Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ?ΣΕ ΚΥΚΛΟ 35 ΗΜΕΡΩΝ


Recommended Posts

πριν μεινω εγκυος ο κυκλος μου ηταν σαν και σενα απο 33 εως 35 ημερες περιπου.

οι γονιμες ειναι στη μεση του κυκλου οταν ο κυκλος ειναι 28 ημερων.και αυτο γιατι η ωορρηξια γινεται 14 ημερες πριν την περιοδο.Ετσι μια κοπελα που εχει κυκλο 35 ημερων πρεπει να μετρησει 14 μερες προς τα πισω.(δεν πεφτει ακριβως στη μεση).Γι αυτο ειναι και δυσκολο γιατις κοπελες που δεν εχουν σταθερο κυκλο να υπολογισουν τις γονιμες μερες τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! :) ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ!ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ 4ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι κουκλα μου ημουν τυχερη!Εμεινα εγκυος στο δευτερο μηνα προσπαθειων.

Μια συμβουλη:Μη κανεις ερωτα με προγραμμα.Οποτε σας ερθει οπως κανατε και πριν.Ξεχνα τις γονιμες μερες.Εμεις τον πρωτο μηνα δεν αφησαμε μερα...και φυσικα δεν εμεινα εγκυος...το 2ο μηνα το αφησαμε τελειως στην τυχη του και συναβη!ετσι απλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΗΣΟΥΝ ΤΥΧΕΡΗ :) ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΜΒΕ!ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...