Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποβολη και Αποξεση????


Recommended Posts

Καλησπερα!

Ειμαι νέο μέλος εδώ και ο λόγος που κανω αυτό το βήμα είναι οτι σημερα είχα μια αποβολη και ψάχνω να βρω κάποιον που να μου δωσει μια σωστη συμβουλη σχετικά με το τι πρεπει να κανω απο δω και περα, δεδομένου, ότι, η εγκυμοσυνη ήταν επιθυμητη, δηλ θελω να κανω κι αλλο παιδι, ειναι φρονιμο να υποστω την διαδικασια της αποξεσης, προκειμένου να γίνει καθαρισμός? Η μηπως υπάρχει καποια λιγότερο ανωδυνη και επικίνδυνη μέθοδος?

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δΕν είμαστε γιατροί. Αυτό που χρειαζεσαι είναι ενας γυναικολόγος που θα σου κάνει υπέρηχο και θα δει τι γίνεται. Παντως συνηθως πριν την 7 εβδομαδα ο οργανισμος καθαριζει απο μόνος του χωρις να ειναι και σίγουρο.κατευθείαν λοιπόν σε γιατρό γιατί με την υγεία μας δεν παιζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως. Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες. Πχ υπαρχουν κοπελες με εξωμητριο που χρειαζονται χειρουργειο και αλλες που καθαριζουν φυσιολογικα, μεσω περιοδου!!

Μονο με υπερηχο μπορει να ξερει ο γιατρος. Και η αποξεση δεν ειναι κατι επικινδυνο ή επωδυνο. Μη φοβασαι καθολου!! Στο λεω εγω που τρεμω την εξεταση αιματος!! Μονο ψυχολογικα χαλιεσαι, επειδη εχασες το μωρο.

Πηγαινε αμεσα στο γιατρο, γιατι αν χρειαζεσαι καθαρισμο, δε πρεπει να το αφησεις και πολλες μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλη μου καλησπερα και καλως ηρθες..Λυπαμαι για την απωλεια σου..αλλα με προβληματιζει..αν το εχεις πει στο γιατρο σου!Σε ποια εβδομαδα ησουν?δεν τον εχεις ενημερωσει?εχεις αιμα?συγνωμη που ρωταω ,δεν ειμαι γιατρος..αλλα επειδη εχω βιωσει 2 φορες παλλινδρομη..και μαλιστα η πρωτη ηταν σε προχωρημενη εγκυμοσυνη αρχικα χωρις συμπτωματα....και ενω ξαφνικα το βραδυ ειχα ακατασχετη αιμορραγια..μου ειπαν οτι κοντεψα να παθω συψαιμια..με 12 ημερων παλλινδρομηση!Υπαρχει βεβαια κι η περιπτωση της κουμπαρας μου..που ειχε ενα θετικο τεστ..5 μερες καθυστερηση και ξαφνικα αδιαθετησε..και οταν πηγε στη γιατρο της ειπε οτι η περιοδος την καθαρησε!και στις δυο ομως περιπτωσεις..πρεπει να σε δει γιατρος..Δεν παιζουμε με την υγεια..Πηγαινε αμεσως στο γιατρο σου να σε δει..

Ευχομαι ολα να πανε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχες αποβολη και μπηκες την ιδια μερα σε ενα σαιτ να σου δωσουν συμβουλη το τι θα κανεις???? :blink:

μμμαλιστα...εμεις στο χωριο μου παμε σε γιατρο..., νοσοκομειο

κλπ κλπ..... :blink: αλλα ολα αυτα στο χωριο μου...!!!!!!!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PREPEI NA DEIS GIATRO!!! pos ksereis oti apevales?se poia vdomada isoun? afta kai alla polla paizoun rolo.mono enas giatros mporei na se voithisei.apo oso ksero thelei apoksesi pantos.gia tin igeia sou alla kai gia na meineis kai pio efkola egkyos pali.etsi des to afou prospatheite.kali tixi loipon

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσι μου το εχω περασει με αποξεση.πρωτα απο ολα πρεπει να σε δει γιατρος.αν σε προβληματιζει μην τυχον σε κανει κακο η αποξεση και δεν μπορεις να μεινεις ευκολα παλι εγκυουλα........εγω σου λεω απο την εμπειρια μου οτι το μονο που πρεπει να προσεξει ο γιατρος ειναι να σε καθαρισει καλα.αυτο ισχυει και για τη γεννα.εγω μετα την αποξεση ξαναεμεινα εγκυος στον μεγαλο μου μετα απο 9 μηνες.οταν ο μεγαλος ηταν 10 μηνων εμεινα παλι εγκυος στον μικρο μου.μην αγχωνεσε.ολα καλα να πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλα για τις συμβουλες αλλα εννοείται οτι έχω πάει σε γιατρο. Μονο που δεν εχω κάποιον συγκεκριμενο γιατρο και οι αποψεις σε μαιευτήρια αλλα και ιδιωτικούς γιατρούς διήστανται οπότε το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να εμπιστευτώ κανεναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nan έγραψε:

δΕν είμαστε γιατροί. Αυτό που χρειαζεσαι είναι ενας γυναικολόγος που θα σου κάνει υπέρηχο και θα δει τι γίνεται. Παντως συνηθως πριν την 7 εβδομαδα ο οργανισμος καθαριζει απο μόνος του χωρις να ειναι και σίγουρο.κατευθείαν λοιπόν σε γιατρό γιατί με την υγεία μας δεν παιζουμε

Ευχαριστώ πολυ παιδια αλλα οταν οι αποψεις των γιατρών διήστανται τότε ποιον πρέπει να εμπιστευτείς?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ειχες αποβολη και μπηκες την ιδια μερα σε ενα σαιτ να σου δωσουν συμβουλη το τι θα κανεις???? :blink:

μμμαλιστα...εμεις στο χωριο μου παμε σε γιατρο..., νοσοκομειο

κλπ κλπ..... :blink: αλλα ολα αυτα στο χωριο μου...!!!!!!!!! :blink:

και γιατροι και νοσοκομεία φιλη μου όμως ειπαμε οι αποψεις πολλές και διαφορετικές αλλα ουτως οι αλλως το ενστικτο μας εχει σωσει πολλες φορές (σε συνδυασμό με γιατρο πάντα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδή το ότι θέλησα να πάρω και επιπλέον πληροφορίες για ένα θέμα που με απασχολεί άμεσα σημαίνει ότι δεν πήγα στον γιατρό?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλάβω γιατι τετοια αντιμετωπιση σε μια κοπελα που μολις εχασε το μωρο της!!!ισχυριζεστε οτι δεν ειστε γιατροι, αλλα μιλατε σαν αυθεντιες!χωρις να νοιαστειτε πρωτα να μαθετε περισσοτερα για την περιπτωση της, κρινετε κ αφοριζετε!απογοητευομαι τι να πω...

eyANp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BlackFairy13 έγραψε:

zaxarenia έγραψε:

και γιατροι και νοσοκομεία φιλη μου όμως ειπαμε οι αποψεις πολλές και διαφορετικές αλλα ουτως οι αλλως το ενστικτο μας εχει σωσει πολλες φορές (σε συνδυασμό με γιατρο πάντα)[/quote:io1kdg5l]

FOLLOW YOUR INSTICT THEN!!!!

Ας ελεγες κατι απο την αρχη ρε μαναρακι οτι πηγες σε γιατρο κλπ κλπ

να μην το παρεξηγουσα και να μην απαντουσα ετσι..

γιατι αν το ξανα διαβασεις ειναι λιγο κουλο ετσι οπως το εγραψες!!!

(γνωμη μου...μην τα ξανα λεμε αυτα!!!!)Εχουν δει τα ματια μας στο

ιντερνετ!!! Μεχρι και ον λαιν γεννα δεν ειδαμε!!! :woohoo:

Δεν σε ειπα και καμπουρα...να πας στο γιατρο ειπα η μαυρη!!!!!

Ευχομαι να βγαλεις ακρη και να κανεις τελικα οτι καλυτερο & οτι πιο ανωδυνο!

Οσο για την ΣΕΛΕΣΤΕ, σιγααααα ρε κοπελιά μην αφορισαμε κανεναν.... :woohoo: Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙΣ!!!!

αστα να πανε!!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...