Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κατερίνα μου τι κάνετε;Ελπίζω να είσαστε καλά.Εδώ πάλι έπιασε κρύο ενω τις προηγούμενες μέρες είχε ζέστη.Μία ετσι μια γιουβέτσι,δε ξέρουμε πια πώς να ντυθουμε.Εγώ πάλι κουρασμένη είμαι ως συνήθως,σήμερα είχα όλη μέρα πονοκέφαλο έχω πάρει 3 ντεπόν από το πρωί,μάλλον ματιασμένη ειμαι. :?:( Στο μεταξύ στην δουλειά είναι μια συνάδερφος έγκυος,τώρα το έμαθε και όλη αυτήν την εβδομάδα έλειπε γιατί είχε ναυτίες,δύο μέρες ήρθε και εφυγε μετά από λίγο γιατί δεν άντεχε.Και όλη η δουλειά δυστυχώς έπεφτε σε μας στους υπολοιπους.Καλά βέβαια να είναι η κοπέλα.

Αλέκα τι έγινε με την μικρή σου; Το συζήτησες με την δασκάλα και τι σου είπε;Πιστεύω ότι με τον καιρό θα το ξεπεράσει και θα συνηθίσει.Πάντως στο νηπιαγωγείο αυτό το σύστημα ακολουθούσαν για να αισθάνονται τα μικράκια περισσότερο ασφάλεια,επειδή εκεί οι τουαλέτες είναι εξωτερικές στην αυλή.Όσο σκέφτομαι ότι του χρόνου θα στείλω τον μικρό σε νηπιαγωγείο,με πιάνει άγχος παρόλο που το έχω ξαναπεράσει με τον μεγαλο μου.Τουλάχιστον στο σταθμό έχω το κεφάλι μου ήσυχο. ;))

Popi σε καταλαβαίνω όταν λες ότι όταν λείπει το μικρό σου το σπιτι φαίνεται άδειο.Καμιά φορά λέω ότι θέλω να μείνω λίγο μόνη μου να ηρεμήσω από φωνές,από νεύρα και τσακωμούς.Όταν λειψουν όμως για λίγο μετά με πιάνει μια στενοχωρια και λέω άντε να έρθουν.Μήπως είμαι λίγο παλαβούτσικη; :-@,

Σας χαιρετώ προς το παρόν, :wave: θα ξαναεπανέλθω,όχι δεν είναι απειλή είναι υπόσχεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 440
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ,ναι geo-r-gia την ίδια πάθηση έχουμε κιέγω όταν γίνεται χαμός λέω να πάς σχολείο να ησυχάσουμε λίγο και όταν λείπει είναι άδειο το σπίτι.Ασε που νιώθουμε καί τύψεις που εμείς στίς 2 είμαστε σπίτι καί το παιδί μας το αφήνουμε στο σχολείο,βλέπεις είναι ολοήμερο το νήπιο αυτό καί τον παίρνουμε 3:45.Ο άντρας μου δε το αισθάνεται περισσότερο αυτό γιάτι είναι τέτοια η δουλειά του που κάθεται αρκετές μέρες σπίτι και είναι μόνος του.Δεν εχουμε άλλο παιδάκι και ασχολούμαστε με τίποτα άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια :)

την παρασκευη πηγαμε σχολειο με γκρινια κ οταν πηγα να φυγω εβαλε τα κλαματα κ με παρακαλουσε να ερθει σπιτι μαζι μου :cry: τρελαθηκα! καθησα μαζι της της μιλησα με ηρεμο κ σταθερο τονο ,οτι σε λιγες ωρες θα ερθω να σε παρω ,τωρα θα μεινης εδω με τα αλλα παιδακια να παιξεις κ να ζωγραφησεις...ουτε ηξερα εαν εκανα σωστα ,παντος η δασκαλα της ειπε οτι την αγαπαει κ οτι θα κανουνε κατι πολυ ομορφο κ δεν πρεπει να το χασεις ...την εβαλε να διαλεξει πιο παιχνηδι θα παιξουνε κ πηρε τα πανω της η δικια μου!

στην τουαλετα πηγε μονη της κ ειπε ολο χαρα στην δασκαλα οτι τα καταφερε κ δεν χριαζετε παρεα!

πηγενουμε με γκρινια κ φευγει ενθουσιαζμενη καθε μερα...καλο αυτο λεει η δασκαλα!

Ειναι αγοροκοριτσο κ ατρομητη δεν εχει φοβο απο μικρη ανεξαρτητη...αυτα ειναι πρωτογνορα για μενα ,νομιζω οτι κανει κ λιγο θεατρο..δλδ επειδη εχουμε κ την μικρη κ ισως ζυλευη κ δεν ξερει πως να τραβηξη την προσοχη....πραγματικα δεν ξερω ..ολα τα βλεπω πιθανα!

ειναι κ καρκινακι :lol: καταβαθος ευαισθησια φουλ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

γεωργια μου ειμαστε ολοι καλα εχω πολυ καιρο να σε πετυχω να τσαταρουμε λιγο,τρεχουμε λιγο αυτες τις μερες με τις εκλογες συγκεντρωσεις και τετοια στον αγωνα αντε να δουμε,εσει ολοι καλα τα παιδια πως πανε;

αλεκα εκανες πολυ σωστα που καθησες και της μιλησες χρειαζονται ενθαρρυνση κι αυτα και ειναι πολυ πιθανο να τα κανει ολα αυτα απο ζηλεια ακομη και για την τουαλετα για να τραβηξει το ενδιαφερον σου,και μενα ο δικος μου απο ζηλεια για το μωρο βγαζει αγχος και οταν ασχολουμε μαζι του και δεν τον μαλωνω ειναι μια χαρα

ποπη μου φαινεται οτι ηρθε η ωρα να κανετε δευτερο παιδακι,απο αυτα που γραφεις ειναι ξεκαθαρο βαλτε μπρος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 Γεια σου! βλεπω εισαι απο Κοζανη..κοντοχωριανη λες????

η μαμα μου ειναι απο Αγιο Χριστοφορο Πτολεμαιδας,εκει γεννηθηκα κ εγω αλλα μετα οταν πηγα δημοτικο φυγαμε...εννοητε οτι ολα τα παιδικα μου χρονια χριστουγεννα πασχα κ καλοκαιρι εκει! εχω συγγενεις κ Κοζανη! γεια σου βρε πατριδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατριωτισσα που μενεις τωρα;ειναι και λιγες κοπελες ακομα απο κοζανη εχουμε και ποστ μανουλες απο κοζανη,εγω μενω σε χωριο, κερασια λεγεται δεκα λεπτα απο κοζανη πριν την αιανη αν ξερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβα...ο μπαμπας μου απο Βολο,οποτε εκει τελιωσα σχολειο ,τωρα ομως ειμαι παντρεμενη στη Αλοννησο!

εχω να εθω 3χρονια κ το θελω σαν τρελη η γιαγια μου μενει στο χωριο,θελω τοσο !!!!να δω κ τις φιλες μου !

ευχομαι φετος να εθει η στιγμη που θα πιασω μακεδονια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου το θελεις τοσο πολυ σου ευχομαι να το πραγματοποιησεις συντομα,Σκοπελο εχω παει Αλοννησο οχι,στο βολο σπουδαζει η νονα του δημητρακη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Popi με το καλό να έρθει και το δεύτερο μπεμπέ αλλά γενικά μην αγχώνεσαι.Πάρτο χαλαρά!!!! Τι κάνει ο μικρός σου; Με την γιορτουλα όλα καλά;Κατερίνα μου αλήθεια και εγώ κάποιες στιγμές που μπαίνω δεν σε έχω πετύχει.Πρέπει να συντονιστούμε βρε παιδί μου.Θα έχεις πολλά τρεξίματα με τις εκλογές και με τα παιδιά αλλά είναι καλό να κάνουμε και κάποια πράγματα για τους εαυτούς μας. Τώρα για τις εξετάσεις και εγώ σκέφτομαι το ότι δεν έχω χρόνο για διάβασμα και με πιάνει άγχος.Δυστυχως δε μπορώ να τις αποφύγω.Φαντάσου ότι τελείωσα με το διάβασμα του Γιώργου γύρω στις 9 και τι όρεξη να έχω να καθήσω να διαβάσω.Τα μικρά σου καλά;

Αλεκα είδες τελικά που ήθελε το χρόνο της, η μικρή σου για την τουαλέτα; Κατάφερε να το ξεπεράσει μόνη της και χωρίς πίεση,οποτε αισθάνθηκε έτοιμη. Τώρα για τα κλάματα μπορεί να είναι και αυτό που λέει η Κατερίνα ότι ζηλεύει που το μωρό μένει στο σπίτι ενώ η ίδια πάει στο σχολείο. Βέβαια και ο μικρός μου συνήθως λέει ότι δε θέλει να πάει στο σταθμό,ρωτάει αν αύριο θα είμαστε μαζί και αν του πω ναι, ότι δηλ.είναι Σ/Κ χοροπηδάει από την χαρά του.Όταν πάει όμως ξεχνιέται και περνάει καλά. Και νομίζω ότι και το δικό σου αυτό νιωθει. Εμένα ο μικρός μου λέει ότι αποφεύγει ένα αλλο αγοράκι γιατί τον έχει χτυπήσει.Του είπα να μην το πλησιάζει καθόλου και να παίζει με άλλα παιδάκια. Πάντως ξέρει τον εθνικό ύμνο και όλα τα τραγουδάκια για την γιορτή,το ζουζούνι μου. ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

Γεωργια μου εγω μπαινω το βραδυ συνηθως,βαζω τα παιδια για υπνο και μετα,που θα παει θα βρεθουμε καποια στιγμη,το σαββατοκυριακο ειχαμε καποιες συναντησεις για τις εκλογες τωρα χαλαρα,τωρα για τον εαυτο μας που λες παντα μενει στο τελος τι να κανουμε μωρε υποχρεωσεις τα ξερεις

την πεμπτη ο Γιωργακης μου θα κανει παρελαση θα φοραει παραδοσιακη στολη φουστανελα θα καμαρωσω παλι

χρονια πολλα σε οσες εχουν Δημητρη και Δημητρα,και εμενα σημερα γιορταζει ο μικρος μου

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια! geo-r-gia μου μια χαρά ο μικρός έμαθε το ποίημα και όλα τα σχετικά τραγουδάκια μου λέει συνέχεια καινούργια πράγματα μέρα με τη μέρα τζάμπα τελικά αγχώθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου γλυκειά να χαίρεσαι το μωράκι σου, να είναι πάντα καλά και ευτυχισμένος.Δώστου ένα φιλάκι από μας. :ymparty: [smilie=occasion1.gif]

Και μένα γιορτάζει η αδερφούλα μου.Να την χαίρομαι :!::!:;)

Popi μου μην ξεχάσεις να πάρεις φωτογραφική μηχανή για να του τραβήξεις του μικρού σου φωτό νσ τον καμαρώσεις. Και εγώ αύριο αν δεν βρέχει θα φύγω για λίγο από την δουλειά, για να πάω να τον δω στην παρελαση,τον μικρούλη μου.Συγκινήθηκα.

Αλέκα τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ! geo-r-gia μου δεν δυστυχως δεν θα ειναι οι γονεις στη γιορτουλα σημερα ρε γμτ! Θα τη κανουν μονοι τους.Συγκινηθηκα πολυ σημερα το πρωι που τον πηγα,ηταν στολισμενα και τα παιδακια χαλαρα χωρις τσαντες ολα ησυχα και μου κακοφανηκε που τον αφησα και δεν θα ειμαστε εκει να τον δουμε.Ευτυχως κανονισε ο συλλογος και στειλαμε φωτογραφο να εχουμε τουλαχιστον αναμνηστικα.Αλλα πραγματικα μου στοιχισε σημερα,η πρωτη γιορτη του παιδιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα!!!μαλλον εχω μεινει πισω ε??χιχι!!!

κα1 να χαιρεσαι τον δημητρακη σου!καθυστερησα λιγακι να σου ευχηθω! :oops: παντα γερος να ειναι κ ευτυχισμενος!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου σε ευχαριστω πολυ και εσυ να χαιρεσαι την αδελφουλα σου,και οτι επιθυμεις,κοπελα μου,πως πατε τα παιδακια σου καλα;

Ανδριαννα μου σε ευχαριστω πολυ και σενα,οτι επιθυμεις,που χαθηκες παλι;τα παιδια καλα;

αυριο θα κανουνε παρελαση ο Γιωργακης μου θα φορεσει φουστανελα μακαρι να μην βρεχει μονο,εχουμε εναν καιρο χαλια αυτες τις μερες,μακαρι να μας αφησει να καμαρωσουμε λιγο τα παιδια ο παλιοκαιρος

πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα σααααςςςςς!!!!ναι χαθηκα λιγο βρε ka1!!τρεχω αυτον τον καιρο!!διαβαζω κ για τα σηματα!δεν προλαβαινω!!!τα παιδια μια χαρουλα!!!εδω εβρεχε πολυ,δεν πηγαμε καν στην παρελαση!!εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

ουτε εμεις καναμε παρελαση χθες ειχε 5 βαθμους εξω και φυσουσε πολυ ψοφοκρυο και δεν το ρισκαρησα να αρρωστησουν κιολας και εχω και μωρο να μας λειπει

ανδριανα μου σε ευχαριστω για τις ευχες σου να εισαι καλα να χαιρεσαι τα παιδακια σου,και καλο διαβασμα

γεωργια μου που εισαι κοπελα μου,χαθηκες εισται ολοι καλα;

οι υπολοιπες που εισται;;;

καλο σκ σε ολες φιλιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Popi μου,μα να μην αφήνουν τους γονεις να παρακολουθήσουν και να καμαρώσουν τα παιδάκια τους. Τι χαζομάρα είναι αυτή πάλι.Εμένα ο μικρός μου έκανε παρέλαση έξω στο πεζοδρόμιο, φόραγε ένα μπλε τζιν και μια ασπρη μπλούζα κράταγε και την σημαιούλα του και ήταν χάρμα.Εφυγα για μισή ωρα από την δουλειά μου και τον είδα,του τράβηξα φωτο. Τραγούδαγε με τα άλλα παιδάκια και ήταν πολύ συγκινητικό.Σκεφτόμουνα ότι του χρόνου θα πάει στο νήπιο.Είχε έρθει και ο άντρας μου από την δουλειά του, η μαμά μου με τον Γιώργο (ο μεγάλος μου).Προς το τέλος όμως άρχισε να κλαίει,ήρθε κοντά μου και τον πήρα αγκαλιά.Ηθελε να φύγει και να πάει σπίτι. Μετά τον πηρε η δασκάλα του,περιμέναμε για λίγο κάτω,κατέβηκε η δασκάλα και μας είπε ότι του πέρασε. Μάλλον ντράπηκε,ποιος ξέρει.Ήταν και άλλα παιδάκια που έβαλαν τα κλάμματα.

Κατερίνα μου καλύτερα που δεν έκαναν παρέλαση με τόσο κρύο γιατί θα κρύωναν.Κρίμα βέβαια που δεν τον είδες το μικρό σου με την φουστανέλα,θα ήταν κούκλος.Θα περιμένουμε τώρα την 25η Μαρτίου.Εγώ στις 20 και στις 27 Νοεμβρίου δίνω τις εξετασεις για την δουλεια μου και δεν έχω καταφέρει ακόμα να διαβάσω.

Ανδριάνα μην ανησυχείς θα το πάρεις το δίπλωμα αλλά μετά πάρε το αυτοκίνητο να οδηγήσεις.Και εγώ έχω δίπλωμα και ο άντρας μου,όλο μου λεει πάρε το αυτοκίνητο και δυστυχώς δεν το αποφασίζω γιατι μου φαίνεται μεγάλο και θέλω ένα μικρό.

ΚΑΛΟ Σ/Κ και από μενα. :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια μου φανταζομαι καμαρι η μανα ε;να βαλεις φωτο να τον καμαρωσουμε κι εμεις,πρωτη φορα εκανε παρελαση;θα ντραπηκε μωρε το ζουζουνι σου,εγω θα περιμενω τον μαρτιο,και εμεις γιορτη χωρις γονεις κανανε μονο τα χριστουγεννα και στο τελος του ετους ειναι και οι γονεις,εγω εδω που μενω αναγκαστικα οδηγω εχω διπλωμα απο το 2000 και μαυτην την προηποθεση καναμε σπιτι στο χωριο ειμαστε πηγαινε ελα συνεχεια αν δεν οδηγουσα θα ειχα μεγαλο προβλημα,χρειαζεται παντως να οδηγει και η γυναικα,γεωργια μου να παρεις ενα μικρο αυτοκινητακι να σε βολευει

κοριτσαρες πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να σας πω μόνο ένα γεια, γιατί είμαι ψόφια από την κούραση και δεν είμαι και πολύ στα πάνω μου. :( Θα μπω πάλι αύριο,καλά να είμαστε, για να σας γράψω νέα μας. Φιλάκια σε όλες. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί έπαθες geo-r-gia μου? Τι κάνουν τα παιδάκια σας κοριτσάκια μου? Εμείς άυριο δεν πάμε προνήπιο γιάτι έχουν εκλογές και Παρασκευή και Δευτέρα κλειστά λόγω εκλογών.Ας κοιμηθούν λίγο τα παιδάκια παραπάνω!Μόνο που πρέπει να επιστρατέυσω γιαγιάδες,γιατί ο μπαμπάς μας έχει συνέχεια υπηρεσία και θα μείνουμε αρκετές μέρες μόνοι μας.geo-r-gia σας δίνουν εργασίες που κάνουν στο σπίτι να τις δείς?Εμάς οχι και έχω μια περιέργια να τις δώ δε λέγεται,ολοήμερο είναι το σχολείο σας? ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

γεωργια μου τι επαθες κοπελα μου;τρεχαματα;εγω εχω το μωρο με πυρετο απο χθες και το βραδυ ξενυχτησα πολυ κουραση,αλλα σημερα ειναι λιγο καλυτερα

popi μπορεις να πας να ρωτησεις πως παει το παιδι σου και να ζητησεις να δεις τις εργασιες που κανουνε,ο δικος μου εχει φερει καποιες ζωγραφιες και εργασιες και στο σπιτι και στο σχολειο που τις ειδα εχουν κανει αρκετα πραγματα,και ο δικος μου ειναι σε ολοημερο

οι υπολοιπες που εξαφανιστηκατε παλι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...