Μετάβαση σε περιεχόμενο

ξαφνικος τραυλισμος


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα,απευθυνομαι στις πιο εμπειρες μανουλες,αφου ειδα οτι οι δημοσιευσεις ειναι παλιες και αρα εχετε γνωση περι εξελιξης του θεματος ,πια.Εχω την ανηψουλα μου(της αδελφης μου),η οποια παρουσιασε σημεια τραυλισμου αραι πολυ στη αρχη πριν κανενα μηνα,κυριως οταν εκλεγε,αλλα την τελευταια εβδομαδα εχει γινει πολυ εντονος,σε σημειο που δεν την καταλαβαινουμε :cry: το θεμα ειναι οτι η μικρη ειναι πανεξυπνη και απο εχθες αποφευγει να μιλησει και αρχισε να δειχνει με το χερι οτι θελει :!::!: οταν την παροτρυνε η αδελφη μου να μιλησει της ειπε<μαμα,δεν μιλαω καλα> :!::cry::cry: Να σας πω οτι ειναι η χαιδεμενη μας(3 ετων),αφου ηταν το πρωτο παιδι και για την δικη μας οικογενεια αλλα και για την οικογενεια του μπαμπα της :!: εγω απεκτησα ενα κοριτσακι στις 3/9 και παρ'οτι το αγαπαει η καημενη ,οσο να 'ναι,ζηλευει :!: το θεμα ειναι οτι εμεινε στο μεταξυ εγκυος και η μαμα της(3 μηνων) και την αποτελειωσαμε :? βεβαια την προετοιμασαμε και για τα δυο γεγονοτα και μαλιστα η αδελφη μου,την εγραψε παιδικο να αρχισει μετα τις γιορτες για να μην τη στειλει το σεπτεμβρη που θα εχει γεννηθει και το μωρο!Οπαιδιατρος της ειπε να περιμενει προς το παρον γιατι η θεραπεια αρχιζει μετα τα 4,οταν ομως του ειπε οτι αποφευγει να μιλαει,προβληματιστηκε καιειπε να τη δει ενας λογοθεραπευτης :!: εχουμε μπερδευτει πολυ :!::!: φοβομαστε μηπως αν αρχισουμε να την τρεχουμε,αναστατωθει χειροτερα το παιδι :!: μιλαμε βεβαια για ενα κοριτσακι που δεν εβαζε γλωσσα μεσα,ολη την ημερα τραγουδι και χορος και τωρα εχει μαζευτει τι μωρο μας :(:( τι σας<εδειξε η εμπειρια σας,βρε κοριτσια :?::?: και τι να κανουμε με τον παιδικο :?::?: εμεις σκεφτηκαμε και πηρε αδεια η μανα της,για τις γιορτες,για να της αφιερωθει,δεδομενου οτι την κρατανε τα πεθερικα της αδελφης μου αφου αυτη δουλευει...και να δουμε μετα τις γιορτες πως θα παει ....εσεις οι πιο εμπειρες τι λετε :?::?: SOS :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tora to eida .

kita den eimai mama me paidi pou exei traulismo,giauto kai den kserw ti tha ekana (an to pigena amesos )

auto pou prepei na kanoun einai namhn apoperoun thn mikrh oute na dixnoun lipish ..... na mh dixnoun tipota gia ton tropo pou milaei .

sigoura gia na mhn thelei na milisei h mikrh kapoios ths to dimiourgise den to fobate giati einai polu eksipnh ....na ths poune ena den pirazei ola ta paidakia sthn hlikai sou mpereuonte kai na mhn to dinoun simasia katholou .egw auto tha ekana sto paidi mou mexri na megalone ligaki .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tora to eida .

kita den eimai mama me paidi pou exei traulismo,giauto kai den kserw ti tha ekana (an to pigena amesos )

auto pou prepei na kanoun einai namhn apoperoun thn mikrh oute na dixnoun lipish ..... na mh dixnoun tipota gia ton tropo pou milaei .

sigoura gia na mhn thelei na milisei h mikrh kapoios ths to dimiourgise den to fobate giati einai polu eksipnh ....na ths poune ena den pirazei ola ta paidakia sthn hlikai sou mpereuonte kai na mhn to dinoun simasia katholou .egw auto tha ekana sto paidi mou mexri na megalone ligaki .

ευχαριστω για την απαντηση :) λες να μην απευθυνθουν σε καποιο ειδικο ακομα :?: και με το θεμα παιδικος :?: ειναι και οι παπουδες γυρω της που εχουν παθει πανικο,ολη την ωρα σπαραζουν για το τι μας βρηκε,οχι βεβαια μπροστα της αλλα εγω πιστευω οτι το καταλαβαινει το παιδι :(:( η γνωμη ενος παιδοψυχολογου δεν θα βοηθουσε :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalitera tora pou to skeutome na pane mono oi goneis se enan logotherapeuti gia na mathoun pos na simperiferonte sthn mikrh ,auto to "ox ti mas brike PERNAEI sto paidi oti kai a lene oti den to dixnoun "

oso gia paidiko den exw idea na to sizitisoun me ton logotherapeuti otan pane .

pantos ekneurizome me to pos to pernoun goneis kai papoudes ....e den einai kai aprostia ,tipota den einai aman pia etsi kanane kaioi dikoi mou .......ama eixe kati sobaro pos tha antidrousane ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως οι γονεις,ειναι ψυχραιμοι :!::!: το ιδιο και οι παππουδες τη δικη μας πλευρα,το κακο ειναι οτι τα εχουν παιξει οι αλλοι που την κρατανε κιολας :!: τελος παντων ευχαριστω,αφροδιτη :):) ελπιζω να μου απαντησουν και οι αλλες φιλες,για να δω την εξελιξη της υποθεσης,ελπιζω οτι θα το ξεπερασει η ζουζουνα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...