Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

@Elk @ditaki έχετε δίκιο. Θα ηρεμήσω και δε θα διαβάζω τίποτα. Δεν έχει νόημα.

Nicol με το καλό τα αποτελέσματα της NIPT. Εγώ δεν είχα κάνει καλλιέργεια κολπικού ούτε πριν ούτε μετά. Αλλά αφού είχες κάνει πριν γιατί ανησυχείς?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω σημερα 16+2. Έχουν σταματήσει οι εμετοί κ το εχω ρίξει στο φαγητό τώρα. Κιλά δεν έχω βάλει ευτυχώς. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 55 έφτασα 53 από τους εμετούς κ τώρα πήγα 55 πάλι. Η κοιλίτσα έχει αρχίσει κ φαίνεται κ το χαίρομαι πολύ🤰! Εγώ μάλλον κοριτσάκι έχω👧🏼🎀Περιμένω αυτες τις μερες κ τα αποτελέσματα απο τη Νιπτ οποτε θα το επιβεβαιώσουμε σιγουρα το φύλο. Να σας ρωτήσω βρε κοριτσια, καλλιέργεια κολπικού υγρού εχετε κανει τωρα στην εγκυμοσύνη; Εγω εκανα μια πριν την εμβρυομεταφορα κ ήταν καθαρη. Ρωτησα τον γιατρό μ κ μ λεει δεν χρειάζεται να κανω ακομη αφου η προηγούμενη ήταν οκ. Εγω ομως αγχώνομαι….    

Εγώ τώρα εκανα αυτό που περνεις δείγμα με κάτι σαν μεγάλη μπατονέτα. Αλλά δεν είχα κάνει πριν. Όποτε γι αυτό. Αφού έκανες λίγο πριν ποιος ο λόγος να ξανά κανεις;

Με το καλό τα αποτελέσματα! 
Κορίτσια γράψτε ένα σχολείο όλες με αναφορά σε μένα φύλο και πιθανή πητ για να τα συγκεντρώσουμε σε έναν πίνακα να τα έχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Εγώ τώρα εκανα αυτό που περνεις δείγμα με κάτι σαν μεγάλη μπατονέτα. Αλλά δεν είχα κάνει πριν. Όποτε γι αυτό. Αφού έκανες λίγο πριν ποιος ο λόγος να ξανά κανεις;

Με το καλό τα αποτελέσματα! 
Κορίτσια γράψτε ένα σχολείο όλες με αναφορά σε μένα φύλο και πιθανή πητ για να τα συγκεντρώσουμε σε έναν πίνακα να τα έχουμε. 

@ditaki Αγοράκι με ΠΗΤ 12/10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apostolia88 είπε:

@Elk @ditaki έχετε δίκιο. Θα ηρεμήσω και δε θα διαβάζω τίποτα. Δεν έχει νόημα.

Nicol με το καλό τα αποτελέσματα της NIPT. Εγώ δεν είχα κάνει καλλιέργεια κολπικού ούτε πριν ούτε μετά. Αλλά αφού είχες κάνει πριν γιατί ανησυχείς?

 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Εγώ τώρα εκανα αυτό που περνεις δείγμα με κάτι σαν μεγάλη μπατονέτα. Αλλά δεν είχα κάνει πριν. Όποτε γι αυτό. Αφού έκανες λίγο πριν ποιος ο λόγος να ξανά κανεις;

Με το καλό τα αποτελέσματα! 
Κορίτσια γράψτε ένα σχολείο όλες με αναφορά σε μένα φύλο και πιθανή πητ για να τα συγκεντρώσουμε σε έναν πίνακα να τα έχουμε. 

Καλημέρα κορίτσια! Έχει χασει εμβρυακι η φιλη μ απο μικρόβιο π απο αυτο είμαι επηρεασμένη! Κανονικά κανουμε γύρο στη 12 εβδ κ στον όγδοο μ είπε ο γιατρός αλλα εγω επειδή ειχα κάνει πριν είμαστε οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω σημερα 16+2. Έχουν σταματήσει οι εμετοί κ το εχω ρίξει στο φαγητό τώρα. Κιλά δεν έχω βάλει ευτυχώς. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 55 έφτασα 53 από τους εμετούς κ τώρα πήγα 55 πάλι. Η κοιλίτσα έχει αρχίσει κ φαίνεται κ το χαίρομαι πολύ🤰! Εγώ μάλλον κοριτσάκι έχω👧🏼🎀Περιμένω αυτες τις μερες κ τα αποτελέσματα απο τη Νιπτ οποτε θα το επιβεβαιώσουμε σιγουρα το φύλο. Να σας ρωτήσω βρε κοριτσια, καλλιέργεια κολπικού υγρού εχετε κανει τωρα στην εγκυμοσύνη; Εγω εκανα μια πριν την εμβρυομεταφορα κ ήταν καθαρη. Ρωτησα τον γιατρό μ κ μ λεει δεν χρειάζεται να κανω ακομη αφου η προηγούμενη ήταν οκ. Εγω ομως αγχώνομαι….    

Καλά αποτελέσματα!!! Εγώ είχα κάνει κάπου στο 2ο μήνα που έκανα τις πολλές εξετάσεις μου είχε κάνει κ η γιατρος κολπικά.  Είχα στο μυαλό μου αυριο να την ρωτήσω εάν χρειάζεται να ξανακάνω τώρα μετά τις διακοπές.  

 

@ditaki 18/10 αγόρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pinacolada είπε:

Καλά αποτελέσματα!!! Εγώ είχα κάνει κάπου στο 2ο μήνα που έκανα τις πολλές εξετάσεις μου είχε κάνει κ η γιατρος κολπικά.  Είχα στο μυαλό μου αυριο να την ρωτήσω εάν χρειάζεται να ξανακάνω τώρα μετά τις διακοπές.  

 

@ditaki 18/10 αγόρι 

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μ.

Αύριο εχω ραντεβού με το γιατρό μ, θα το συζητήσω πάλι μαζί τ… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά επανάσταση!!!!

Ειχα σήμερα ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο και μου έκοψε μεν ψωμί του τοστ και κριθαράκι απ την διατροφή αλλά επειδή όλα πάνε αρκετά καλά και δεν έχω πάρει και βάρος (900γρ σε 3 μήνες) μου επέτρεψε να φάω γλυκο χωρίς ζάχαρη ή μαρμελάδα χωρίς ζάχαρη και αν δεν με ανεβάσει πολύ να τρώω ένα την εβδομάδα αν θέλω!!!!!

Μιλαμε θα κάνω πάρτυ….3 εγκυμοσύνες πρώτη φορά μου επιτρέπουν κάτι τέτοιο 

!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω σημερα 16+2. Έχουν σταματήσει οι εμετοί κ το εχω ρίξει στο φαγητό τώρα. Κιλά δεν έχω βάλει ευτυχώς. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 55 έφτασα 53 από τους εμετούς κ τώρα πήγα 55 πάλι. Η κοιλίτσα έχει αρχίσει κ φαίνεται κ το χαίρομαι πολύ🤰! Εγώ μάλλον κοριτσάκι έχω👧🏼🎀Περιμένω αυτες τις μερες κ τα αποτελέσματα απο τη Νιπτ οποτε θα το επιβεβαιώσουμε σιγουρα το φύλο. Να σας ρωτήσω βρε κοριτσια, καλλιέργεια κολπικού υγρού εχετε κανει τωρα στην εγκυμοσύνη; Εγω εκανα μια πριν την εμβρυομεταφορα κ ήταν καθαρη. Ρωτησα τον γιατρό μ κ μ λεει δεν χρειάζεται να κανω ακομη αφου η προηγούμενη ήταν οκ. Εγω ομως αγχώνομαι….    

Εγώ δεν έκανα ούτε σε αυτή ούτε την πρώτη μ εγκυμοσύνη 

Είχα κάνει τεστ παπ βέβαια πριν λιγες ημερες πριν μείνω εγκυος κ ήταν οκ δεν ξέρω άμα παίζει ρολο κ δε μου έκανε ξανά εξέταση κολπικού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Εγώ τώρα εκανα αυτό που περνεις δείγμα με κάτι σαν μεγάλη μπατονέτα. Αλλά δεν είχα κάνει πριν. Όποτε γι αυτό. Αφού έκανες λίγο πριν ποιος ο λόγος να ξανά κανεις;

Με το καλό τα αποτελέσματα! 
Κορίτσια γράψτε ένα σχολείο όλες με αναφορά σε μένα φύλο και πιθανή πητ για να τα συγκεντρώσουμε σε έναν πίνακα να τα έχουμε. 

ΠΗΤ 21/10 φύλο ακόμη δε ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γλυκά επανάσταση!!!!

Ειχα σήμερα ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο και μου έκοψε μεν ψωμί του τοστ και κριθαράκι απ την διατροφή αλλά επειδή όλα πάνε αρκετά καλά και δεν έχω πάρει και βάρος (900γρ σε 3 μήνες) μου επέτρεψε να φάω γλυκο χωρίς ζάχαρη ή μαρμελάδα χωρίς ζάχαρη και αν δεν με ανεβάσει πολύ να τρώω ένα την εβδομάδα αν θέλω!!!!!

Μιλαμε θα κάνω πάρτυ….3 εγκυμοσύνες πρώτη φορά μου επιτρέπουν κάτι τέτοιο 

!!!!!!

Μπράβο τέλεια ❤️❤️❤️❤️❤️ εμακαρι να μη σε ανεβάσει κ να εχεις το ελεύθερο να τρως! 
 

εγω γλυκά δεν τρώω δεν τρώω γενικά αλλά ούτε κ ατην εγκυμοσύνη τα λιγουρεύομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

BABIES24.jpg.901c20747cb54c42d984eb7c00e86545.jpg

Σε ευχαριστούμε πολύ @ditaki για το πινακάκι π έφτιαξες. Άρα 2 κορίτσια👧🏼🎀 2 αγόρια👶🏻🧢 κ η έκπληξη 🎈🎁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα γιατρο! Ολα σουπερ 215γρ το λακτακι μας, ολα τα βρηκε φυσιολογικά! Τη γλυτώσαμε τη ζαβομαρα 😝

35,5 τραχηλος και μου ειπε πολυ καλος, ψηλος. 

Αρχες ιουνιου εξετασεις και 12/06 Β επιπέδου. Συνεχιζω με τις  πολυβιταμινες  που παίρνω κ το χάπι του θυρεοειδή. Μας το έβγαλε κ φωτο ίδιο ο πατέρας του είναι. Από τώρα φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ @ditaki για το πινακάκι π έφτιαξες. Άρα 2 κορίτσια👧🏼🎀 2 αγόρια👶🏻🧢 κ η έκπληξη 🎈🎁 

Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣

@Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες….

Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Κορίτσια πήγα γιατρο! Ολα σουπερ 215γρ το λακτακι μας, ολα τα βρηκε φυσιολογικά! Τη γλυτώσαμε τη ζαβομαρα 😝

35,5 τραχηλος και μου ειπε πολυ καλος, ψηλος. 

Αρχες ιουνιου εξετασεις και 12/06 Β επιπέδου. Συνεχιζω με τις  πολυβιταμινες  που παίρνω κ το χάπι του θυρεοειδή. Μας το έβγαλε κ φωτο ίδιο ο πατέρας του είναι. Από τώρα φαίνεται 

Σε έλεγξε κολπικά για τον τράχηλο ή από την κοιλια;;; Μια χαρά όλα!!! Καλά πέρασε το λακτακι στις διακοπες 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Σε έλεγξε κολπικά για τον τράχηλο ή από την κοιλια;;; Μια χαρά όλα!!! Καλά πέρασε το λακτακι στις διακοπες 😂

 

Κολπικά και μου είπε συγκεκριμένα κάτσε να δούμε που έφτασε ο τράχηλος σου μετά το ταξίδι.  Κοιτάει κ λέει α μια χαρά ψηλός είναι.  

Επίσης είχα κ κάποια ευρήματα που δείχνουν ότι ίσως πέρασα αποκόλληση.  Αλλά μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν είδα αίμα ή δεν είχα κάτι είμαστε μια χαρά δεν δίνουμε σημασία.  Βέβαια μέσα στη θάλασσα που να τιο δω το αίμα... τεσπα φαντάζομαι αν είχα,  θα είχαν μαζευτεί καρχαρίες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Pinacolada είπε:

Κολπικά και μου είπε συγκεκριμένα κάτσε να δούμε που έφτασε ο τράχηλος σου μετά το ταξίδι.  Κοιτάει κ λέει α μια χαρά ψηλός είναι.  

Επίσης είχα κ κάποια ευρήματα που δείχνουν ότι ίσως πέρασα αποκόλληση.  Αλλά μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν είδα αίμα ή δεν είχα κάτι είμαστε μια χαρά δεν δίνουμε σημασία.  Βέβαια μέσα στη θάλασσα που να τιο δω το αίμα... τεσπα φαντάζομαι αν είχα,  θα είχαν μαζευτεί καρχαρίες 😂

Ευτυχως όλα καλά Κ δε έγινε τίποτα να πανικοβληθείς κ δεν ήρθαν οι καρχαρίες 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ τι Ωραια αίσθηση αυτή! 
Και γώ νοιωθω κάτι κινήσουλες τις τελευταίες μέρες κυρίως το βραδάκι που ξαπλώνω ή νωρις το πρωί πριν σηκωθώ. 
Μεγαλωνουν τα μπιζέλια κορίτσια….

Τραχηλο και μένα μου είπε θα μετρήσουμε αυτή την φορά κολπικά. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η εξέταση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε. 
Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36. 
Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀
Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει. 
Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε. 
Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36. 
Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀
Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει. 
Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 

Μπράβο το κορίτσι μας…έτσι ζωηρό και δραστήριο το θελουμε….

Να πας να την κανεις για να σου φυγει και το άγχος…σιγά μια εξέταση είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...