Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!

Πριν 2 εβδομαδες καναμε το πρωτο σπερμοδιαγραμμα που ηταν απογοητευτικο..

Αποχή: 4 ημέρες

Όγκος: 3ml

Ρευστοποίηση σε 30'

Χροιά: Υποκίτρινη

Γλοιότης: Φυσιολογική

Συγκολλήσεις: Ολίγες

Αριθμός Σπερ/ων ανα ml: 85.000.000

Ολικός αρ. σπερματ/ων: 255.000.000

Κινητικότης εντός μιας ώρας= 55%

Ζωηρή πρόσθια κίνηση: 0%

Μέτρια πρόσθια κίνηση: 22%

Επιτόπια κίνηση: 13%

Ακίνητα: 65%

Μορφολογία: Άτυπες μορφές 80%

Σημερα πηραμε τα αποτελεσματα του δευτερου που ειναι φυσιολογικο :ymapplause:[smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif] :

ΜΑΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ

ΠΗΞΗ : ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ : 20ΛΕΠΤΑ-ΠΛΗΡΗΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ :4 ml

ΧΡΩΜΑ : ΛΕΥΚΩΠΟ

ΓΛΟΙΟΤΗΤΑ : ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ

PH :8

ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ

ΑΡΙΘΜΟΣ = 35.200.000/ml

ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ : 0-1/ΚΟΠ ΣΥΓΚΟΛΛΗΣΕΙΣ : 1-2/ΚΟΠ

ΕΡΥΘΡΑ : - /ΚΟΠ ΑΩΡΕΣ ΜΟΡΦΕΣ / 1-3/ΚΟΠ ΝΕΚΡΑ / 5%

ΑΝΩΜΑΛΕΣ ΜΟΡΦΕΣ κεφαλής :4% αυχένα \ 6% ουράς / 6%

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

ζωηρή προωθ(Α) νωθρή προωθ(Β) μη προωθ(Γ) ακίνητα(Δ)

1η ώρα 70% 10% 10% 10%

3η ώρα 60% 10% 10% 20%

6η ώρα 45% 10% 10% 35%

Απλα με προβληματιζει....Τοση μεγαλη αποκλιση μεσα σε 2 εβδομαδες και κατι??Γνωριζει καποια κατι περισσοτερο απο εμενα?Σε λιγες μερες θα παμε στον γιατρο να μας πει!!

Ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα...εγω ξερω πως αυτο μπορει να συμβει στο σπερμα.Δηλαδη να υπαρχει μια αποκλιση αναμεσα σε δυο εξετασεις.Στο ιδιο μικροβιολογικο τις κανατε;;Γιατι ξερω πως πρεπει να γινονται στο ιδιο εργαστηριο(πως γινετε με τη χοριακη που πρεπει παντα να την κανεις στο ιδιο...).

Μακαρι να ειναι ολα καλα!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπακι μου,οχι δεν τις καναμε στο ιδιο μικροβιολογικο.....Το πρωτο το ειχαμε κανει στο euromedica και τωρα πηγαμε σε ενα πιο ειδικευμενο στο sperlab...Παντως τηλεφωνικα μου ειπε ο γιατρος,πως σε κανα 3μηνο να επαναληφθει......Θα δουμε!Παντως τωρα μου εφυγε αρκετο αγχος....Παντως ο γιατρος μου ειπε πως δεν πειραζει που δεν εγινε στο ιδιο εργαστηριο τωρα.Την επομενη φορα να παμε ομως στο τελευταιο...

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου και καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!!Διαβαζω συνεχεια τα νεακια σου :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπακι μου,οχι δεν τις καναμε στο ιδιο μικροβιολογικο.....Το πρωτο το ειχαμε κανει στο euromedica και τωρα πηγαμε σε ενα πιο ειδικευμενο στο sperlab...Παντως τηλεφωνικα μου ειπε ο γιατρος,πως σε κανα 3μηνο να επαναληφθει......Θα δουμε!Παντως τωρα μου εφυγε αρκετο αγχος....Παντως ο γιατρος μου ειπε πως δεν πειραζει που δεν εγινε στο ιδιο εργαστηριο τωρα.Την επομενη φορα να παμε ομως στο τελευταιο...

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου και καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!!Διαβαζω συνεχεια τα νεακια σου :) .

to poly ton allon mina se vlepw na mas anakoinwneis ta thetika neakia!!!ante na einai kai tauraki san ton diko mou :D:D

me to kalooooooo!!!oxi allo agxooossS!!ola pane teleiaaaa!H PANAGIA SAS VOITHAEI :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to poly ton allon mina se vlepw na mas anakoinwneis ta thetika neakia!!!ante na einai kai tauraki san ton diko mou :D:D

me to kalooooooo!!!oxi allo agxooossS!!ola pane teleiaaaa!H PANAGIA SAS VOITHAEI :D:D:D

σ'ευχαριστω πολυ κουκλιτσα μου!!!!!!!!Και εσυ να χαιρεσαι το αστερακι σου!!Με τη βοηθεια του Θεουλη μπορει να υπολογιζω και σ'αυτον τον μηνα!Κανονικα 24/7 ειναι να ερθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου χάρηκα πάρα πολύ! Είχα δει ότι κάπου είχατε ένα θεματάκι. Πολλές φορές ακόμη κι η διατροφή μπορεί να παίξει ρόλο στην ποιότητα του σπέρματος. To spermlab είναι όντως πολύ καλό κι ιδιαίτερα εξειδικευμένο στα θέματα αυτά. Βουρ στον πατσά χωρίς σταματημό! Και μακριά από ανθρώπους γενικά, <<γιατρούς>> και διάφορους άλλους επιτήδειους που μπορεί να προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν το οτιδήποτε και να κάνουν την τρίχα τριχιά προς ίδιον όφελος... ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...