Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν παει καλά ο κόσμος....


Recommended Posts

ΕΕΕΕ άνοιξα θέμα γιατί δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω.. μου έκανε τόση πολύ εντύπωση :dry: .. Το απόγευμα βάζω την μικρή μου στον μάρσιπο κ πάμε βολτούλα στην γειτονιά (έχει πολύ πράσινο στην περιοχή που μένω). Στον δρόμο βλέπω μια θεία μου (που μένει κοντά) με τον μπεμπάκο της ξαδέρφης μου (ο οποίος είναι πολύ γλυκός). Κάνανε κ αυτοί την βολτούλα τους!!! Μετά τις πρώτες χαιρετούρες, αρχίζει διάφορα κουφά (ότι αραίωσαν τα μαλλιά της μπέμπας, ότι τα μάτια της αποκλείεται να μείνουν γαλάζια :dry: κ.α)..αυτό που με κούφανε τελείως είναι το εξής(η μικρή έχει κάτι μαγουλάκια για τσίμπημα), τα πιάνει λοιπόν κ μου λέει το εξής απίστευτο... :Καλέ μην το ταΐζεις πολύ το παιδί.. :angry: ..Μα καλά πάμε καλά???? Θα κάνουμε δίαιτα κ σε βρέφη 2,5 μηνών??? Έχουν δει κανένα βρέφος με γωνίες :blink: ?? Τα πήρα κ τις λέω το εξής ..(επειδή θηλάζω αποκλειστικά), ένταξη ρε θεία από αύριο θα δώσω εντολή στο βυζί να βγάζει γάλα light...κ αν πεινάει κ πολύ δεν θα τις δίνω :angry:, θα της πω να κάνει λίγο διάδρομο να ξεχνιέται :laugh: ...Δεν πάμε καθόλου καλά...Θέλουμε κ τα μωρά να είναι fit??? :blink:

Βάζω κ μια φώτο της Νεφέλης να την δείτε πριν την δίαιτα γιατί από αύριο θα πάμε στα Πρίνου κ θα σας βάλω κ το after :laugh: :silly: ...Απίστευτο....

DSC01178.jpg:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γλυκο παιδακι ειναι αυτο καλε...φτου φτου..

χεσε τη θεια και καθε θεια..κουμαντο στο ..βρακι τους!

αφου δε σε ειπε να τραβας τα ματια του να γινει κινεζακι..και να τραβας τα χειλη του να μην ειναι πρησμενα..παλι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε χεσμένους τους εχω..αλλα μου έκανε πολύ εντύπωση..να θέλουμε κ τα μωρά fit :laugh: ... με κούφανε τελείως ..H οποία θεία είναι κ σαν κουβαδάκι, κοντούλα πολύ κ στρογγυλη στρογγυλήηηηηη :silly: ....πάντως το μωρούλι μου, όταν του εξηγησα τι είπε η συγκεκριμένη θειά....αντέδρασε έτσι ..P16-04-10_213901.jpg :laugh: :laugh: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kouklaki ine auto??????? na ti xereste !!!!!ego den vlepo ena xodro moraki alla mia panemorfi despinis!!!!!tha akousis polla koufa sto mellon ta exo perasi k ego.....ego apla xamogelao k apoxoro...k meta vazo tin mama mou na to ksematiasoune!k pali na tin xerese tin koukla sou!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τα ίδια άκουγα και εγώ. Το έχω κάνει χοντρό το παιδί και χίλια δυο τρελά...

Στη φωτογραφία είναι η μικρή 8 μηνών με αποκλειστικό θηλασμό....

Τώρα έχει λίγα μπουτάκια ακόμα αλλά δεν θυμίζει σε τίποτα αυτές τις εποχές. Από τότε έχει βάλει μόνο 1,5 κιλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μαγουλάκια σας είναι πραγματικά για τσίμπημα!!!Και από ματάκια...δεν συζητάω!!Να σας ζήσει η μικρούλα!

Αν αρχίσεις να δίνεις σημασία στην κάθε θεία-ξαέρφη-γειτόνισσα που θα σου λέει το μακρύ και το κοντο της θα είσαι κάθε μέρα τσαντισμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ανθρωπακι εσυ τωρα το καταλαβες οτι ο κοσμος δεν παει καλα? :silly: :silly: :silly:

Αν ηταν αδυνατο θα σου ελεγε το εξης κλασικο "το γαλα σου δεν ειναι καλο να του δωσεις του παιδιου ξενο γιατι δεν χορταινει!!!" Εγω να δεις τι εχω ακουσει και τα μισα να σου πω θα καραφλιασεις!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παντως μην ακους κανεναν και μην δινεις σημασια γιατι στο μελλον αυτα που θα ακουσεις θα χουν μεγαλυτερη πλακα!!!

Παντως ειναι κουκλι ζωγραφιστο!!! ΦΤΟΥ, ΦΤΟΥ, ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK, πραγματικά δεν παει καλά ο κόσμος :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: . Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κ με το καλό να δεχτείς κ το καινούργιο σας μωρουλάκι!!!

Aleka1 κ η παιδιατρός μας είπε οτι τα μάτια της θα μείνουν μπλε (τα πήρε απο τον μπαμπά της κ την μάνα μου, που έχουν μπλε), αλλά οτι χρώμα κ να είναι τα ματάκια της, το ιδιο κάνει φτάνει να βλέπουν. Μας εχει ξετρελάνει, χαίρομαι που υπάρχει κ είναι γερή, καλότυχη να είναι κ ολα τα μωρούλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Τα μαγουλάκια σας είναι πραγματικά για τσίμπημα!!!Και από ματάκια...δεν συζητάω!!Να σας ζήσει η μικρούλα!

Αν αρχίσεις να δίνεις σημασία στην κάθε θεία-ξαέρφη-γειτόνισσα που θα σου λέει το μακρύ και το κοντο της θα είσαι κάθε μέρα τσαντισμένη!

Γενικά δεν δίνω σημασία, (άλλωστε απο την στιγμή που απλά εμεινα εγκυος ολοι έχουν κάποια συμβουλή να μου δώσουν..) αλλά αυτό ήταν τελείως Κουκου-ρουκου :lol: κ δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω :laugh:.

Καλέ μόνο τα μαγουλίνια της ...κοίτα τα μπρατσάκια της είναι για τρελά τσιμπίματα..ενας θεος ξέρει πως κρατιέμαι:laugh: Κορίτσια τις ομορφο πράγμα η μητρότητα! Εύχομαι ολα τα μωράκια να έχουν υγεία κ η κοπέλες που θέλουν να γίνουν μανούλες να γινουν το συντομότερο. Είναι απλά απίστευτο αυτό που νιώθω όταν την κοιτάω.DSC01097.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα θελεις παντως εχω μια καλη αποτοξινωση που χανεις αμεσως και κιλα και ποντους και δεν θα χαλαρωσει και καθολου!!!!

ε δεν παμε καλα!!!!πως ηθελε δηλαδη να ειναι το παιδι?κτηκιαρικο?ολα τα μωρακια εχουν στρουμπουλα μαγουλακια που ειναι τελεια για ζουπηγμα,σε αντιθεση με τα ματακια της που λιγα παιδακια εχουν τετοιο χρωμα!!!!και στην τελικη την ρωτησε κανεις?????????πως τρελαινομαι οταν ο καθε ασχετος λεει τα δικα του!!!!ελεος!!!!

να την χαιρεσαι κοριτσακι μου και μην ακους κανεναν απολυτως!!!!!ενα κουκλι ειναι!!!!!!!!!!!!φτου φτου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα ειναι η μικρη σου!!!!!!!!!!!!!!!!να σου ζησει!!

εγω να δεις πως κρατιεμαι 7 κιλα ειναι 11 μηνων και μου λενε αχου εχει μαγουλακια -γαμπακια

7 κιλα ελεος :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

κουκλα ειναι η μικρη σου!!!!!!!!!!!!!!!!να σου ζησει!!

εγω να δεις πως κρατιεμαι 7 κιλα ειναι 11 μηνων και μου λενε αχου εχει μαγουλακια -γαμπακια

7 κιλα ελεος :angry::angry:

:laugh: :laugh: :laugh:

Αααα δεν θα τα πάμε καλά με την μικρή μου...Ξύπνησε στης 7:00, θηλασε κ ξανακοιμήθηκε..της είπα οτι δεν κάνει να κοιμάται με γεμάτο στομάχι γιατί πως θα το κάψει το γάλα οεεεοο ???:silly: :laugh: κ με εγραψε κανονικά :angry: :laugh: :laugh: ...Μέτα ξαναπείνασε το παλιόπαιδο στις 10:30 (δεν περίμενε μέχρι το μεσημέρι, αφου είχε πάρει πρωινό :P ) κ τις είπα απο σήμερα δίαιτα..Δεν ξέρω τι θα κάνει είναι δική της δουλειά :silly: ..εγω δεν ανακατεύομαι :laugh: :laugh: :laugh:.

<<Για να διασκεδάσουμε λίγο ακόμα :) , καλημέρα μανούλες >>!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα απο κουλαμαρες εχω ακουσει εγωωωωω!!!!να φανε και οι κοτες!!!Χαχα! :laugh: Ο γιος μου γεννηθηκε 3 κιλα 59 ποντους κοντα, πολυ αδυνατος με αποκλειστικο θυλασμο για πανω απο 4 μηνες εγινε...θρεφταρι!τωρα ειναι παιδαρος και το εχουν βουλωσει ολοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΑΣ!!!!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ!!!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΑΣΤΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ. ΑΠΟ ΖΗΛΙΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!!!!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΝΕΦΕΛΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ!!!!!!ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ!!!!!!!ΚΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΤΑΡΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ ΜΑΤΙ!!!!!!!!ΦΥΣΙΚΗ ΧΑΝΤΡΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι λεμε τωρα???

εγω παρακαλαω να βαλει κανενα γραμμαριο που ειναι σαν σαμιαμιδι!!!!!

εγω ευτυχως λογω του οτι ειναι αδυνατος δεν ακουσα τετοια κουφα αλλα οταν ελεγα 'αχ ποτε θα παρει λιγο βαρος πανω του' ολοι μου ελεγαν τι τον θες να τον κανεις τοφαλο????

εεεε ελεος πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo έγραψε:

Να σου ζήσει η μπέμπα σου! Είναι κούκλα!!!! :woohoo:

Εγώ όταν ακούω τέτοια ένα έχω να πω: η ζήλια να ήταν ψώρα.........!!!! :laugh:

Με το καλό να υποδεχτείς στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου!!! Δεν συγκρίνεται με τίποτα αυτό που πρόκειται να ζήσεις!!! Σου εύχομαι να είναι γερό κ καλότυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna-mpampis κ Μικα κ σε εσάς στέλνω τις καλύτερες ευχές μου!!! Με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλίτσες σας με τα θαυματάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθρωπακι μου,το κοριτσακι σου ειναι σκετη γλυκα!!!για φιλημα!!!

τα ματακια σας ειναι πανεμορφα!!!και πες στη θεια να μην ζηλευει τοσο πολυ γιατι τα ματακια σας θαναι για παντα γαλαζια σαν τη θαλασσα!!!

επισης το μωρακι σου εχει σουπερ μαγουλακια και το κορμακι της δεν ειναι παχυ καθολου!ειναι οσο πρεπει να ειναι ενα υγιες μωρακι που πινει το γαλατακι της μανουλας του!!!συνεχισε να την θηλαζεις και ασε τη θεια να λεει τα κουλα λογια ζηλειας...εχει σκασει απο την ζηλεια της μιλαμε!!!χαχχαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ τι κοριτσι ειναι αυτοοοο???????????/ εχω παθει πλακα με τις φωτογραφιες κ εσυ καθεσαι κ ασχολεισαι με τις θειες. Μην δινεις καμια σημασια εχεις μια υπεροχη νεραιδουλα που πραγματικά μ εκανε να κολλησω στην οθόνη. Πες στην θεια να παει εκεινη να κοιταξει για καμια διαιτα κ να αφησει τον θησαυρο σου ησυχο. Αντε γιατι καπως την εχουν παραδει ολοι με τις ιδεες τους.

Εμένα η κόρη μου ειναι πολύ ψηλή για την ηλικία της αλλα κ πολύ ζωηρή κ ετσι φαινεται αδυνατουλα. ΓΙ αυτο λοιπον μου λενε ολοι να την ταιζω καλύτερα που αν ηταν καποιος απο μια μερια να μας παρακολουθει θα παθαινε πλακα με το φαγητό που κάνει. Μην δινεις σημασιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθρωπακι και αθηνα τα μωρα σας ειναι τελεια!! και εγω αντιμετωπιζω παρομοιες καταστασεις, αφου η αδερφη μου για πλακα φωναζει τη μπεμπα παχουλοκομψή! εμενα παλι μου επιμενουν να κοψω τον μεταμεσονυχτιο θηλασμο και να κανω κατι γιατι το γαλα μου δεν την "πιανει"!!! Τι τους νοιαζει? Αυτοι ξυπνανε?? Ασε που αν η μικρη δεν ξυπνησει ξυπναω μονη μου πια, εχει συνηθισει ο οργανισμος μου. Στις 2πμ ακριβως! ουτε ρολοι να ειχε καταπιει η μικρη! Απο κα(κ)λοπροαιρετες θειες, αλλο τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!!! Η αλήθεια είναι οτι κάθε μερα κάνω τον σταυρό μου με την μικρή, γιατι κοιμαται μια χαρούλα, θηλάζει καθε 3 ωρο κ το βραδάκι κοιμάται 6-7 ωρες σερι κ γενικά είναι γερό μωράκι γεμάτο υγεία κ χαμόγελα :) . Μεγαλώνει πολύ όμορφα κ ξέρω οτι είναι ομορφούλα γιατι με εχουν πριξει ολοι γιαυτό κ το βλέπω κ εγω

( άλλωστε μοιάζει στον μπαμπάκα της :woohoo:, ο οποίος για μενα είναι πανέμορφος )άλλα πραγματικά πιστεύω οτι ολα τα μωράκια είναι αγγελούδια!!!. Γυρνοβολάμε παντου κ δεν νιώθω καθόλου κούραση απο την μικρή αν κ περίμενα οτι κάποιες στιγμές θα ήταν πιο δύσκολα. Ο πρώτος καιρός ήταν κουραστικός αρκετά γιατί είχαμε πολλεεες δυσκολίες με τον θηλασμό (ολοι μου λέγανε να σταματήσω να προσπάθω) αλλά ευτυχώς τα καταφέραμε. Είναι μια υπέροχη εμπειρία κ ήξερα πόσο καλό θα της έκανε το γαλατάκι μου κ πλέον το μόνο που εχω να πω είναι οτι αξιζε κααααάθε προσπαθεια. Οπότε γενικά απλα είμαι ευτυχισμένη ρε κορίτσια!!! Απλά το ειχα σχολιάσει γιατι το να βγάζει κάποιος ζήλεια για ενα μωράκι πιστεύω οτι είναι μεγάλη αμαρτία. Αλλά φαντάζομαι ότι θα ακουω πολλά κουφά οπότε πρέπει να το συνηθίσω...

Βάζω κ μια φωτο με τον μπαμπάκα της να δείτε οτι είναι φτυστή.

DSC01302.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...