Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βουλωμενη σαλπιγγα


Recommended Posts

Κοριτσια τα φώτα σας παρακαλώ πριν δύο μήνες είχα κάνει υστεροσαλπιγγογραφια και μου βρήκαν μια κλειστεί σαλπιγγα μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε να περιμένω εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξης: αυτού του είδους η πάθηση παίρνει χειρουργειο και αν έχει κάνει κάποια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ’όσο γνωρίζω παίρνει χειρουργείο.. εξαρτάται ομως την περίπτωση.. μια φιλη μου εκανε χειρουργειο κ στους 2μηνες ξαναβούλωσε οποτε πηγε για εξωσωματικη.. κ εκανε ενα παίδαρο. 

Της ελεγαν δε μπορεις φυσιολογικα κ εκεινη εκανε ελευθερα με τον αντρα της...κ τσούπ! Στα 3χρονια π ειχε τον μικρό της εκανε κ μια κοράκλα!!!! Τι να πω! Μην ανησυχεις παντως για τιποτα θα σ μεταφέρω τα λόγια του γυναικολόγου μου: Γυναίκα που εχει μήτρα Θα ΚΑΝΕΙ ΜΩΡΟ! Με τον ενα ή τον αλλο τροπο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά σου είπε να περιμένεις!!Αυτό που δεν ξέρω αν σου είπε είναι πως για τους επόμενους 3-4 κύκλους θα έχεις περισσότερες πιθανότητες σύλληψης γιατί το υστεροσκοπιο ξεβουλωσε λίγο την όλη κατάσταση....εγώ έχω μόνο μια σάλπιγγα και αυτή μερικώς διαβατ'η.α και μισή μήτρα άλλα δύο ωοθήκες.... δηλαδή μονόκερος μήτρα με μια σάλπιγγα.ετσι γεννήθηκα.και έμεινα έγκυος μετά από 8χρονια φυσιολογικά.Η κόρη μου είναι δώρο θεού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaioannas είπε:

Καλά σου είπε να περιμένεις!!Αυτό που δεν ξέρω αν σου είπε είναι πως για τους επόμενους 3-4 κύκλους θα έχεις περισσότερες πιθανότητες σύλληψης γιατί το υστεροσκοπιο ξεβουλωσε λίγο την όλη κατάσταση....εγώ έχω μόνο μια σάλπιγγα και αυτή μερικώς διαβατ'η.α και μισή μήτρα άλλα δύο ωοθήκες.... δηλαδή μονόκερος μήτρα με μια σάλπιγγα.ετσι γεννήθηκα.και έμεινα έγκυος μετά από 8χρονια φυσιολογικά.Η κόρη μου είναι δώρο θεού!!!

Να τη χαίρεσαι τη Κορακλα.  Θα θελα και εγω αλλά ο θεος ξερει καλυτερα θα περιμενω.. δεν μου είπε κάτι για τους επόμενους κύκλους σημερα έκλεισα ραντεβού για Ιούνιο αλλά σήμερα βρηκα και θετικο τεστ οωρηξιας 18η  μερα όποτε το πάλεψα με πολυ πιστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Να τη χαίρεσαι τη Κορακλα.  Θα θελα και εγω αλλά ο θεος ξερει καλυτερα θα περιμενω.. δεν μου είπε κάτι για τους επόμενους κύκλους σημερα έκλεισα ραντεβού για Ιούνιο αλλά σήμερα βρηκα και θετικο τεστ οωρηξιας 18η  μερα όποτε το πάλεψα με πολυ πιστη.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!

Έτσι έτσι στον αγώνα!!!κάνε εσύ ότι είναι ανθρώπινως δυνατό και τα υπόλοιπα κανε τα προσευχουλα στο Θεό!!!!Πίστη θέλει και υπομονή!Στο ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...