Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανουλες που τα παιδακια τους θα πανε 1η δημοτικου


KA1

Recommended Posts

εμεις κανουμε απο περσι παραδοσιακους χωρους και θα συνεχισουμε επισης επειδη τρελλεινετ με το ποσηλατο κανει χωρις βοηθητικες αποτα 4 καιαυτη τη στιγμη ειναι ανεβασμενος σε ποδηλατο ενηλικα σκεφτομαι να δω για καποιον ποδηλατικο ομιλλο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 295
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalli με τι καλο να ερθει η ωρα να γεννησεις περσυ τετοιο καιρο σχεδον ετσι ημουν κι εγω γεννησα στις 28/12 τον τριτο μου γιο

αλεκα σε ευχαριστω ειχε γενεθλια στις 14/8 αλλα δεν μπορω να αλλαξω το τικερακι προς το παρον γιατι αν πατησω προφιλ με πεταει στην αρχικη λογω της αναβαθμιση του μαμυ μαλλον

βανια και ο δικος μου πηγαινε χορευτικο περυσι και θα συνεχισουμε και φετος ξεχασα να το γραψω,μπραβο τοσο νωρις ξεκινησε χωρις βοηθιτικες ο δικος μου τωρα εμαθε εχει κανα δυο βδομαδες και ειναι μεσα στην χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas kai pali manoules :) Eutix Emeis to S/K mathame na kanoume podilato xoris voithitikes rodes kai htan ola perifania to kamari mou kata ta ala einai iperkinitiko paidaki kai anxonome gia to an tha antexei na kathete toses wres se mia karekla sto sxolio..Eutixos milaei polu kathara apo polu mikrh kai den xriastikame logotherapefth...Kai emeis leme gia kolimvitirio fetos...

Aleka emeis menoume ditika, nea politia euosmou an exeis akousta...

KA1 kai esena liontaraki einai vlepw, h dikia mou ta eklise ta 6 sths 1 augoustou...

Kalli5 kalh egkumoshnh na exeis kai me to kalo to neo melos ths oikogeniasos efaga ligaki kai siniltha kapos......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα

evi μου ο δικος μου ειναι ταυρακι 18 μαιου γεννηθηκε, λεων ειναι ο δευτερος μου 14 αυγουστου,αναγουλες ε;εγω και στα τρια δεν ειχα καθολου μονο οι καουρες με βασανιζαν

οι υπολοιπες που χαθηκατε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

πολυ περιεγο μου φαινεται ακομη το νεο μαμυ δεν μπορω να το συνηθισω,αντε σε δυο μερες αρχιζουμε εχετε αγωνια;τσαντουλες πηρατε στα παιδακια σας;περιμενω να τα ξαναπουμε παλι!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους μπηκα. δεν με εβαζε, δεν με αναγνωριζε ως χρηστη και τωρα με εμφανιζει ως fresh boarder χεχεχεχχεχε.

αν δεν τα ξαναπουμε ως την δευτερα καλη αρχη να εχουν ολα τα ζουζουνια, καλη σχολικη χρονια και τα μυαλα στο κεφαλι, οσο ειναι δυνατον φυσικα

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules, elpizw auth na einai kai h teleftea mas taleporia me to mammy,, alla den mou lete ta tickerakia mou pou einai oeo????? Akomi den to exw sinithisei opote dikste katanoish an kanw kamia vlakia :) Vre koritsia o agiazmos ti wra ginete thn Deftera? einai pantou to idio??? Eimai telios asxeth :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου για τον αγιασμο καλυτερα να ρωτησεις στο σχολειο για την ωρα δεν νομιζω να γινεται την ιδια ωρα

εμεις πηραμε τσαντα με τον μπομπ σφουγγαρακη ο δικος μου του εχει τρελη αδυναμια εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι

εμεις με το toy story 3 πηραμε τσαντα και κασετινα.

στο σχολειο του δημητρη 9 θα γινει ο αγιασμος και την τριτη θα παρουν βιβλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ,ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΨΩΝΙΣΑΜΕ ΤΣΑΝΤΑ! ΤΑ ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ! ΤΣΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΙΓΚΗΠΙΣΣΕΣ ΛΕΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ!ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΘΟΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΗΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγαινοντας στον ορθοπαιδικο για μενα ασχετα μολις ειδε το Σταυρο ο οποιος ειναι 19 κιλα μετρας επανω του κοκαλακια ανατομια κανεις κανονικα και βγαζεις ακτινογαφια με γυμνο ματι :lol: μας ειπε να δωσουμε μεγαλη προσοχη στην επιογη τσαντας να προσεξομε τα εξης :η τσαντα να ειναι επωνυμη και οχι κουκουρουκο και αυτο επειδη η εταιριες οι επωνυμες ξερουν την ανατομια της τσαντας δευτερον να ειναι ττραγωνη η κλασικη σακα και οι ιμαντες να εχουν μαξιλαακι οπως και η πλατη στην τεραγωην σακα μοιραζονται πιο σωστα τα βιβλια και το βαρος αλλωστε δεν θα πρεπει να ξεπερναει το σωματικο βαρος του παιδιου πανω απο10-20% .Ο Σταυρος ηθελε τσαντα με τα CARS φαγαμε το κοσμο να βρουμε paxos υποτιθετε οτι υπηρχε στο sie του paxos αναλυτικος πινακας με τα καταστηματα που εχουν paxos αναμεσα τους και το τζαμποτο οποιο το μονο που εχει ειναι κινεζικα και να μη πω τι αλλο ...Σε επικοινωνια με την paχος μας ενημερωσαν που ακομα μπορουμε να βρουμε τελικα βρηκαμε τη μεγαλυτερη επιλογη σε τσαντες στο περιστερι σε ενα μεγαλο βιβλιοπωλειο το ΑΣΤΕΡΙ κοριτσια 2 οροφοι σακες και στο ισογειο σχολικα .Τελεια εξυπερετηση και καλες τιμες . Τελικα μετα απο τοσοψασμο τη βρηκαμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...Bania parakseno pou den vrikate sta JUMBO giati kai emeis apo ekei thn pirame kai einai paxos 30 euro kai asorth kasetina 10 euro isos na eixan teliwsei giafto...Kala auto to thema me tis tsantes pou einai tinggarizmenes to skeftome sixna alla toulaxiston gia kapia xronia den tha thn kouvalaei auth giati tha sinodevete mexri to sxolio....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

βανια εμεις απο τα τζαμπο πηραμε τσαντα με τον σφουγγαρακη την τετραγωνη και πισω εχει μαξιλαρακια και στους ιμαντες στην πλατη,ο δικος μου ετσι κι αλλιως θα πηγαινει στο σχολειο με ταξι και ετσι δεν θα περπεταει σχεδον καθολου

μπια καλωσηρθες και εσυ στην παρεα σου και αλλη αρχη και στην μικρη σου

εμεις στις 10 η ωρα θα γινει ο αγιασμος και στις 11 στα νηπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κακο σε εμας ειναι οτι μας επιτρεπετε εωα την εξω πορτα να τα συνοδευουμε μετα ειναι μια μεγαλη αποσταση .Δυστυχως στο τζαμπο της βαρυμπομπης δνε ειχε καθολου paxos ειχε μονο μια με τοτοναλτ και μαλιστα ηταν σχεδιο πολυ παλιο και δνε ηταν η γνησια με καθε γνησια τσαντα paxos παιρνει δωρο το παιδακι ενα στυλο που μιλαει και επανω στη τσαντα εχει σφραγιδα γνησια και αντικαταστασης .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικος μου ειναι 21 κιλα βανια ποσο υψος ειναι ο δικος σου;τα υπολοιπα κοριτσια ποσα κιλα ειναι τα παιδακια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαστε 19 κιλα .... οσο για το υψος μας 1,20 εχεις δει αυτα τα σκυλακια που ειναι σαν λουκανικα ; ε κατι τετοιο φαντασου :lol: πολυ αδυνατος οχι αστεια να φανταστεις οταν ειχε κανειδιασρεμμα στο χερι και πηγαμε για επανεξετσαη δνε του εβγαλαν ακτινογραφια ξανα να μην παιρνει ραδιενεργεια και ειπα στο γιατροβαλε το χερι του στη οθονη ξερεις εκει που κοιτανε τις πλακες και θα δειτε .Εγεινε το εξης φαινοντουσταν ολα .. Ειναι πολυ υπερκινητικος και δεν ειναι και απο τα φαγανα παιδακια το αντιθετο βεβεια πινει γαλα τρωωει αυγο - μακαρονια και ρυζι σπανακορυζο πολυ και ψαρι .Δεν ειναι ιδιαιτερα ικανοποιημενος με το κρεας αλλα αυτο που δνε τρει καθολου ειναι τα οσπρια και τα λαχανικα , το καοειναι τρωωει φρουτα .Μεσα σε ολα τα πραγματα που του αγοραζω θα του παρω και ενα ζευγαρι βαριδια λογω του αερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικος μου ειναι 1,17 και φετος αρχισε να τρωει καλα και να λεει την λεξη πειναω μιας και το ειχα παραπονο δεν ελεγε ποτε πειναω αλλα τωρα οκ αλλα και μενα οσπρια και καποια φαγητα οπως φασολακια με το ζορι,κακοφαγωτα πλασματα και ο δευτερος μου τα ιδια ,το μωρο να δουμε τι θα κανει

καλη αρχη σε ολλα τα παιδακια μας,καλη σχολικη χρονια να εχουμε κοριτσια και καλα μυαλα στα βλασταρια μας,αυριο θα πουμε εντυπωσεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικος μου απο την αλλη ειναι πολυ φαγανος.δεν ξερω που εμοιασε :roll:

ειναι 28 κιλα και 1.27 υψος

η μικρη δε απο την αλλη για να φαει κανουμε τουμπες. επιτελους μετα απο 3 μηνες εβαλε μισο κιλο. ειχαμε κολησει στα 7.700

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ !ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΧΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΤΣΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ! ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΚΟΒΑΛΑΕΙ!ΑΝ ΚΑΙ Η ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΧΟΥΛΟΥΛΑ ΜΟΛΙΣ 30ΚΙΛΑ ! ΤΟ ΤΡΩΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΑΙ ΜΑΣ ! ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 8 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9 ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΝΗΠΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΑΣΧΟΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ !ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 2 ΑΓΟΡΙΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ,ΟΠΡΩΤΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΗΠΙΟ ΚΑΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΝΗΠΙΟ! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και καλη σχολικη χρονια

πριν λιγο επιστρεψαμε,ο νικος μπηκε στην ταξη του,πηρε βιβλια και ειναι πολυ ενθουσιασμενος και χαρουμενος στην αρχη ηταν λιγο αγχωμενος,αυριο κανονικα μεχρι τις 1μιση θα εχουν μαθημα και στα βιβλια ειδα και μουσικη και εικαστικα δεν ξερω βεβαια αν τα ειχαν και περυσι παντως θα εχουμε περισσοτερες ωρες απο περυσι και εμεις,με την δασκαλα του δεν μιλησα ακομη αλλα καποια μερα θα κανουμε συναντηση,

αλεκα μου θηριο ο δημητρακης σου και πολυ ψηλος ειναι,ο δικος μου μινιατουρα,βανια μαζι ειναι τα δικα μας δεν πειραζει θα ψηλωσουν αργοτερα γερα να ειναι μονο

μπια και εσυ τρια παιδια εχεις;συμπασχεις μαζι μου και βλεπω το ενα πισω απο το αλλο τα εχεις καλο κουραγιο να εχουμε,και σενα η μικρη θηριο ε;που ο δικος μου ευτυχως φετος αρχισε να τρωει

περιμενω εντυπωσεις απο το σχολειο φιλιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είδα μια είκονα του Σταύρου πολυ διαφορεική.Ευτυχως είχε πάρει ο άντρας μου άδεια και τον πήγαμε μαζί στο σχολείο και ήταν μαζί και 2 φίλοι του επίσης και αυτόι πανε πρώτη .Ενω τα άλλα ήταν μέσα στη καλη χαρα και επαιζαν κνηγητο ο Σταυρος μου μαζεμενος και μουδιασμενος .Δεν αφησε τον πατερα του απο το χερι λογκοτατο γιατι άλλο να εισαι ανμεσα σε 40 παιδια και 3 νηπιαγωγους και άλλο να είσαι αναμεσα σε 500 παιδια και 15 εκπαδευτικους .Μπηκανε στις αιθουσες και γνωιστηκαν με τη δασκαλα μια ευγενεστατ κοπελα δεν μιλησαμε πολυ απλα ετσι ενα καλη χρονια και πια μαμα ποιο παιδακι εχει -βιβλια αυριο θα παρουμε εμεις μια και το Ολυμπιακο χωριο ειναι τελευταιο στους υπευθυνους που μοιραζουν τα βιβλια εχουν ελλειψη λογικα μεχρι τελος της εβδομαδας θα παρουν κανονικα τα βιβλια .

Απο αυριο βεβαια αρχιζουμε κανονικα 12,25 θα σχολαμε εμεις ειμαστε κλασικο και ευτυχως οχι προτυπο και το καλο ειναι οτι αυριο θα ξεκινησει και το ολομερο ευτυχως φετος ειναι ολοι οι εκπαιδευτικοι .

Ο Σταυρος μου δεν θελει να παει τη μια και την αλλη λεει ειμαι χαρουμενος .Ερχετε καθε τοσο λυπημενος και μου λεει δεν μπορω να παω σχολειο ειμαι μικρος δνε ξερω να γραφω ....Του εξηγησα οτι στο σχολειο για αυτο παμε για να μαθουμε .Θα δουμε αυριο μια νεα μερα ξεκιναει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...