Μετάβαση σε περιεχόμενο

proti ekdromi -pote???


Recommended Posts

kalimera se oles?aftes tis meres logo tou pasxa,tethike to thema tis protis ekdromis me to moraki mas kai kata poso einai asfales na to ksevolepsoume.(i beba mas einai 5 minon). opos katalavenete arxisan na griniazoun giagiades kai papoudes- oi men legane elate stin ydra ap'opou katagomai ego, oi de legane elate stin tripoli ap'opou katagetai o antras mou.telika tha meinoume athina!eseis poso minon pirate to moraki sas ekdromoula???mipos kaname vlakia telika pou den pigame pouthena? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μωρό βολεύεται παντού αρκεί να έχεις φροντίσει τις ανάγκες του.

Εγώ μόλις πατήσουν τους δύο μήνες τα παίρνω ταξίδι στην Αθήνα!!!! 2,5 ώρες στο αεροπλάνο και όλα τα κλασικά. Από πόρτα-πόρτα μπορεί να φτάσει και τις 6 ώρες το ταξίδι, συν την αλλαγή κλίματος.

Από εκδρομές και ταξίδια είμαστε μια χαρά. Γιατί να στερηθούμε χαρές; Αντίθετα, με την οικογένεια περνάμε ακόμα πιο ωραία και τα παιδιά μαθαίνουν να συμβαδίζουν με το δικό μας πρόγραμμα.

Με το καλό περιμένουμε τον Οκτωβριο το τριτο παιδί και λέμε τα Χριστούγεννα να κατεβούμε Ελλάδα!

Το αν θα κάνεις ταξίδι ή όχι με το παιδί, είναι καθαρά δική σας απόφαση. Το μωρό δεν παθαίνει τίποτα. Ίσως εσύ κουραστείς λίγο παραπάνω. Αυτό θα εξαρτηθεί από το πόσο πολύ θες να ταξιδέψεις και πόσο άνετα θα είστε εκεί που θα πάτε. Καλές γιορτές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athina me to kalo to trito moraki sou!!!to sigouro einai oti opou kian vrisketai mia manoula oli mera me to moraki tis asxoleitai etsi oste na tou parexei oli ti frontida pou xreiazetai!afto omos pou epekse kathoristiko rolo stin apofasi mas einai oti sto nisi kai sto xorio den einai oi sinthikes idies me aftes enos spitiou stin poli(poli igrasia).etsi tha perimenoume to kalokairaki na kanei i beba kai to proto mpanio!sou efxomai kalo pasxa, na xairesai ta morakia sou kai na exeis mia kali egimosini sto morouli pou perimeneis!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα,

ναι Μαριάννα μου μάλλον κάνατε βλακεία που μεινατε Αθήνα :) . γιατί να μην πάτε την εκδρομούλα σας? εξάλλου οι αποστασεις δεν ειναι μακρινες, θα πρεπει να οργανωθείτε και να κουβαλήσετε μερικά πραγματα παραπάνω αλλα πιστευω να περασετε πολυ όμορφα με τις οικογενειες σας όπου και αν πατε. όσο για τις συνθήκες τα παιδιά προσαρμοζονται πολύ ευκολα μη σε ανησυχει αυτό. παντως δεν ειναι αργά αν το αποφασίσετε για μια εκδρομούλα αστραπη τουλαχιστον για το σ/κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις αυριο πρωτα ο Θεος θα παμε στη μαμα μου, μενει λιγο πριν το Σουνιο....ενταξει 45 λεπτα ειναι αλλα αυτη θα ειναι η πρωτη μας εξοδος.Πιστευω οτι κανει καλο και στη ψυχολογια των μωρων... φτανει το μερος που τα πηγαινουμε να ειναι καταλληλο.Εμεις ας πουμε θα ειμαστε εμεις, οι γονεις μου και ο αδερφος μου....δε θα την πηγαινα ακομη καπου με πολλα μικρα παιδακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika koritsia tha pame mia sintomi volta tin kiriaki sto loutraki se kapoious filoius.pistevo i apostasi einai kontini kai den tha taleporithei poli i beba.leo na apofigo to nisi pou prepei na mpeis se delfini gemato apo kosmo.to kalokairaki ...

kalo pasxa sophia!na perasete telia me to koritsaki sas stin proti tou ekdromi!!!

maria mou kalo pasxa kai se esas!na xairesai ta paidakia sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianna31 έγραψε:

telika koritsia tha pame mia sintomi volta tin kiriaki sto loutraki se kapoious filoius.pistevo i apostasi einai kontini kai den tha taleporithei poli i beba.leo na apofigo to nisi pou prepei na mpeis se delfini gemato apo kosmo.to kalokairaki ...

kalo pasxa sophia!na perasete telia me to koritsaki sas stin proti tou ekdromi!!!

maria mou kalo pasxa kai se esas!na xairesai ta paidakia sou!!!

Να 'σαι καλα κοριτσι μου καλη Ανασταση κ καλο Πασχα κ σε εσας...θα περασετε σουπερ κ η μπουμπου θα το ευχαριστηθει σιγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα και σε σένα. Να φροντίζεις πάντα όταν απομακρύνεσαι από το σπίτι να έχεις μαζί σου το απαραίτητο φαρμακείο. Εγώ σε κάθε ταξίδι κουβαλάω το τσαντάκι με τα φάρμακα πρώτης ανάγκης.

Η μαμά είναι έτσι κι αλλιώς πάντα με το μωράκι της. Οπότε γιατί να μη το διασκεδάσει και η μαμά λιγάκι; Εμείς πήραμε τα παιδιά και πήγαμε Λουξεμβούργο - Ντισνευλαντ όταν η μικρή ήταν πέντε μηνών και η μεγάλη 3+ χρονών. Μπήκαμε σε αεροπλάνο, τρένο, λεωφορείο, μετρό. Κουραστηκε ο μπαμπάς με τη βαλίτσα, αλλά περάσαμε καταπληκτικά. Τις περισσότερες φορές είχα τη μικρή στον μάρσιπο. Τη θήλαζα όποτε ήθελε, την άλλαζα όταν χρειαζόταν και την άφηνα στο καρότσι όταν κοιμόταν. Δεν μας κούρασε καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Εμεις πηγαιναμαι παντου απο οταν ηταν λιγων μηνων.Το πρωτο μεγαλο μας ταξιδι εγινε οταν ηταν 6 μηνων στην Λεσβο,οπου καναμε διακοπες μια εβδομαδα.Περασαμε ολοι σουπερ πορολα τα μπαγκαζια που ειχα κουβαλησει!Γονεις και πεθερικα ηταν καθετοι εναντια σαυτο το ταξιδι γιατι ελεγαν οτι ηταν πολυ μακρια για τοσο μικρο μωρο,αλλα ευτυχως που δεν τος ακουσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά, στο εξωτερικό η νοοτροπία και ο τρόπος που μεγαλώνουν τα μωράκια είναι διαφορετικός...και τον ζηλεύω.Εδώ σπάνια θα βρείς γονείς να πάνε ταξίδι το μωρό τους, 5 μηνών , στο εξωτερικό(ίσως και εντός συνόρων!).Ενώ το καλοκαίρι βλέπεις ένα σωρό τουρίστες με τα μωράκια τους στα μαρσιπο να βολτάρουν!

Εγώ περιμένω το πρώτο μου μωράκι τον Ιούνιο που σημαίνει οτι θα έχω μπροστά μου όλο το καλοκαίρι (άλλωστε εδώ ο καιρός είναι καλός μέχρι τον Οκτώβρη!) και ελπίζω να βρώ το θάρρος να πάω το μωράκι την πρώτη του εκδρομούλα (γιατί είμαι και εγώ πολύ φοβιτσιάρα :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από εμένα...!!!χρόνια πολλά σε όλους και καλή Ανάσταση..!!!!

εγώ έχω ένα μπεμπούλη τεσσάρων μηνών και από 40 ημερών τον βγάζω κάθε μέρα έξω και κάνω μια διαδρομή περίπου ενός τετάρτου πέντε ημέρες την εβδομάδα λόγω δουλειάς για να τον αφήσω στην μαμά...!!!!!θεωρώ ότι όλο αυτό ενώ στην αρχή δεν το ήθελα καθόλου του έχει κάνει πολύ καλό...!!αλλάζει περιβάλλον και του αρέσει πολύ, ειδικά τώρα που έχει αρχίσει τα καταλαβαίνει όλα είναι η καλύτερη του...!!!γενικά πιστεύω ότι εφόσον έχεις αντοχές και φυσικά την δυνατότητα να κάνεις ταξιδάκια είναι πολύ καλό και σα τους γονείς αλλά και για τα μωρά....!!

και κάτι άλλο, όσες φορές έχω βγάλει το μωρό έξω, όπου κι αν έχω πάει δεν έχει κολλήσει ποτέ τιποτα....!!

εχώ όσες φορές έχω κόσμο στο σπίτι όλο και κάτι κολλάει...!!

γιαυτό καλύτερα έξω βολτούλες παρά μέσα σε κλειστούς χώρους...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

einai teleios diaforetiko na vgazeis volta to moro me to na pas taksidia kai na prepei na mpeis se karavia kai aeroplana pou sigoura riskareis na kolisei kati to moraki apo olon ton agnosto kosmo pou taksidevei mazi sou.sigoura thelei mia skepsi parapano-den simfoneite?oso gia tin kathimerini tou volta,fisika kai epivalete gia na pairnei to moro nea erethismata kai na alazei perivalon!!!oso kian theloume kai emeis na pame taksidia kai ekdromes,(giati to moraki mas efxaristietai kai me mia apli voltoula se toso mikri ilikia),nomizo pos i kathe manoula einai diaforetiki, skeftetai prota pos tha prostatefsei to aggeloudi tis, kai sigoura i teliki apofasi pou tha parei einai i gia aftin i pio sosti kai den mporei na tin krinei kaneis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena!!!!

emeis prin 10 meres kaname to proto mas megalo taksidi!!!menume serres kai pigame athina sta petherika mu!!!

taksidepsame me aeroplano...!!apo to kunima to moro kimithike!!! :)

ax ksexasa na po oti eimastan sta 6!!! i alithia einai oti mpori ligo na ksevoleytike alla itan gia liges oritses...meta uuu san to spiti tu!!!

eimai pada iper ton taksidion!!!kalo einai kai kanei kai kalo sta morakia mas!!ta paidia thelun toon mpampa kai tin mama kai einai eytixismena!!!!

kala na perasete!!!

kali anastasi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι της άποψης ότι καλό είναι οι γονείς να είναι μαζί με τα παιδιά όσο το δυνατόν γιατι και αυτά μαθαίνουν. Ενώ αν έχεισ κλεισμένο το μωρό στο σπίτι με τον παππού και την γιαγιά και αποφασισεισ να το πάρεις μαζί σου στα δύο του το πιο πιθανό είναι να σου αλλάξει τα φώτα. Εμένα ο γιος μου γεννήθηκε Σεπτέμβριο ξεχειμώνιασε στο σπίτι και στα σπιτια των παππούδων( εξάλλου που να το πας το 4μηνο μεσα στις καφετέριες δεν υπάρχει λόγος) αλλά όταν μπήκε η άνοιξη αρχισαμε να το παίρνουμε μαζι και είχα και τα σπαστικά των υπόλοιπων που το πας το παιδι.Οταν έφτασε το καλοκαίρι τον πήρα μια βδομάδα ξυλόκαστρο μια βδομάδα Σίφνο και περάσαμε τέλεια. Απίστευτα ήρεμος γελαστος φαγανός τρελλαίνεται και για την θάλασσα. Πολύ καλύτερα απο όταν είμασταν σπίτι. Ασε που βγαίναμε εξω το βράδυ είχα το βραδυνο του γάλα μαζι μου το έπινε τσιμπαγε και απο εμας και καμιά πατάτα λιγο ψωμάκι και το έριχνε στον υπνο στο καρότσι και γυρνούσαμε στο δωμάτιο κατά της 1 αφού είχαμε πιει και το ποτάκι μας στο μπαράκι(με απαλή μουσική βέβαια.)Λίγη οργάνωση χρειάζεται και σωστές υποδομές.Ειχαμε νοικιάσει δωματιο μέσω ιντερνετ με όλα τα κομφορ για να μπορώ να του μαγειρεύω ειχα παρει και TO MULTI μαζι μου για να του τα αλέθω και όλα καλά. Μάλιστα λέω με τον αντρΑ ΜΟΥ ότι ο μικρόσ μα έβαλε και μια σειρά στις διακοπές γιατι οταν είμασταν μόνοι μας σηκωνόμασταν ότι ώρα να ήταν και γενικά δεν είχαμε πρόγραμμα. Βέβαια είμαι της άποψης ότι αν είναι εφικτό χρειάζεται το ζευγάρι μια δυο φορές το χρόνο να ειναι μόνο του για 2- 3 μέρες γιατί βρε παιδί μου πως να το κάνουμε άλλη φάση. Το λέω γιατι τα τελευταία 3 χρόνια δηλ. απο τα 2 του παιδιού μας και μετά ζούμε μακριά απο οικογένειες οπότε ούτε ένα σινεμαδάκι ΕΝΗΛΊΚΩΝ δεν μπορουμε να πάμε. Για να καταλάβετε η τελευταία ταινια που είδα σινεμά ήταν ΤΟ ΒΡΕΧΕΙ ΚΕΦΤΕΔΕΣ 3D.Oxi tiποτα άλλο δεν μ αρέσουν καθόλου τα παιδικά. Τωρα σε 2 βδομάδες θα πάμε στους δικους μας και θέλω πολυ να πάω για ένα ποτάκι.Αυτά σας φιλώ και καλή Ανάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά ειναι η νοοτροπία του Έλληνα τετοια! Εδώ στα Χανια γίνεται χαμος κάθε καλοκαιρι απο τουριστες με μωρά! Έγώ κάθε φορά που ταξιδευω με παιδί όλοι μου λένε που το πας το παιδι, θα κουραστει θα κουραστεις και εσυ, θα αρρωστήσει, αλλά ο συζυγος και εγώ δεν ακουμε κανεναν. πιστευω ότι τα παιδια τρελαινονται για ταξίδια, αποκτουν ερρεθίσματα, και έχω παρατηρησει ότι οπου και να πάμε ειναι πιο ήσυχα.(ο μεγάλος δηλαδή γιατί με την μπεμπα δεν έχουμε ταξιδεψει ακόμα). όταν ο γιος μου ήταν 4 πηγαμε Καναδά και όλοι με λεγανε τρελή που έκανα υπερατλαντικό ταξίδι με το παιδί. δεν το μετανιωσα στιγμη, ο μικρος περασε υπεροχα, του εκαναν εντυπωση τοσα πραγματα που τα θυμάται ακομα. όσο για τα μικροβια στο αεροπλάνο μαριάννα μου ειναι το ιδιο με το να βρισκεσαι σε μια καφετερια,ταβερνα, ή και φιλικό σπιτι με κόσμο. παντα υπαρχει η πιθανότητα να ειναι καποιος άρρωστος και να κολλήσει το παιδί. καλά κανετε και θα πατε εκδρομούλα, ευχομαι να περάσετε υπεροχα! Καλή Ανάσταση και Καλό Πασχα και απο μενα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera k apo mena!!!!to sigouro ine oti prepi esi na esthasnese etimi gia ena taksidaki me to moraki sou!!!!Meta ola ine yperoxa k diaskedastika vriskis tous rithmous k genika organonese amesos!!!!!Emis menoume se nisi Alonnisos apo tin ora pou tha genisoume theoroume dedomeno to taksidi 1meta tin gena gia na erthoume spitaki mas k kathe mina gia emvolia se pediatro .....3ores me taxiploo i 5me karavi gia Volo!!!!Den exoume edo pediatro!!!mia xara mathenoume k taizoume k allazoume k kimizoume mesa se karavia k exi k kosmo!!!ti na kanoume ?theloume den theloume.......emena menoun i gonis mou Volo opote meno se spiti alles kopeles pane ksenodoxio gia ena vradi eki na dis !!!!allo na pas taksidi anapsixis xalara...k allo gia mia mera gia giatro k epistofi(auto ine taleporia!) Auta pou les....se zalisa more! KALO PASXA NA EXETE K NA XERESTE TO MORAKI SAS!!!!!!

PS.I Maria mas ine 3,5xronon k i boubou mas 5,5minon

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianna31 έγραψε:

kai sigoura i teliki apofasi pou tha parei einai i gia aftin i pio sosti kai den mporei na tin krinei kaneis...

Kαλησπερα, δε νομιζω οτι εκρινε καμια κοπελα απο εδω τι κανεις η τι σκεφτεσαι να κανεις.Εθεσες ενα ερωτημα σε ενα δημοσιο φορουμ και αυτο συνεπαγεται και απαντησεις που προφανως δεν ησουν ετοιμη να ακουσεις.

Και να σου απαντησω στο ερωτημα σου,ναι εμεις οταν ειχαμε χρονο πηγαιναμε μινι διακοπουλες ανεξαρτητως καιρου..

Α και εδω στην ΑΘηνα το Πασχα εχει αρχισει κ μ αρεσει, εκμηδενιζονται οι αποσταστεις, εχει ησυχια και απολαμβανεις τα παντα!!!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ....

ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ 39 ΗΜΕΡΩΝ!! ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΣΤΗΝ ΤΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΕΝΗ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΚΕΙ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 5-6 ΙΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

ΜΕΤΑ ΠΑΛΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΩΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ! ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟΜΕΡΙΔΙΟ!

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ....

ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ 39 ΗΜΕΡΩΝ!! ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΣΤΗΝ ΤΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΕΝΗ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΚΕΙ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 5-6 ΙΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

ΜΕΤΑ ΠΑΛΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΩΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ! ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟΜΕΡΙΔΙΟ!

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ!

χαχαχαχαχαχαχαχαχα μ'αρεσει το προγραμμα σου...κανονισμενο απο τωρα...δε θα μαζευεται μεσα το μπεμπακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν από λίγες μέρες πήρα τη μπεμπουλίτα μου και ήρθαμε Ελλάδα από Νορβηγία B)

Ξεκινήσαμε 4 μιση το πρωί από το σπίτι μας στο Τρόντχαιμ, 2 ώρες η πτήση μέχρι Άμστερνταμ, καμιά ωρίτσα αναμονή στο αεροδρόμιο, 3μιση ωρίτσες Άμστερνταμ-Αθήνα, καφεδάκι στο Σόφιτελ με τις Χριστουγεννιάτικες μανούλες ;) και Πάτρα στις 9μιση το βράδυ...Μπανάκι και νάνι :)

Πέρα από τη διαδρομή Αθήνα-Πάτρα που σταματάγαμε συνέχεια γιατί δεν της αρέσει να κάθεται πολύ στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου, δε νομίζω ότι ξεβολεύτηκε καθόλου το μωρό μου. Ίσα ίσα που την έχει καταβρεί στην πατρίδα :laugh: Γουστάρει τρελά βόλτα με το καροτσάκι στον ήλιο και τη βαβούρα της πόλης κι έχει ηρεμήσει πολύ. Να δω πώς θα τη μαζέψω να φύγουμε την άλλη εβδομάδα :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianna31 έγραψε:

einai teleios diaforetiko na vgazeis volta to moro me to na pas taksidia kai na prepei na mpeis se karavia kai aeroplana pou sigoura riskareis na kolisei kati to moraki apo olon ton agnosto kosmo pou taksidevei mazi sou.

Μια χαρά κολλάει κάτι και από τους γνωστούς που έρχονται σπίτι σας... Οι άγνωστοι στο αεροπλάνο ούτε αγκαλιά θα το πάρουν ούτε φιλάκια θα του δώσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagl έγραψε:

snow έχετε χιονι τώρα στη ΝΟρβηγία?

26 Μαρτίου που έφυγε κι ο άντρας μου για να έρθει εδώ, είχε ακόμη πολύ χιόνι...αλλά είχε ανέβει η θερμοκρασία στους +3 βαθμούς (πολύ ζέστη :P ). Ελπίζω μέχρι την άλλη Παρασκευή που θα γυρίσω να έχουν λιώσει τα χιόνια, να έχουν πρασινίσει τα δεντράκια, να έχουν ανθίσει τα λουλουδάκια και να σκάει ο τζίτζικας γιατί καλομαθαίνω εδώ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μωρο οσο πιο μικρο ειναι τοσο λιγοτερο θα ξεβολευτει και θα κουραστεις κ εσυ.

Εμεις το πρωτο μας ταξιδι ηταν οταν ο μικρος ηταν σχεδον 2 μηνων, ειχαμε παει Αλεξανδρουπολη. Το δευτερο μεγαλο ταξιδι ηταν οταν ηταν 5 μηνων, Θεσσαλονικη - Πατρα.

Οσο ηταν μικρος ηταν πολυ καλα, κοιμοταν στη διαδρομη, οταν πεινουσε τον θηλαζα και δεν ειχαμε κανενα προβλημα. Τωρα δεν κοιμαται κ στο αμαξι και εχει αρχισει κ βαριεται ευκολα και γινεται χαμος!

Γενικα ειμαι της αποψης οτι το ζευγαρι ειναι καλο να μη στερειται πραγματα, δεν ειναι αναγκη να αλλαξει η ζωη ριζικα με τον ερχομο του παιδιου! Εμεις πηγαιναμε πολυ συχνα ταξιδακια και δεν εχουμε σκοπο να το περιορισουμε λογω του παιδιου!!

Α! και το μωρο μπορει ΠΑΝΤΟΥ να αρρωστησει, οπουδηποτε, ακομα κ καθως περιμενεις στον παιδιατρο! Δε μπορουμε να τα εχουμε μεσα σε γυαλα, καλως η κακως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XNTOU giati ena toso epithetiko minima?pragmatika den katalaves ti egrapsa kai profanos den eixes diavasei oles tis apantiseis!!!na sou eksigiso loipon: emena me ekrinan oi papoudes tis bebas pou den taksidepsa se aftous kai mia alli kopela (i kimon) egrapse oti tin ekrinan oi sigeneis giati apofasise na taksidepsei eno to moro tis itan poli mikro!gia tin antitheti periptosi apo mena diladi.gia afto eipa oti i teliki apofasi tis kathe manoulas einai i pio sosti kai den mporei na tin krinei kaneis!!!

DISTIXOS apomonoses mia frasi kai me ekanes na fenomai agenis-eno kathe allo para agenis eimai-se parakalo na to diapistoseis diavazontas kai proigoumenes sizitiseis mou sto forum! THA ITAN ASTEIO na zitiso ti gnomi sas gia kati pou ekana kai mena na po oti me krinate gia afto!!!

Pantos an katalaves afta pou sou egrapsa kai pos isoun adiki mazi mou -me xara tha perimeno ena minima sou na lisoume to thema.

an pali diatireis tin idia gnomi, den peirazi-na eisai kala kai na xairesai ta paidakia sou!!!kalo pasxa!ta filia mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...