Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ 2 ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ


Recommended Posts

Κοριτσάκια ήρθε πάλι η ώρα μου...... εκει που δεν το περίμενα λόγω υποχρεώσεων, μου εξήγησε ο γιατρός τη διαδικασία τοποθέτησης κατεψυγμένων και τελικά θα την κάνω (αν πάνε όλα καλά) αρχές Ιουνίου.............

Θελω όσες κοπέλες κάνατε εξωσωματική με κατεψυγμένα την εμπειρία σας...είμαι πολύ πολύ συγκρατημένη μιας κ ο γιατρός μου τόνισε ότι μειώνονται οι πιθανότητες των κατεψυγμένων αλλά θα ήθελα κ τη δική σας εμπειρία να πάρω θάρρος ή όχι...

Σας φιλώ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: με έκανες κ γέλασα γλυκιά μου Mardio, ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. μακάρι να τελειώσει η ταλαιπωρία των 3 περίπου χρόνων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, μπες στο Ivfforums να δεις πόσες κοπέλες έχουν μείνει έγκυες με FET... τίποτα άλλο δεν σου λέω...

Αφού αρχίζω και αναρωτίεμαι γιατι δεν τα παγώνουν όλα έτσι???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν σου λέω πάντα την αλήθεια!!!

Δευτερον μην ξεχνάς ότι εκεί που είσαι ήμουνα.... και εδώ που είμαι θα έρθεις χιχιχιχι και σύντομα!!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikol καλή δύναμη και καλή επιτυχία!!!!!!!!! δεν έχω κάνει με κατεψυγμένα αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να μάθουμε για την εγκυμοσύνη σου!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου να εισαι αισιοδοξη και ολα θα γινουν...εγω ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα τελειωσουν τα βασανα σου και θα ερθουν οι χαρες :)

περιμενουμε συντομα νεα σου και ευχομαι να ειναι τα καλυτερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα ο μπέμπης μου στην κατάψυξη ήταν!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αύριο μπαίνω στον 9ο και ήταν η πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής (τα είχαμε βάλει κατάψυξη λόγω υπερδιέγερσης που είχα πάθει από τις ενέσεις).

Γι'αυτό σου λέω μην δίνεις σημασία στα στατιστικά. Θα πας με ανεβασμένη ψυχολογία και θα σκέφτεσαι ότι θα πετύχεις.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo έγραψε:

Κι εμένα ο μπέμπης μου στην κατάψυξη ήταν!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αύριο μπαίνω στον 9ο και ήταν η πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής (τα είχαμε βάλει κατάψυξη λόγω υπερδιέγερσης που είχα πάθει από τις ενέσεις).

Γι'αυτό σου λέω μην δίνεις σημασία στα στατιστικά. Θα πας με ανεβασμένη ψυχολογία και θα σκέφτεσαι ότι θα πετύχεις.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! :)

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Καλή Λευτεριά να έχεις!!!

Παιδί μου σας το λέω, το κρύο τα καρδαμώνει!!!!

Εχω και εγώ 4 παγωτίνια... με περιμένουν ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση 1 : τα παιδια βγαινουν με τσιτωμενο μαγουλο??? (της καταψυξης εννοω) :huh:

ερωτηση 2 : κάνουν απόψυξη απο το βράδυ??? :woohoo:

ερωτηση 3 : οταν μας τα βαζουν παγωνουμε???? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για το ενδιαφέρον, σας φιλώ μια, μια.

marygeo με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου.

Αννούλα μου σε έχασα!!! πότε θα κάνεις την επόμενη προσπάθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ερωτηση 1 : τα παιδια βγαινουν με τσιτωμενο μαγουλο??? (της καταψυξης εννοω) :huh:

ερωτηση 2 : κάνουν απόψυξη απο το βράδυ??? :woohoo:

ερωτηση 3 : οταν μας τα βαζουν παγωνουμε???? :blink:

Καλό!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγώ έλεγα στον άντρα μου: Αν αποφασίσουμε κάποια στιγμή (μας αξιώσει ο Θεός) να κάνουμε και δεύτερο, τι θα λέμε στον μεγαλύτερο;

"...και μετά από δύο χρόνια αποφασίσαμε να βγάλουμε και τον αδερφό σου από την κατάψυξη...!!!!!" :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ερωτηση 1 : τα παιδια βγαινουν με τσιτωμενο μαγουλο??? (της καταψυξης εννοω) :huh:

ερωτηση 2 : κάνουν απόψυξη απο το βράδυ??? :woohoo:

ερωτηση 3 : οταν μας τα βαζουν παγωνουμε???? :blink:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τρελλοκομειο

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριγκεο......καλοοοοοοοοοοοοοο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:laugh: :woohoo: :woohoo:

τι να πουμε μωρε...να το διασκεδασουμε λιγακι

αλλιως θα μαζευουμε τα μουτρα απο το πατωμα (εχω και ασφουγγαριστα ουπς!!!!!!!!! :laugh:

Λολιποπ σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

Μαριγκεο......καλοοοοοοοοοοοοοο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:laugh: :woohoo: :woohoo:

τι να πουμε μωρε...να το διασκεδασουμε λιγακι

αλλιως θα μαζευουμε τα μουτρα απο το πατωμα (εχω και ασφουγγαριστα ουπς!!!!!!!!! :laugh:

Λολιποπ σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα αυριο!!!

Ευχαριστω πολυ! Παντως απαντηστε ρε κοριτσια για τι εχω κ εγω 4 κατψυγμενα καλαμαρακια εεεεεεεε sorry βλαστοκυστες ηθελα να πω :laugh: :laugh: :laugh: κ με ενδιαφερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :woohoo:

καλαμπουρτζου λολιποπ!!!!!

Δεν εχω ιδεα για αυτο που ρωταει και η Νικολ!!!!

Θα σου πω σε 20 μερες τα δικά μου χαϊρια (καλέ πως γραφεται το Χαΐρι???? :blink: :silly: )αν πετυχαινουν τα κατεψυγμενα KALLIMANIS!!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑ ΤΟ ΞΕΦΤΥΛΙΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περα απο την πλακα τωρα,εσεις που εχετε κανει προσπαθεια με κατεψυγμενα ζουζουνια πειτε μου please ξανα μανα ενεσεις απο την αρχη???ολο το πακετακι δηλαδη χωρις ωοληψια?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για το ενδιαφέρον, σας φιλώ μια, μια.

marygeo με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου.

Αννούλα μου σε έχασα!!! πότε θα κάνεις την επόμενη προσπάθεια?

Νικολ μου εγω για Ιουλιο το προγραμματιζω αλλα δεν εχω κατεψυγμενα και το παω παλι απο την αρχη.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Περα απο την πλακα τωρα,εσεις που εχετε κανει προσπαθεια με κατεψυγμενα ζουζουνια πειτε μου please ξανα μανα ενεσεις απο την αρχη???ολο το πακετακι δηλαδη χωρις ωοληψια?????

Όχι καλέ, καμία σχέση με ενέσεις.

Μετά την περίοδο ξεκίνησα Cyclacur, και τη βδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά Utrogestan, Prezolon, αντιβίωση και παιδική ασπιρίνη, τα οποία τα συνεχίζεις και μετά.

Ουσιαστικά γίνεται προετοιμασία του ενδομητρίου να δεχτεί τα έμβρυα, τίποτα παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς έτσι, έχω ξεκινήσει Cyclacur, κ μετα Utrogestan κ ότι άλλο μου δώσει..καμια σχέση με την αρχική διαδικασία αλλα καμία σχέση κ η ψυχολογία μου, το κάνω για να το κάνω κ αυτό, αν κ κάποιες απο τις περιπτώσεις σας μου έχουν δώσει λίγο ελπίδα....θα δούμε.

Αννούλα μου πολύ πολύ καλή επιτυχία για την επόμενη προσπάθεια κ φυσικά Lolipop εύχομαι μια τεράστια χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν :) .

Δεν εχει ενεσεσεις ε? Ωραια :):)

Χτες πηρα την τεραστια χοριακη μετα απο την εξωσ/κη(0.3) :blink: οποτε τωρα θα προσπαθησω κ εγω με κατεψυγμενες βλαστοκυστες!

Να ρωτησω κ κατι ακομα :blush::blush: Πρεπει να περασουν καποιοι κυκλοι για να γινει η εμβρυομεταφορα ή μπορεις κ κατευθειαν μετα την 1η περιοδο μετα την αποτυχια να ξεκινησεις?

Θα μιλησω βεβαια και με τον γιατρο μου την Δευτερα αλλα θελω να ξερω ;)

Φιλια πολλα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lolipopaki μου λυπάμαι :( ειλικρινά πολύ, είναι σαν να το ξαναπερνάω μιας κ θυμάμαι τη στεναχώρια που ένοιωσα....ΟΜΩΣ δεν το βάζουμε κάτω κ συνεχίζουμε...........

Οσον αφορά αυτο που ρωτάς μου είχε πε ότι θέλει 2-3 μήνες να ηρεμήσουν οι ωοθήκες απο τις ορμόνες και μετα ξανα.. Εγω έκανα τον Φεβρουάριο την 1η προσπάθεια.

Περνάει ο καιρός πολύ πολύ γρήγορα όμως κ ξαναγεμίζεις με όνειρα..

:kiss: φιλιά κοριτσάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην λυπασαι Nikol μου!Δεν πειραζει...Χτες μετα την ανακοινωση του αρνητικου τσιριζα κ ελεγα δεν ξαναπροσπαθω κ αλλα τετοια δραματικα! :dry: Και ο αντρας μου,μου εδινε τις απαντησεις του τρελλου...ναι,ναι,ναι. :laugh: :laugh:

Θα αφησω το καλοκαιρακι να περασει ομορφα κ θα ξαναπροσπαθησω με ηρεμο οργανισμο!Ολα καλα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...