Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ???


Recommended Posts

κοριτσακια μου γεια σας!!!!

λοιπον εμεις (ο αντρας μου και εγω) εαν δεν σταθουμε τυχεροι αυτον τον μηνα...ξεκιναμε σπερματεγχυση απο τον επομενο με φυσιολογικο τροπο (χωρις φαρμακα δηλαδη) λογω προβληματος στην μορφολογια του σπερματος. μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω αν η διαδικασια ποναει (ειμαι και φοβητσιαρα οχι τιποτα) και ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να μεινει μια γυναικα εγκυος με αυτον τον τροπο??? ποσες φορες τον μηνα γινετε??? μια μονο??? πρεπει να μεινεις ξαπλωμενη για μερες στο σπιτι και να μην κουραζεσε??? εχω πολλες αποριες οπως βλεπετε!!!! :P:P:P

οσες ξερουν, το εχουν ζησει και θελουν ας μου δωσουν τα φωτα τους να ξερω τι με περιμενει..... αντε και ο θεος βοηθος και τρελα με κορδελα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο σημαινει οτι δεν θα παρεις φαρμακα κ θα παρακολουθει ο γιατρος το ωαριο σου με υπερηχογαφηματα.Οταν φτασει σε ικανοποιητικο μεγεθος θα πας με τον αντρα σου, θα δωσει το σπερμα το οποιο θα το επεξεργαστουν και θα στο τοποθετησει ο γιατρος με εναν μικρο καθετηρα στην μητρα.Δεν ποναει καθολου,θα κατσεις λιγο ξαπλωμενη κ μετα θα πας σπιτι σου κ περιμενεις 15 μερεις για να κανεις χοριακη.

Σαν διαδικασια δεν ειναι τιποτα (αφου δεν θα παρεις φαρμακα)!Οι πιθανοτητες ειναι μικρες αλλα αρκετες κοπελες τα καταφεραν!!!

Αισιοδοξια κ ολα θα πανε καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop σε ευχαριστω παρα πολυ....αρα να κανω κανενα ταξιδακι πριν γινει η διαδικασια να χαλαρωσω και να μαζεψω δυναμεις......που να παω που να παω???? κλεισανε και τα αεροδρομια ρε μαμοτο!!!! χαχαχαχχαχ θα πεταγομουν μεχρι την βραζιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tuxeroula,

ως προς την διαδικασια με καλυψε πληρως η lollipop!Η ολη διαδικασια δεν ειναι τιποτα!Και εγω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα αλλα δεν καταλαβα σχεδον τιποτα!εχει περιπου 15%πιθανοτητες επιτηχιας!αλλα καποιες κοπελες εμειναν με την πρωτη!πειστευω οτι ειναι θεμα τυχης σε συνδιασμο με καλη ψυχολογια!η αναμονη ειναι ψυχοφθορα...αλλα τι να κανουμε αφου πρεπει να το ζησουμε και αυτο θα το αντεξουμε!!!!!!!!!!

Σου ευχομαι ολα να πανε τελεια και να εισαι απο τις τυχερες!

οτι χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω!

ψηλα το κεφαλι κι να δινεις δυναμη και στον αντρα σου!το εχει πραγματικα αναγκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχερουλα και εγω δε πονεσα παρα μονο μια στιγμη που λιγο μου τραβηξε το τραχηλο αλλα ηταν στιγμιαιο (δεν τα καταφεραμε με τη 1η αλλα σιγουρα τη 2η φορα θα μαι τελειως χαλαρη!)

ειναι σα να πηγαινεις για καφε!!

εγω παλι σκυλοφοβαμαι τη σαλπιγγογραφια που πρεπει να κανω !!! λενε οτι αυτη ποναει η..... στο καλο :huh:

αντε καλη σου τυχηηηηη :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KARKINAKI εκανα υστεροσαλπιγγογραφια και δεν πονεσα καθολου.Μια ενοχληση(σαν μουδιασμα) μονο ενιωσα οταν μπηκε το σκιαγραφικο υγρο.Να φανταστεις οτι για την εξεταση ειχα παρει μαζι την κολλητη μου (για συμπαρασταση :P )και μετα πηγαμε για καφεδακι. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια δηλαδη δεν ποναει αυτο ειναι καλο.....χιχιχιχιιχι

ξερετε τι με προβληματιζει τωρα??? δουλευω σε παιδικο σταθμο και ολη μερα σηκωνω τα μωρα και δεν ειναι ελαφρια τα ατιμα :cheer: πειραζει??? και κατι ακομη δεν χρειαζετε να μεινω σπιτι ξαπλα ε??? εχουμε και θεμα στην δουλεια με τις πολλες απουσιες!!!! τι εξεταση ειναι αυτη που λετε σαλπιγγογραφια??? τι βλεπουν με αυτο δηλαδη???

ολο ερωτησεις ειμαι sorry :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tuxeroula έγραψε:

ωραια δηλαδη δεν ποναει αυτο ειναι καλο.....χιχιχιχιιχι

ξερετε τι με προβληματιζει τωρα??? δουλευω σε παιδικο σταθμο και ολη μερα σηκωνω τα μωρα και δεν ειναι ελαφρια τα ατιμα :cheer: πειραζει??? και κατι ακομη δεν χρειαζετε να μεινω σπιτι ξαπλα ε??? εχουμε και θεμα στην δουλεια με τις πολλες απουσιες!!!! τι εξεταση ειναι αυτη που λετε σαλπιγγογραφια??? τι βλεπουν με αυτο δηλαδη???

ολο ερωτησεις ειμαι sorry :blush:

Η εξέτασης αυτή γίνεται για να μελετήσουμε το εσωτερικό της μήτρας σαν κοιλότητα και το εσωτερικό των σαλπίγγων, δηλαδή την διαβατότητα, κυρίως των σαλπίγγων. Η εξέταση αυτή είναι πολύ χρήσιμη για τον έλεγχο της υπογονιμότητας. Μπορούμε όμως να διαγνώσουμε εκτός από συμφύσεις, πολύποδες στην κοιλότητα της μήτρας και υπορογόνια (κοντά στην κοιλότητα της μήτρας) ινομυώματα. Επίσης μπορούμε να διαγνώσουμε πιθανή υδροσάλπιγγα και διάφορες συγγενείς ανωμαλίες όπως δίκερη μήτρα(διπλή μήτρα), διπλό τράχηλο, καρδιόμορφη μήτρα κ.λ.π. Με την υστεροσαλπιγγογραφία μπορούμε να διαγνώσουμε και την ανεπάρκεια του τραχηλικού στομίου (χρήσιμη για την αποφυγή των αποβολών με περίδεση του τραχήλου).

(προσπαθησα να ανεβασω τον συνδεσμο αλλα δεν τα καταφερα :( οποτε το αντεγραψα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε για την σπερματεγχυση λεω. με ειπανε κατι κυριες οτι πρεπει να μεινω ξαπλα τουλαχιστον 2 μερες για να ειμαι σιγουρη...μακακιες λενε ε??

δεν ξερω τι ειναι η σαλπιγγογραφια και αναρωτιεμαι γιατι το κανουν τοσες πολλες κοπελες τι βλεπουν με αυτην την εξεταση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

tuxeroula έγραψε:

Η εξέτασης αυτή γίνεται για να μελετήσουμε το εσωτερικό της μήτρας σαν κοιλότητα και το εσωτερικό των σαλπίγγων, δηλαδή την διαβατότητα, κυρίως των σαλπίγγων. Η εξέταση αυτή είναι πολύ χρήσιμη για τον έλεγχο της υπογονιμότητας. Μπορούμε όμως να διαγνώσουμε εκτός από συμφύσεις, πολύποδες στην κοιλότητα της μήτρας και υπορογόνια (κοντά στην κοιλότητα της μήτρας) ινομυώματα. Επίσης μπορούμε να διαγνώσουμε πιθανή υδροσάλπιγγα και διάφορες συγγενείς ανωμαλίες όπως δίκερη μήτρα(διπλή μήτρα), διπλό τράχηλο, καρδιόμορφη μήτρα κ.λ.π. Με την υστεροσαλπιγγογραφία μπορούμε να διαγνώσουμε και την ανεπάρκεια του τραχηλικού στομίου (χρήσιμη για την αποφυγή των αποβολών με περίδεση του τραχήλου).

(προσπαθησα να ανεβασω τον συνδεσμο αλλα δεν τα καταφερα :( οποτε το αντεγραψα)[/quote:2ytpghir]

εμενα ο γιατρος με ειπε οτι εχω καρδιομορφη μητρα και οτι ολα τα αλλα ειναι καλα....αυτην την εξεταση την κανουν ολες οι κοπελες ασχετα με το ποιος απο τους δυο στο ζευγαρη εχει το προβλημα???? δηλαδη αν το προβλημα ειναι στον αντρα υπαρχει περιπτωση να ζητησει ο γιατρος να κανει και η κοπελα την εξεταση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την σαλπιγγογραφια σου απαντησα :)

Για την σπερματεγχυση που ρωτας,εμενα μου ειπε ο γιατρος 2 μερες ξαπλα κ μετα οχι κουραση,βαρη κτλ γενικα προσοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tuxeroula έγραψε:

εμενα ο γιατρος με ειπε οτι εχω καρδιομορφη μητρα και οτι ολα τα αλλα ειναι καλα....αυτην την εξεταση την κανουν ολες οι κοπελες ασχετα με το ποιος απο τους δυο στο ζευγαρη εχει το προβλημα???? δηλαδη αν το προβλημα ειναι στον αντρα υπαρχει περιπτωση να ζητησει ο γιατρος να κανει και η κοπελα την εξεταση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσον αφορα την ξεκουραση και να μην σηκωνω βαρος κτλ την εχω κατσει την βαρκα.....τι θα κανω??? τι θα τους πω στην δουλεια??? αλλο αγχος και αυτο!!! :dry::dry::dry:

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες lollipop να εισαι καλα!!!! αληθεια δινει το ικα φαρμακα κτλ???? πλακα κανεις!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...