Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Chrysa 79 είπε:

Κι εγώ όταν πρωτοπηρα κάθισμα έλεγα να πάρω isofix αλλά κάνοντας γκάλοπ εμαθα οτι δεν είχε πάρει κανένας από τον περίγυρο μου.Τελικά προτίμησα συμβατικό και δεν το έχω μετανιωσει.Δένει μια χαρά και ειναι εξίσου ασφαλές!Και είναι και σε προσιτοτερες τιμές.

Aelia, σύμφωνω μαζί σου.Φυσικά και δε φταίνε οι ορμόνες σου!Απλά λίγο μπερδεύτηκα.Οταν πηγες το χαρτι γιατί δε μπορούσε να σε εξετάσει δεν έχει μηχάνημα δικό του;Έχει περάσει ένας μήνας από την τελευταία φορά που σε είδε, μήπως φοβόταν ότι είχε αλλάξει κάτι;Η εμβρυολογος που σου εγραψε και για την επιστροφή όμως αποδεικνύει ότι είναι υπερβολικός και ολιγον ευθυνοφοβος...

Δε μ' εξετασε σημερα που πήγα με το χαρτι γιατί δεν είχα κλεισει ραντεβου και πέρασα 'σκαστη" για να μου βάλει υπογραφή. 

Στην τελευταία μου επίσκεψη στις 11 Μαρτιου μου είχε πει ότι την 21η με 22η εβδομαδα πριν φυγώ για το γάμο να κλεισω ραντεβου με εμβρυολογο για το μεγάλο υπέρηχο και ότι θα τα ξαναλέγαμε την 25η βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Αελια τωραπηγες στις 22 ;;τ σ ειπε ο γιατρος σ;;εμενα ακριβως 22 εβδομαδων π πηγα γ υπερηχο ηταν 488 γραμμαρια

Ο γυναικολόγος μου για τον υπέρηχο δεν μου ειπε ακόμα τίποτα δεν του πήγα ακόμα τα αποτελεσματα... Η εμβρυολογος μου είπε ότι όλα είναι μια χαρά και ότι ζυγίζει τόσο... 

Ηξερά όμως εδώ και αρκετές εβδομαδες ότι το νινακι μου είναι μεγαλοσωμο μου το έχει πολλές φορές ο γιατρός μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αελια μην αγχωνεσαι δε πρόκειται να σου ζητήσουν κανενα χαρτί! Μπες και δες κ στο σαιτ της Aegean για σιγουρα αλλα νομιζω θέλουν βεβαίωση μετα την 32η εβδομαδα ισως κ πιο μετα.. 

Κι εμενα ο γιατρός οταν του ειπα να παω κολυμβητήριο μ ειχε πει ενταξει και μετα που πηγα να μου δώσει την βεβαίωση μου ειπε δεν υπογράφω κ δεν παιρνω ευθύνη μην κολλήσεις τιποτα κτλ.. Ευθυνόφοβοι παιδι μου.. Αλλα κολυμβητήριο γιόκ... 

Αν ωστόσο τον εμπιστεύεσαι μιλα του και πες του οτι σε ενόχλησε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

Άλλη μια μέρα ξάπλας.

Μεωτο κρύωμα πολύ καλύτερα, τη σκαπούλαρα με τς βιταμίνες που μου έγραψε ο γιατρός προληπτικά (εκείνες που δεν επερνα) 

Το πιάσιμο παραμένει 

Αν συνεχίσει ως το απόγευμα θα βάλω βολταρεν(οπως μάλλον καταλάβατε αποφεύγω τα πάντα) 

Θα αρχίσω σε λίγο τα τηλέφωνα για ακυρώσεις, θα παρω και στη σχολή να ενημερώσω πως δε θα πάω αύριο (εχω 2 ώρες. Και καλύτερα να είμαι ας μη το ρισκάρω, θα τους κάνω αναπλήρωση) 

 

@Aelia δε ξέρω πραγματικά τι βα προτείνω. Αν έχει και άλλα μελανά σημεία σα γιατρός  άλλαξε τον. 

Αλλιώς ίσως να φοβήθηκε,  όχι άδικα αν το δεις απο τη πλευρά γιατρού.

Γιατι κάποιος μπορεί να ταξίδεψε για να πάει καπιυ, καλά για το γυρισμό θα είναι στην ίδια κατάσταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η rakoun είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Άλλη μια μέρα ξάπλας.

Μεωτο κρύωμα πολύ καλύτερα, τη σκαπούλαρα με τς βιταμίνες που μου έγραψε ο γιατρός προληπτικά (εκείνες που δεν επερνα) 

Το πιάσιμο παραμένει 

Αν συνεχίσει ως το απόγευμα θα βάλω βολταρεν(οπως μάλλον καταλάβατε αποφεύγω τα πάντα) 

Θα αρχίσω σε λίγο τα τηλέφωνα για ακυρώσεις, θα παρω και στη σχολή να ενημερώσω πως δε θα πάω αύριο (εχω 2 ώρες. Και καλύτερα να είμαι ας μη το ρισκάρω, θα τους κάνω αναπλήρωση) 

 

@Aelia δε ξέρω πραγματικά τι βα προτείνω. Αν έχει και άλλα μελανά σημεία σα γιατρός  άλλαξε τον. 

Αλλιώς ίσως να φοβήθηκε,  όχι άδικα αν το δεις απο τη πλευρά γιατρού.

Γιατι κάποιος μπορεί να ταξίδεψε για να πάει καπιυ, καλά για το γυρισμό θα είναι στην ίδια κατάσταση; 

Καλημερα σε ολες... 

@rakoun Κατ' αρχην χαιρομαι που τουλαχιστον σου έφυγε το κρυωμα.... Όσο για το πιάσιμο σου... τι να πω... υπομονη ρε κοριτσι μου..... ελπιζω να μην την χρειαστεις τελικα τη βολταρεν .... ξεκουρασου και χαλάρωσε όσο περισσότερο μπορείς.

Τώρα όσο αφορά το γιατρό μου... δεν διαφωνω για όλα αυτα περί ευθυνης... αλλά δεν θα έπρεπε να μου τα έχει ήδη πει από τότε που τον ρώτησα; και ότι θα έπρεπε  να βρω και γιατρό στο εξωτερικο για να εξετάσει γυρνώντας; Αυτός δεν μου είπε καν ότι πρέπει να περασω για εξεταση απ το ίδιο πριν το ταξιδι (παιζει να μου είχε ευχηθεί και καλο ταξιδι τότε.... -όλα αυτα δεν τα φαντάζομαι ήταν και ο συζυγός μου μπροστα στη συζητηση). Μόνο τώρα που πρέπει να βάλει την υπογραφή του τα "χρειάστηκε";

Δεν έχω κοιμηθεί όλο το βραδύ από τα νευρα μου!  Και τωρα που θα πάω σε 2 ώρεσ δεν ξέρω πραγματικά αν πρέπει να του πω κάτι ή όχι... φοβάμαι μην παρεκτραπώ... από την άλλη είμαι περίεργη να δω τι θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να το αναφέρεις για να κόψεις αντίδραση.

Οταν αφορά έγκυο + υπογραφή, δε ξέρω οι γυναικολόγοι κάτι παθαίνουν.

Είχα ζητήσει εγγράφως απο έγκυο να μου επιτρέψει ο γιατρός της να επέμβω χειρουργικά και ενώ αυτός μου έδινε το οκ τηλεφωνικά, όποτε το ζητούσα γραπτώς έκανε τον Κινέζο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρούσα!!

Ξάπλα ακόμα  πλέον γυρίζω πλευρό πολύ πιο άνετα χωρίς έντονο πόνο 

Μακάρι αύριο να είμαι ακόμα καλύτερα 

Τόση ξάπλα χτες και σήμερα και νιώθω πιο συχνα κλωτσιές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy 5 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια.Εδω ειμαι και εγω?Κοιμήθηκα αρκετά σημερα μιας και δουλευω αποψε παλι.

Εσεις ολες καλα;

Ποτε θα σταμΑτησεις τ δουλιτσα βρε μομμυ μ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy 5 είπε:

Εχω ακομα εφτά εβδομαδες.34 εβδομάδων θα ειμαι όταν με το καλο σταματήσω.Εσυ Αννα μου;;;Πως εισαι;

Πω πω !!! Υπομονη μονο :* :* :* :* 

Εγω χαλια ζαλαδες εντονες ,φωτακια γυρω γυρω,ναυτιες,καουρες ανυποφορες και σημερα πνηγηκα στ φαγητο και πονεσα παρα πολυ στ κοιλια αχαχχαχα αυτα απο μενα... Το νινι καλα ζωηρεψε παλι και χαιρομαι απιστευτα.... Εσενα η ζουζουνα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια...τι κάνετε;

Εγώ μόλις τελείωσα από τη δουλειά και ήρθα σπίτι. Η μπουμπου μου σήμερα είναι ζωηρουλα...μάλλον κατάλαβε ότι έρχεται αύριο ο μπαμπάς μας και χαίρετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι βρε Αννα μου τοσο χαλια;Να προσεχείς.Εγω με τις καούρες ταλαιπωρούμαι αλλα φταίω και εγω βεβαια γιατι δεν προσέχω καθόλου τι τρωω.Η μπουμπού μου και μενα τις τελευταίες μερες πολυ ζωηρή ειναι.

Κελλυ καλώς να τον δεχτείτε τον μπαμπά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν ξερω γτ νιωθω τοσο κομματια ενω δεν τα ειχα ποτε τοσο εντονα!!!!! Το σαββατο παω γ τη καμπυλη κιολας γ να δω χαχα..... Μαλλον ειναι οι μερες τους χαχχαχ τωρα μεγαλωνουν και ειναι ποιος εντονες οι κινησεις!!!!

Κελλυυυ καλως να τν δεχτειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μαγκι είπε:

Fine μου ειχες δίκιο για το μάζεμα!!!! Θα με σώσει αυτο!! Το εχω σχεδον τελειοποιήσει ηδη! Χαχαχ

Τονια λαουρα αμα στο κανει ο γιατρός ακομα καλυτερα να εχεις κ το κεφαλι σου ήσυχο!! 

Ιζαμπέλα!!!! Ετσι θα πω την κόρη μου!! Τι σύμπτωση! Εσεις κοριτσια έχετε σκεφτεί ονομα;;;

μα εχουμε το ποιο όμορφο ονομα με την κορη σου ! <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι κι εγώ Αννουλα μου.Ζαλαδα απο την πολυ ξαπλα, ταχυπαλμιες απο το στομαχι που πιέζει το διάφραγμα, φούσκωματα, αναγουλες, κ τελικά διαθεση στα πατώματα γιατι ενω θελω να σηκωθω να χωνεψω, πρέπει να περναω καποιες ωρες ξαπλα κ το ενα αναιρεί το αλλο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ολες τα εχουμε αυτα εεε...!!! Απλα πιστευα οσο παιρναει ο.καιρος φευγουν αυτα αλλα δεν χαχαχ!!!!φινε μ υπομονη και εσυ μονο αυτο!!!!! Εμενα μ προκαλουν καουρες κ τα χαπια ??????????? 

Τωρα δεν εχω καουρες εχω δυσφορια νιωθω ν πνιγομαιι...?

Κοριτσακια μου καλο βραδυ παω νανι νωρις σημερα !!!! Φιλακια πολλα σε ολες ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Fine υπομονη!!! Λιγο σου εμεινε...

Πωπω κ εγω εχω 2 μερες που ζαλιζομαι! Σημερα ξυπνησα με [πονοκεφαλο κ κωμαρα κ ενιωθα σαν να ειχα πυρετο! Θερμομετρο δεν εβαλα ομως για να δω οποτε δεν ξερω... Μπορει να μου ειχε πεσει κ η πιεση...

Ποιος ξερει...Εχω σταματησει κιολας εδω κ 2 εβδομαδες τελειως σιδηρο,ασβεστιο κλπ επειδη με ειχαν πειραξει στο συκωτι... Και εμενα η μικρη μου εχει ζωηρεψει πλεον πολυ και χαιρομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια!

Και γω έχω καουρες κάθε απόγευμα...Μόλις φάω για βράδυ όμως μου περνάει. 

Κελλυ μου με το καλο να τον δεχτειτε!!! Οσο για τις καουρες πινε γαλατακι παγωμενο! Εμενα με βοηθαει αρκετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Fine υπομονη!!! Λιγο σου εμεινε...

Πωπω κ εγω εχω 2 μερες που ζαλιζομαι! Σημερα ξυπνησα με [πονοκεφαλο κ κωμαρα κ ενιωθα σαν να ειχα πυρετο! Θερμομετρο δεν εβαλα ομως για να δω οποτε δεν ξερω... Μπορει να μου ειχε πεσει κ η πιεση...

Ποιος ξερει...Εχω σταματησει κιολας εδω κ 2 εβδομαδες τελειως σιδηρο,ασβεστιο κλπ επειδη με ειχαν πειραξει στο συκωτι... Και εμενα η μικρη μου εχει ζωηρεψει πλεον πολυ και χαιρομαι!!!

Κ εσυ τα ιδια??? Υπομονη δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.απλα πραγματικα ετσι δεν μπορω να χαρω την εγκυμοσυνη μου...ολο Υποφερω κ μετα γκρινιαζω...καληνυχτα καλη μου μαρια.ε

Εγω 100 παλμους ειχα σηνερα που μετρηθηκα...το στομαχι βλεπεις

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Αχ ολες τα εχουμε αυτα εεε...!!! Απλα πιστευα οσο παιρναει ο.καιρος φευγουν αυτα αλλα δεν χαχαχ!!!!φινε μ υπομονη και εσυ μονο αυτο!!!!! Εμενα μ προκαλουν καουρες κ τα χαπια ??????????? 

Τωρα δεν εχω καουρες εχω δυσφορια νιωθω ν πνιγομαιι...?

Κοριτσακια μου καλο βραδυ παω νανι νωρις σημερα !!!! Φιλακια πολλα σε ολες ?????

9Και εγω τα ιδια.τα σιχαινομαι ολα τα χαπια...μου πεφτουν σαν βομβες.κ αντε μετα να κλεισω ματι...γυριζω σαν ψαρι.καλον υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνυχτα και απο'μενα κοριτσια!!! Πωπω η μικρη με ταραξε στις κλωτσιες! χαχα

οπου βαζω το χερι παει κ σκουνταει!!! Τρελενομαιιιιιιιιιι <3 <3 <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια..κατι εγινε αυτες τις μερες...ολες κατι εχουμε ..δν γινεται αυτο τπραγμα..εμενα τις τελευταιες μερες η μπεμπα μ με κλωτσαει κατω χαμηλα κ με ποναει...κ μετα απο λιγο πετρωνει η κοιλια μου...π εμενα αν πετρωνε θα πετρωνε πολυ σπανια...δν ξερω αν τ μπεμπε μεγαλωνει κ γ αυτο γινται αυτο...αλλα ψηλα δν τν νιωθω σχεδον καθολου..πολυ σπανια καθ ολη γ διαρκεια της ημερας..με εχει ταραξει στις κλωτσιες κατω ψαμηλα...κ οχι τπτ αλλο κατι φορες ειναι δυνατες κ πεταγομαι σαν ελαττηριο...καλημερα είπα; ;δν ειπαααα.κατα τ αλλα μυριζει καλοκαιρι κ σιγα σιγα ανεβαινει η ψυχολογια κοριτσαρες μ δοξα τ θεο..(ας σκεφτουμε κ λιγο τ θετικα)κ γ οσες κοπελες δουλευεται ακομα καλα κουραγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι σιγά σιγά ξεκίνησα γιατί λογικά σε κανένα μήνα θα θέλει να εχεις έτοιμη και την τζαντα μαιευτηρίου Από κούραση καποιες μερες ναι καποιες μερες όχι τόσο αλλά λαχανιαζω εύκολα όμως  τα βραδια σε γενικές γραμμές κοιμάμαι καλά απλά ακόμα στον ύπνο μου κοιμάμαι αρκετές φορές ανασκελα και ξυπναω με μια δυσφορία κάπως μια ενόχληση και γυριζω πλευρό  εσυ γιατί δεν κοιμάσαι καλά ; 
    • Ευχαριστώ πολύ 😃 Δεν είναι ότι το έχω προδικάσει απλά είναι αυτές οι μέρες σαν την σημερινή με σκέψεις σκέψεις που μου καίνε τον εγκέφαλο.Να τον χαίρεσαι τον μπέμπη σου.Παντα να είναι έτσι χαμογελαστός και υγιής φυσικά.❤️
    • Εγώ παίρνω φυλλικό, cyclacur, utrogestan και prolutex.Πονο όχι δεν έχω,κράμπες θα τις έλεγα.Το στήθος έχει πρηστεί και πονάει κάπως.Ξερω όμως ότι όλα αυτά είναι από τα φάρμακα.Και η κοιλιά από το απόγευμα και μετά έχει σαν πρήξιμο.Τουαλετα πάω συχνά αλλά πινω και αρκετό νερό οπότε δεν το θεωρώ κάπως.Πρεπει να οπλιστούμε με υπομονή έχουμε μέρες ακόμα ❤️🙏❤️🙏
    • έτσι λέω αρχες του μήνα να ξεκινήσω να παίρνω ότι μπορώ! εντωμεταξυ το κοιτάω και με τις μερες και κάπως με βοηθάει πιο πολύ 😂 αλήθεια μπερδευομαι! ενταξει 10 μέρες έμειναν ακόμα 🤷 γενικα κορίτσια κουράζεστε εσείς; εγώ πλέον πάρα πολύ! και συνεχίζω να μην κοιμάμαι καλά τα βράδια 🤦
    • * Τους χωρισα γι αυτο δεν εχω προβλημα στον υπνο... Αλλιως κλασσικη χορωδια διδυμων , τα ξερουν πολλες κοπελες εδω μεσα.. 
×
×
  • Προσθήκη...