Μετάβαση σε περιεχόμενο

78 ενέσεις και απέτυχα χωρίς ούτε καν μια ευκαιρία


Recommended Posts

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό.32 μέρες ενέσεις, αλλεργία από το Clexane και ενώ είχα μόνο δύο ωάρια....σήμερα συρικνώθηκε το ένα από τα δύο...και έμεινα με ένα τέλειο κατά τα άλλα ενδωμήτριο και Ε Ν Α μόνο ένα πολύ καλό ωάριο....

Ένα που θα το έκανα πιθανόν έτσι και αλλιώς και με μια σπερματέγχυση ή την Τετάρτη ή την Παρασκευή...με πιθανότητες τόσες όσες και το Λ Ο Τ Τ Ο που λέει και η φίλη μου η Εκο!

Εγώ ποτέ δεν θα γίνω μαμά.Εμένα ποτέ δεν θα μου κρατήσει το χέρι ένα μικρό χεράκι.....Ποτέ!Τι κρίμα!.... :(

ΔΕΝ έχω λόγια να περιγράψω τον πόνο μου....μόνο πίκρα και παράπονο.... :( Δεν είχα ούτε καν μια ευκαιρία,μόνο ταλαιπωρία και φαρμάκι, κυριολεκτικά και μεταφορικά. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 131
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Όχι βρε κοπέλα μου, μην απογοητεύεσαι έτσι! Πω, πω στεναχωρήθηκα με το παράπονό σου, όμως θα το δεις πως τελικά θα τα καταφέρεις!

Και εγώ δεν τα καταφέρνω με τίποτα, όμως αν με πάρει από κάτω, βράστα! Λοιπόν, θα δεις πως όλα τα κορίτσια τα ίδια θα σου πουν, και υπάρχουν τόσες και τόσες ιστορίες, δύσκολες ή πολύ δύσκολες που τελικά είχαν την ποθητή κατάληξη. Μη χάνεις την ελπίδα σου, μη χάνουμε την ελπίδα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου μην μιλας ετσι!ειληκρινα συγχηστηκα!δεν εχω λογια!και γιατι παρακαλω να μην πιασεις το λοττο?πραγματικα στο ευχομαι!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπελα μου...

Πρεπει να χω κανει πανω απο 1000 ενεσεις και παλι για 5 χρονια να μην βλεπω αποτελεσμα. Αλλα αν επιμεινεις, ερχεται το μωρακι. Μην το βαζεις κατω.

Μηπως θα θελες να μας πεις 2-3 πραγματα για σενα? Τι σου πε ο γιατρος? Τι πρωτοκολλο ακολουθησες? Τι fsh εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mou mhn apelpizesai..isws gia kapoio logo na mhn eprepe na er8ei twra kai na er8ei ligo argotera.mh to vazeis katw.h Panagitsa den 8a se afhsei etsi!na exeis pisth kai egw sou euxomai apo kardias na gemisei h koilitsa sou me ena gero sporaki!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H Fsh μου για κάποιο λόγο λάλησε περισυ το Μάρτιο και έφτασε στα 15 και κόλλησε.Κατά τα άλλα δεν έχω απολύτως τίποτα.Ειμαι μια χαρά.Έχω και μια παλίνδρομη κύηση πρίνα από 2 χρόνια που σημαίνει μου είπαν κάτι καλό.

Ζαχαρένια εγώ δεν θέλω πια να μου το πάρει με ωοληψία και νάρκωση, είναι ένα και μόνο και έχει τις ολοίδιες πιθανότητες πια είτε με ωοληψία είτε με σπερματέγχυση μη σου πω ότι με την σπερματεγχυση έχω και λιγες περισσότερες αν πιάσει να κρατηθεί....

....αλλά εχω τρελό πόνο στην ψυχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore μου μην σκέφτεσαι έτσι σε παρακαλώ! Στις μέρες μας καμια κοπέλα δεν μένει χωρίς παιδάκι! Και βεβαια θα γίνεις και εσύ μανούλα μια μέρα! Καταλαβαίνω τον πόνο σου αλλα κανε υπομονή και μην το βάζεις κάτω ούτε μια στιγμή..Σου εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyeore ,

δε μπορω σιγουρα να νιωσω το ποσο πολυ πονας αλλα να ξερεις οτι ειμαστε εδω αν σε ακουσουμε και να σε βοηθησουμε οπως μπορει η καθεμια.

παντως δε βοηθα καθολου η αρνητικη σκεψη...μηπως να αφησεις λιγο το καλοκαιρακι να χαλαρωσεις γιατι εχεις πιασει κοκκινο και ο οργανισμος κουραστηκε; δε ξερω λεω κατι μπας και βοηθησει...

παντως με τον ενα η τον αλλο τροπο θα βρεθει λυση...ΣΚΕΨΟΥ...ΜΙΑ ΜΗΤΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

ΕΝ ΕΤΕΙ 2010 ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕ ΜΕΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙ!!!το διαβασα εδω σστο μαμιυ και με εχει βοηθησει παρα πολυ!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι :( μου κ έψαχνα τις σημειώσεις μου για τα μεγέθη των ωοθυλλακίων μου να στα γράψω...Αν κατάλαβα καλά θα προχωρήσεις σε σπερματέγχυση? Γιατί αν ναι τίποτα δεν είναι χαμένο....σε νοιώθω κοριτσάκι μου ...αλλά θα τα καταφέρεις τελικά, αλήθεια στο λέω...το πιστευω :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol μου σε ευχαριστώ.Ναι θα κάνω την σπερματέγχυση.Ειναι καλύτερο από το καθόλου.

Κορίτσια όλες σας ευχαριστώ..και σας Καρκινάκι, Λενάκι,Γιουλάκι,όλες πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία λοιπόν τίποτα δεν έχει πάει χαμένο, θα κάνεις την σπερματέγχυση και θα τα καταφέρεις, γιατί όχι.... απ΄οτι διάβασα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα υγίας, οπότε Ευάκι ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ καλά αποτελέσματα. Θα αρχήσεις να ανεβάζεις ψυχολογία κ θα σκεφτείς ότι τα έχουν καταφέρει ΠΟΛΛΕΣ κοπέλες με σπερματέγχυση...θα δεις θα τα καταφέρεις ματάκια μου, είσαι πολύ καλή κοπέλα κ σου αξίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΟΡΑ ΕΡΧΕΤΕ Η ΛΙΑΚΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε ένα διαλειμματάκι κοπέλα μου. Η ψυχολογία σου μετράει τώρα. Άσε το μωρό και πήγαινε κανένα ταξιδάκι να αδειάσεις λίγο. Θα γίνει κάποια στιγμή και αυτό μην απογοητεύεσαι έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σκέφτεσαι έτσι πως θα προχωρήσεις παρακάτω? Πολλές φορές η ζωή μας δοκιμάζει κάτω απο αντίξοες συνθήκες αλλά δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω. Το ξέρω ότι ο πόνος σου είναι μέγάλος αλλά θα αποκτήσεις παιδάκι και σύντομα μάλιστα, αυτό να λες κάθε μέρα στον εαυτό σου.

Μια μερα στη τηλεόραση είχε μια μανούλα που έκανε 20 προσπάθειες εξωσωματικής και έκανε παιδάκι την 21η. Τι να πει και αυτή? Ηταν όμως χαρούμενη και έλεγε πως αν προσπαθούσε πάλι απο την αρχή, τα ίδια θα έκανε.

Μην το βάζεις κάτω και κοίτα να ξεκουραστείς ψυχικά και σωματικά και ξανά βουρρρρ στο ψητόοοοοοοοο

Καλή δύναμη και απο εμένα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβαινω απόλυτα την ψυχολογια σου...

κι εγω πριν λιγες μερες στα πατωματα ημουν οταν πια πηρα αποφαση πως θα κανουμε εξωσωματικη...

ειμαι ομως πλεον προετοιμασμενη για ολα,ΓΙΑ ΟΛΑ...

για αποτυχιες,για ωαρια,για ολα....

και θα κανω εχει 1 εξωσωματικη 10 αν χρειαστει μεχρι να κρατησω κι εγω ενα μικρο παιδικο χερακι και να παρω αγκαλια το παιδι μου,το δικο μου παιδι...

μην χανεις καμια ευκαιρια,σπερματεγχυση,σπερματεγχυση...

ποτε μα ποτε δεν ξερεις τι γινεται...μπορει να ειναι η τυχερη σου...

στο ευχομαι με ολη τη δυναμη της καρδιας μου...

να σε ρωτησω ομως κατι;;;γιατι εκανες μονο 2 ωαρια;;;γι αυτο δεν ειχε εξηγηση ο γιατρος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη στεναχωριέσαι και γω είχα μια παλύνδρομή πέρυσι και τώρα περιμένω το πρώτο μου μωράκι είναι πράγματι θέμα ψυχολογίας. Στην εγκυμοσύνη αυτή δεν έκανα ούτε μια αρνητική σκέψη.Μωράκι πλέον δεν κάνουν αυτές που δεν θέλουν όλαγίνονται. Η φίλη μου η οποία έκανε εξωσωματική τον Νοέμβριο δεν είχε σταθερό κύκλο, είχε πολυκυστικές, και αυτη και ο άντρας της έχουν το στίγμα όμως είχε ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ τώρα θα κάνε διδυμάκια. Ολα έρχονται απλά όχι την ώρα που θέλουμε εμείς υπομονή και επιμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι μην απελπίζεσαι προσπάθησε να σταθείς στα πόδια σου και να ξαναπροσπαθήσεις..

Ο γιατρός σου πρότεινε την σπερματέγχυση ή μόνη σου το επέλεξες?

Γιατι ακόμη και 1 γονιμοποιείται αν στο πάρουν ενώ με την σπερματέγχυση...είναι λιγότερες οι πιθανότητες.

Καταλαβαίνω πόσο στεναχωριέσαι και με το δίκιο σου αλλά προσπάθησε να ηρεμίσεις και να προχωρήσεις. Ο γιατρός τι σου είπε για το 1 ωάριο? Μήπως ήταν λάθος το σχήμα φαρμάκων? Ψάξτο λίγο κοριτσάκι και 15 μέρες μετα την σπερματέγχυση θα έχεις τα τέλικα αποτελέσματα δεν έχεις αποτύχει ακόμη...πίστευε και σκέψου θετικά. Είναι κρίμα όπως λες μετα απο τόση ταλαιπορίά να το αφήσεις τώρα..ποτέ δεν ξέρεις όλα γίνονται σε αυτή την ζωή εμείς πρέπει να πιστεύουμε. Και μην λές ποτέ γιατι είναι άδικο για τον εαυτό σου. Θα σου κρατήσουν το χεράκι τα μωράκια σου αλλά θα κουραστείς λίγο παραπάνω. Παιδάκια θα κάνεις δεν υπάρχει περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι μου, γιατί τόση απελπισία? θα κανεις σπερματέγχυση τελείωσε. αυτός είναι ο στόχος τώρα. τι να κάνουμε, όλο κάτι προκύπτει και πιστεψέ με, αν κάθε μια μας αρχίσουμε να λέμε τι πως και κάθε πότε, θα δείς ότι όλες στο ίδιο καλάθι είμαστε.

αλλα δεν το βάζουμε κάτω! ελα μου καλό μου, θα πάνε όλα καλά-

ΟΛΕΣ μανούλες θα γίνουμε, και τότε να δεις τι ωραία που θα τα ξεχάσουμε όλα αυτά!!!!!!!!!

μη μου πέφτεις και μετά δεν θα μπορώ να σε σηκώσω.....πονάει και η μήτρα μου :P:P

κοριτσάκι μου εσυ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyeore μου παρακολουθω τα θεματα σου κ να πω οτι πραγματικα θαυμαζω το μεγαλειο ψυχης που εχεις,την απεραντη υπομονη κ την τοση λαχταρα για μωρακι!!

αυτα ακριβως κ ακομα περισσοτερα πιστευω οτι θαυμαζει κ ο θεος σε σενα!!κ καπου παρακατω σε περιμενει η ανταμοιβη σου!!!οι καλοι ανθρωποι δεν χανονται!να το θυμασαι!κρατησε μεσα στην ψυχη σου την πιστη σου κ την υπομονη σου κ θα δεις που ολα θα γινουν οπως ονειρευεσαι!

μπορει οι γιατροι να σου πηραν τις ελπιδες,αλλα αυτες δεν ειναι τιποτα μπροστα στις ελπιδες που σου δινει ο θεος κ η πιστη σου σε κεινον!!

μπορει η επιστημη να φαινεται οτι σε εγκατελειψε....ο θεος ομως ποτε!!

αμα το θελησει Εκεινος,τα παντα αλλαζουν κ ας λενε οι γιατροι οτι θελουν!!

ελπιζω να σου εδωσα εστω λιγο κουραγιο γλυκια μου κοπελα!!!

μια αγκαλιτσα απο μενα κ θα προσευχομαι για το καλυτερο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore, λυπάμαι για αυτή την εξέλιξη, αλλά δεν τελείωσαν όλα, θα κάνεις την σπερματέγχυση και ποτέ δεν ξέρεις. Έχει ο Θεός...και κάποια στιγμή θα έχουμε κι εμείς μωράκια στην αγκαλίτσα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη χανεις την πιστη σου!!!

ανακτησε δυναμεις,φτιαξε την ψυχολογια σου κ δωσε ολη την θετικη ενεργεια

στην σπερματεγχηση.

ο θεος ειναι μεγαλος.

μην τα εγκαταλειπεις τωρα!!

εχεις κανει τοσο δρομο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...