Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ναυτιες Βοηθεια!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!αντιμετωπισε η αντιμετωπιζει καποια απο σας προβλημα με ζαλη κ φοβερη ναυτια αλλα χωρις εμετους?ειμαι στην 6η βδομαδα κ σημερα το προβλημα ειναι τοσο μεγαλο που δε πηγα στη δουλεια!οπως καταλαβαινεται δε μπορει ν συνεχιστει...πρωινες φρυγανιες δε βοηθησαν...αλλη ιδεα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, από την έκτη εβδομάδα περίπου, και τώρα είμαι σχεδόν στη 14η και συνεχίζεται. Όπως βλέπεις, μπορεί να συνεχιστεί!

Το τζίντζερ βοηθά στη ναυτία, είτε σε καραμέλες, είτε σε μπισκότα, και γενικώς όπου το βάλεις. Φυσικά εσένα μπορεί να μη σε βοηθήσει καθόλου.

Κάποιες μέρες θα είσαι πολύ χάλια, κάποιες κάπως καλύτερα. Εγώ στη δουλειά δεν πήγα 5-6 φορές νομίζω, αλλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πήρα ένα μήνα άδεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου..δοκιμασα σημερα το τζιντζερ σε τσαι..χειροτερα με εκανε...υπαρχει καποιο φυτικο χαπι που μπορουμε ν παρουμε?κ επισης...ποση ωρα κραταει αυτη ναυτια????απογευμα παει κ δ συνηλθα ακομα!Σκεφτομαι μηπως κρυωσα αλλα δε νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα για τζιντζερ μου είπαν δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήμουν πολύ καλά δεν είχα τίποτα, ούτε που το κατάλαβα και δεν έλειψα σχεδόν καθόλου από τη δουλειά.Τώρα όμως έχω ναυτίες και ζαλάδες από εχθές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σε τσαι που το δοκιμασα νομιζω οτι χειροτερεψε....ασε που δε καταλαβαινω τι με επισε κ ηπια τσαι ενω εχω προβλημα με στομαχι....ισως σε καποια αλλη μορφη?αν βρεις κατι που σε βοηθαει πες το κ απο δω...γτ δεν αντεχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ναυτία και γενικά τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης, διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα. Είναι γυναίκες που μπορεί να έχουν ενοχλήσεις για μια βδομάδα, κι άλλες μέχρι να γεννήσουν.

Δεν ξέρω πόση ώρα κρατάνε, αλλά γενικώς έχω θέμα με ζαλάδες, οπότε, είτε λίγο είτε πολύ, τώρα στην εγκυμοσύνη συνέχεια ζαλίζομαι.

Εγώ τζίντζερ δοκίμασα σε μπισκότα, αλλά μη φανταστείς ότι θα γίνεις περδίκι. Απλά θα νιώσεις λίγο καλύτερα για λίγη ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα δοκίμασα και εγώ μπισκότα με τζιντζερ αλλά δε νομίζω οτι βοήθησαν και πολυ τουλάχιστον σε μένα. το πρωί κατά τις 5 που ξύπνησα, πάλι σε άθλια κατάσταση έφαγα λίγη μπανάνα και νομίζω οτι κατι έγινε. Τουλάχιστον κατάφερα να κοιμηθώ πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθε γυναίκα έχει τα δικά της τρικ για να καταπολεμήσει τη ναυτία. Κάποιες τρώνε κάτι αλμυρό, άλλες λεμόνι, η προγιαγιά μου έτρωγε βρασμένο σιτάρι! Μέχρι να το ανακαλύψουμε, όμως, θα μας περάσουν, χεχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνώμη που πετάγομαι στο ασχετο,αλλά εντόπισα την Άννα μαρια!τι κανείς παλιά φιλενάδα;εγκυουλα κι εσύ;με το καλό εύχομαι!!ποσο είσαι;εγώ μπήκα σήμερα στην 27η εβδομάδα και έχουμε άλλο ένα κοριτσάκι!εσεις;ο αντρεας τι κάνει;πολλά πολλά φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Βανεσσάκι, πού χάθηκες; 

Τι γίνεσαι, πού βρίσκεσαι;

Εγώ είμαι 14 εβδομάδων, όπως λέει και το τικεράκι μου. Μας είπαν "ίσως" κοριτσάκι, αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα. 

Ο Αντρέας μια χαρούλα, έχει εξελιχθεί σε μεγάλο παρλαπίπα! Δε σταματά καθόλου να μιλά!

Το Μαρθόνι καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ίδια και η μαρθα.τα λέει όλα και δε βάζει γλώσσα μέσα.εγω τώρα ξεκίνησα άδεια αλλά δεν ξεκουράζονται καθόλου γιατί η μαρθα θέλει πολύ κυνήγι! Άντε, κοριτσάκι αυτή τη φορά,ε;έχεις καλή εγκυμοσύνη;εγώ μια χαρά αν εξαιρέσεις μια μεγάλη λαχτάρα που περάσαμε και μας οδήγησε στο να αλλάξουμε γιατρό. Με τις υπόλοιπες παλιές μας φιλεναδες έχεις καμία επαφή;

Πολλά φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εγκυμοσύνη μου είναι καλή, αλλά αρρωσταίνω συνέχεια και είμαι όλη μέρα χάλια. Και τώρα πάλι άρρωστη είμαι.

Με τις παλιές χαθήκαμε, μόνο με τη Βάσω τα λέμε, επειδή γράφουμε στο ίδιο ποστ, όχι το παλιό μας, ένα άλλο, τον Καφενέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...