Μετάβαση σε περιεχόμενο

μικρή αύξηση χοριακής??????? γιατί????? δεν μπορώ


Recommended Posts

κορίτσια είμαι απαρηγόρητη..

5 μέρες καθυστέρηση

κάνω προχθές χοριακή 2745.. ΄πάμε χθες στο γιατρό βλέπει σάκο, ήμουν πολύ αισιόδοξη..

ξανακάνω σήμερα 2990.. δεν πάει καλά ε??????

δεν θα αντέξω πάλι.. δεν μπορώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζητειται ΕΛΠΙΣ!!!

καλε τι πραματα ειναι αυτα ;;; γιατι ξαναεκανες χοριακη ; στο ζητησε ο γιατρος;;; αν οχι πολυ κακως εκανες χοριακη..αφου ειδατε χτες το σακο...

παρτον τηλεφωνο και χαλαρωσε...εμενα μου ακουγονται πολυ καλα..και ας τους διπλασιασμους ανα 2 μερες κλπ κλπ :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου είπε να ξανακάνω γιατί μέχρι να ακουστεί η καρδιά δεν μπορεί να το ελέγξει διαφορετικά..

τουλάχιστον 60% αύξηση ήθελε για να θεωρείται οτι προχωράει φυσιολογικά..

τώρα περιμένω να με πάρει ο γιατρός γιατί είχε κόσμο..

κορίτσια πραγματικά δεν μπορώ να το ξαναπεράσω.. ένα θαύμα ζητάω πραγματικά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο να κάνεις χοριακή κάθε τρεις και λίγο.

Η χοριακή σου είναι ακόμα ψηλή, κάτσε να δεις πώς πάνε τα πράγματα.

Πάντως, οι συνεχείς έλεγχοι της χοριακής δεν είναι αξιόπιστοι, αφού η χοριακή δεν πέφτει αμέσως. Κι εμείς όταν δεν ακούσαμε καρδούλα, ρώτησα τη γιατρό αν θα βοηθήσει να κάνω μια χοριακή και μου είπε ότι δε χρειάζεται, γιατί θα είναι ψηλή και το αποτέλεσμα θα είναι παραπλανητικό.

Ηρέμησε, μην απογοητεύεσαι υπερβολικά, αλλά και μην εφυσηχάζεις. Να είσαι συγκρατημένη και περίμενε τις εξελίξεις!

ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν σε βοηθάω αλλα εγω στην 1η μου χοριακή είχα 208. μετα απο 2 μερες και γω έτσι κοντευα να τρελαθω γιατι πηγε μόλις 280- σχεδον στασιμο. ωστόσο με επαναληψη των χοριακων κάθε 2 μερες ειδαμε ότι πάντα αυξανοταν στο χαμηλοτερο επιτρεπτο οριο- μεχρι να παω για υπερηχο και να δω το φασολι μου.

ολα καλά πηγαν και το ιδιο ευχομαι κα ιγια σενα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι να πάνε καλά.. ούτε αίμα έχω ούτε τίποτα..

ειλικρινά ένα θαύμα.. δεν ξέρω ίσως δεν έπρεπε να με στείλει για χοριακή, αφού είδαμε σάκο.. τουλάχιστον η ψυχολογία μου θα ήταν καλύτερη..

κ την προηγούμενη φορά με την αιμοραγία όλο χοριακές.. έλεος πια! εν τω μεταξύ ακόμα δεν με έχει παρει ο γιατρός κ έχω σπαστεί απίστευτα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι συμφωνω ότι ειναι χειροτερα με τις χοριακες όλη την ώρα, αλλά σαυτη τη φαση- ο γιατρος μονο ετσι μπορει να ελεγξει την πορεια της εγκυμοσυνης. υπομονη- όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιδα κανεις μεγα σφαλμα που κανεις τη χοριακη .Δεν εχει κανενα νοημα , εγω ειδα το σακο και επειδη ειναι μικρος ελπιζω σε ενα θαυμα να ακουσω και καρδια.Ρωτησα τον γιατρο , αν πρεπει να κανω χοριακη( την ειχα κανει 14 μερα 440 και 16 μερα 840) και μου ειπε δεν εχει νοημα ειναι ανεβασμενη και μπορει να μας παραπλανησει κιολας.Απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα με χοριακη και παρακαλω την Παναγια να ακουσω την καρδουλα του την επομενη φορα , διοτι ο γιατρος ειπε , δε μπορω να σου δωσω τιποτα , απο εδω και περα η φυση κανει τη δουλεια της.Υπομονη και πιστη,αυτο προσπαθω να κανω , και μου ειναι πολυ πολυ δυσκολο αλλα δεν υπαρχει κατι αλλο να κανω.Αν το σπορακι μου θελει να φυγει , θα φυγει,το λεω συνεχως στον εαυτο μου για να ειμαι προετοιμασμενη για ολα.Δεν ειμαστε θεοι ,ουτε οι γιατροι ειναι θεοι. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ρε συ Ελπιδα εμενα ειδε σακο κ με ειπε να παω μετα απο 2 εβδοαμαδες γ να δουμε σπορο....περιμενε...

Εμενα ,καταρχην ο γυναικολογος με εχει 7 βδομαδων και ο εξωσωματικος 5,5 βδομαδων.Ειδαμε σακο με εμβρυικα στοιχεια μεσα αλλα μου ειπε μετα απο μια βδομαδα για καρδιακο παλμο , αλλα τοτε θα μαι 6,5 βδομαδων και μπορει να μαι νωρις παλι και να τα βαψω μαυρα.Εχω τρομοκρατηθει,αλλα κανω υπομονη και προσευχομαι να χει ζωη το σπορακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδακι,κανε υπομονη και σκεψου θετικα! Δεν υπαρχει λογος να πλαθεις ασχημα σεναρια και να χαλιεσαι ;););)

Ειναι νωρις και τιποτα δεν μπορει να ειναι ξεκαθαρο! :)

Περιμενε να τα πεις με τον γιατρο κοριτσι μου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολιπακι τι κανουν τα φασολακια σου; Καλα εσενα σε απαλλαξαν νωρις απο το αγχος , ακουσες την καρδουλα τους νωρις νωρις, τι καλα παιδακι μωρε , ειδες απο την κοιλια φαινονται οτι θα ειναι αγγελουδια . :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι έγραψε:

λολιπακι τι κανουν τα φασολακια σου; Καλα εσενα σε απαλλαξαν νωρις απο το αγχος , ακουσες την καρδουλα τους νωρις νωρις, τι καλα παιδακι μωρε , ειδες απο την κοιλια φαινονται οτι θα ειναι αγγελουδια . :):)

Καλα ειναι τα τζαναμπετικα μου :P:P !

Δοξα τω Θεω ολα πανε καλα μεχρι τωρα.Μακαρι να συνεχισουμε ετσι!

Ευχομαι τα καλυτερα κ σε σενα καλη μου κ σε οοοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali mou elpis ,na soy epefte na to katalavo na anisixisis alla na aneveni esto k ligo k na kanis etsi a p a r a d e x t o

katse kala giati me to anxos moni sou tha ta kanis xirotera

palia den ipirxan xoriakes k test ti ekanan?ipomoni.

min ksanakanis xoriaki akoma k oxi den xriazete na diplasiazete panta kapote stamataei k olas.

kita tin fouskokilitsa soy xalarose apolafse to k ola tha pane kala :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...