Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ζαλαδα μιας ''wannabe'' μανουλας...


Recommended Posts

Καλησπερα...οπως θα καταλαβατε ειμαι καινουργια στην παρεα σας και δεν ξερω ακριβως πως λειτουργουν τα πραγματα...πρωτα θελω να σας ευχαριστησω ολες/ολους για ολα αυτα που εχετε γραψει κατα καιρους γιατι δινεται δυναμη και βοηθεια σε πολλους που απλα σας διαβαζουν χωρις να συμμετεχουν στην συζητηση και εξαιτιας σας αποφασισα κι εγω να γινω μελος της παρεας :)

Τη Δευτερα εχουμε το πρωτο μας ραντεβου με Παρασχο αλλα και με Καπετανακη για να δουμε αν θα καταληξουμε σε καποιον απ'αυτους(αν εχετε εμπειριες η γνωμες δεκτες..)γιατι η γιατρος μου μου ειπε πως αν θελουμε μωρακι πρεπει να κανουμε εξωσωματικη..εγω φαινομενικα κι απο τις εξετασεις ειμαι καλα και το προβλημα το εχει ο αντρας μου(το σπερμα του ειναι χαλια απο κινηση,μορφολογια και ποσοτητα..) :(

Δεν μπορω να πω οτι φοβαμαι η μ'εχει παρει απο κατω η ιδεα της εξωσωματικης,σιγουρα θα ηθελα να συλλαβω φυσικα αλλα αυτο που με αγχωνει πολυ ειναι η αποτυχια...κακα τα ψεμματα θα ηθελα να μεινω με την πρωτη αποπειρα εγκυος!Απο ιστοριες που γνωριζετε η εμπειριες που εχετε πως το βλεπετε εσεις?Εγω καλα κι ο συζυγος χαλια?

Τις ενεσεις τις κανεις κι ας μην εχει η γυναικα το προβλημα?Σε ποσα κεντρα πρεπει να παμε μεχρι να καταληξουμε σε γιατρο?

Συγνωμη αν σας ζαλισα με το κατεβατο μου :S αλλα,καταλαβαινεται φανταζομαι..δεν εχω με ποιον να το συζητησω παρα μονο εσας.Σας ευχαριστω ξανα.Φιλια και καλη επιτυχια σε ολες/ολους που προσπαθουν!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην καλως ηρθες στην παρεα μας :):):) να σου πω την αληθεια για αυτα που ρωτας θα σου απαντησουν τα κοριτσια που ειτε εχουν κανει ειτε κανουν τωρα εγω τα καταφερα και την γλιτωσα αν και ηταν το επομενο βημα μου αφου εμεινα εγκυος απο σπερματεγχυση...εγω σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε μια χαρα να μην ανυσηχεις και να εισαι οσο μπορεις πιο ηρεμη και χαλαρη...σου ευχομαι καλη συνεχεια και καλα αποτελεσματα...κοιταξε και στα θεματα με τισ εξωσωματικες σιγουρα θα βρεις πληροφοριες που θα σε ενδιαφερουν :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariantonia έγραψε:

εγω φαινομενικα κι απο τις εξετασεις ειμαι καλα και το προβλημα το εχει ο αντρας μου(το σπερμα του ειναι χαλια απο κινηση,μορφολογια και ποσοτητα..) :(

Δεν μπορω να πω οτι φοβαμαι η μ'εχει παρει απο κατω η ιδεα της εξωσωματικης,σιγουρα θα ηθελα να συλλαβω φυσικα αλλα αυτο που με αγχωνει πολυ ειναι η αποτυχια...κακα τα ψεμματα θα ηθελα να μεινω με την πρωτη αποπειρα εγκυος!Απο ιστοριες που γνωριζετε η εμπειριες που εχετε πως το βλεπετε εσεις?Εγω καλα κι ο συζυγος χαλια?

Τις ενεσεις τις κανεις κι ας μην εχει η γυναικα το προβλημα?Σε ποσα κεντρα πρεπει να παμε μεχρι να καταληξουμε σε γιατρο?

Λοιπόν Μαριαντωνία δεν έχω κανει ακόμα εξωσωματική αλλά προς τα εκεί οδεύω οπότε το ψάχνω αρκετά.

Η γνώμη μου είναι αν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα, να ξεκινήσεις την προσπάθεια εξωσωματικής χωρίς δεύτερη σκέψη.

Τις ενέσεις φυσικά και τις κάνεις ανεξαρτήτως σε ποιον είναι το πρόβλημα αλλά αυτό να μη σε προβληματίζει δεν είναι παρα ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι!

Πάνω απ όλα θετική ψυχολογία και σκέψη!!

Γιατί να σκέφτεσαι απο τώρα για αρνητικά αποτελέσματα;;

Οσο για τους γιατρούς εφόσον είσαι Αθήνα έχεις πολλές και καλές επιλογές.

Επισκέπτεσαι μερικούς παίρνεις και μια δεύτερη γνώμη απο δω και καταλήγεις σε κάποιον που να νιώθεις άνετα και να κερδίσει την εμπιστοσύνη σου.

Καλή Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου απαντησω απολυτως ειληκρινα με βαση αυτα που νιωθω και ζω απο τη μερα που μαθαμε το προβλημα μεχρι σημερα που ειμαι σε φαση εξω/κης.

Καταρχην αυτο που εγραψες Εγω καλα κι ο συζυγος χαλια?

το σκεφτηκα κι εγω οταν πηρα το σπερμοδιαγραμμα :( .....μεγα λαθος κ ντροπη μου,γιατι η προσπαθεια ειναι κοινη.Σε αυτη την φαση της ζωη μας κυριαρχει το ΕΜΕΙΣ πιο δυνατο απο ποτε!Μην ψαχνεις να βρεις απαντησεις σε αυτα τα ερωτηματα...Ειστε μαζι κ πολεματε μαζι.Ευτυχως να λες που το προβλημα ειναι στο σπερμα γιατι αντιμετωπιζεται ευκολοτερα!!!

Τις ενεσεις τις κανει η γυναικα ακομα κ αν δεν εχει κανενα απολυτος προβλημα.Η αγωγη που ακολουθουμε δεν ειναι θεραπευτικη,απλα ειναι βοηθητικη...για να αυξηθουν τα ωαρια κ να μπορει ο γιατρος να τα ελεγχει κ να επεμβει οταν θα κρινει αυτος.

Τωρα το πως θα καταληξεις στον καταλληλο γιατρο.....ρωτωντας πας στην πολη :) .Κανε τα ραντεβου σου,παρε γνωμες κ κατεληξε σε αυτον που νιωθεις ανετα.

Για μενα το θεμα δεν ειναι η φυσιολογικη συλληψη,ειναι μονο η συλληψη.

Σαφως κ στεναχωρηθηκα οταν μαθαμε οτι η εξωσ/κη ειναι μονοδρομος αλλα σηκωσα το κεφαλι κ ειπα οκ αφου ειναι η μονη λυσ θα το κανω κ θα πετυχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariaantonia μου καλως ηρθες στην παρεα μας!!!

Σημερα εχω καλωσορισει 3 κοπελες, αυτο σημαινει οτι η παρεα μας αυξανεται συνεχεια!!!!!!!!!!!!!

Λοιπον κουκλα αυτα που λες μου θυμιζουν τον εαυτο μου τον περασμενο Αυγουστο. Κι εγω λιγο πολυ τα ιδια σκεφτομουν μιας και το δικο μας προβλημα εντοπιζοταν στο σπερμα. Ετσι μετα απο τρεις αποτυχημενες σπερματεγχυσεις πηγα συστημενη απο τον γιατρο μου στον Παρασχο. Δυστυχως δεν εχω να σου πω κατι καλο για αυτον τον γιατρο. Μαλλον τα χειροτερα κι αν θελεις λεπτομερειες μπορω να σου τις στειλω με pm. Για τον Καπετανακη δεν ξερω τιποτα, δεν τον γνωριζω. Εγω εκανα μια εξωσωματικη με διεγερση (δηλ. με ενεσεις) και μια σε φυσικο κυκλο (δηλ με το ενα ωαριο που παραγει φυσικα ο οργανισμος) στον Παρασχο και οι δυο απετυχαν και το κακο ειναι οτι τωρα που γνωριζω πεντε πραγματα γυρω απο τις εξωσωματικες, ξερω οτι ο γιατρος μπορουσε να προβλεψει την αποτυχια πριν την εμβρυομεταφορα αλλα δεν εκανε τιποτα.

Και εχει τυχει να μιλησω και με αλλες κοπελες που προσπαθησαν στον Παρασχο και για να σου πω την αληθεια δεν εχω ακουσει ουτε ενα καλο σχολιο.

Τις ενεσεις τις κανουν οι γυναικες ασχετος ποιος εχει το προβλημα. Ειναι για να παραγεις περισσοτερα ωαρια, τα οποια θα σου τα παρουν(ωοληψια), θα τα γονιμοποιησουν και θα σου τα μεταφερουν γονιμοποιημενα μεσα στην μητρα. Σου ευχομαι να τα καταφερεις με την πρωτη και να μην χρειαστει να μαθεις περισσοτερα πραγματα για την εξωσωματικη!!!!!

Οτι χρειαστεις ειμαι στην διαθεση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον καταρχην καλη επιτυχια σε οτι και αν κανεις,για τον Κο Παρασχο δεν γνωριζω,Για τον Κο Καπετανακη ομως -Εμμανουηλ -νομιζω τον λενε,ειναι πολυ καλος!μια γνωστη μου κοντα τα 45 αποκτησε δυδιμα κοριτσακια και η μητερα μου πριν χρονια τον ειχε γιατρο της!Να φανταστεις σαυτον με γεννησε,ειναι μαζι με τον γιο του τωρα,που ειδικευονται και οι δυο στις εξωσωματικες!ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kai gv me th seira moy ανοιξα παρομοιο θεμα καθως μετα απο 3μηνη θεραπεια τ αποτελεσματα ειναι τραγικα ...:(((και οδευω προς εξωσωματικη..εγω παλι κοριτσια εχω μαθει Αθηνα για τον Μαστρομηνα ο οποιος θεωρειται κορυφαιος και Παντος και τωρα τελευταια για εναν Ματζαβινο ακουω που βγαινει και στα καναλια...

τωρα τι ναπω και γω τη τυφλα μου εχω και λεω να προσπαθησω μετα το σεπτεμβρη!!

καλη επιτυχια ρε κοριτσια..πραγματικα....τί να πω... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ...θετικη σκεψη εχω και καλη διαθεση αλλα οπως εχω ξαναπει το σε ποιον θα καταληξω ειναι αυτο που μα απασχολει.Θα ειναι η σωστη αποφαση?Οταν υπαρχουν πολλοι μπερδευεσαι...ασε που δε μου περισσευουν 100σταρικα για καθε επισκεψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω κι εσενα για το χρονο σου..παραδοξως δε με νοιαζει αν θα συλλαβω με εξωσωματικη αλλα το να συλλαβω!!Δεν με εχει παρει απο κατω κι εννοειται πως με τον αντρα μου ειμαστε ενα και πολυ δεμενοι και φυσικα δεν του ''καταλογιζω ευθυνες''..οπως εχω ξαναπει και θα γινω κουραστικη το σε ποιον γιατρο θα καταληξω ειναι το αγχος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω κι εσενα και ελπιζω τη Δευτερα να καταληξω σε εναν απο τους δυο...τι να πω..πολλα ακουγονται.Το μονο που μας ειπε ο ουρολογος του αντρα μου ειναι οτι ο Καπετανακης θεωρειται ξεπερασμενος...αλλα ο καθενας δεν ''στηριζει'' τους ''δικους'' του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...δεν ξερω τι να σου πω..πραγματικα δε μπορω να φανταστω πως αισθανεσαι...ευχομαι απο Σεπτεμβρη παντως γερη δυνατη και καλη επιτυχια!!Η αληθεια ειναι πως η γιατρος μου μου προτεινε τον Μαστρομηνα αλλα λογικο δεν ειναι αφου συνεργαζονται?Ατιμα κυκλωματα παντου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...