να ειστε υγιεις με τον αντρουλη σου και παντα ευτυχισμενοι!

Δεν θα την ξεχασουμε την Μελινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΣΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΕΣΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΠΗΡΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ?

ΤΩΡΑ Η ΜΕΛΙΝΑ ΖΩΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ, ΔΕΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙ, ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ..

ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jovanna απο τοτε που μπηκα σ αυτο το φορουμ εχω παρει τοση στηριξη που ευχομαι να σας ειχα γνωρισει εκεινες τις δυσκολες ωρες που σας ειχα τοσο αναγκη..

Τωρα τα ασχημα εχουν περασει θελω να πιστευω..

Ηθελα απλα να γνωρισεται το μωρακι αυτο σε μια προσπαθεια να κραταω τη μνημη της ζωντανη

Δεν θελω να σας στεναχωρω..ειδικα τις εγγυες

Αυτο που συνεβη στη μπεμπα ηταν πολυ σπανιο

Στη μνημη των μωρων που χαθηκαν ας δινουμε αιμα μια φορα το χρονο(ή οι δικοι μας γιατι σε πολλες απο εμας απαγορευεται)

@babyboom Η αληθεια ειναι πως για την ηλικια της ηταν ομορφουλα (ειχε και ξανθιες τουφιτσες!!):)

Aristina μακαρι να πιασουν οι υπεροχες ευχες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπητη Αpis...

αυτη τη στιγμη νιωθω πως οτι και να πω, οτι και να γραψω θα ειναι πολυ λιγο...

η Μελινα Ζωη ηταν και ειναι ενας αγγελος...

παντα θα την εχεις στην καρδια σου, οσο και να γιατρεψει ο χρονος τις πληγες σου!

ευχομαι ολοψυχα πολυ συντομα να αποκτησετε ενα υγιεστατο μωρακι που ξερω οτι θα γεμισεις με διπλη αγαπη!!!

να εισαι παντα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis,συγχαρητήρια!

Μόνο αυτό έχω να σου πω!Για το κουράγιο που έδειξες και που τώρα είσαι καλά και προχωράς.Ξέρω γλυκιά μου πόσο δύσκολο είναι να έχεις ένα πρόωρο μωράκι και να το βλέπεις καθημερινά για μήνες μέσα στα σωληνάκια και να μην ξέρεις αν αύριο όταν θα πας να το δεις εκείνο θα είναι ακόμα εκεί.Μπράβο και στην Μελίνα που τα κατάφερε τόσο καλά έστω και αν τελικά δεν κατάφερε να μείνει.Ήρθε και σας δίδαξε-τώρα και σε μας-ένα πολύ σπουδαίο πράγμα.Την αξία της ζωής και το πόσο ασήμαντα είναι τελικά όλα τα υπόλοιπα.Μπράβο της γιατί είναι μια άξια εκπρόσωπος του ονόματος της,ΖΩΗ!

Κάνενας δεν θα μπορέσει ποτέ να σε ''πείσει ''ότι η Μελίνα δεν υπήρξε ,απλα αποφεύγοντας να μιλάει για εκείνη.Γιατί υπήρξε και ήταν πραγματικά μια αγωνίστρια.Τώρα υπάρχει ακόμα.Και έχει δυο μορφές.Η μια είναι μια γλυκιά ανάμνηση για σενα,την μανούλα της και η άλλη είναι ένας άγγελος που αγωνίστηκε και τώρα η ψυχούλα της είναι ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!

apis,το μωράκι σου ζει καθημερινά μέσα απο χιλιάδες άλλα μωράκια στον κόσμο που δίνουν τον δικό τους σκληρό αγώνα στο ξεκίνημα της ζωής τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ..

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΜΕΙΛΙΚΤΟΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ..

ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΣΟΥ..

ΑΣΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ..

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΝΑ ΖΩΟΥΛΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ

ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΜΟΙΑΖΕΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κυριολεκτικά πλανταξα απ το κλαμα. Ειναι τοσο αδικο να χανονται τετοια αγγελουδια. Κοπελα μου να εισαι παντα καλα και να κανεις πολλα παιδακια και να ξερεις οτι το κοριτσακι σου ειναι καλα εκει που ειναι και σας προσεχει. Πραγματικα συγκλονιστικα λυπαμαι αν γραφω βλακειες αλλα οταν βλεπω τετοια με συγκινουν αφανταστα και λυπαμαι για τον κοσμο που ζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίνα μου, έχεις νιώσει πολύ πόνο καλή μου και καμιά μας (αν δεν έχει ζήσει το ίδιο) δεν μπορεί απόλυτα να σε καταλάβει... Μπορούμε όμως να φανταστούμε το μέγεθος της οδύνης σου, που ευτυχώς περνώντας ο καιρός μειώνεται... Αυτό που δεν θα μειωθεί ποτέ είναι η αγάπη σου για το Μελινάκι και η λαχτάρα σου να ...αποκαταστήσεις την αδικία που σου συνέβη με ένα νέο, γερό και καλότυχο μωράκι... Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου (και με προσευχή και πίστη) να καταφέρεις να γίνεις ξανά μανούλα μέσα στη νέα αυτή χρονιά και να βιώσεις ξανά και υπό καλύτερες συνθήκες το μεγαλειώδες αίσθημα της μητρότητας. Το νέο σας παιδάκι (όταν με το καλό έρθει) θα είναι πολύ τυχερό γιατί θα εισπράξει όλη την αγάπη σας, αυτή που δεν προλάβατε να εκφράσετε στο πρώτο σας αγγελάκι...

Η Παναγιά να γαληνεύει την καρδούλα σας και να προστατεύει αυτό το πλασματάκι που πήρε πρόωρα δίπλα της...

Σ' αγαπάμε και πολύ χαίρομαι που βρίσκεις ανακούφιση και ενδιαφέρον στο mammyland!!! Ελπίζω τα επόμενα ευχάριστα νέα εγκυμοσύνης να είναι τα δικά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η λογικη σταματαει μπροστα σε τετοια γεγονοτα!Δεν εχω να σου πω τιποτα περισσοτερο απο τα κοριτσια που σε αγκαλιασαν ολες με την αγαπη τους!ευχομαι ο χρονος να απαλυνει τον πονο σου,να εισαι γερη και δυνατη και απο δω και μπρος μονον χαρες να ερχονται στη ζωη σου!

Εμεις ολες μαζι ειμαστε κοντα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αpis μου δεν μας στεναχωρείς αλλα είμαστε εδώ για υποστήριξη και για να σε αγκαλιάσουμε..Αυτη η μικρή ζωούλα που χάθηκε τόσο νωρίς ειναι ο φύλακας αγγελός σου!Ποτέ δεν θα την ξεχάσεις..πάντα θα υπάρχει στο πίσω μέρος του κεφαλιού σου..Κάποιοι άλλοι ίσως σχεδιάζουν για μάς και έτσι και το μωράκι σου δεν ήταν να συνεχίσει..Ευχομαι απο δω και πιο πέρα να μην ξαναπεράσεις τέτοιες στιγμές και χαρούμενες καταστασεις να γεμίσουν και πάλι την ζωή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ....ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ...ΑΣΧΗΜΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΛΗΘΗ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ...ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΛΑ...ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ που αυτό το υπέροχο πλασματάκι δεν κατάφερε τελικά να ζήσει στη γη...Ζει όμως στον παράδεισο μαζί με τους άλλους αγγέλους...Μη στενοχωριέσαι και φυσικά μην ξεχάσεις ποτέ το παιδάκι σου...Ελπίζω σύντομα να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου το αδερφάκι της Μελίνας-Ζωής..Σύντομα να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι που θα απαλύνει τη θλίψη σου...

Εμείς είμαστε κοντά σου και σε στηρίζουμε!Ό,τι κι αν χρειαστείς!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη 26, Aggeliki leukada, Scarletaki, lisaki karmen, Annaki, Foteini Sakis ,Sandy7280 ,Υβοννη, juliana, Savropinguinos, mpempoula16 ,ecoliou

ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου που ειδατε το μωρο μου και ειχατε η καθεμια με τον ξεχωριστο της τροπο(ακομα και με τη σιωπη σας- scarlet) να δηλωσετε κατι γι αυτo το αγγελακι..

Αnna_80 εσυ τα ξερεις απο πρωτο χερι και ακομα περισσοτερο μια και ειχες 2 μπεμπακια στην εντατικη Δεν φανταζεσαι καλη μου ποσο σκεφτομουνα τα κουκλακια σου και ποσο χαρηκα οταν μας εγραψες πως θα τα παρεις σπιτι!!!!

Savropinguinos, mpempoula 16, Juliana και Φανη 26με το καλο να υποδεχτειτε τα μωρακια σας!!

Καρμεν οταν λες αυτα που νιωθεις για να στηριξεις καποιον, γλυκαινεις την ψυχη του και αυτο ειναι πολυ σημαντικο Σ ευχαριστω

Τζοβαννα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφο κοριτσάκι..

Όπως γράφει και η Υβόννη..

Η λογική σταματάει μπροστά σε τέτοια γεγονότα!

Μελίνα-Ζωή... Κοριτσάκι μου... εκεί που'σαι στον ουρανό και μας βλέπεις, μαζί με τόσα άλλα αγγελούδια που έφυγαν, άλλα πρόωρα, πριν καλά καλά τα νοιώσουν οι μαμάδες τους, άλλα αργότερα και τόσο άδικα... να ξέρετε πως σας αγαπάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apis μου τί να σου πω εγώ, μπροστά στο μεγαλείο της δικής σου ψυχής! Από την αρχή διέκρινα το ιδιαίτερο του χαρακτήρα σου μέσα από τις απόψεις σου. Πραγματικά δεν έχω λόγια να σου εκφράσω ο,τιδήποτε.Εσύ μονάχα μπορείς να το αισθανθείς, εμείς απλά συνυπάρχουμε στον πόνο. Το μωρό σου θα το θυμάσαι πάντοτε, θα είναι ψηλά αγγελάκι στον Παράδεισο και πίστεψέ με έχετε θέση και εσείς εκεί. Είναι φορές που λες γιατί Θεέ μου αλλά πιστεύω ότι σίγουρα ο Θεός θα σε ανταμείψει και με το παραπάνω. Ποτέ βέβαια δεν θα ξεχάσεις την ψυχούλα αυτή! Ειλικρινά με συγκίνησες πολύ με τη δύναμη και την αξιοπρέπειά σου, η οποία διακρίνεται αμέσως! Εύχομαι σύντομα ο Θεός να σας δώσει ένα μωράκι και πολλές-πολλές χαρές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...